سئو سایت چیست و چرا سئو سایت مهم است سئو چیست به زبان ساده و هر آنچه باید در مورد سئو بدانیم

سئو سایت آیا می خواهید همه چیز را در مورد سئو یاد بگیرید؟ قبل از اینکه نحوه کار و نحوه انجام سئو را به شما آموزش دهیم، ابتدا به تعریف سئو می پردازیم و سپس به نحوه عملکرد سئو خواهیم پرداخت.

سئو سایت

سئو سایت یا سئو چیست ؟

سئو سایت چیست ؟ به هر فعالتی که در راستای بهبود سایت برای دیده شدن بهتر در موتور های جستجو انجام میشود گفته میشود.
سئو چیست ؟ برای هر چیزی ممکن است انجام شود بریا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام حتی برای اپلیکیشن منتشر شده در یک توسعه دهنده و ...... 
سئوسایت با تغییرات الگوریتم های موتور های جستجو هروز در حال تغییر میباشدد این مقاله حاصله تجربه سئو سایت حرفه ای انجام شده برای برخی از بهترین برند ها میباشد در ادامه با ما باشید و تجربیات سئو سایت خود را برای ما ارسال کنید.

سئو

سئو چیست ؟

سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. سئو شامل فرایندهایی است که باعث بهبود رتبه کل سایت یا یک صفحه از وبسایت برای یک یا چند کلیدواژه در موتورهای جستجو نظیر گوگل می‌شود. این بهبود رتبه منجر به افزایش ترافیک ورودی و میزان بازدید سایت می‌شود.

چگونه می توانم وب سایت خود را بهینه کنم؟

بهینه سازی وب سایت شامل فرایندهای مختلفی است که برای بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو انجام می‌شود. این فرایندها شامل بهینه سازی محتوا، بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی کد، بهینه سازی لینک‌ها و… می‌شود. برای انجام بهینه سازی وب سایت خود می‌توانید از روش‌های مختلفی نظیر بهینه سازی محتوا، بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی کد، بهینه سازی لینک‌ها و… استفاده کنید .

سئو سایت با مفهوم جدید یعنی تولید محتوا اصولی برای اطلاع رسانی دقیق به مخاطب دیگر سئو سایت به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیست. سئو سایت با مفهموم جدید دریچه جدید از بازاریابی محتوا میباشد که در ادامه به آن میپردازیم.

سئو سایت راه اندازی یک کسب و کار در دنیای امروز است سئو سایت بهینه شدن و بهتر دیده شدن است سئو افزایش فروش است سئو راهکار عملیاتی تیم فروش برای ارتباط بهتر از مشتری است.

سئو سایت را در صفحه اول گوگل محدود نکنید سئو سایت را برای بهتر کردن کسب و کار استفاده کنید گاهی یک عکس میتواند برای شما ورودی ایجاد کند که ساعت ها بازاریابی نمیتواند، قبل از سئو مشتری خود را بشناسید.

بهتر است بگوییم قبل از شروع سئو کمی با بازرایابی و سپس کمی با بازرایابی محتوا آشنا شوید.

شناخت بازار هدف گامی بزرگ برای سئو است. یک سئو هدفمند توان این را دارد کسب و کار شما را تغییر دهد.

SEO ، سئو سایت چیست ؟

SEO مخفف Search Engine Optimization به معنی “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. به عبارت ساده، سئو سایت فرآیند بهبود رتبه سایت است که از طریق آن، سایت بازدیدکننده بیشتری داشته باشد. زمانی که کاربران محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و… جستجو می کنند، هرچه سایت شما در نتایج جستجو رتبه بهتری داشته باشد، احتمال بیشتری برای جذب مشتریان به کسب و کار خود خواهید داشت.

با توجه به بروز رسانی گوگل مفهوم سئو سایت از بهینه سازی برای موتورهای جستجو به بهینه سازی برای کاربر اطلاع رسانی درست و محتوای کاربردی تغییر کرده است.

آنالیز سئو سایت

افزایش سرعت و سئو سایت

تدوین استراتژی سئو

تنظیم لینک ها

آخرین تغییرات الگوریتمهای گوگل با تاثیر مستقیم بر سئو سایت

افزایش اهمیت به اکسیما در سئو سایت های فروشگاهی و تغییر نمایش محصول بجای تصویر 
بهبود گذارش دهی های گوگل در وبمستر 

اهمیت بیشتر گوگل دیسکاور و درک منطقی گوگل از جستجو های کاربران 

با توجه به تغییرات اخیر و هوشمندی بیشتر گوگل به نظر میرسدشاهد تغییر اساسی در نتایج خواهیم بود بدین معنی که ممکن است به یک کاربر با جستجو سئو سایت 10 سایتی را  نشان دهد که بیشتر با سلایق او همسو بوده به کاربر دیگر 10 سایت متفاوت 
در سال 2019 این اتفاق افتاد و به حباب گوگل معروف شد ولی با تغییر بروز رسانی ها ظاهرا حباب در حال تبدیل شدن به یک نتیجه کامل میباشد. 

جایگاه یا موقعیت صفر گوگل (Position Zero) که اختصارا با P0 نشان داده می‌شود، اولین نتیجه جستجوی ارگانیک (و نه تبلیغاتی) گوگل است که بالاتر از بقیه نتایج نشان داده‌شده حتی جایگاه یک، برای یک جستجوی خاص، قرار می‌گیرد. این نتیجه، علاوه بر اطلاعات، شامل url و عنوان صفحه سایت است.

این جایگاه بیشتر برای مطالبی که جنبه آموزش سریع دارند یا سوالی هستند که میزان بالای دارد و نتیجه جستجو برای همه مشترک هست 
مثل تنظیم dns یا پاک کردن کش کروم که سوال و جواب مشخصی دارد.

با توجه به گذارشت این گذارش دهی برای صفحات لندینگ میباشد که گذارشت کامل تر و اثر بخش تری برای وبمستر ها ارائه میدهد که باعث بهبود عملکرد سئو سایت میگردد. هم اکنون میتوانید این تغییرات را در Google Analytics خود ببینید.

با توجه به تغییرات جدید و آپدیت رسمی 2022 گوگل احتمال حذف سایت های تک صفحه ای که فقط برای سئو سایت به صورت سیاه طراحی شده اند بالاگرفته است این اتفاق احتمالا تا پایان ماه december 2022 نهایی شده و با شروع سال جدید میلادی 2023 فقط سایت هایی می مانند که اصول سئو را رعایت کرده و محتوا برای مخاطب ایجاد کرده اند نه برای گوگل!

پایان سئو سیاه و سلام سئو محتوا
بی سابقه ترین آپدیت گوگل برای سئو سایت ها اتفاق افتاد. گوگل رسما این مفهوم را اعلام کرد فقط به سایت هایی اهمیت میدهد که محتوایی تولید کنند که برای مخاطب باشد نه برای سئو کردن این بیدن مقهوم است که در گذشته و حال بیشتر مطالب برای سئو تولید میشد و گوگل با توجه به الگوریتم های قبلی این مطالب را در نتایج جستجو نمایش میداد، ولی در حال حاضر نتنها این کار را نمیکند بلکه تمام این نوع مطالب را حذف و سایتهایی که برای لینک سازی این نوع مطالب استافده میشد نیز دچار جریمه و حذف میگردند.
هدف اصلی این کار اهمیت به محتوا و پاکسازی مجدد گوگل از سایت های بی محوا میباشد. 

با افزایش جستجوی صوتی و گجت های مبتنی بر هوش  مصنوعی بزودی شاهد تغییر اساسی در نتایج جستجو و مشاهده نتایجی خواهیم بود که در سرچ وب در هیچ جایگاهی نیستند اما در جستجو صوتی جایگاه نخست را دارند.

chatGpt یک بات براساس هوش مصنوعی است چت جی پی تی می‌تواند موضوع‌ها و مباحث پیچیده‌ای را در حوزه‌های تخصصی مختلف مثل فیزیک، ریاضی و برنامه نویسی درک کند. حتی میتواند برای شما یک رزومه بنویسد. با توجه به این مثله که سئو عمده وظیفه اش پاسخ به سوالات است chatgpt دقیقا توسط کاربران دارد جایگزین جستجو های سئو میشود

chatGpt یک الگوریتم هوشمند باری پاسخ اصلاح و آموزش است تاثیر مستقیم بروی سایت های خاکستری زرد و سئو سیاه خواهد داشت اما با توجه به عملکرد میتوان امید وار بود با حذف سایت های این سبکی راهی برای برند های اصلی و فروشگاه های حرفه ای باز شود.

