سئو

سئو پیش از اینکه راهکاری برای دیده شدن در گوگل باشد ابزاری برای بهبود کسب و کارهای نوین می باشد. شاید شما با سئو خود را در گوگل بالا بیاورید ولی اگر نتوانید از سئو برای بهبود فروش خود کاری انجام دهید فقط باعث افزایش بازدید سایت خود شده اید. سئو خلاصه شده عبارت search engine optimization می باشد. این عبارت در زبان فارسی به عبارت بهینه سازی موتور جستجو معادل سازی شده است.


در ابتدا بهتر است این موضوع را روشن کنیم که سئو به معنای فریب دادن و یا دستکاری موتورهای جستجو به کمک روش های غیراخلاقی نمی باشد. سئو به منظور کمک به بهبود رویت و ارتباط وب سایت ها، در نتایج جستجو طبیعی و ارتقا رتبه بندی آن ها انجام می شود.

مجموعه سئو هاما با برخورداری از ۸ سال سابقه کار در زمینه سئو و سئو سایت در خدمت شما عزیزان می باشد. اگر که قصد سئو سایت خود را دارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان مجموعه سئوهاما است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین سایت سئوهاما در ارتباط باشید.


سئو


سئو فرآیند ساده ای نمی باشد و برای موفق بودن در این زمینه به علم، دانش و صبر زیاد نیاز است. یک متخصص سئو دائم باید اطلاعات خود را در این زمینه به روز کند. چرا که موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر الگوریتم رتبه بندی خود هستند و غیرقابل پیش بینی ظاهر می شوند.

الگوریتم رتبه بندی سایت دارای بیش از ۲۰۰ معیار متفاوت برای ارزش دادن به یک سایت است. به همین دلیل متخصصین سئو باید به چندین معیار مهم را برای پیاده سازی در پروژها مسلط باشند.

هدف از سئو سایت ها کمک نمودن به وب سایت ها برای کسب نتایج جستجو خوب در گوگل و بیشتر شدن ارتباط میان صفحه ها و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است.
فرآیند سئو کمی پیچیده است و پیاده سازی آن کمی دشوار می باشد. برای سئو سایت به دانش زیاد و تجربه بالا در این زمینه نیاز دارید. موتورهای جستجو به شکل دائمی در حال تغییر دادن الگوریتم های رتبه بندی به صورت غیر قابل پیش بینی می باشند. به همین خاطر باید سئوکار آگاه باشد و اطلاعات خود را در این حوزه بروز نماید.


نگاهی بر تاریخچه سئو

تاریخچه سئونگاهی بر تاریخچه سئو ، اولین موتورهای جستجو مانند Alta Vista، Infoseek و Yahoo در اوایل سال ۱۹۹۰ شروع به کار کردند. در آن زمان موتورهای جستجو مانند یک لیست فهرست شده دیده می شد. موتورهای جستجو این فهرست را بر اساس حروف الفبا مرتب سازی می کرد. به همین دلیل سئو اولیه نیز براساس حروف الفبا مدیریت می شد. برای مثال ممکن بود یک عنوان با AAA در صدر لیست قرار داشته باشد.

با پیشرفت مداوم علم و تکنولوژِی و همینطور رشد اینترنت در جهان، موتورهای جستجو نیز پیشرفته تر می شدند و معیار های متفاوت و تازه تری را برای رتبه بندی وبسایت ها ارائه می دادند. این الگوریتم ها بر اساس تراکم کلمه کلیدی ( یعنی تعداد کلمات کلیدی در یک صفحه تقسیم بر تعداد کل کلمات آن صفحه) و همینطور برچسب هایی مشابه کلمه کلیدی برای فهمیدن محتویات وب‌سایت ها استفاده کردند.

با پیشرفت مداوم علم و تکنولوژِی و همینطور رشد اینترنت در جهان، موتورهای جستجو نیز پیشرفته تر می شدند و معیار های متفاوت و تازه تری را برای رتبه بندی وبسایت ها ارائه می دادند. این الگوریتم ها بر اساس تراکم کلمه کلیدی ( یعنی تعداد کلمات کلیدی در یک صفحه تقسیم بر تعداد کل کلمات آن صفحه ) و همینطور برچسب هایی مشابه کلمه کلیدی برای فهمیدن محتویات وب‌سایت ها استفاده کردند.

پس از به وجود آمدن این الگوریتم و معیارها، فعالیت تخصصی سئو شروع شد. مهندسین سئو برای تحت تاثیر قرار دادن موتورهای جستجو از روش های متعددی، چه اخلاقی و چه غیر اخلاقی، استفاده کردند تا رتبه وب سایت ها را ارتقا دهند.

