سئو کلاه سفید

میزان پیشرفت خواندن شما

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید بیش از پیش وارد عرصه سئو شده است. امسال سالی پرتلاطم برای سئو بوده است. بسیاری از به روز رسانی های موتورهای جستجو، چه اعلام شده و چه اعلام نشده، در مدت زمان کوتاهی صاحبان وب سایت ها را تحت تأثیر قرار داده است. ممکن است بپرسید: حالا چه کار می کند؟ مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری دلار بازاریابی برای رشد کوتاه مدت و بلند مدت وب سایت شما چیست؟ پاسخ آخرین پاسخی است که برخی افراد چند سال پیش انتظار داشتند: سئو کلاه سفید. در این مقاله، شما می خواهید یاد بگیرید که کلاه سفید در عصر مدرن به چه معناست، چه چیزی آن را مهم می کند و 9 تکنیک مهم سئو کلاه سفید که در حال حاضر و آینده اهمیت خواهند داشت.

سئو کلاه سفید چیست؟

اگر قرار است در مورد تکنیک های سئو کلاه سفید صحبت کنیم، ایده خوبی است که با اطمینان از اینکه همه در یک صفحه هستیم شروع کنیم. سئو کلاه سفید اصطلاحی است که تمام تکنیک هایی را که با حسن نیت و با قوانین و انتظارات موتورهای جستجو و کاربران آن ها عمل می کنند، پوشش می دهد. اگر نمی‌خواهید الگوریتم رتبه‌بندی موتورهای جستجو را فریب دهید، تضعیف کنید یا پیشی بگیرید، احتمالاً کاری که انجام می‌دهید سئو کلاه سفید است.

سئو کلاه سفید

این همیشه بهترین روش برای انجام کارها نبوده است. در روزهای ابتدایی بهینه‌سازی موتورهای جستجو و بازاریابی وابسته، بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها اولین پرداخت‌های کلان خود را از تاکتیک‌های پنهانی مانند پر کردن کلمات کلیدی، کپی نامرئی و ارسال هرزنامه‌ها دریافت کردند. بنابراین، چه چیزی تغییر کرده است؟ چرا سئو کلاه سفید اینقدر مهم شده است؟ چند پاسخ وجود دارد.

چه چیزی آن را مهم می کند؟

در حالی که تکنیک‌های سئو کلاه سیاه زمانی نوید افزایش قابل اعتماد ترافیک وب‌سایت از موتورهای جستجو را می‌داد، اگر می‌دانستید از چه تاکتیک‌هایی استفاده کنید، سئو کلاه سفید به طرز ناامیدکننده‌ای کند بود و به استانداردهایی وابسته بود که گوگل و سایر موتورهای جستجو در مورد آن‌ها بسیار مخفیانه بودند. با این حال، اخیراً به دلیل موجی از فناوری جدید، استانداردهای جستجو و شفافیت، سئو کلاه سفید نسبت به استراتژی های سئو کلاه سیاه امیدبخش تر شده است.

ما می دانیم که کدام استراتژی های سئو کلاه سفید با این استانداردها مطابقت دارند. اما نکته فقط این نیست که تاکتیک های سئو کلاه سفید در وهله اول خطر کمتری دارند. استراتژی‌های سئو کلاه سیاه، مانند لینک‌های هک‌شده و چرخش مقاله، پاداش‌هایی را که زمانی انجام می‌دادند را وعده نمی‌دهند. دلایل خوبی برای اتخاذ استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی کلاه سفید نسبت به سئو کلاه سیاه وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که پیروی از قوانین تنها چیزی است که لازم است. دیگر قرار دادن یک کلمه کلیدی در عنوان یا زیر عنوان کافی نیست. نکات و تکنیک‌های کلاه سفید وجود دارد که برای صاحبان وب‌سایت‌هایی که سعی می‌کنند در موتورهای جستجو رتبه‌بندی کنند مؤثرتر است.