گوگل دیسکاور کارکردی شبیه به اکسپلور اینستگرام دارد و با برنامه ریزی دقیق میتوان از این هجم ورودی استفاده درستی کرد. 
امکان نمایش محتوا در دیسکاور، تفاوتی با سئوی معمولی ندارد. پس در درجه اول سعی کنید تمام اصول اساسی سئو را در محتواهایی که قصد دارید در Google Discover نمایش داده شود، رعایت کنید. به طور کلی، هیچ کاری وجود ندارد که شما به طور خاص برای دیسکاور انجام دهید. قبل از هر چیز باید یک محتوای عالی و باکیفیت ایجاد کنید که برای مخاطبان هدف‌تان نوشته شده باشد. به علاوه شما باید یک وب‌سایت خیلی خوب داشته باشید تا تجربه کاربری فوق العاده‌ای را به کاربرانتان ارائه کند.

سایت های که اصول طراحی یا فرایند خرید را بر اساس پرسونا میگذارند شاهد رشد امتیاز خواهند بود 
پرسنا در سالهای اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده بود اما در ابتدای سال جدید بصورت نامحسوس شاهد رشد سایت های اهمیت دهنده هستیم

اکسیما ها برای نشانه گذاری قسمت های مهم استفاده میشوند.

دقت اکسیما ها بقدری بالا رفته است که تشخیص ریال و تومان را در قیمت گذاری میدهند اگر سایت فروشگاهی دارید تمام اکسیما های سایت را رعایت کنید.

محتوای مناسب برای بهینه سازی وب سایت شامل محتوای اصلی، محتوای تصویری، محتوای ویدئویی و… است.

شما می‌توانید با ایجاد محتوای با کیفیت و مرتبط با کلمات کلیدی، بهینه سازی محتوای وب سایت خود را شروع کنید.

ساختار تکنیکال سایت

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست محتوا

سئو سایت به تکنیک هایی اشاره دارد که به وب سایت شما کمک می کند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشد. به زبان ساده تر، اگر شما یک کلمه را در گوگل جستجو کنید، تعداد زیادی سایت را مشاهده می کنید. این سایت ها با رعایت اصول و تکنیک ها در صفحه اول گوگل بالا آمده اند. یکی از این تکنیک ها، سئو است که به افزایش رتبه سایت کمک می کند. جستجوی بالای برخی کلمات توسط کاربران موجب می شود تا درآمد سایت های صفحه اول به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

اگر شما عبارت خرید عسل طبیعی را در گوگل جستجو کنید، متوجه می شوید که این عبارت در هر ماه ۱۱۰۰۰۰۰۰ بار توسط کاربران ایرانی در گوگل سرچ می شود. یعنی ۱۱۰۰۰۰۰۰ کاربر به دنبال استفاده از عسل طبیعی هستند.

اگر یک تولید کننده عسل (زنبوردار) دارای سایت باشد و بر روی سئو آن به خوب کار کند، در صفحه اول گوگل دیده می شود. در صورتی که در رتبه های 1 تا 3 باشد، تعداد زیادی از افرادی که این کلمه را جستجو می کنند، وارد سایت عسل موردنظر می شوند.

ورود کاربران به سایت می تواند تعداد مشتریان عسل طبیعی این تولید کننده را افزایش دهد. با قرار دادن مقالاتی در مورد مزایای استفاده از عسل در پیشگیری و درمان بیماری ها می تواند اطلاعات کاربران را افزایش دهد و باعث افزایش فروش محصول خود شود. حالا اگر این تولید کننده علاوه بر عسل، در زمینه فروش سایر محصولات زنبور عسل یا وسایل زنبورداری هم فعالیت کند، با جذب مشتریان بیشتر و فروش این محصولات هم به سود بیشتری می رسد.

باید توجه داشت که سئو یک کانال کشش دیجیتال برای افزایش فروش است. سئویی که باعث افزایش فروش یک شرکت، فروشگاه یا هر سایت دیگری نشود را نمی توان سئو دانست. seo صرفا یک کار فرسایشی برای کسب جایگاه یک گوگل نیست!!! سئو، هنر دیده شدن در بهترین جا برای فروش است. از سئو برای فروش بیشتر استفاده کنید نه برای دیده شدن در دید رقبا ! آن ها شما را می بینند پس نیازی به صرف هزینه و افزایش جایگاه سایت خود ندارید.

در ابتدا بهتر است این موضوع را روشن کنیم که سئو به معنای فریب دادن و یا دستکاری موتورهای جستجو نیست بلکه سئو یک روند است که باید در مسیر بهبود ارتباط کاربر با سایت انجام شود.

چرا باید سایتمان را سئو کنیم ؟ چرا باید به سئو سایتمان اهمیت بدهیم

در حالی که تبلیغات پولی، رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم های آنلاین می توانند برای وب سایت ها ترافیک ایجاد کنند، اکثر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شود.

نتایج جستجوی ارگانیک به ما نشان میدهد که سئو وبسایت برای جستجوگران باهوش معتبرتر به نظر می‌رسد و کلیک‌های بیشتری نسبت به تبلیغات پولی دریافت می‌کند. به عنوان مثال، از تمام جستجوهای املاک در ایالات متحده، تنها 2.8٪ از مردم بر روی تبلیغات پولی کلیک می کنند.

به طور خلاصه سئو بیشتر از هر راه دیگری در موبایل و دسکتاپ ترافیک ایجاد میکند.

سئو همچنین یکی از تنها کانال‌های بازاریابی آنلاین است که در صورت راه‌ اندازی صحیح، می‌تواند در طول زمان به سودآوری ادامه دهد. اگر محتوای عالی ارائه دهید که شایسته رتبه بندی برای کلمات کلیدی مناسب باشد، ترافیک شما به مرور زمان بسیار بالا می رود، در حالی که تبلیغات برای ارسال ترافیک به سایت شما نیاز به بودجه مستمر دارد.

تمامی مشاغل به سئو نیاز دارند زیرا سئو بادوام ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای رسیدن به مشریان بالقوه در هر لحظه از شبانه روز میباشد. هر سال نسبت به قبل نیاز به سئو بیشتر و بیشتر میشود. همانطور که مصرف کنندگان و مشتریان به صورت انبوه به سمت بازارهای آنلاین سوق پیدا میکنند، صاحبان مشاغل حتی سنتی ترین مشاغل نیز متوجه شدند که باید تغییر به سمت دیجیتال مارکتینگ را تسریع کنند.

اگر خودتان می‌خواهید سئو سایتتان را انجام دهید، باید حتما آموزش ببینید. بدون داشتن مهارت و صرفا با مطالعه‌ی چند مقاله، سئو کردن وب‌سایت می‌تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی در سایت شما شود که ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به سایتتان بزند. بهتر است قبل از هر کاری از یک کارشناس سئو یا شرکت سئو معتبر کمک بگیرید تا شما را در سئو و بهینه سازی کردن سایت راهنمایی کند.

در بازار پر رقابت امروز، دیده شدن در فراگیرترین فضای تبلیغاتی جهانی یعنی اینترنت، اهمیت بسیار زیادی دارد. این امر با استفاده از کانال های کشش مختلف از جمله تبلیغات آنلاین، تبلیغات گوگل، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، بازاریابی اپلیکیشن، سئو و… انجام می شود.

اما چرا سئو این قدر برای کسب و کارها اهمیت دارد؟! قبل از هرچیز باید بگوییم که میزان این اهمیت برای تمام کسب و کارها یکسان نیست. اما برای اغلب کسب و کارهای آنلاین سئو اهمیت بسیار زیادی دارد و ما به 3 دلیل بسیار مهم آن می پردازیم:

شما می توانید با سئو اصولی و هدفمند، افرادی را با سایت تان آشنا کنید که دقیقا به دنبال شما (محصول یا خدمات) می گردند و به راحتی می توانید آن ها را از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل کنید.

