هدف از تجارت چیست؟

میزان پیشرفت خواندن شما

هدف از تجارت چیست؟

هدف از تجارت چیست؟ ، اکثر افراد فکر می کنند که هدف تجارت تنها سودآوری است. اما، همانطور که پیتر دراکر بیان کرده است، هدف اصلی در تجارت، مشتری یابی و مشتری مداری است. کل هدف تجارت موفق در مشتری یابی خلاصه می شود.

سودآوری، نتیجه مشتری یابی است. در ابتدا، هزینه مشتری یابی بسیار بالا است، اگر تاریخچه شرکت های موفق در بازاریابی دیجیتال را بخوانید، در می یابید که استراژی آن ها در مشتری یابی و سپس در مشتری مداری خلاصه می شود.

هدف از تجارت چیست؟

برخلاف تصور عموم کیفیت، یک استراژی بازاریابی است. شاید یکی از سودآورترین استراژی های بازاریابی دیجیتال، افزایش کیفیت محصول و خدمات به بهترین نحو باشد. کیفیت یکی از قدرتمندترین و کارامدترین استراژی های بازاریابی دیجیتال است.
90 درصد موفقیت تجاری در کیفیت محصول نهفته است. مردم همیشه محصولی با کیفیت بالاتر را به بالاترین قیمت می خرند و بارها و بارها این محصول و خدمات با کیفیت را از همان شرکت و با قیمت بالایی خریداری می کنند.

کیفیت محصول

معنای این واژه بستگی به تعریف شما از آن دارد. فیلیپ کراسبی، موسس دانشکده کیفیت، این واژه را این گونه تعریف می کند: کیفیت، درجه ای از محصول است که در زمان فروش به مشتری می گویید و کالا به میزان همان درجه نیز باید برای مشتری کار انجام دهد.
شاید بهترین تعریف از علامت تجاری، که شهرت شما در بازار محسوب می شود، تعهدی است که به مشتری می دهید و همچنین پابرجا ماندن آن تعهد در طول زمان. درجه کیفیت، در واقع به مدت زمانی که شما به مشتری ها قول می دهید که محصول و خدمات برای آنها کار کند بستگی دارد، که همین درجه کیفیت و زمان کارکرد در وهله اول برای مشتریان مهم است و آنها را برای خرید جذب می کند.

کیفیت محصول

کیفیت سرویس دهی

دومین استراتژی اصلی در بازاریابی، کیفیت سرویس دهی است. براساس pims (تاثیر سود بر استراژی بازاریابی)، که توسط دانشگاه هاروارد انجام گرفت، کیفیت محصول به دو عامل بستگی دارد: یکی خود محصول و دیگری نحوه فروش و خدمات پس از فروش آن.
تنها خود محصول مهم نیست، بلکه نحوه برخورد شما با مشتریان (از اولین برخورد در زمان خرید تا زمانی که مشتری از آن محصول و (خدمات پس از فروش) استفاده می کند)، نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. مردم همیشه به سمت محصولات و خدمات با کیفیت بالا می آیند و اهمیتی نمی دهند که چه قیمتی برای آن پرداخت می کند.

احساس مشتری به شما

یکی دیگر از عوامل اصلی در بازاریابی موفق، داشتن ارتباط است. امروزه بیشتر درک می کنیم که نحوه ارتباطات اجتماعی ما است که منجر به مشتری یابی بیشتر و به دنبال آن، مشتری داری بیشتر می شود. گاهی اوقات من از شرکت کنندگان این سوال را می پرسم: چند درصد از تصمیم گیری های افراد احساسی و چند درصد آن منطقی است؟
پس از دریافت پاسخ های آن ها، این گونه جواب می دهم: افراد 100 درصد احساسی عمل می کنند. در واقع این عملکرد احساسی آن ها و نظرشان در مورد احساس خود پس از خرید است که تعیین کننده خرید موفق آن ها است.
جان کار لزون،رئیس پیشین خطوط هوایی sas را تبدیل به شرکت هایی پول ساز در اروپا کرد، کتابی در مورد تجربیات خود به نام (لحظات حقیقت) نوشته است. وی در این کتاب بیان کرده که تک تک تماس های مشتریان، لحظه ای از حقیقت است که می تواند تاثیرگذار باشد و تعیین کند که آیا این مشتری در آینده مجددا از شما خرید خواهد کرد یا خیر.
از آنجا که هزینه رضایت مندی این مشتری تقریبا یک دهم هزینه بازاریابی دیجیتال، تبلیغات، اطلاع رسانی و حتی فروش به مشتری جدید می باشد، این وظیفه شرکت ها است که بتواند با دقت زیاد مشتری یابی و مشتری داری کنند، که این خود بهترین سودآوری محسوب می شود.

جلب مشتریان

هر شرکتی در تجارت به دنبال جلب مشتریان است. تمام شرکت ها دارای هزینه اکتساب هستند، که ممکن است بدانند این هزینه چیست و یا ندانند. این عامل به عنوان یکی از مهم ترین هزینه ها، امری مهم در موفقیت در هر تجارتی محسوب می شود. در کسب و کارهای اینترنتی موضوع گوگل ترافیک را برای جلب مشتری دست کم نگیرید.

هزینه اکتساب

هزینه اکتساب، شامل پرداخت هایی است که به هر طریقی به اشخاص انجام می شود، به عبارتی برای اولین بار برای جلب مشتریان در وهله اول باید هزینه پرداخت کرد. یک شرکت زمانی می تواند در تجارت پایدار بماند که بتواند مشتریان خود را با مبلغی پایین از سود خالص جلب کند، این مساله باعث می شود مشتریان برای خرید به این شرکت مراجعه کنند و همچنان مشتری آن باقی بمانند.
زمانی که شما در مورد شرکت هایی مطالعه می کنید که فروش های میلیونی و یا حتی بیلیون دلاری دارند اما هنوز پول از دست می دهند، می توانید مصداق این گفته قدیمی را در عملکرد آنها ببینید که: ما در فروش پولی را از دست می دهیم، اما امیدواریم که حجم فروش را بالا ببریم.

هزینه ها

زمانی که شرکتی پولی از دست می دهد، به این دلیل است که هزینه اکتساب آن ها برای جلب هر مشتری بیش از سودی است که هر مشتری وارد شرکت می کند. اگر شرکت مشتریان را با مبلغی پایین تر از سود خود جلب کند، می تواند مشتریان بیشتر و بیشتری به سمت خود بکشاند. این یکی از رموز بزرگ موفقیت در تجارت است و بخش اصلی بازاریابی دیجیتال کارآمد تلقی می شود.

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های ستاره دار الزامی است