9 تکنیک سئو کلاه سفید

این مهم است که نه تنها بفهمید که چه تاکتیک‌هایی کار می‌کنند، بلکه باید بدانید که چگونه آنها را کنار بگذارید تا بیشترین تفاوت را برای شما ایجاد کنند. آنچه در ادامه می‌آید استراتژی هایی هستند که بزرگترین تفاوت ها را در سال 2022 ایجاد کرده اند:

1. محتوای با کیفیت را در اولویت قرار دهید

محتوای وب‌سایت شما یکی از مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی جستجو در موتورهای جستجو است و بسیاری آن را به سمت اهمیت بیشتری در آینده می‌بینند. ربات گوگل مقالات با کیفیت را دوست دارد. اگرچه این به سادگی نوشتن محتوای مرتبط «خوب» نیست. موتور جستجوی گوگل محتوای سایت شما را بر اساس طیف وسیعی از سیگنال های مختلف ارزیابی می کند که شامل:

  • طول
  • موضوع
  • توزیع کلمات کلیدی
  • پیوندها (و لنگرهای آنها)
  • سن

راه درست نوشتن محتوا این است که مطمئن شوید که به طور مناسب طولانی، مرتبط و دارای منبع مناسب است. ابزاری مانند Surfer برای ارائه یک تجزیه و تحلیل سریع از مشخصات ایده آل برای برنامه ریزی یک مقاله عالی است. شما باید هر زمان که محتوایی ایجاد می کنید از قبل برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که اطلاعات کافی برای پر کردن مقاله خود با اطلاعات ارزشمند دارید. و این برای سئو کلاه سیاه و سفید هم صادق است.

سئو کلاه سفید چیست؟

شما می خواهید محتوای شما به اندازه کافی جالب و معتبر باشد تا از دیگران لینک بگیرید. این بخش مهمی از تکنیکی است که کمی بعد در مورد آن بحث خواهیم کرد. یک محتوای با کیفیت می تواند موتوری برای توسعه یک صفحه، چندین صفحه یا کل یک وب سایت باشد. با این حال، محتوا به زمان طولانی نیاز دارد، گاهی اوقات حتی بهترین محتوا بین 3 تا 5 ماه برای بلوغ نیاز دارد.

روی ایجاد مقالاتی تمرکز کنید که هنوز در آن زمان مرتبط هستند. ناگفته نماند که سایت شما برای ارضای مقصود کاربر الزامی است. همانطور که مورد بعدی نشان خواهد داد، این چیزی است که شما باید روی آن تمرکز کنید بدون توجه به تکنیکی که استفاده می کنید.

2. ارضای هدف کاربر

موتور جستجوی گوگل مدت‌هاست که با ارائه نتایج جستجو که با انگیزه‌های جستجوگران مطابقت داشته باشد، وسواس زیادی داشته است، مأموریتی که «نیت کاربر» نامیده می‌شود. این تقریباً بیشتر از سئو کلاه سفید گرفته شده است. هر به روز رسانی در مورد ایجاد تعداد و دقت عواملی است که در حدس زدن قصد کاربر نقش دارند. در حال حاضر، هزاران سیگنال از این قبیل وجود دارد و برای اختصاص دادن جایگاه سایت شما در دنیای آنلاین، به ورودی زیادی نیاز ندارند.

هر کاری که انجام می‌دهید، از محتوای خود گرفته تا طرح‌بندی سایت و تصاویر، باید براساس هدف کاربرانی باشد که از طریق موتورهای جستجوی آنلاین به سایت شما می‌روند. چندین تکنیک برای انجام این کار استفاده می شود. ابتدا، در فرآیند خرید در نظر بگیرید که سایت شما به کجا تعلق دارد. آیا کاربران شما به دنبال اطلاع رسانی هستند؟ برای متقاعد شدن به چیزی که از قبل می خواهند؟ برای خرید همین الان؟

هدف کاربر

پاسخ باید شما را راهنمایی کند که چگونه وب سایت خود را توسعه دهید. اگر پاسخ اطلاعات است، پس بیشتر اطلاعات شما باید روی آن متمرکز شود. اگر می‌خواهند خرید کنند، هنگام فرود، محصول باید در دید آن‌ها جلو و مرکز باشد. اکنون به راحتی می توان انتظارات کاربر را تحلیل کرد. می‌توانید از ابزارهای TF*IDF برای تعیین – با دقت بسیار بالایی – استفاده کنید که کاربران انتظار دارند چه موضوعاتی را در هر قسمت پوشش دهند و هر موضوعی چه نوع برجسته‌ای داشته باشد. البته، همه بهترین نکات نوشتن سئو به معیارهای همیشگی مانند محتوا و هدف کاربر وابسته نیستند. برخی از عوامل رتبه بندی جستجو در چند سال گذشته بسیار تغییر کرده اند، از جمله اهمیت موبایل.