همچنین شما هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های بازاریابی دیجیتال انجام خواهید داد اما به درصد بالایی از مشتریان حوزه خود دسترسی پیدا می کنید. همچنین تیم سئو هاما شرایطی را برای استفاده از سئو سایت اقساطی نیز فراهم کرده است.

مخاطبان با جستجو در گوگل به دنبال حل مشکل یا رفع نیاز خود هستند و شما با حضور در نتایج گوگل فرصت این را دارید تا مشکل این مخاطبان را حل کنید و اعتماد آن ها را به خود جلب کنید.

در سئو سفید، کلیه عملیات سئو به صورت کاملا قانونی صورت می گیرند و از قوانین گوگل تبعیت می کنند. در این روش، به صورت اصولی محتوا تولید و در سایت منتشر می شود. سایت هایی که بر این اساس، محتوا تولید می کنند، آینده خوبی دارند.

سئوکاران علاقه زیادی به این نوع سئو دارند. بیش از ۵۰% سایت ها از این روش برای سئو استفاده می کنند. سئوی خاکستری، ریسک کمتری دارد و زمان کوتاهی لازم است تا در صفحه اول و لینک یک گوگل قرار بگیرند. هزینه کمتر و صرفه جویی در وقت از ویژگی های سئو خاکستری به شمار می روند.

استفاده از سئو سیاه نیاز به تخصص زیادی دارد. پس اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، بهتر است از این روش استفاده نکنید. در سئو کلاه سیاه باید بدانید در هر شرایطی چه کاری باید انجام دهید. از چه حرکتی استفاده کنید تا سایت شما بالا بیاید. در این نوع سئو، شما حق اشتباه ندارید. اگر مرتکب اشتباه شوید و مسیر عملیات سئو شما مشخص شود، قطعا گوگل شما را جریمه و پنالتی خواهد کرد.

در حال حاضر اگر سوالی برای کسی پیش بیاید، به اینترنت مراجعه می کند. پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی باعث شده تا افراد بتوانند با جستجوی سوال خود در اینترنت به پاسخ آن برسند. هنگامی که یک سوال را جستجو می کنند، تعداد زیادی لینک در صفحه گوگل می بینند که هر کدام یک محتوا هستند. ظرفیت وب در زمینه تولید محتوا، نامحدود است. به همین دلیل، محتواهای زیادی در اینترنت وجود دارند که آن را به یک منبع غنی اطلاعات تبدیل کرده اند. مردم با مطالعه محتوا به پاسخ سوالات خود می رسند و می توانند نیازهای خود را برطرف نمایند. برای مثال اگر به دنبال سئو تضمینی هستند، می توانند با جستجوی این عبارت در گوگل، به محتواهایی در این مورد دسترسی پیدا کنند. یک محتوای قدرتمند باعث آگاه سازی کاربر می شود و اطلاعات او را افزایش می دهد. محتواها به صورت متن، صوت، ویدئو و تصویر منتشر می شوند. یک محتوای خوب تاثیر زیادی در افزایش بازدید موتورهای جستجو و جذب مخاطب دارد. کاربران با استفاده از مطالب مفید سایت شما، به یک مشتری بالقوه تبدیل می شوند. شما با تولید محتوای سودمند خود می توانید خوانندگان خود را راهنمایی کنید و به این وسیله آنها را تشویق نمایید تا کالا یا خدمات شما را خریداری کنند. با این کار، سودآوری کسب و کار شما افزایش می یابد.

برای این کار ابتدا وارد اکانت G-mail خود شوید و بر روی Add a property کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه وب سایت را انتخاب نمایید. سپس آدرس دقیق وبسایت خود را وارد کنید و بر روی Continue کلیک نمایید. یک روش برای تایید وبسایت خود را انتخاب کنید، روش پیشنهادی گوگل، آپلود کردن یک فایل در هاست و صفحه اصلی سایت می باشد.

افزونه Yoast SEO یکی از بهترین و ضروری ترین افزونه های سئو وردپرس است که حتما باید آن را نصب کنید. این افزونه به شما کمک می کند که سئو وبسایت خود را بهتر نمایید. همچنین یک قابلیت بسیار مهم این افزونه، ساخت نقشه سایت یا Site map به صورت خودکار می باشد.

پس از نصب افزونه Yoast SEO و پیکربندی تنظیمات، این افزونه به طور خودکار سایت مپ وبسایت شما را می سازد. برای دسترسی و مشاهده سایت مپ کافی است که به انتهای آدرس سایت خود عبارت sitemap_index.xml را اضافه کنید. برای مثال، آدرس سایت مپ سئوهاما به صورت زیر می باشد: https://o.seohama.com/oldsitemap_index.xml پس از ساخت سایت مپ، حتما باید آدرس آن را در بخش سایت مپ گوگل سرچ کنسول وارد کنید و به گوگل معرفی نمایید.

موتور جستجوی گوگل برای پیدا کردن و ایندکس کردن صفحات وب ‌سایت ‌ها از ربات ‌های مختلف استفاده می کند که به آن ها Crawler یا خزنده های گوگل می گویند. این ربات ها با خزیدن در صفحه های وب اطلاعات مربوط به صفحات مختلف را به دست آورده و برای موتور جستجو ارسال می ‌کنند. برای دسترسی به فایل Robots.txt سایت های مختلف و آنالیز آن ها کافی است که به آخر دامین سایت مورد نظر عبارت robots.txt/ را اضافه کنید. برای مثال فایل robots.txt سایت خود ما از این آدرس قابل دسترسی است: https://o.seohama.com/oldrobots.txt این ابزار قابلیت های خوبی مانند پیدا کردن بهترین صفحات سایت شما، بازدید های زنده، رفتار کاربران، Bounce Rate و مدت زمانی که کاربرها بر روی سایت شما هستند را در اختیار شما قرار می دهد.

مهم ترین کار در مراحل انجام سئو، تحقیق کلمات کلیدی و تعیین استراتژی سئو سایت شما می باشد. در اینجا سایت های معمولی و سایت هایی که در صفحه اول گوگل ظاهر می شوند، راه آن ها از هم جدا می شود. پس استراتژی سئو سایت خود را مشخص نمایید. استراتژی صحیح سئو یک سایت باید به صورت زیر باشد: • یک عبارت کلیدی مهم و معمولا سخت که حوزه اصلی کار شما است، برای صفحه اصلی سایت شما باید انتخاب شود. • البته ممکنه که شما قصد برندسازی داشته باشید و این عبارت همان برند سایت شما باشد نیز قابل قبول است. • سایت شما چه فروشگاهی، خبری یا خدماتی باشد، صفحه وبلاگ شما می تواند به چند دسته بندی و صفحه برچسب مناسب تقسیم بندی شود. • این صفحات دسته بندی یا برچسب معمولا کلمات کلیدی ساده تر و طولانی تری نسبت به صفحه اصلی سایت شما دارند. • در مرحله بعد پست های بلاگ سایت شما قرار می گیرند که این موارد نیز نسبت به صفحات دسته و برچسب، کلمه های کلیدی ساده تر و طولانی تری دارند. • کلمات کلیدی صفحات بلاگ شما باید کلمه های کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords باشند.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و محبوب یکی از مهمترین بخش های فرآیند سئو است. انتخاب کلمات کلیدی نیاز به ابزارهای جستجو دارد که می ‌توانند به ما برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای وب ‌سایت کمک کنند. برای این کار، هدف و محتوای سایت را بررسی نمایید و بر اساس آن کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود پیدا کنید. اگر کلمه کلیدی مناسب و مرتبط با هدف کسب و کار و یا محتوای سایت شما باشد، موتور جستجو متوجه این موضوع می ‌شود و در ایندکس گذاری، بهتر عمل می ‌کند. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، نیاز به ابزار‌هایی دارید که هم به صورت رایگان و هم غیر رایگان، در دسترس هستند. ولی سه روش وجود دارد که بسیار سریع و کارآمد می ‌باشند. برای پیدا کردن و انتخاب بهترین کلمات کلیدی از این سه روش استفاده کنید: • از گوگل کمک بگیرید. ابتدا موضوعی را که مد نظر دارید را در جستجوی گوگل بنویسید. می بینید که گوگل، تعدادی عنوان و کوئری مرتبط زیر نوشته شما نشان می دهد. اینها کوئری هایی هستند توسط کاربران زیاد جستجو می شوند. • وقتی یک موضوع را در گوگل سرچ نمایید، در قسمت پایین صفحه اول، سرچ های مرتبط را به شما نمایش می دهد. • از تکنیک کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. این تکنیک بسیار کارآمد است، مخصوصا برای سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند. با این کار، شاید تعداد بازدید کننده کمتری داشته باشید. اما نرخ تبدیل در صفحه سایت شما بیشتر خواهد بود و همچنین رقیب های کمتری برای جستجو خواهید داشت.

این مرحله به موازات مرحله قبلی صورت می گیرد. می توان گفت این مرحله یک تیر و چند نشان است. آنالیز رقبا به شما کمک می کند تا با کسب ایده های خوب و کمی تغییر در روش هایی که رقبا از آن استفاده می کنند، بتوانید مشتریان را به سمت خود هدایت نمایید.

اولین چیزی که کاربر از سایت شما در نتایج موتور جستجو می بیند، عنوان می باشد. بنابراین بهتر است از عنوان های خوانا، کوتاه و قابل درک استفاده نمایید. ممکن است به خاطر اینکه خواسته‌ اید کلمات کلیدی را در عنوان بگنجانید، عنوان غیر جذابی تولید کنید. به جای این کار، یک عنوان جذاب و یکتا انتخاب کرده و توضیحات و کلمات کلیدی بیشتر را در تگ عنوان قرار دهید تا سئو را تقویت نمایید. پس از اینکه تحقیق کلمه کلیدی خود را انجام دادید، تگ عنوان مهمترین مکان برای قرار دادن بهترین کلمات کلیدی شما است. بهترین کلمات کلیدی شما در ابتدای عنوان ممکن است برای رتبه ‌بندی موتورهای جستجو مفید باشد. با این حال از استفاده بیش حد کلمات کلیدی (keyword stuffing) یا هر چیزی که می ‌تواند به خوانایی عنوان لطمه بزند، اجتناب کنید. به منظور اینکه گوگل همه عنوان شما را نشان دهد، سعی نمایید تعداد کاراکترهای عنوان زیر ۶۰ باشد. همچنین مطمئن شوید هر صفحه دارای یک عنوان منحصر به فرد است و محتواها تکراری نباشند.

پس از عنوان، توضیحات متا اولین چیزی است که افراد هنگام بازدید از محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل به طور مستقیم زیر URL می بینند. بعد از اینکه گوگل اعلام کرد که الگوریتم های جستجو دیگر برای رتبه بندی سئو به توضیحات آن اهمیت نمی ‌دهد، تقریبا همه گروه‌های سئو بیخیال این قسمت شدند. اگر برای توضیحات متا، مطالب خوب ننویسید مطمئن باشید که در طولانی مدت میزان کلیک کاربران روی سایت شما در موتور جستجو، بسیار پایین می آید. پس اگر چه توضیحات متا مستقیما روی سئو تاثیر نمی‌ گذارند، ولی به شکل غیر مستقیم تاثیر مهمی بر روی بازدید سایت شما دارند.

بهترین کار برای بالا بردن ارزش و رتبه سایت این است که از محتوای یکتا و مفهومی استفاده نمایید. این کار به سایت شما شخصیت منحصر به فردی می‌ دهد و به شکل مناسبی برند شما را معرفی می ‌کند. همچنین به دیگر نکات سئو داخلی مانند انتخاب URL مناسب دقت نمایید و عنوان بندی مطالب را دقیق انجام دهید. نکات و فاکتورهای سئوی داخلی که باید رعایت شوند، عبارتند از: • نوشتن محتوای مفید • ارائه اطلاعات ارزشمند و اضافه نکردن کلمات کلیدی به تنهایی • مهم بودن ساختار سایت و URL • سریع بارگذاری شدن، موبایلی بودن و به طور منظم به روز شدن سایت

لینک ها برای رتبه بندی و ایجاد اعتماد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر لینک های داخلی، می توان از لینک های خارجی نیز استفاده نمود. لینک دادن به سایت های معتبر از نظر گوگل، سایت شما را نیز معتبر می کند. پس برای لینک دهی خارجی، از سایت ‌های قوی و معتبر استفاده نمایید. همچنین دقت کنید که هدف و عنوان سایت شما با آن سایت مرتبط باشد.

در هنگام طراحی URL خود، همیشه در مورد آنچه که برای موتور جستجو و همچنین کاربر بهترین است، فکر کنید. اگر URLهای شما مبهم و شامل کلمات نامناسب باشند، افراد و نیز موتورهای جستجو آن را درک نمی ‌کنند. برای ایجاد URL مناسب، خلاصه مقاله خود را در قالب چند کلمه در حد امکان بگذارید. این امر باعث می ‌شود صفحه شما برای کاربر جذاب تر و برای گوگل قابل درک شود. قرار دادن واژگان جستجوی مرتبط در URL خوب است، اما از استفاده بیش از حد کلمات کلیدی دوری کنید. این امر باعث می ‌شود سایت شما اسپم شناخته شود.

برای اینکه به کاربران اهمیت بیشتری بدهید استفاده از متن جایگزین در عکس‌ ها یکی از بهترین روش ها می باشد. به این شکل، اگر به هر دلیلی تصاویر، برای کاربر بارگذاری نشدند او می ‌تواند بفهمد که تصویر درباره چیست و منتظر بماند یا نماند. همچنین موتورهای جستجو درک متفاوتی از تصاویر دارند که با استفاده از متن جایگزین به آنها کمک می ‌کنید که معنای تصاویر را بهتر بفهمند. در واقع، جستجوهای تصویری بخش جداناپذیری از سرویس گوگل هستند. پس مهم است که تصاویر خود را بهینه سازی کنید تا گوگل بتواند آن ها را درک کند.

یکی از مهمترین مسائل برای کاربر دوستانه کردن سایت، این است که صفحات خیلی سریع روی سیستم کاربر، بارگذاری و دیده شوند. برای اینکه سرعت بارگذاری را بیشتر کنید، می ‌توانید تصاویر را بهینه و کم حجم نمایید. همچنین در صفحه از پلاگین‌ های کمتری استفاده کنید و در برنامه نویسی Back end، سرعت ارتباط با سرور را بیشتر نمایید.

نقاط قوت و ضعف وب سایت خود را بشناسید و روی آنها تمرکز داشته باشید. البته یکی از راه های ساده برای بالا بردن تعداد بازدید کنندگان و کسب رتبه در زمان کوتاه، خرید جایگاه یا تبلیغات از گوگل است. این تبلیغات با اسم Adwords شناخته می شوند و می توانند به کسب رتبه کمک به سزایی داشته باشد.

برندسازی بر عوامل مختلفی از جمله: نرخ کلیک یا CTR، جستجو نام برند، ورودی دایرکت، جستج. نام برند با کلمه کلیدی و … تاثیر گذار است. همه ی این عوامل از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر سئو یک سایت هستند. اگر بخواهیم برای سئو کردن سایت اقدام کنیم، باید روی محتوا، تبلیغات و شبکه های اجتماعی تمرکز بیشتری داشته باشیم. بهترین راهکار برای برندسازی در راستای سئو، ابتدا تولید محتوا و بعد از آن شبکه های اجتماعی هستند. برای استفاده از خدمات سئو و یا مشاوره سئو با تیم پشتیبانی سئوهاما در ارتباط باشید.

محتوا می تواند تاثیر مستقیم یا تاثیر غیر مستقیم بر روی سئو داشته باشد. اولین و مهمترین تاثیر، تاثیر مستقیم است. گوگل برای آنکه رضایت کاربران را جلب کند، سعی می کند تا صفحه را رتبه بندی کند که محتوای ارزشمندتری داشته باشد. به عنوان مثال صفحه ای که در آن محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی دارد نسبت به صفحه ای که تنها در آن محتوای متنی قرار گرفته است، از نظر گوگل ارزش بیشتری دارد.

رفتار کاربران یکی از فاکتور های مهم و تاثیر گذار در رتبه بندی است. هر چقدر یک کاربر بیشتر در یک صفحه بماند، برای گوگل این معنی را دارد که آن صفحه یک صفحه کاملاً ارزشمند است و توانسته نظر کاربر را جلب کند. از طرف دیگر، اگر کاربر سایت را در مدت زمان کوتاهی ببندد، گوگل متوجه می شود که آن صفحه به هر دلیلی برای کاربر مفید نبوده است. این عامل نشان دهنده ی تاثیر غیر مسستقیم محتوا بر سئو است.