در سال ۱۹۹۶ مقاله ای توسط نیویورک تایمز به چاپ رسید. در این آورده شده بود که چگونه مهندسین سئو با استفاده از برخی کلمات کلیدی چگونه رتبه یک سایت را ارتقاء می دهند.

همانطور که اشاره شد در ابتدا فریب و تحت تاثیر قرار دادن موتورهای جستجو نسبت به امروز کار راحتی بود. اما امروزه مهندسین سئو به دلیل پیچیده تر شدن موتورهای جستجو نمی توانند به راحتی برای بهینه سازی سایت خود موتورهای جستجو را دستکاری کنند.


سئو به چه منظور انجام می شود؟

انجام سئو


سئو به چه منظور انجام می شود؟ ، در بازار پر رقابت امروزی، دیده شدن در فراگیرترین فضای تبلیغاتی جهانی، یعنی اینترنت، اهمیت بسیار زیادی دارد. این امر تنها با استفاده از تکنیک های سئو سایت و بهینه سازی سایت ، اتفاق می‌افتد و محتوای سایت در بهترین حالت ساختاری و ظاهری به کاربران و موتورهای جستجو نمایش داده می شود و به این ترتیب در صفحات جستجو جایگاه بالاتری نسبت به رقبا قرار می گیرد تا بازدیدکنندگان بیشتری به سایت جذب شوند.

هدف اصلی سئو ارتقاء رتبه سایت ها در نتایج جستجو و همچنین برقراری ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی می باشد که توسط کاربران جستجو می شود.

پس از شروع کار سئو برای ارتقاء و بهبودی رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو، این فرایند را نیازمند دانش و زمان خاص خود کرد. به این ترتیب زمان، مهمترین سرمایگذاری اولیه برای بهینه کردن یک وبسایت است.

سئو ممکن است هفته ها یا ماه ها با توجه به اینکه چگونه کلمات کلیدی در سئو مورد استفاده قرار می گیرد، طول بکشید. باید در نظر داشت که ممکن است سئو و بهینه سازی سایت مدت زیادی طول بکشد، ولی بعد از اتمام این زمان شاهد افزایش بازدیدکنندگان و نتایج عالی آن خواهیم بود. برای همه، مسئله بودن در صفحه اول و مخصوصا بین سه لینک اول، که ۵۸.۴ درصد کلیک ها را به خود اختصاص می دهند، بسیار مهم است.

سئو سیاه
سئو سفید

با این وجود رقابت سایت هایی که برای فروش محصولاتشان از سئو استفاده می کنند به هیچ عنوان عجیب نیست. به عنوان مثال: یک کلمه کلیدی مانند: خرید فرش، چندین میلیون جستجو، طی یک ماه را شامل می شود. حالا تصور کنید افرادی که در این صنف بعد از طراحی سایت دست به سئو می زنند و بین سه لینک ابتدایی صفحات جستجو قرار دارند، ۵۸.۴ درصد بیش از سایر رقبا شانس جذب مشتری دارند.

سئو سایت


۱۲ روش برای بهبود رتبه سایت وجود دارد که به این ترتیب است:

۱) فهرستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید.
۲) کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید.
۳) استراتژی لینک بیلدینگ مشخص و دقیقی داشته باشید.
۴) لینک بیلدینگ تدریجی و مستمر داشته باشید.
۵) بک لینک هایی با انکرتکست و کلمات کلیدی متفاوت به دست آورید.
۶) از اثر سینرژی الگوریتم پنگوئن ۳ استفاده کنید.
۷) لینک های خود را با محتوا احاطه کنید.
۸) بک لینک های خود را از صفحاتی با رتبه SB مختلف به دست آورید.
۹) ۲۰ درصد از لینک ها باید به صفحات داخلی سایت اشاره کند.
۱۰) از سئو On-Page در بهبود رتبه گوگل استفاده کنید.
۱۱) استراتژی لینک بیلدینگ خود را نیمه کاره رها نکنید.
۱۲) نتایج را پیگیری کنید.


آیا رفتار کاربران بر سئو تاثیر دارد؟

الگوریتم های موتورهای جستجو با تغییرات و پیشرفت هایی که داشته است، تلاش می کند تا رفتار کاربران را در حین جستجو، بررسی و متناسب با آن به بهینه سازی رتبه سایت ها بپردازد. برای مثال وقتی که کاربر در گوگل عبارتی را سرچ می کند و برروی پیشنهادهای گوگل کلیک می کند، گوگل به این رفتار کاربران اهمیت خواهد داد.

به عنوان یک مثال دیگر اگر یک سایت در رتبه های پایین گوگل قرار داشته باشد، ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند، گوگل رتبه آن سایت را ارتقا خواهد داد.