3. تمرکز بر روی موبایل اول

اگر سایت خود را به روز نکرده اید تا ابتدا روی کیفیت موبایل تمرکز کنید، عقب افتاده اید. موتور جستجوی گوگل برای اولین بار در سال 2016 شروع به تأکید بر نتایج جستجوی تلفن همراه کرد، زمانی که آنها یک برچسب سازگار با موبایل را اعلام کردند که برای هدایت جستجوگران به سمت محتوایی که به راحتی در دستگاه های تلفن قابل خواندن باشد، طراحی شده است.

mobile friendly

این اخطار با دستورالعمل‌های جدید در مورد محتوای مناسب (نمونه‌های تصویر در لینک قبلی ارائه شده است)، تبلیغات نمایشی و پنجره‌های بازشوی شرکت در ایمیل ارائه شد. محتوای سایتی که بدون توجه به کاربران تلفن همراه طراحی شده است ممکن است به طور کلی آسیب ببیند، نه فقط از کاربران تلفن همراه.

خوشبختانه، ایجاد یک سایت سازگار با موبایل چندان دشوار نیست. گوگل برنامه آزمایشی سازگار با موبایل خود را منتشر کرده است که می توانید بررسی کنید تا مطمئن شوید وب سایت شما جریمه نشده است و بفهمید که در کجا باید تغییرات ایجاد کنید. خوب، طراحی وب یک سئو کلاه سفید نیست، اما درک اهمیت آن و اطمینان از مطابقت سایت شما با استانداردهای گوگل است. علاوه بر این، با تمرکز بر کاربران تلفن همراه، مخاطب دیگری وجود دارد که نیاز به توجه خاصی دارد. اهمیت فزاینده هدف محلی، ایمن کردن فهرست کسب و کار من در Google را ضروری کرده است.

4. فهرست کسب و کار محلی خود (GMB) را ادعا کنید

ارائه SERPهای محلی مرتبط تنها یک راه دیگر است که الگوریتم گوگل در تلاش برای مطابقت با هدف کاربر است. به طور طبیعی، کاربرانی که به دنبال خدمات خانگی، رستوران‌ها یا تفریحات در فضای باز هستند، نمی‌خواهند نتایج جستجو را صدها مایل دورتر ببینند. ممکن است این جستجوها بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. تحقیقات اخیر نشان داده است که 82 درصد از خریداران گوشی های هوشمند جستجوهای “نزدیک من” را انجام داده اند.

اولویت بندی جستجوگران محلی یک فرصت بزرگ برای اکثر صفحات وب و مشاغل است زیرا به آنها این شانس را می دهد که بزرگترین ماهی در یک حوضچه بسیار کوچکتر باشند. موفقیت را بسیار دست یافتنی تر می کند. بهترین راه برای استفاده از این جستجوها ادعای صفحه GMB برای شرکت شما است.

کسب و کار محلی

GMB ها، هنگامی که ادعا می شوند، در یک کادر ویژه بالای سایر نتایج جستجوی گوگل به نام بسته نقشه ظاهر می شوند. مکان فیزیکی همه مشاغل مرتبط به جستجوگران نشان داده می‌شود و به نمایه‌ای که شامل آدرس، شماره تلفن، نظرات، قیمت‌ها، URL وب‌سایت و موارد دیگر است دسترسی دارند.

ادعای GMB خود به آسانی درخواست آن و تکمیل مراحل تایید است. یک نقطه ورود ویژه برای جستجوگران محلی یک راه عالی برای بهبود تجربه کاربر است، اما شما می توانید با دید وسیع تری از معنای آن، کارهای بسیار بیشتری انجام دهید.