تولید محتوای آنلاین به گونه ای که هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو جذاب باشد را سئو محتوایی می گویند که شامل چیزهایی است که با نوشتن و ساختار محتوا در وبسایت انجام می شود. این نوع سئو به صفحه های وب کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشند. سه عنصر اصلی استراتژی کلمه کلیدی، ساختار سایت و نوشتن کپی رایت وجود دارد که باید برای تولید محتوا در نظر گرفته شود تا وب سایت رتبه خوبی کسب کند. در کنار سئو محتوایی؛ طراحی خوب وب سایت، رابط کاربری عالی و تمام موارد فنی که باعث رتبه سایت در گوگل می شوند، باید پوشش داده شوند. اما بدون محتوای با کیفیت، سایت برای کسب رتبه در موتورهای جستجو شانسی ندارد.

یک سری فعالیت فنی مربوط به سایت است که از نظر موتورهای جستجو اهمیت دارد. فعالیت هایی که باعث افزایش سرعت سایت، فهم بهتر محتوای سایت توسط ربات های موتور جستجو و … می شود. به کمک سایت های وردپرسی و افزونه های همه کاره می توان قسمت زیادی از سئو تکنیکال را با چند افزونه و بدون نیاز به کوچک ترین دانش تخصصی انجام داد.

مخفف سه کلمه ی Expertise، Authoritativenees و Trustworthiness می باشد. به وسیله این شاخص؛ گوگل، تخصص و اعتبار شما را در حوزه کاریتان می سنجد. در E-A-T و سئو عواملی مانند میزان اعتبار نویسنده، فعالیت نویسنده ها در شبکه های اجتماعی، واکنش مردم نسبت به برند شما و … تاثیر دارند.

از مهمترین فاکتورهای سئو داخلی است. هر صفحه باید دارای یک عنوان جدا باشد که کلمات کلیدی در آن قرار دارند. تگ عنوان بخش مهمی از محتوا می باشد که نشان دهنده موضوع صحبتی افراد است. استفاده از عنوان های جالب و جدید، کاربران بیشتری را به صفحه شما هدایت می کند.

در هر متن علاوه بر تگ عنوان، چندین زیر عنوان یا هدینگ نیز وجود دارد که ارزش آنها به اندازه‌ ی محتوا است. از این رو، هدینگ‌ هایی طراحی کنید که مخاطب را برای خواندن مطلب کنجکاو کند. همه افراد متن جالب را بیشتر دوست دارند، گوگل هم به محتوای جذاب رتبه بالاتری می ‌دهد.

این تگ‌ ها در کلیک کردن کاربر در صفحه نتایج موتورهای جستجو اهمیت ویژه ‌ای دارد. هر چه تعداد کلیک ‌ها بیشتر باشد، صفحه مورد نظر در جایگاه بالاتری در صفحه نتایج جستجو قرار می ‌گیرد. یعنی توضیحات متا، به اندازه ی کافی مفید بوده که توانسته بازدیدکننده بیشتری را به سمت خود جلب کند تا روی آن کلیک کنند.

موتور جستجوی گوگل، تگ کلمات کلیدی را نادیده می ‌گیرد و استفاده از این کلمات تاثیری بر سئو سایت ندارد. بنابراین هر چند این شیوه در گوگل کارآیی چندانی ندارد، اما توصیه می ‌شود در هر صفحه حداقل یک کلمه کلیدی، تعریف و برای آن محتوا تولید شود.

علاوه‌ بر تولید محتوای جدید و ارزشمند، ویرایش محتواهای قبلی نیز لازم و از چند نظر حائز اهمیت می باشد. از جمله آن، نیازی نیست محتوا از صفر تولید شود بلکه با حذف نکات غیرضروری، افزودن مطالب و لینک‌ های جدید به محتوا در وقت و انرژی صرفه ‌جویی می ‌شود.

در سئو، ساختار بهینه‌ شده صفحات از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا توسط موتورهای جستجو مورد پیمایش قرار می‌ گیرند.

بخش ‌بندی مطلب، از نکات مهم تولید محتوا به‌ شمار می ‌رود. زیرا علاوه ‌بر ایجاد خوانایی برای کاربر می ‌تواند بر سئو داخلی نیز اثر مطلوبی بگذارد.

امروز دیگر مانند گذشته کلمات کلیدی در مرکز توجه سئو قرار ندارند، بلکه موتورهای جستجو، صفحات را بر اساس مفهوم آن ها به مخاطب نمایش می ‌دهند و عبارات مترادف با کلمات کلیدی را نیز در نظر می ‌گیرند. با استفاده درست و مناسب از کلمات کلیدی، گوگل به ‌راحتی می ‌تواند متوجه موضوع اصلی سایت شود و آن را در نتایج جستجو نشان دهد. بنابراین استفاده از این کلمات در متن اهمیت زیادی دارد.

برای بهینه ‌شدن تصاویر در سئو داخلی و نمایش آن در نتایج جستجوی گوگل، باید از ویژگی‌ های Alt و Title برای تصاویر موجود در متن استفاده نمود. زمانی که عکس بارگذاری نشود، ویژگی Alt، متن داخلی را به جای عکس نمایش می ‌دهد. در ویژگی title با قرار گرفتن ماوس روی عکس، یک متن به ‌جای آن نشان داده می ‌شود.

برای بهینه کردن سئو داخلی در کل صفحات سایت، لازم است یک ارتباط داخلی از طریق لینک بین تمامی صفحات برقرار شود. وجود این لینک باعث می ‌شود هم کاربران و هم موتورهای جستجو به راحتی تمامی صفحات را پیمایش کنند.

ساختار سایت باید قوی و جذاب باشد. کاربر باید با کم‌ ترین میزان سردرگمی و تعداد کلیک به چیزی که دوست دارد، برسد. طراحی قدرتمند، برای کاربران این امکان را می دهد که به راحتی به امکانات سایت دسترسی پیدا کنند.

کلمه کلیدی عبارتی می باشد که بیشترین استفاده از آن در متن شده است.

محتوایی که دارای کلمات بیشتری است می ‌تواند سطح گسترده ‌تری را پوشش دهد و به مقالات سطحی و کوتاه ارجحیت دارد.

فرآیند سئوی خارجی وب سایت شما را قادر می سازد تا در پلتفرم دیجیتالی تبلیغ شود. در حین تبلیغ، باید این کار را به روشی بهینه برای موتورهای جستجو نیز انجام دهد. اولین مورد از مطالعات سئو خارجی ایجاد مقالات تبلیغاتی و انتشار این مقالات است. نوشتن مقالات تبلیغاتی مناسب برای حوزه تجاری شما عاملی است که تأثیر مثبتی بر پیشرفت سایت در موتورهای جستجو دارد. یکی دیگر از روش های سئو خارجی، بک لینک است که به عنوان فرآیند دریافت لینک از سایت های دیگر بیان می شود. لینک هایی که از سایت هایی دریافت می کنید که با وب سایت شما سازگار هستند، شناخت شما را توسط موتورهای جستجو افزایش می دهند. می توانید لینک را از تصویر یا محتوا دریافت کنید. با این حال، مطمئن شوید که کیفیت سایتی که به آن لینک می دهید بالا باشد. پیوندهای منابع رسانه های اجتماعی نیز وب سایت شما را بهبود می بخشد و به واجد شرایط شدن آن کمک می کند. درک تعریف سایت توسط دستگاه های رسانه های اجتماعی یکی از عملیات سئو خارجی است.

به طور کلی، تمام عملیات سئوی که در سایت خود انجام خواهید داد، استراتژی هایی هستند که به شما این امکان را می دهند که در دنیای دیجیتال جایگاهی کسب کنید. سئوی خارجی و همچنین سئو داخلی تضمین می کند که وب سایت با وضوح بیشتری در نتایج جستجو ظاهر شود و رتبه بالاتری داشته باشد. شما میتوانید از سئوی خارجی و داخلی به صورت همزمان استفاده کنید.