بعلاوه زمان حضور کاربر در یک سایت تا جستجوی مجدد آن برای گوگل اهمیت خواهد داشت. یعنی از زمان ورود کاربر تا زمانی که همان عبارت یا عبارت مشابه را در گوگل جستجو کند برای گوگل مهم است و بر اساس این موضوع به رتبه بندی سایت ها می پردازد. به این زمان حضور کاربر در سایت در سئو Dwell Time می گویند.


اهداف سئو

سئو باعث فروش بیشتر محصولات نیز می شود

1) از سئو سایت می توان به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای رسیدن به درآمد بیشتر استفاده کرد. این موضوع بستگی به این دارد که وب سایت موردنظر تنها یک فروش مقطعی را دنبال می کند یا خواهان راه اندازی یک کسب و کار آینده دار است. در فروشگاه اینترنتی که به فروش مستقیم محصولات خود می پردازد، طبیعی است که هدف، افزایش تعداد بازدیدکنندگان باشد.

سئو داخلی
سئو خارجی
سئوکار
سئو و بهینه سازی سایت


2) سئو می تواند در زمینه تبلیغات نیز فعالیت کند.

وب سایت هایی که هدفشان نمایش برتری محصولات و خدماتشان است، می توانند با بالا بردن نرخ مشارکت سایت به این هدف برسند. کاربرانی که جذب این سایت شده اند، بهترین فرصت برای آگاه کردن آن ها از محصولات شرکت هستند. با معیارهایی مثل تعداد دانلود مقالات، بانس ریت صفحات مهم و زمان متوسطی که در هر صفحه صرف شده است، می توان میزان مشارکت را ارزیابی کرد.

3) سئو باعث رضایت مشتریان می شود.

با سئو سایت می توان رضایت مشتریان را افزایش داد. باید به خدمات قبل و بعد از فروش به دقت توجه کرد. زیرا کاربر در هر مرحله از خرید ممکن است بخواهد با پشتیبان سایت تماس بگیرد. با نمایش اطلاعات پشتیبانی در بیشتر صفحات سایت می توان به این مطلب رسید. برای این که کاربران از اول پاسخ خود را در صفحه مورد نظر پیدا کنند، باید سایت ساختار واضحی داشته باشد تا موتورهای جستجو با کلمات کلیدی مشخص صفحات درستی را نمایش دهند.

دیگر اهداف سئو

    سئو باعث ارتقاجایگاه سایت ها در نتایج جستجو می شود.
    سئو می تواند در برند سازی تاثیر به سزایی داشته باشد.
    سئو باعث افزایش بازید سایت می شود.
    ترافیک سایت افزایش پیدا می کند.


مراحل سئو سایت

مراحل سئو


مراحل سئو سایت ، همانطور که گفتیم سئو سایت یک فرآیند بلند مدت است. روش ها و ترفندهای بسیاری وجود دارد تا یک سایت را به جایگاه های بالا در صفحات جستجو برسانیم. سه تا از موثر ترین ترفندها در سئو سایت را با هم بررسی می کنیم:

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال ، رعایت اصول طراحی و کدنویسی سایت، نشانه گذاری و بهینه سازی سرعت سایت و… در این حوزه جای می گیرند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، این مرحله شامل: آنالیز رقبا، تولید محتوا ارزشمند، دسته بندی، لینک سازی داخلی و از این قبلی فعایت ها می شود. این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که می توان گفت موفقیت در سئو بدون تولید محتوا امری غیر ممکن است.

لینک سازی هدفمند

لینک سازی هدفمند، شما با انجام دو مرحله قبل می توانید سایت خود را در صفحه اول مشاهده کنید ولی برای کسب جایگاه اول و همینطور رقابت با سایت های قدیمی، نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی مختلف، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … به لینک سازی خارجی مربوط می شود.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید که با نام سئو اخلاقی نیز شناخته می شود یکی از روش های سئو می باشد که از قوانین موتورهای جستجو و سیاست های صحیح آن ها پیروی می کند. افرادی که سئو کلاه سفید انجام می دهند صفحات وب سایت های مختلف را برای کاربران و موتورهای جستجو جذاب کرده و سایت را مورد توجه قرار می دهند.

اقداماتی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد و باعث افزایش کیفیت سایت می شود شامل موارد مختلفی مثل: استفاده صحیح از متاتگ ها در صفحات وب سایت، تجربه کاربری (ux) مناسب سایت، Responsive بودن وب سایت ( نمایش صحیح صفحات سایت در لپ تاپ، تبلت، گوشی و… )، تولید محتوای با کیفیت و بهینه شده، استفاده مناسب از ویدیو، تصویر، نمودار، جدول و…، افزایش سرعت صفحات سایت، تعامل مناسب بین کاربر و پشتیبان سایت و… می باشد.

