کلمات کلیدی و سئو

کلمات کلیدی چیست | کلمات کلیدی و سئو | بهینه سازی کلمات کلیدی

(7 امتیاز ها, میانگین 5.00 از 5)
کلمات کلیدی چیست | کلمات کلیدی و سئو | بهینه سازی کلمات کلیدی5.00 out of 51 based on 7 voters.


کلمات کلیدی در دنیای پر رقابت کسب و کارهای اینترنتی ، حکم نردبان موفقیت را دارند . ما در این قسمت از سری آموزش های سئو و بهینه سازی وب سایت ، قصد داریم شما را بامفهموم صحیح کلمات کلیدی آشنا کنیم و بگویم چرا این کلمات مهم هستند و چگونه باید کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید و در جای مناسب به کار ببرید .


کلمات کلیدی چیست


  کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که ، نشانگر محتوای اصلی وب سایت شما هستند . از نظر سئو ، کلمات کلیدی ، کلمه یا عبارت هایی هستند که توسط کاربران در گوگل جستجو می شوند . شما هر آن چه که در صفحه ی سایت خود قرار می دهید همانند : تصاویر ، ویدیوها و... همگی جز کلمات کلیدی وب سایت شما هستند ، که توسط کاربر مورد جستجو قرار می گیرند .

شما به عنوان وب مستر یک سایت و یا کسی که قصد تولید محتوا ( نوشتن مقاله بر اساس سئو ) برای یک وب سایت را دارید ، باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ، بازدیدکنندگان آن ها را در گوگل جستجو می کنند . بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که ، کلمه ی مورد نظر آن ها توسط بازدیدکنندگان در گوگل جستجو می شود ، در حالی که مخاطب با توجه به دیدگاه خود کلمه ی را جستجو می کند .

حال که با مفهموم کلمات کلیدی آشنا شدید ، شاید بخواهید بدانید چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

چرا کلمات کلیدی مهم هستند
چرا کلمات کلیدی مهم هستند


کلمات کلیدی مهم هستند زیرا آن ها دقیقا مشخص می کنند که افراد به دنبال چه چیزی هستند ، محتوایی که شما در وب سایت خود قرار می دهید برای پاسخ به نیاز این افراد است . هدف همه ی شما از سئو و بهینه سازی ، جذب ترافیک طبیعی به وب سایتان است ، برای این کار باید کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید ، زیرا این کلمات کلیدی هستند که میزان ترافیک وب سایت شما را مشخص می کنند .

مثال
فرض کنید شما یک وکیل پایه یک ( بیشتر وکالت امور مربوط به خانواده را انجام می دهید ) هستید و قرار است برای وب سایت خود ، کلمات کلیدی انتخاب کنید . چه کلمات کلیدی را انتخاب می کنید ؟ آیا کلمه کلیدی "وکیل"  را انتخاب می کنید ؟ این کلمه شاید از نظر شما مناسب باشد ولی آیا این کلمه از نظر کاربران نیز مناسب است ؟ قطعا خیر . کاربری که کلمه ی وکیل را انتخاب کرده ، ممکن است به دنبال وکیلی برای کارهای حقوقی خود باشد و به وکیلی که کارش مربوط به امور خانوادگی است نیازی نداشته باشد ، در این صورت حتی اگر شما با کلمه کلیدی "وکیل" لینک یک گوگل هم باشد ، بازهم برای شما ارزشی نخواهد داشت ، ترافیکی را جذب کرده اید که ، برای شما سودی نداشته است .

ممکن است کلمات کلیدی که شما برای آن ها محتوا ( مقاله بر اساس سئو ) تولید کرده اید ، با کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان در گوگل جستجو می کنند متفاوت باشد . برای اینکه بتوانید ترافیک ارگانیکی را به وب سایت خود جذب کنید ، باید درک درستی از ، نیاز بازدیدکنندگان و یا مشتریان ، زبان مورد استفاده آن ها و حتی محتوایی که بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند داشته باشید . برای این کار باید به طور مداوم با مشتریان خود صحبت کنید ، مثلا در انجمن ها و یا گروه های اجتماعی شرکت کنید و از آن ها بخواهید با توجه به دیدگاه خود ، محصول و یا خدماتی که مورد نظر شما است را ، در گوگل جستجو کنند ، آن گاه در خواهید یافت که مشتریان شما محصول و یا خدمتی را که ارائه می دهید ، با چه کلمات کلیدی در گوگل جستجو می کنند.