تحقیقات نشان می دهند که اشتراک گذاری ها، لایک ها و نظراتی که پست های شما دریافت می کنند، یک نوع سیگنال حیاتی هستند. موتورهای جستجوگر از جمله گوگل برای رتبه بندی وب سایت شما به این سیگنال ها توجه می کنند. بر اساس Life Marketing شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر سئو ندارند. اما می توانند به صورت غیر مستقیم در رتبه بندی سایت تاثیر مثبتی بگذارند.

سایت های پولی برای به دست آوردن رتبه های بهتر در صفحات گوگل، هزینه ای پرداخت می کنند. افرادی که می خواهند رتبه سایت آنها بهبود یابد باید بر روی سیو سایت خود کار کنند. برای اینکه سئو سایت خود را سازماندهی کنید باید به عواملی مانند کیفیت محتوا ،کلمات کلیدی و سرعت سایت توجه نمایید. گاهی اوقات، افراد برای سئو سایت خود و دستیابی به رتبه بهتر در صفحات گوگل، از ترفندهای سئو استفاده می کنند. این ترفندها به آن ها کمک می کنند تا برای مدت کوتاهی به هدف خود برسند.

در پاسخ به این سوال باید گفت که آموزش سئو به یک CMS خاص محدود نمی شود. به این معنا که شما می توانید اطلاعات سئو را روی هر سایتی با هر زبان برنامه نویسی اجرا نمایید. افزونه های مختلف وردپرس در کنار ساختار ایده آل آن شرایط خوبی برای seo فراهم کرده است. از طرفی در وردپرس می توانید تک تک صفحات سایت را به صورت دقیق مدیریت نمایید. ضمن اینکه، امکانات تکمیلی برای بهبود وضعیت و ساختار سایت نیز وجود دارد. علاوه بر این، امکان بستن دسترسی ربات های گوگل به سایت نیز وجود دارد. بنابراین، سئو فقط مختص وردپرس نیست و کسانی که آموزش سئو دیده اند باید بتوانند هر سایتی را با هر کلمه کلیدی سئو کنند.

اگر نیاز به آموزش سئو وردپرس دارید می توانید به مقاله ی سئو وردپرس مراجعه کنید.

برخی افراد با جستجو در گوگل، از اطلاعات موجود در سایت های مختلف استفاده می کنند. علاوه بر این ، مطالب کتاب، ویدئو و … نیز مفید هستند. یکی از بهترین روش های یادگیری سئو، شرکت در دوره سئو است. با شرکت در این دوره ها، می توانید مهارت و دانش خود را افزایش دهید. یادگیری تکنیک های سئو و انجام پروژه های مختلف، مسیر شما را هموارتر می کند تا به یک سئوکار تبدیل شوید. شما باید حداقل ۶-۳ ماه زمان بگذارید و در زمینه سئو آموزش ببینید. برای آموزش سئو ، علاوه بر سایت های فارسی از سایت های انگلیسی هم استفاده کنید. با استفاده از این سایت ها، می توانید به جدیدترین مطالب مربوط به سئو دسترسی داشته باشید.

مدیران سایت های وردپرسی می توانند سایت خود را مطابق با آخرین الگوریتم های موتورهای جستجوگر سازگار نمایند. این افزونه به سئوکاران کمک می کند تا بتوانند تگ های مناسبی به تنظیمات سایت خود اضافه کنند. به این ترتیب موجب بهبود جایگاه سایت شما در موتورهای جستجوگر می شوند.

هنگامی که طراحی سایت به خوبی انجام نمی شود، کاربر نمی تواند با سایت شما ارتباط برقرار نماید. این امر باعث می شود تا ترافیکی که وارد سایت شما شده است، هدر برود. در این حالت، شما مشتریان خود را از دست می دهید. اما اگر اجزای طراحی سایت و سئو با هم هماهنگ باشند، کاربر در زمان استفاده از سایت شما به راحتی به هدف خود می رسد. این یک حالت ایده آل برای سایت شما است. عواملی مانند رنگ، اندازه و نوع فونت (خط) می توانند خوانایی متن را کاهش دهند. طراحی ضعیف سایت، کاربران را فراری می دهد. بنابراین، در طراحی و سئوی سایت باید به مقدار فضای خالی، فاصله بین خطوط، تصاویر و … توجه نمود.

۱- دامنه و URL
مهمترین قدم برای سئو کردن یک وب سایت انگلیسی، خرید دامنه است. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، ساخت سایت شما همیشه با مشکلاتی در زمینه رتبه بندی روبرو خواهد بود. اول اینکه حتما از دامنه های بین المللی مخصوص انگلیسی زبان ها استفاده کنید. بسیاری از افراد به اشتباه نام فارسی فینگلیش شده را برای سایت انگلیسی خود انتخاب می کنند. این کار شما را به زودی از گردانه رقابت در دنیای بین المللی بیرون می کند. در واقع برای سئو سایت انگلیسی که توسط انگلیسی زبان ها استفاده می شود باید نامی را انتخاب نمایید که معنا و مفهوم دقیقی را می رساند. برای دامنه هم حتما از COM. یا دامنه های انگلیسی مانند Uk. و Us. استفاده کنید.


۲- برچسب های hreflang Tags

تگ hreflang به گوگل و سایر موتورهای جستجوگر نشان می دهد که وب سایت شما از چه زبانی استفاده می کند. این تگ ها یکی از ضروری ترین موارد در طراحی سایت های چند زبانه به حساب می آیند. زیرا باعث می شوند گوگل، بین نسخه های زبانی شما تمایزی قائل شود. برای سئو سایت انگلیسی از برچسب hreflang Tags در بخش پیوندها استفاده نمایید. این تگ به گوگل و کاربران نشان می دهد که محتوای سایت شما انگلیسی می باشد. با این کار گوگل سخت گیری کمتری نسبت به موقعیت جغرافیایی شما نشان می دهد. یک ترفند برای رها شدن از تگ hreflang این است که افزونه TranslatePress را نصب کرده تا به صورت خودکار این برچسب را به صفحات مختلف شما الحاق کند.


۳- انتخاب درست کلمات کلیدی

یکی از مهمترین موضوعات برای طراحی سایت خارجی، پیدا کردن کلمات کیلدی اورجینال است. بسیاری از افراد تصور می کنند اگر معادل کلمه کلیدی خود را با گوگل ترنسلیت برگردان کنند همه چیز به بهترین شکل انجام خواهد شد. اما اصول سئو سایت خارجی این است که کلمات معادل فارسی را پیدا کنید.

بسیاری از کلمات معادل فارسی در زبان انگلیسی را نمی توان با ترجمه بخش به بخش عبارت پیدا کرد. از طرف دیگر شما برای مخاطب انگلیسی زبان محتوا تولید کرده اید. بنابراین باید الگوهای جستجو در این مخاطب را آنالیز نمایید تا به موفقیت برسید. در ضمن فراموش نکنید استفاده بیش از اندازه و نابجای کلمات کلیدی سئو سایت انگلیسی شما را با مشکل مواجه می کند. این موارد از نظر گوگل نقض قوانین بوده و با آن ها برخورد می نماید.

۱- SEM از سئو گسترده تر است. افراد برای یادگیری سئو به یک سیستم و دسترسی به اینترنت نیاز دارند. اما حوزه بازاریابی موتورهای جستجو گسترده تر است و به افراد متخصص نیاز دارد. فراموش نکنید که اگر به مشاوره سئو احتیاج داشتید حتما به افراد حرفه‌ ای در این زمینه مراجعه نمایید تا بتوانید نتایج بهتری را کسب کنید.

۲- تاثیر و نتایج SEM فوری است. در حال که سئو به زمان نیاز دارد. سرمایه گذاری بر روی SEM باعث می ‌شود به راحتی (اما به صورت موقت) در دسترس مخاطبان قرار بگیرید. اما نتایج سئو با گذشت زمان به دست می آیند. به گونه ای که ممکن است حتی ماه ‌ها نتیجه ‌ای حاصل نشود.

۳- Seo با گذشت زمان ارزش ایجاد می ‌کند اما نتایج SEM موقت هستند. نتایج حاصل از SEM تا زمانی برای شما ارزش آفرین می باشد که برای نمایش تبلیغات هزینه بپردازید. اما یک استراتژی سئو عالی با گذشت زمان تکامل می ‌یابد و نتایج ماندگاری را ایجاد می ‌کند.