مزایا و معایب سئو کلاه سفید :

از آن جایی که روش سئو کلاه سفید مورد تایید موتورهای جستجو می باشد و از تمامی قوانین آن ها پیروی می کند بین تکنیک های سئو سایت بهترین روش می باشد. مزیت های سئو کلاه سفید :

1- عدم وجود خطر پنالتی و جریمه شدن از طرف موتور جستجو

2- مواجه نشدن با افت شدید جایگاه در نتایج

3- حفظ نتیجه به دست آمده در مدت زمان طولانی تر می باشد.

معایب سئو کلاه سفید

1- طولانی بودن زمان رسیدن به نتیجه ی دلخواه

2- محتوا محور بودن روش سئو کلاه سفید (مناسب نبودن برای وب سایت هایی با محتوای کم)

سئو کلاه سیاه

یکی دیگر از تکنیک های سئو سایت، سئو کلاه سیاه می باشد. سئو کلاه سیاه با توجه به اسمی که دارد دقیقا مقابل سئو کلاه سفید قرار می گیرد. در این روش افراد سعی می کنند برای رسیدن به هدف خود راه های میانبر را امتحان کنند و قوانین موتورهای جستجو را دور بزنند.

به طور کلی سئو کلاه سیاه موتورهای جستجو را برای رسیدن به جایگاه بهتر فریب می دهد. هدف اصلی این کار نیز بهبود رتبه سایت در مدت زمان بسیار کم می باشد.

این روش سئو سایت به کاربران نیز آسیب می رساند، سئو سیاه باعث می شود وب سایت هایی که محتوای مناسبی ندارند و مورد استفاده کاربران قرار نمی گیرند از وب سایت هایی که محتوای مفیدی دارند جایگاه بهتری داشته باشند و حتی گاهی جز لینک های اول نتایج باشند.

تکنیک سئو کلاه سیاه اگر چه در مدت زمان کم و بسیار سریع وب سایت ها را به جایگاه مناسب می آورد اما به سرعت نیز توسط موتورهای جستجو شناسایی شده  و باعث منقضی شدن وب سایت می شود. موتورهای جستجو به سرعت سایت هایی را که با روش سئو کلاه سیاه بالا آمده اند را پنالتی می کند. بازگرداندن سایت های پنالتی شده بسیار سخت و زمان بر و حتی ناممکن می باشد. سئو کلاه سیاه معمولا با اقداماتی مثل خرید لینک، دزدیدن محتوا، مخفی کردن لینک ها و متن ها، تکرار بسیار زیاد کلمات کلیدی و… انجام می شود.

شما می توانید با تولید محتوای مناسب و رعایت قوانین سئو سایت وب سایت خود را به جایگاه مناسب برسانید.


تقسیم بندی سئو


1. سئو داخلی

سئو داخلی


سئو داخلی چیست؟


سئو داخلی ، سئو داخلی و یا سئو درون صفحه، به صورت مستقیم کدها و یا محتویات سایت را اعم از: متن، تصویر، پیوند و … تحت کنترل قرار می دهد. به طور کلی هر تغییر که در سایت خود اعمال می کنید، به سئو داخلی مربوط می شود.

این روش به عنوان پایه تمام تلاش هایی است که برای سئو انجام می دهید. زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی محتویات و سایت خود دارید. باید به این نکته توجه کنیم که تمام تغییراتی که در سایت اعمال می شود، روی نتایج و موتورهای جستجو تاثیر می گذارد. پس خیلی از مهم است که قبل از شروع سئو خارجی، روش سئو داخلی به درستی انجام شود.


8 تکنیک موثر در سئو داخلی سایت ها

الف. عنوان صفحه

یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو در سئو داخلی عنوان صفحه می باشد. هر صفحه باید دارای یک عنوان باشد که کلمه کلیدی اصلی، در آن قرار گرفته باشد. برای مثال زمانی که قرار است یک پست آموزشی راجع به تکنیک های سئو داخلی بنویسیم باید عنوان را به این صورت : (تکنیک های اصلی در سئو داخلی) بنویسیم.

ب. تگ توضیحات (Meta Description)

در بسیاری از موارد صاحبان وب سایت ها فراموش می کنند از تگ ها استفاده کنند. در الگوریتم های جدید گوگل تگ ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و مهم ترین و بهترین مکان هایی هستند که شما می توانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را در آن قسمت مورد استفاده قرار دهید. شما در تگ ها باید به صورت خلاصه و در 150 کلمه مطالبی که در آن صفحه گفته اید را به گوگل توضیح دهید. اگر گوگل تناسبی بین تگ و محتوای داخلی شما پیدا نکند سایت شما را اسپم شناخته و جریمه می کند.

پ. متاتگ ها کلمه کلیدی

امروزه تکنیک متاتگ کلمه کلیدی کارایی خیلی زیادی ندارد اما استفاده از آن نیز بی فایده نیست و در بسیاری از موارد سئوکاران توصیه می کنند در هر صفحه حداقل یک کلمه کلیدی را تعریف کرده و سپس راجع به آن محتوا تولید کنند

ت. ساختاربندی URL

ساختارهای صفحه بهینه شده برای صفحات بسیار مناسب می باشند زیرا توسط موتورهای جستجو مورد پیمایش قرار می گیرند. هر چه آدرس صفحه کمتر باشد نتیجه ی بهتری حاصل می شود. البته ساختاربندی URL فقط یکی از عوامل موثر در سئو داخلی می باشد. یکی از عواملی که باعث بهینه شدن آدرس صفحه می شود، استفاده از کلمات کلیدی می باشد. توصیه می شود حداقل یکبار از کلمه کلیدی داخل متن مربوطه استفاده شود.

ث.  تگ های بدنه

یکی از مهم ترین نکات برای تولید محتوا بخش بندی کردن آن می باشد، زیرا علاوه بر افزایش خوانایی کاربر می تواند در سئو سایت نیز موثر باشد. بخش بندی مطلب معمولا همراه با تگ های عنوان مثل H1 تا H6 می باشد. اکثرا از تگ H1 برای عنوان اصلی استفاده می شود و از هر تگ فقط یکبار می توان در هر صفحه استفاده کرد. برای عنوان داخلی در متن هر صفحه که از اهمیت ویژه ای برخودار می باشد از H2 استفاده می شود و برای زیر عنوان ها نیز از تگ H3 استفاده می شود. تعداد استفاده از تگ H2 و H3 اهمیتی ندارد و شما می تواند هرچقدر که می خواهید از آن ها استفاده کنید. استفاده از تگ های عنوان یکی از عوامل بهینه سازی سایت و سئو داخلی می باشد.

ج.  چگالی کلمات کلیدی

در سئو داخلی استفاده از کلمات کلیدی در محتوا بسیار مهم می باشد. اگر کلمات کلیدی به درستی و در جای مناسب مورد استفاده قرار بگیرند گوگل به راحتی متوجه موضوع می شود و آن را در نتایج موتورهای جستجو قرار می دهد. قبلا برای اینکه سایتی در صفحه اول گوگل قرار بگیرد باید در متن خود کلمات کلیدی را چندین بار تکرار می کردیم اما امروزه الگوریتم های جدید گوگل تغییر کرده است و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می تواند باعث جریمه شدن و عدم نمایش وب سایت در موتورهای جستجو شود. تعداد کلمات کلیدی در هر متن باید ۲ تا ۵ درصد از کل متن باشد و علاوه بر آن بهتر است از کلمات کلیدی در اول جملات و پاراگراف ها استفاده شود و روی آن ها یک لینک داخلی به دیگر صفحات برقرار گردد.

چ. بهینه سازی عکس ها

استفاده از عکس های مرتبط با متن می تواند جذابیت آن را برای مخاطبین و کاربر بیشتر کند. اگر می خواهید در متن خود از عکس استفاده کنید، حتما عکس هایتان را بهینه کنید. برای اینکه عکسی در سئو بهینه شود باید در جستجوهای گوگل عکسی را انتخاب کنیم که از ویژگی های ALT و Title برخوردار باشد.

ح. لینک دهی داخلی

بیشتر افراد فکر می کنند لینک هایی که از سایت های دیگر وارد می شود خیلی مهم می باشد. البته این لینک ها در سئو مهم هستند اما در این قسمت کاربردی ندارند. یکی از مهم ترین نکات برای افزایش سئو داخلی ارتباط بین صفحات از لینک می باشد. لینک ها علاوه بر اینکه باعث راحتی کاربر می شوند به موتورهای جستجو نیز اجازه می دهند در صفحات مختلف پیمایش کنند.
با توجه به نکات گفته شده و رعایت آن ها شما می توانید وب سایت خود را در بهترین جایگاه موتورهای جستجو قرار دهید.      