5. تجربه کاربری (UX) را در اولویت قرار دهید

برآورده کردن خواسته ها برای وب سایت UX بهتر یکی از راه هایی است که تاکتیک های سئو کلاه سفید در سال های اخیر بسیار جلوتر از تکنیک های سئو کلاه سیاه بوده است. گوگل اکنون طیف وسیعی از سیگنال‌ها را در اختیار دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تجارب بد سایت را شناسایی (و مجازات کنند).

تجربه کاربری

در پایان، حتی در گذشته، سیگنال‌هایی مانند نرخ پرش به آن‌ها کمک می‌کرد تا تشخیص دهند که یک سایت چه زمانی تجربه بدی را ارائه می‌دهد. حتی بدون تجزیه و تحلیل، نیازی نیست که یک متخصص سئو باشید تا بپذیرید که اگر کاربر فوراً یک سایت را ترک کند، الزامات برآورده نمی شود.

ساختن برای UX در گذشته سخت‌تر بود زیرا تمام بخش‌های وب‌سایت را در بر می‌گرفت. با این حال، بخشی از حرکت رو به رشد گوگل به سمت شفافیت شامل انتشار یک راهنمای UX عظیم است که ده ها استاندارد مختلف را پوشش می دهد. اولویت دادن به UX سایت به آسانی پیاده سازی این دستورالعمل هاست که به ساختن وب سایت خود ادامه می دهید. معنای UX عالی از همان روزهای اولیه موتورهای جستجو تغییر زیادی نکرده است، اما استراتژی بعدی استراتژی است که تاریخچه بسیار دشوارتری داشته است. کلمات کلیدی میدان اصلی جنگ بین سئو کلاه سیاه و موتورهای جستجو بوده اند.

6. تحقیقات عالی کلمات کلیدی

اگر از یک سئو در سال 2009 و امسال در مورد معنای استفاده صحیح از کلمات کلیدی سوال کنید، پاسخ های بسیار متفاوتی دریافت خواهید کرد. تکنیک های تحقیق کلمه کلیدی که ما اکنون استفاده می کنیم بسیار متفاوت است. کلمات کلیدی زمانی ابزار اصلی برای دستکاری الگوریتم‌های اولیه بودند و این امر در طول سال‌ها منجر به تغییرات قابل توجهی شده است.

تکنیک های قدیمی استفاده از کلمات کلیدی – انتخاب یک مجموعه و سپس کاشت آنها در هر کجا که ممکن است – رسماً مرده است. موتور جستجوی گوگل دیگر به کلمات کلیدی ساده پاسخ نمی دهد. در عوض، مجموعه کاملی از سیگنال‌ها را در اطراف عبارات خاص در نظر می‌گیرد تا مشخص کند که آیا آنها به درستی، معتبر و با در نظر گرفتن نیازهای کاربر استفاده می‌شوند یا خیر.

کلمات کلیدی

«کلید واژه‌ها» دیگر به عبارات منفرد اشاره نمی‌کند، بلکه در عوض به کل مجموعه‌ای از اصطلاحات استفاده می‌شود، از جمله عبارات طولانی‌تری که به قصد و زمینه استفاده از آنها اشاره می‌کنند. تکنیک‌هایی که برای استفاده صحیح از کلمات کلیدی به کار می‌روند، استفاده از همه آنها، استفاده طبیعی از آنها و اطمینان از تناسب آنها با موضوعاتی است که در آن معرفی می‌شوند. ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی نقش جدیدی در کمپین ها ایفا می کنند. صفحه وب، خواه یک کسب و کار یا وبلاگ باشد، باید به طور کلی نگاه شود.

بار دیگر، TF*IDF یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد فهرست کامل عباراتی است که توسط وب‌سایت‌های با عملکرد برتر استفاده می‌شود. ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو در مقیاس بزرگتر، مانند Ahrefs و SEMRush، به نحوه استفاده از کلمات کلیدی نگاه می کنند و به شما کمک می کنند اثربخشی آنها را در بخش های خاص و در طول زمان پیگیری کنید. در سئوی مدرن، تحقیق در مورد کلمات کلیدی هنوز مهم است، اما زمان، ابزار و یک دست سبک نیاز دارد. این باید بخشی از یک استراتژی بزرگتر باشد، مانند مورد بعدی ما.

7. بر بازاریابی محتوا تمرکز کنید

بازاریابی محتوا یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی است. مانند روشی که به محتوای با کیفیت خود اقتدار، اعتبار و طول عمر بیشتری می دهید فکر کنید. این یک استراتژی سئو کلاه سفید است که خبر خوبی برای وبلاگ نویسان است و یکی از ترفندهایی است که اغلب مبتدیان سئو از آن غافل می شوند.

به عنوان یک تکنیک سئو کلاه سفید، شامل روش هایی است که می توانید قطعات با کیفیت بالا را در مقابل افراد مناسب، امیدواریم مشتریان بالقوه یا مشتریان دریافت کنید. این را می توان با اشتراک گذاری از طریق رسانه های اجتماعی، پیوند دادن صفحات به آن، انتشار در سایت های معتبرتر یا تحویل مستقیم با لیست های پستی انجام داد.

بازاریابی

یک راه درست برای انجام همه این کارها وجود دارد، و این روش مبتنی بر سئو نیست، بلکه با تمرکز بر یافتن مخاطب مناسب است. با محتوای عالی شروع کنید، کلمه کلیدی مورد تحقیق قرار گرفته و در سایت بهینه شده است، اما باید محتوای واقعاً ارزشمندی باشد. یک فرآیند تکرارپذیر برای تبلیغ آن در حساب های رسانه های اجتماعی خود داشته باشید و با افرادی که می خواهند آن را برای مخاطبان خود تبلیغ کنند مهربان و مفید باشید. نیل پاتل نیز در این مورد صحبت می کند. وبلاگ نویسی مهمان به همان اندازه که به کسب بک لینک مربوط می شود، مربوط به بازاریابی محتوا است.

روی ایجاد محتوا در مورد موضوعاتی که می‌فهمید تمرکز کنید تا بتوانید خود را به عنوان یک مرجع معرفی کنید. با افرادی که محتوای شما را تبلیغ می کنند روابط برقرار کنید تا زمانی که محتوای شما به کمک کمی نیاز دارد فقط غریبه ها را آزار ندهید. زمانی که آنها درخواست کمک می کنند، متقابل باشید. بازاریابی محتوای خوب همه چیز در مورد روابط است، و زمانی که به طور واقعی انجام شود، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. خوشبختانه، تکنیک بعدی بسیار سریعتر حرکت می کند.

8. از Schema Markup استفاده کنید

گوگل الگوریتم قدرتمندی دارد که به عوامل زیادی متکی است، اما جادو نیست. مانند هر کد دیگری، ممکن است در درک زمینه اطلاعات خاص یا گاهی اوقات، آنچه را که حتی به آن نگاه می کند، دچار مشکل شود. Schema markup روشی برای ساختاردهی داده ها در وب سایت شما است به طوری که موتور جستجوی گوگل سرنخ های بیشتری در مورد اینکه چه اطلاعاتی ارائه می شود و چرا دریافت می کند. این فراتر از متا تگ های ساده و تگ های عنوان است.

به عنوان مثال، می‌توانید به گوگل بگویید که پستی را ارائه می‌دهید که جزئیات یک دستور غذا، یا یک ویدیو، یا نوع خاصی از داده‌ها را ارائه می‌دهد. می‌توانید از ویژگی‌های متا طرحواره استفاده کنید تا به Google اطلاع دهید که کدام نمایه فیسبوک و توییتر با کسب و کار شما مرتبط است.

Schema markup

داده های ساختاریافته به شما مزیتی ساده و قابل پیاده سازی نسبت به هر کسی که از آن در سایت خود استفاده نمی کند، می دهد. گوگل کارشناسان سئو را به استفاده از آن تشویق می کند و راهنمای جامعی در مورد نحوه و زمان استفاده از آن منتشر کرده است. با گسترش استفاده گوگل از ریچ اسنیپت ها، طرحواره اهمیت بیشتری پیدا کرده است. استفاده از طرحواره به شما شانس بسیار بیشتری برای انتخاب محتوای خود برای نتایج غنی در دسته های خاص می دهد. تکنیک نهایی، پیوند بیلدینگ، به سرعت جای خود را در میان مهم‌ترین تکنیک‌های موجود می‌گیرد.

9. لینک سازی کیفیت

بنابراین، لینک بیلدینگ چیست؟ لینک بیلدینگ یکی از شکننده ترین فرآیندها در جعبه ابزار سئو کلاه سفید است. پیوندها بسیار مهم هستند، زیرا سایتی که هیچکدام از آنها را نداشته باشد به جای اینکه به بالای رتبه های جستجو برسد، لنگ می زند. با این حال، افراط در آن می تواند آسان باشد.

چیزی که یک استراتژی لینک‌سازی را به سئو «کلاه سفید» می‌سازد، تعهد به دریافت لینک‌های با کیفیت از وب‌سایت‌های واقعی است که به وب‌سایت شما مرتبط هستند. اینها پیوندهایی با متن لنگر متفاوت و ساخت طولانی مدت هستند. بیشتر پیوندها از محتوا یا منابع دیگری که برای سایت های دیگر یا مخاطبان آنها ایجاد می کنید، می آیند.

لینک سازی

طبیعتا این کار ساده ای نیست. شما باید ایمیل های زیادی را به شرکای خود که با دقت انتخاب می کنید انجام دهید. شما هنوز هم مجبور خواهید بود که مسیرهای زیادی را ایجاد کنید و سرعت پذیرش و دریافت لینک های جدید را به سایت خود به دقت مدیریت کنید. هیچ کس نگفته است که سئو کلاه سفید آسان است، فقط به این دلیل است که نتایج را ارائه می دهد.

خوشبختانه، با درک درست، این کار خیلی سخت نیست. سخت نیست که یک تیم بزرگ از نویسندگان بسازید تا از پس دسترسی شما برآیند. انتخاب دقیق و سپس سود بردن از پیوندهای با کیفیت، کابوس نیست. باقی ماندن در سمت کلاه سفید چیزها فقط یک موضوع است که بخوبی و اهمیت دادن به آنچه که مخاطب شما با مخاطبان افرادی که به آنها پیوند می دهید به اشتراک می گذارد.

با سئو کلاه سفید در آینده ثابت بمانید

نکته مهم در مورد استفاده از استراتژی‌های سئو کلاه سفید این است که تکنیک‌هایی که استفاده می‌کنیم تا چه حد در آینده مقاوم هستند. بیشتر تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه در درازمدت مورد توجه قرار می‌گیرند، حتی زمانی که موتورهای جستجو دقیقاً نمی‌دانند چگونه کار می‌کنند. آن‌ها می‌توانند تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه را فقط بر اساس نتایج جستجویی که منطقی نیستند، دنبال کنند، و از آنجا، فقط باید به عقب کار کنند.

با سئو کلاه سفید در آینده بمانید

با تمرکز بر کیفیت و تجربه کاربری، می‌توانید مطمئن باشید که کار شما با به‌روزرسانی بعدی و به‌طور ناگهانی، بدون اطلاع از اینکه ترافیک وب‌سایت شما کجا کاهش می‌یابد، لغو نمی‌شود. محتوای با کیفیت، کلمات کلیدی، لینک‌ها و طراحی سایت (مانند آنچه در این دوره آموزشی خرابی سئو بحث کردم) با بهترین استانداردها مانند GMB، نشانه‌گذاری طرحواره و اصول موبایل اول گرد هم می‌آیند تا افزایش پایدار و قابل اعتماد ایجاد کنند.

سخن پایانی

به کارگیری همین 9 تکنیک سئو کلاه سفید به تنهایی می تواند تا پایین سال جاری برای شما افزایش بازدید بیشتر از 2 تا 10 برابر بازدید فعلی را بهمراه داشته باشد. ما در مقالات آینده به صورت جزیی تر به هر یک از این موارد خواهیم پرداخت. پشتیبانی سئو هاما با بکار گیری تمامی ای تکنیک های سئو کلاه سفید، می تواند در افزایش بازدید و کسب و کارتان در زمینه سئو و سئو تضمینی، همراه خوبی باشد.

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های ستاره دار الزامی است