۴- برای ترافیک SEM باید هزینه بپردازید. در حالی که ترافیک سئو ارگانیک است. هر بار که کاربری بر روی تبلیغات شما در موتورهای جستجو کلیک کند، شما باید هزینه پرداخت کنید. اما استراتژی‌ های سئو این گونه نیستند.

۵- در سئو با محدودیت مخاطب رو به رو نیستید اما در SEM با محدودیت رو به رو هستید. در حالت کلی، تمامی استراتژی‌ های بازاریابی جستجو با هدف برقراری ارتباط با مخاطبان انجام می‌ شوند. اما یک تفاوت عمده وجود دارد. زمانی که شما روی SEM سرمایه گذاری می‌ کنید معمولا مخاطبان مشخصی برای ورود به سایت شما اقدام می ‌کنند. این مسئله بستگی به انتخاب شما از فضای تبلیغات دارد. شناخت مخاطبین هدف در این حوزه بسیار مهم است. زیرا با شناخت مخاطبین می ‌توانید تبلیغات خود را در زمان و در جای درست منتشر کنید. اما در سئو به این صورت نیست. زمانی که شما در نتایج جستجو نمایش داده شوید، دیگر نمی ‌دانید چه کسانی ممکن است بر روی لینک سایت شما کلیک کنند. این تفاوت را شاید بتوان به‌ عنوان مزیتی برای بازاریابی در موتورهای جستجو به حساب آورد.

نوشتن محتوای کامل تر، استفاده از لینک‌ های بیشتر و کلمات کلیدی متنوع ‌تر یک راه عالی برای رتبه ‌بندی بالاتر در طول زمان است.

۱. هدف گذاری کلمات کلیدی
کلمات کلیدی عباراتی هستند که معمولاً در گوگل، بینگ و غیره جستجو می شوند و بخش مهمی در تعیین رتبه وب سایت شما دارند. اگر از تعداد کلمات کلیدی مناسب در جای درست استفاده کنید، به مرور زمان شاهد پیشرفت خود می شوید. باید جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دهید، از طیف گسترده ای از کلمات کلیدی استفاده کنید و آنها را به طور طبیعی در متن خود جای دهید.

۲. فراداده
عنوان متا و توضیحات متا شما اولین چیزهایی هستند که کاربر در صفحه‌ی نمایش نتایج موتورهای جستجو می بیند و بر روی کلیک یا عدم کلیک آن تأثیر می گذارد. با گنجاندن کلمات کلیدی در متا داده های خود (از جمله تگ های تصویر و تگ های عنوان) گوگل می تواند، ارتباط صفحه شما را سریعتر درک کند.

۳. بک لینک ها


۴. سئو فنی
مسائل فنی مختلف دیگری در قسمت پشتی سایت شما وجود دارد که پس از رفع مشکلات آن ها، می توانید تفاوت زیادی در نتایج کلی سئوی خود ایجاد کنید. اگر UX وب سایت شما روان و در دسترس نباشد، انجام هر کاری مهمی در وب سایت شما برای همه ی مخاطب ها سخت خواهد بود. بیش تر از ۵۰٪ از کل ترافیک آنلاین از طریق تلفن همراه است، بنابراین وقتی صحبت از مواردی مانند UX می شود، موارد فنی بسیار مهم هستند.

۵. معیارهای سئو
برای سنجش، تجزیه و تحلیل و بهبود استراتژی سئوی خود، باید درک کاملی از معیارهای سئو داشته باشید پس باید برای یادگیری معیار های سئو زمان لازم کنار بگذارید.

الگوریتم های گوگل

۱۳ به روز رسانی اصلی الگوریتم گوگل
از بین تعداد بی‌ شمار به‌ روزرسانی‌های الگوریتم گوگل که در دهه گذشته معرفی شده‌ اند، در اینجا مواردی وجود دارد که سئو را برای همیشه تغییر دادند. هر چند وقت یکبار، گوگل تغییراتی را به قدری اساسی ایجاد می کند که روش قدیمی سئوی ما را برای همیشه مختل می کند، پس باید با این الگوریتم ها آشنا باشیم.

۱. الگوریتم پاندا

نحوه کارکرد: به روز رسانی الگوریتم پاندا به اصطلاح “امتیاز کیفیت” را به صفحات وب اختصاص می دهد. سپس از این امتیاز به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می کند. در ابتدا، اثرات پاندا خفیف بود، اما در ژانویه ۲۰۱۶ به طور دائم در الگوریتم اصلی گوگل گنجانده شد. از آن زمان، انتشار به ‌روزرسانی‌ها بیشتر شده است، بنابراین جریمه‌های پاندا هم سریع‌تر اتفاق می‌افتد.
با ماژول جدید ویرایشگر محتوای وب سایت حسابرس می توانید از جریمه احتمالی جلوگیری کنید و صفحاتی را با کلمه های کلیدی تصادفی ایجاد کنید. ویرایشگر محتوا صفحات رقبای برتر شما را تجزیه و تحلیل می کند و توصیه های سئو را بر اساس محتوایی که قبلاً در جستجوی گوگل موفق بوده است ارائه می دهد. اگر می خواهید بررسی کنید که آیا محتوای شما در جای دیگری در وب تکرار شده است یا خیر، از یک بررسی کننده سرقت مانند Copyscape استفاده کنید.

 

۲. الگوریتم پنگوئن

هدف گوگل پنگوئن پایین آوردن رتبه سایت هایی است که بک لینک آنها غیر طبیعی به نظر می رسد. این به روز رسانی به ساخت لینک های غیر طبیعی پایان داد. برای در امان ماندن از اثرات به‌روزرسانی گوگل پنگوئن، رشد پروفایل پیوند خود را زیر نظر داشته باشید و با یک جستجوگر بک لینک مانند SEO SpyGlass بازرسی‌های منظم را انجام دهید. این نرم افزار، تعداد کل بک لینک ها و تعداد دامین های لینک شده را به شما اعلام می کند و این اطلاعات را در قالب یک نمودار نیز نشان می دهد.
شما می توانید یک نمودار پیشرفت برای رشد پروفایل پیوند خود پیدا کنید. مراقب هر گونه افزایش غیرمعمول باشید: این ممکن است نتیجه حمله منفی سئو توسط رقبای شما باشد. آماری که می دانیم پنگوئن در نظر گرفته است در فرمول خطر مجازات SEO SpyGlass گنجانده شده است. به تب Penalty Risk بروید و لیست بک لینک خود را از بالاترین خطر به کمترین مرتب کنید. پیوندهایی با ریسک بالای ۵۰ درصد باید بررسی شوند. اگر مشخص شد که آنها مخرب هستند، آنها را به فایل Disavow اضافه کنید، آن را دانلود کنید و به ابزار Disavow Links Google ارسال کنید. ابزار Disavow یک روش برای بر داشتن اثر لینک‌های منفی از سایت است.

 

۳. الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار به گوگل کمک می کند تا پرس و جوهای جستجو را بهتر تفسیر کند و نتایجی را ارائه دهد که با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد. در حالی که کلمات کلیدی همچنان مهم هستند، الگوریتم مرغ مگس خوار سعی می کند برای یک صفحه بر اساس یک پرس و جو رتبه بندی کند، حتی اگر حاوی کلمات دقیقی باشد که جستجوگر وارد کرده است. این امر با کمک پردازش زبان طبیعی که بر نمایه سازی معنایی نهفته، و به اصطلاحات و مترادف های همزمان متکی است، به دست می آید.

تحقیقات کلمات کلیدی خود را گسترش دهید و بر روی مفاهیم پشت کلمات کلیدی تمرکز کنید. جستجوهای مرتبط، مترادف ها و اصطلاحات همزمان را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. از این بینش ها برای درک بهتر زبان مخاطبان خود و تنوع بخشیدن به محتوای خود استفاده کنید. با ایجاد محتوای جامع که هدف جستجوگر را برآورده می کند، هم از نظر تعامل و هم از نظر سئو برنده خواهید شد.

 

۴. موبایل

امروزه گوگل تمامی وب سایت ها را بر اساس سرعت و کاربرپسند بودن نسخه های موبایلی آنها رتبه بندی می کند. صفحات خود را برای جستجوی موبایل بهینه کنید و روی سرعت و قابلیت استفاده تمرکز کنید. تست‌های سازگار با موبایل و سرعت صفحه، به شما کمک می‌کند تا ببینید کدام جنبه‌های صفحه شما باید بهبود یابد. این تست‌ها در WebSite Auditor (نرم افزاری برای بررسی سئو سایت) ادغام شده‌اند، بنابراین می‌توانید بهینه ‌سازی موبایل صفحات خود را بررسی کنید.