تولید محتوا برای سئو سایت

 تولید محتوا برای سئو سایت


تولید محتوا برای سئو سایت ، تولید محتوای با کیفیت عامل موثری درافزایش رتبه سئو سایت می باشد. امروزه سئو تاکید زیادی بر تولید محتوای مناسب دارد. هیچ چیز مانند محتوای با کیفیت و غیرکپی، سایت را ارزشمند نمی کند. با تولید محتوای اصولی و سئو شده، می توانید موجب افزایش ترافیک سایت و ورودی خود از گوگل شوید. تولید محتوای سئو شده نیازمند رعایت برخی قوانین است که ما این قوانین را در مقاله ی " نوشتن مقاله بر اساس سئو " ذکر کرده ایم.


بروزرسانی مرتب محتوا سئو

به روز رسانی مرتب محتوای سئو ، یکی از اقدامات موثر در بهینه سازی محتوای سایت ، به روز رسانی مرتب محتوا می باشد. گوگل باید همیشه از زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل کند. یکی از روش های اثبات سایت زنده، تولید محتوا به صورت منظم است. برای تولید محتوا بهتر است یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید و محتویات سایت را طبق این برنامه ریزی در سایت منتشر کنید در این صورت گوگل از ارزشمند و زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل می کند.


بهینه سازی عنوان سئو

بهینه سازی عنوان سئو ، عنوان سئو سایت نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو داخلی سایت است. عنوان سئو وب سایت، همان عنوانی هست که شما در قسمت نتایج جستجو مشاهده می کنید. عنوان سئو سایت باید طوری انتخاب شود که کلمه کلیدی در آن به کار رفته باشد و موجب جذب کاربر شود. عنوان سئو سایت هر اندازه جذاب تر باشد، تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد که این امر باعث افزایش ترافیک و رتبه ی سایت می شود. عنوان مطلب

باید عنوان سئو سایت را حتماً داخل تگ H1 قرار دهید. زیرتیترهایی غیر از عنوان اصلی را داخل تگ H2 قرار دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی هدف در آن‌ها استفاده کنید.


بهینه‌سازی H1، H2 و H3

هنگام تولید محتوای سئو شده برای سایت سعی کنید چیدمان اصولی را رعایت کنید. برای رعایت این چیدمان عنوان را با سرنویس 1 (H1)، تیترهای اصلی را با سرنویس 2 (H2) و زیر شاخه‌های آن‌ها را با H3، H4 و… مشخص کنید. این کار هم گوگل و هم کاربران را برای خواندن مطلبتان بهتر راهنمایی می‌کند.


تولید محتوا برای سئو سایت

تولید محتوا برای سئو سایت ، تولید محتوای با کیفیت عامل موثری درافزایش رتبه سئو سایت می باشد. امروزه سئو تاکید زیادی بر تولید محتوای مناسب دارد. هیچ چیز مانند محتوای با کیفیت و غیرکپی، سایت را ارزشمند نمی کند. با تولید محتوای اصولی و سئو شده، می توانید موجب افزایش ترافیک سایت و ورودی خود از گوگل شوید. تولید محتوای سئو شده نیازمند رعایت برخی قوانین است که ما این قوانین را در مقاله ی " نوشتن مقاله بر اساس سئو “ ذکر کرده ایم.


بروزرسانی مرتب محتوا سئو

به روز رسانی مرتب محتوای سئو ، یکی از اقدامات موثر در بهینه سازی محتوای سایت ، به روز رسانی مرتب محتوا می باشد. گوگل باید همیشه از زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل کند. یکی از روش های اثبات سایت زنده، تولید محتوا به صورت منظم است. برای تولید محتوا بهتر است یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید و محتویات سایت را طبق این برنامه ریزی در سایت منتشر کنید در این صورت گوگل از ارزشمند و زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل می کند.


بهینه سازی عنوان سئو

بهینه سازی عنوان سئو ، عنوان سئو سایت نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو داخلی سایت است. عنوان سئو وب سایت، همان عنوانی هست که شما در قسمت نتایج جستجو مشاهده می کنید. عنوان سئو سایت باید طوری انتخاب شود که کلمه کلیدی درآن به کار رفته باشد و موجب جذب کاربر شود. عنوان سئو سایت هر اندازه جذاب تر باشد، تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد که این امر باعث افزایش ترافیک و رتبه ی سایت می شود. عنوان مطلب

باید عنوان سئو سایت را حتماً داخل تگ H1 قرار دهید. زیرتیترهایی غیر از عنوان اصلی را داخل تگ H2 قرار دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی هدف در آن‌ها استفاده کنید.

لینک داخلی و سئو

لینک داخلی و سئو سایت

لینک ها، در یک وبسایت، ارتباط بین محتوا را نشان می دهند. آن ها ارزش و اهمیت یک صفحه را به صفحات دیگر انتقال می دهند. مهم تر از همه، لینک های داخلی ساختار وب سایت شما را مشخص می کند.
لینک ها به کاربران کمک می کنند تا موتورهای جستجو، وب سایت شما را بشناسند. روش لینک دهی داخلی باعث می شود شما راحت تر صفحات خود را براساس شاخص رتبه بندی کنید همچنین با افزایش تعداد کلیک ها به بازدیدکنندگان کمک می کند راحت تر بتوانند آنچه را که دنبال آن هستند، پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لینک داخلی می توانید به مقاله ی لینک داخلی و افزایش سئو سایت و تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو مراجعه کنید.


بهینه سازی تصاویر سایت یا سئو تصاویر سایت

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در سئو داخلی سایت ، بهینه سازی یا سئو (seo) تصاویر سایت است. برای بهینه سازی تصاویر، می توانید حجم تصاویر را بدون پایین آمدن کیفیت تصاویر، پایین بیاورید. برای این کار بهتر است از نرم افزارهای موجود استفاده کنید. وب سایت Optimizilla نیز یک سایت مفید در این زمینه است. روش بعدی برای سئو تصاویر، استفاده از تگ alt هست . این تگ کمک می کند تا گوگل و یا سایر موتورهای جستجو، متوجه موضوع عکس و ارتباط آن با متن شوند. دقت کنید که هر تصویرشامل تعدادی کد می باشد و گوگل وقتی سئو تصاویر سایت شما را بررسی می کند این کدها را مشاهده می کند. شما می توانید برای بهبود سئو تصاویر ، کلملت کلیدی و آدرس سایت خود را در این کدها قرار دهید.


افزایش سرعت سایت

بالا بودن سرعت سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، فرض کنید کاربری وارد سایت شما می شود و منتظر است تا سایت شما باز شود، اگر سرعت لود سایت پایین باشد، سایت شما را رها می کند و وارد سایت رقیب شما می شود و دیگر هیچ گاه دوباره به سایت شما مراجعه نمی کند. بنابراین بالا بودن سرعت سایت نه تنها گوگل، بلکه کاربر را نیز راضی نگه می دارد. برای آگاهی از روش های افزایش سرعت سایت، می توانید به مقاله ی راهکارهای افزایش سرعت سایت مراجعه کنید.


تحقیق کلمه ی کلیدی

تحقیق کلمه ی کلیدی به این معنا است که شما ابتدا بررسی کنید که مخاطبان در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند و نیاز خود را با جستجوی چه کلماتی در گوگل رفع می کنند. با این کار هم با ادبیات مخاطبان خود بیشتر آشنا می شوید و هم سئو سایت خود را به خوبی ارتقا می دهید. پس از پیدا کردن کلمات کلیدی نوبت به آن می رسد که درباره این کلمات کلیدی شروع به تولید محتوا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کلمات کلیدی می توانید به مقاله ی کلمات کلیدی چیست مراجعه کنید.


پاسخ مستقیم دهید

گوگل در بعضی از مواقع پاسخ مستقیمی را به سوالات کاربران می دهد و این پاسخ را در صفحه نتایج جستجو به نمایش می گذارد. اگر محتوای تولید شده توسط شما کاملا برای گوگل واضح باشد، گوگل آن را به عنوان یک پاسخ به سوال کاربران در زیر کادر جستجو نمایش می دهد.


بهینه سازی متا تگ ها در سئو

بهینه سازی متاتگ ها در سئو ، متا تگ ها همانند یک خلاصه از متن محتوای شما هستند. متا تگ ها یکی از روش های عالی برای افزایش ترافیک و سئو سایت هستند. بهتر است در توضیحات متا بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید . بسیاری از مخاطبان با دیدن تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در توضیحات متا از کلیک بر روی سایت صرف نظر می کنند. در توضیحات متا شما می توانید حدود 320 کاراکتر استفاده کنید.


تراکم کلمات کلیدی

در گذشته تراکم کلمات کلیدی به عنوان یک عامل مهم در محتوا محسوب می شد. اما امروزه تراکم کلمات کلیدی به قدرت آن دوران نیست و شما باید کلمات کلیدی خود را درون متن به صورتی به کار ببرید که خواننده متوجه آن نشود، اما تاثیر خود را بر روی گوگل بگذارد. سعی کنید کلمات کلیدی بیش از 1.5% نشود.

