بازاریابی شبکه های اجتماعی

سوشیال نتورک و تاثیر آن بر سئو

تاثیر سوشیال نتورک بر سئو ، سوشیال نتورک چیست ؟ سوشیال نتورک ها چه تاثیری بر سئو سایت دارند ؟ سوشیال نتورک ها چه تاثیری بر بازاریابی و فروش دارند ؟ ما در این مقاله ابتدا سوشیال نتورک ها را تعریف خواهیم کرد سپس از تاثیر آن ها بر سئو سایت خواهیم گفت.

 • مانیتور برندینگ
 • مدیریت شبکه های اجتماعی
 • تنظیم پروفایل
 • مشاوره در زمینه سوشیال مارکتینگ
img

تاثیر سوشیال نتورک بر بهینه سازی سایت

هر چه کاربران بیشتری از سایت شما بازیدکنند رنک وب سایت شما بالاتر می رود. هنگامی که وب سایت شما به صورت اصولی اقدام به بازاریابی کند کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد. بنابراین امکان فروش محصولات شما بیشتر می شود. هم چنین گذاشتن لینک های مستقیم صفحه های وب سایت شما در سوشیال نتورک می تواند، تاثیر به سزایی در افزایش رتبه وب سایت شما داشته باشد.

هر کدام از سوشیال نتورک ها می تواند بر بهینه سازی وب سایت شما تاثیر مثبت بگذارند، اما استفاده بیش از حد آن ها را توصیه نمی کنیم.

مثال هایی از شبکه های اجتماعی موفق برای سوشیال نتورک

Facebook

فیس بوک یک شبکه اجتماعی بزرگ و محبوب است که طرفداران زیادی دارد.
facebook امکانات زیادی را برای کاربران خود قرار داده است مثلا: امکان ارسال همزمان متن و نوشته، امکان پخش فیلم و…خدمت دیگری که این شبکه اجتماعی به شما می دهد امکان به اشتراک گذاشتن مطالب است. شما می تواند از این امکان برای معرفی خود به مشتریانتان اسفاده کنید. البته بهتر است از شبکه های اجتماعی که در ایران فیلتر هستند استفاده نکنید.

Telegram

تلگرام شبکه اجتماعی که چند سالی است در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کمتر کسی پیدا می شود که با این شبکه اجتماعی آشنایی نداشته باشد و یا از آن استفاده نکند. تلگرام بستر مناسبی را برای ارتباط با مشتریان شما فراهم کرده است.
البته محتوای telegram برای گوگل قابل درک نیست. ولی اگر بتوانید مخاطبان فراونی که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند را به سمت وب سایت خود سوق دهید، می توانید از نفوذ این شبکه برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت خود استفاده کنید، که این امر موجب بالا رفتن سئو سایت شما می شود.

Twitter

با استفاده از Twitter که یک شبکه اجتماعی معروف در سراسر دنیا است می توانید وب سایت خود را آپدیت نگه دارید و مخاطبان وب سایت خود را از این طریق افزایش دهید. وقتی وب سایت شما به این شبکه اجتماعی متصل شود، مشتریان شما می توانند. سریعا مطالبی که در توتیر خود قرار داده اید را در قالب کاراکتر های ۱۳۰ تایی یا کمتر مشاهده کنند.
این سوشیال نتورک می تواند بیشتر برای سایت های با مطالب کم مثل سایت های خبری و یا سرگرمی مناسب باشد.

Google plus

سوشیال نتورک Google plus بیشترین کاربرد را در بین وب سایت های کشور ما داشته و جز بهترین انتخاب ها برای ارتباط با مشتریان است. به دلیل اینکه گوگل پلاس توسط خود گوگل ارائه شده است، تاثیر بیشتری بر بهینه سازی وب سایت دارد.

چند نکته کاربردی برای افزایش مخاطبان از طریق سوشیال نتورک

 • تصویر مناسب می تواند بیشتر از متن نوشته تاثیرگذار باشد.
 • حتما به اندازه تصاویر که استفاده می کنید دقت داشته باشد و سعی کنید اندازه تصاویر در سطح استاندارد باشد.
 • از تصاویر با کیفیت خیلی بالا یا بسیار پایین استفاده نکید.
  سعی کنید حجم تصاویری که قرار می دهید کم باشد.
img
 • گذاشتن لینک سایت خود را فراموش نکیند و ترجیها از لینک کوتاه استفاده کنید.
 • تصاویر و متن های خود را با یک عنوان زیبا قرار دهید.

نتیجه گیری

احتمالا بعد از خواندن این مقاله به تاثیر سوشیال نتورک بر بهینه سازی سایت پی برده اید. بنابراین سعی کنید از شبکه های اجتماعی به نحوی درست استفاده کنید، تا از این طریق بتوانید بر سئو سایت خود بالاتر ببرید. بیش از انداره از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات سایت خود استفاده نکیند. مهندسین ما می توانند در اتصال وب سایت شما به شبکه های اجتماعی، محتواگذاری و حتی اتوماتیک کردن اشتراک مطالب بعد از قرار دادن در سایت با استفاده از ربات ها و api ها به شما کمک کنند. فراموش نکنید سوشیال نتورک فقط یکی از هزاران روش افزایش سئو سایت است. تصویر نکنید فقط از همین طریق می توانید سایت خود راه بهینه کنید. برای آگاهی از روش های دیگر بالا بردن سئو می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید، تا مشاوره ی رایگان کادری حرفه ای در زمینه بهینه سازی سایت برخوردار شوید.

مشاوره رایگان سئو

فرم روبرو را پر کنید تا متخصصان سئو تیم سئوهاما سایت شما را بررسی کنند.
پس از آنالیز سایت شما، ما جهت مشاوره رایگان سئو با شما تماس خواهیم گرفت.

Message sent!