 

۵. رنک برین(rank brain)

RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است. این یک سیستم یادگیری ماشینی است که به گوگل کمک می‌کند تا معنای پشت سؤالات را بفهمد و بهترین نتایج جستجو را در پاسخ به آن سؤالات ارائه دهد. گوگل RankBrain را سومین فاکتور مهم رتبه بندی می نامد. RankBrain مسئول سفارشی کردن نتایج جستجوی گوگل کاربران است. اساسا گوگل فراتر از جستجوی برای پرس و جو افراد پیش می رود و عوامل دیگری مثل مترادف ها، کلمات ضمنی و تاریخچه جستجوی شخصی را در نظر می گیرد.

با کمک تجزیه و تحلیل رقابتی، صفحات خود را برای ارتباط و جامعیت بهینه کنید. با استفاده از ابزار TF-IDF (حسابرس وب سایت) می توانید لیست کاملی از اصطلاحات و مفاهیم مرتبط را که توسط تعداد زیادی از رقبای برتر خود استفاده می شود، کشف کنید. راهی برای اضافه کردن این عبارات به محتوای خود پیدا کنید و خواهید دید که ارتباط جستجوی شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

 

۶. گوگل مدیک (Google Medic)

به ‌نظر می ‌رسد که به ‌روزرسانی Google Medic به‌ طور نامتناسبی بر وب‌ سایت‌های پزشکی و همچنین سایر وب ‌سایت‌هایی که با تصمیمات بالقوه تغییر زندگی (مالی، حقوق، آموزش) مرتبط هستند، تأثیر می‌گذارد. اگرچه صراحتاً تأیید نشده است، نمایندگان Google اشاره کرده‌اند که این به‌روزرسانی برخی از سیگنال‌های E-A-T (تخصص، اختیار، اعتماد) را از سند دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت اجرا کرده است.
تا به امروز، هیچ استراتژی بازیابی اثبات شده ای برای به روز رسانی Medic وجود ندارد. برخی از سئوکارها استخدام نویسندگان خبره را برای اعتبار بخشیدن به وب سایت خود پیشنهاد می کنند، برخی دیگر ادعا می کنند راه حل در ایجاد نهادهایی برای برند شما است. اگر بخواهیم به حقایق پایبند باشیم، تنها راه قابل اعتماد برای افزایش اعتبار وب سایت شما، رشد پروفایل بک لینک شماست. یک رویکرد کارآمد، استفاده از ابزار تحقیق بک لینک است مانند SEO SpyGlass و قرض گرفتن ایده های بک لینک از رقبای خود است. SEO SpyGlass به شما امکان می دهد شکاف بک لینک بین وب سایت خود و وب سایت های رقبای خود را پیدا کنید.

 

۷. الگوریتم کبوتر

گوگل با این الگوریتم، امکان تطابق موقعیت مکانی کاربران را با نشانی سایت‌های اینترنتی فراهم کرد. با این روش اگر کاربری در منطقه ای خاص به دنبال یک بانک بگردد، بانک های اطرافش به او نشان داده می شود.(البته در صورت روشن بودن GPS موبایل)
رونمایی از این الگوریتم باعث به وجود آمدن سرچ محلی شد.

 

۸. جستجوی محلی

یکی از دستاورد های الگوریتم کبوتر است و به کاربران این امکان را می دهد تا به راحتی مشاغل اطراف خود را پیدا کنند. با این دستاورد مفهومی به نام سئوی محلی نیز ایجاد شد که بر اساس آن کسب و کارها سایتشان را برای محل نزدیک خود بهینه سازی می‌کنند.

 

۹. سئو محلی

سئو محلی یا بهینه سازی موتور جستجوی محلی روشی بسیار موثر برای بازاریابی مشاغل محلی شما به صورت آنلاین است، زیرا به مشاغل کمک می ‌کند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان محلی در زمان دقیق مورد نظر خود معرفی کنند.

 

۱۰. الگوریتم گوگل دنس

این الگوریتم به این معنی است که ممکن است سایتی ناگهان از صفحه ششم نتایج به جایگاه اول تغییر موقعیت دهد ولی این تغییر جایگاه موقتی است. هدف گوگل از این تغییرات مشاهده رفتار کاربران در مقابل این سایت است. به این ترتیب چنانچه کاربران از سایت مورد نظر استقبال کنند، این سایت ترفیع رتبه خواهد گرفت، در غیر این صورت به جایگاه قبلی خود بر خواهد گشت.

 

۱۱. الگوریتم PayDay Loan

به صورت کلی، هر پیامی که بدون اجازه و توافق قبلی برای کاربر ارسال شود اسپم نام دارد. مهم نیست که پیام در چه موردی باشد (تبلیغاتی، اطلاع رسانی، درخواست عضویت و…). این الگوریتم وظیفه ی نظارت بر اسپم ها را دارد. الگوریتم‌ ضد اسپم گوگل نقش مهمی‌ در تشخیص کمیت و کیفیت صفحه دارد و به جستجو کمک می‌کند. در اصل الگوریتم PayDay Loan مراقب است تا سایت‌ها ازطریق رفتارهای فریبنده یا دستکاری در نتایج جستجو رشد نکنند.

 

۱۲. الگوریتم برت(BERT)

این به ‌روزرسانی الگوریتم گوگل از فناوری پردازش زبان طبیعی برای درک بهتر عبارت‌های جستجو، تفسیر متن، شناسایی ماهیت ها و روابط بین ماهیت ها استفاده می ‌کند. دیده‌ایم که به‌روزرسانی‌های پاندا، مرغ مگس‌خوار و RankBrain از کلمات کلیدی فاصله می‌گیرند، و به‌روزرسانی BERT نقطه اوج این تلاش است و به گوگل اجازه می‌دهد تا تفاوت‌های بسیار بیشتری را در جستجوها و نتایج جستجو درک کند.

بالاخره روزی را دیدیم که گوگل واقعاً به نوشتن خوب پاداش می‌دهد. پس مهم است که برای کپی معنادار نیز تلاش کنید. همچنین ایده خوبی است که هنگام ایجاد کپی تحقیقات مربوط به ماهیت آن را انجام دهید. ماهیت های مرتبط به ایجاد زمینه برای محتوای شما کمک می کنند.

 

۱۳. به روز رسانی های اصلی

از سال ۲۰۱۷، گوگل شروع به معرفی به روز رسانی های بزرگتر به عنوان به روز رسانی های اصلی کرده است. از آن زمان، شفافیت کمتری در مورد اینکه این به‌ روزرسانی‌ها چیست و کدام بخش از جستجو را بهبود می ‌بخشد، وجود دارد. سئو ها اغلب تغییرات رتبه بندی پس از به روز رسانی را دنبال می کنند و سعی می کنند که بفهمند دقیقا چه چیزی تغییر کرده است، اما به ندرت یک مشاهده قطعی وجود دارد.

از آنجایی که تأثیرات به‌روزرسانی‌های اصلی گوگل اغلب ناشناخته است، یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که تاریخچه SERP را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود ردیابی کنید. پس از انجام به‌روزرسانی، می‌توانید بررسی کنید که کدام یک از رقبای شما در رتبه‌بندی بالا یا پایین رفته‌اند و در مورد عوامل مؤثر حدس بزنید.

history-of-SEO-01

با رشد مداوم اینترنت، موتورهای جستجوی جدیدی ظاهر شدند که از الگوریتم های پیچیده تری برای رتبه بندی استفاده می کردند. پیشرفت های صورت گرفته در زمینه سئو باعث شدند تا سایت ها فعالیت های زیادی برای بیشتر دیده شدن انجام دهند. مهندسین سئو به دنبال روش هایی بودند تا بتوانند رتبه بندی سایت را افزایش دهند. برای رسیدن به این هدف از روش های اخلاقی و غیر اخلاقی استفاده کردند. در آن زمان مهندسین می توانستند از طریق دستکاری سایت، به هدف خود برسند. اما امروزه الگوریتم های موتورهای جستجوگر پیچیده تر شده اند.

16 پاسخ

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های ستاره دار الزامی است

زنبیل خرید