تحقیق کلمه ی کلیدی

تحقیق کلمه ی کلیدی به این معنا است که شما ابتدا بررسی کنید که مخاطبان در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند و نیاز خود را با جستجوی چه کلماتی در گوگل رفع می کنند. با این کار هم با ادبیات مخاطبان خود بیشتر آشنا می شوید و هم سئو سایت خود را به خوبی ارتقا می دهید. پس از پیدا کردن کلمات کلیدی نوبت به آن می رسد که درباره این کلمات کلیدی شروع به تولید محتوا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کلمات کلیدی می توانید به مقاله یکلمات کلیدی چیست مراجعه کنید.


بهینه سازی متا تگ ها در سئو

بهینه سازی متاتگ ها در سئو ، متا تگ ها همانند یک خلاصه از متن محتوای شما هستند. متا تگ ها یکی از روش های عالی برای افزایش ترافیک و سئو سایت هستند. بهتر است در توضیحات متا بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید . بسیاری از مخاطبان با دیدن تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در توضیحات متا از کلیک بر روی سایت صرف نظر می کنند. در توضیحات متا شما می توانید حدود ۳۲۰ کاراکتر استفاده کنید.


استفاده کردن از کدهای نشانه‌گذاری اسکیما

اسکیما محصول همکاری چندین موتور جستجو با یکدیگر است. این قابلیت به موتورهای جستجو کمک می کند تا آیتم های خود را هر چه بهتر برای کاربران نمایش دهند. اسکیما معنای محتوای سایت شما را به موتورهای جستجو نشان می دهد. هدف از طراحی اسکیما این است که کاربران به راحتی به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا کنند. احتمالا شما هم دیده اید که در برخی موارد، وقتی کلمه ای را سرچ می کنید در کنار برخی از لینک ها، ستاره هایی وجود دارد. این برای نمایش امتیاز کاربران به مطلب است که می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت داشته باشد.


تاثیر AMP

AMP در واقع یک پروژه شتاب دهنده تحت نظر گوگل است که هدف اصلی آن، افزایش سرعت ارائه محتوا با استفاده از کدهای ساده مانند AMP HTML در صفحه ابزارهای کوچک مانند موبایل می باشد. به عبارت ساده تر، AMP یک راهی برای ایجاد صفحات وب سایت برای محتوای استاتیک و به صورت HTML ( صفحاتی که بسته به رفتار و عملیات کاربر تغییری نمی کنند) است که باعث بارگذاری سریع آن ها می گردد.  درنظر بگیرید amp حجم دیتای کمتری هم مصرف می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی amp می توانید به مقاله  AMP چیست و چه کاربردی دارد؟ مراجعه کنید.


استفاده از https

https  ، در انتهای کلمه ی خود یک حرف s دارد که به معنی secure یا امن می باشد که تمام ارتباطات بین مرورگر شما و وب سایت شما رمزگذاری می شود. این پروتکل بیشتر برای وب سایت های بانکی و فروشگاهی به کار می رود. امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و هم چنین به وجود آمدن وب سایت های فروشگاهی، نیاز به پروتکل HTTPS نیز بیشتر شده است، چون اطلاعات بانکی شما نیز ذخیره می شود و اینکه برخی از وب سایت ها فرم هایی برای عضویت شما قرار داده اند که این اطلاعات باید امن باشد و در اختیار افراد سودجو قرار نگیرد. برای این که بدانید یک وب سایت امن است یا خیر، به نوار آدرس مرورگر خود نگاه کنید اگر به جای https ، http نوشته شده باشد، آن سایت امن نمی باشد. مرورگرهای اینترنتی، نماد قفل را در نوار آدرس خود نمایش می دهند تا به شکل بصری نشان دهند که اتصال این پروتکل در حال انجام است.

Gravatar
Hashemi
خیلی عالی بود باز هم از این مقاله های جامع سئو به اشتراک بگذارید
0
Gravatar
منیژه افتخاری
احساس می کنم همه سوالاتم درباره سئو برطرف شد. واقعا مقاله جامع و کاملی بود.
0
Gravatar
مریم
خیلی مقاله جامع و کاملی بود. تازه فهمیدم خیلی از سئو نمی دونم و باید دانش خودم را در زمینه سئو افزایش بدم.
0
Gravatar
علی
سلام. ممن.ن از مطالب ساییتون. خواستم بدونم چه زمانی میتونیم از بک لینک استفاده کنیم ؟
0
Gravatar
Sam
با کم شدن گزینه های داخل فوتر و هدر سایت نتایج جستجوی گوگل تغییر می کنه؟
0
Gravatar
sam
شما برای مشاغل مختلف هم آموزش دارید؟
0
Gravatar
اطهر
خیلی مقاله جامعی بود.
1
Gravatar
Eftekhari
موافقم باهاتون
0
Gravatar
یوسفی
بسیار مطلب مفیدی بود ممنون از مقاله خوبتون
0

1000 کاراکتر باقیمانده است