کلمات کلیدی با طول بلند


ممکن است کلمات کلیدی انحصاری هدف اصلی باشند ، این کلمات معمولا حجم بالایی از ترافیک دارند و سئو این کلمات بسیار دشوار است . مثال فرض کنید شما یک وب سایت فروش لباس زنانه دارید ، اگر شما بخواهید بر روی کلمه لباس زنانه زمان بگذارید و برای رتبه دهی بر روی این کلمه تلاش کنید ، در واقع وقت خود را هدر داده اید ، زیرا این که حجم بالایی از ترافیک دارد و همچنین این کلمه توسط مخاطب جستجو نمی شود . کلمه ی لباس  زنانه گنگ است ، زیرا شما نمی دانید هدف کسی که این کلمه را سرچ کرده است ، چه چیزی می باشد ؟ آیا به دنبال " لباس زنانه مجلسی طرح جدید است" ، آیا به دنبال "لباس زنانه زمستانی  2018 است" و یا به دنبال "لباس زنانه ترک با جنس ریون است" .

کلمات کلیدی طولانی معمولا قصد دارند توضیح بیشتری راجب آن موضوع بدهند . همانند کسی که جستجو می کند لباس زنانه ترک با جنس ریون . معمولا رقابت بر سر کلمات کلیدی طولانی بسیار کم است.

شما باید کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید که رقابت کمی داشته باشند . این کلمات شاید باعث شوند ترافیک کمتری را به سمت وب سایت خود جذب کنید ولی اگر کسی شما را با این کلمات کلیدی جستجو کند ، حتما بر روی وب سایت شما کلیک می کند و یا به عبارتی یک مشتری واقعی می باشد که قصد خرید محصول شما را دارد .


استفاده از کلمات کلیدی در صفحه سایت


شما باید برای کلمات کلیدی خود تولید محتوا کنید . محتوای ارزشمند است که ، برای مخاطب ایجاد شود و نه صرفا برای ربات های گوگل . کلمات کلیدی را به نحوی در صفحه سایت خود قرار دهید که هم مخاطبان و هم ربات گوگل به آن دسترسی داشته باشند . مثلا کلمات کلیدی را در برچسب های عنوان ، متاها و داخل محتوای خود استفاده کنید.
نکته : برخی تصور می کنند با نوشتن عناوین مبهم می توانند مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت خود جذب کنند ، در حالی که این باور اشتباه است . این کار باعث می شود شما از تاثیر کلمات کلیدی در عناوین خود استفاده نکنید.
کلمات کلیدی خود را در url ، توضیحات متا و متن جایگزین در عکس ها استفاده کنید ، با قرار دادن کلمات کلیدی خود در مکان های گفته شده ، به ربات گوگل کمک می کنید تا ، محتوای وب سایت شما بیشتر درک کنند .

سخن پایانی


همان طور که گفته شد شما هر آن چه که در وب سایت خود قرار می دهید ، کلمات کلیدی به حساب می آیند که توسط کاربر در موتور جستجوی گوگل ، سرچ می شوند . بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که توسط کاربران مورد جستجو قرار بگیرند . هدف ما رونق کسب و کار شما است . اگر در زمینه ی انتخاب کلمات کلیدی برای وب سایت خود ، دچار مشکل شده اید و نمی دانید چه کلماتی برای سایت شما مهم هستند می توانید با دوستان در ارتباط باشید تا ما با مشاوره رایگان ما بهترین کلمات کلیدی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید .


دیدگاه‌ها   

+9 # mehrdad chitsaz 1396-11-23 09:36
درود برشما خانم سعادتی

خیلی عالی بود
فقط یک پیشنهاد دارم
بجای تیتر کلمات کلیدی با طول بلند
کلمات کلیدی طولانی هم شایدهمان معنی رو بده

سپاسگزار چیت ساز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید