سئو خارجی چیست، همانطور که می دانید، بیشتر افراد از موتورهای جستجو برای پیدا کردن محصولات یا اطلاعات مورد نظر خود استفاده می کنند

و همچنین حدود 90 درصد افراد برروی لینک هایی که در صفحه اول ظاهر می شوند، کلیک می کنند. بنابراین نیاز به سئو کردن سایت همه روز بیشتر می شود.

سئو را میتوان به دو دسته تقسیم کرد : سئو داخلی و سئو خارجی، که هر کدام تکنیک های خاص مربوط به خودشان را دارند، البته هر چند دارای مشترکاتی می باشند.

سئو خارجی چیست ؟

اقدامی که بیرون از صفحه ای از سایت، برای بالا آوردن آن در نتایج گوگل و بهبود وضعیت سئو آن انجام می شود، سئو خارجی است. روش ها و اقدامات سئو خارجی می توانند شامل اعمالی روی صفحات دیگری از دامنه وبسایت هدف یا خارج از آن و در سایت ها و مکان های دیگر انجام شود.

 

سئو داخلی چیست ؟

در سئو داخلی مواردی از قبیل بهینه سازی عناوین و توضیحات، ساختارهای URL مناسب، بهینه سازی لینک‎ها‎ی داخلی، کلمات کلیدی، توضیحات متا، رعایت فرمت‎ها‎ی نوشتاری بهینه شده محتوا مثل H1 , H2 , BOLD , …، بهینه سازی تصاویر مثل اندازه عکس‎ها‎، اسم‎ها‎ و آلت و تگ‎ها‎، صفحات ۴۰۴ کاربرپسند، بارگذاری سریع صفحات، محتوای تازه و با کیفیت عالی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سئو خارجی شامل چه مواردی است:

شبکه های اجتماعی

امروزه دیگر شبکه های اجتماعی ، جز جدا نشدنی زندگی هر فردی شده است و اکثر مردم حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی می باشند. چهار شبکه اجتماعی که بیشتر تاثیر را در سئو خارجی دارند فیس بوک، توییتر، اینستاگرم و گوگل پلاس است. هر ورودی که از این شبکه های اجتماعی شما داشته باشید، امتیاز را بالایی در گوگل خواهید گرفت.

تولید محتوا

تولید محتوا ( نوشتن مقاله براساس سئو ) براساس اصول سئو یکی از بهترین راه ها برای افزایش رتبه سایت است. با تولید محتوا با کیفیت و جدید شما علاوه براینکه می توانید بهانه ای برای برگرداندن مخاطبین خود به سایت ایجاد نمایید ، موتورهای جستجوگر هم به طور پیوسته سایت شما را بررسی می کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه محتوا جدید و ناب باشد، شما از رتبه و اعتبار بالاتری نزد گوگل برخوردار خواهید بود.

بازاریابی محتوا

یکی از تکنیک های سئو خارجی، بازاریابی محتوا می باشد. بهترین راهی که می توان بازاریابی محتوا را در آن انجام داد، نوشتن نظر خود به همراه لینک اصلی سایت در بلاگ های دیگر سایت ها می باشد. این لینک توسط موتورهای جستجو مورد پیمایش قرار می گیرد و می تواند باعث افزایش رتبه سایت شما گردد.

بازاریابی فروم و انجمن ها

فروم آنلاینی که مرتبط با کسب و کار شما هستند را پیدا کنید و در آن ها فعالیت کنید. به سوالات پاسخ دهید و در پیام هایی که قرارداده شده است نظر بدهید. این به شما کمک می کند که یک فرد متخصص شناخته شوید و باعث افزایش شهرت شما می گردد. در بعضی از فروم ها هم شما مجاز به قرار دادن لینک هستید که لینک ها توسط موتورهای جستجو پیمایش می گردد.

ثبت نام در موتورهای جستجو

موتورهای جستجو همیشه سایت شما را مورد پیمایش قرار می دهند اما پیدا کردن سایت شما توسط آن ممکن است مدت زمانی به طول انجامد ( که به اصطلاح آن را ایندکس شدن می نامند.) اگر می خواهید که سایت شما سریعا توسط موتورهای جستجو ایندکس گردد، بهتر است که خودتان دستی این کار را انجام دهیم. ثبت نام در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو یکی از تکنیک های سئو خارجی محسوب می شود و نه سئو داخلی.

ثبت نام در دایرکتوری ها

بعضی از متخصصان عقیده دارند که ثبت نام در وب سایت دایرکتوری دیگر ارزشی ندارد اما در واقع در بهینه سازی سایت و افزایش رتبه الکسا تاثیر دارد. البته گرفتن بازخورد صحیح بستگی به انتخاب درست دایرکتوری دارد. اگر می خواهید که بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است که در دایرکتوری های مرتبط با کسب وکار خود فعالیت کنید.

بوکمارک کردن

یکی از بهترین تکنیک های سئو خارجی برای افزایش رتبه سایت می باشد. برای اینکار کافی است که آخرین پست و صفحات ایجاد شده خود را در سایت های بوکمارک مانند: ردیت و غیره قرار دهید. موتورهای جستجو به این نوع سایت ها علاقه بسیاری دارند و به هر لینک و مطلبی که داخل این سایت ها قرار داده می شود، امتیاز ویژه ای می دهند.

لینک طعمه

لینک طعمه راه دیگری با بهبود رتبه سایت در سئو خارجی می باشد. فرض کنید که زمانی مجبور هستید که مطالبی را از سایت های دیگر در محتوای خود قرار دهید. گوگل وقتی مطالب کپی شده را مشاهده کند سریعا آن را جریمه می کند. شما برای اینکه رعایت حق کپی را بکنید، بهتر است در قالب یک لینک منبع اصلی را معرفی کنید. وقتی شما منبع اصلی را معرفی کنید، این کار باعث افزایش محبوبیت سایت شما بین دیگران می گردد.

به اشتراک گذاری عکس

اگر عکسی نظر بقیه را به خود جلب کرد، با لینکی که شما داخل آن قرار دادید، وارد سایت شما می شوند. در سایت خود برای محصولات یا هر قسمتی دیگری که از عکس استفاده می کنید، می توانید این عکس ها را در وب سایت های به اشتراک گذاری عکس ، مانند فلیکر، پیکاسا و غیره به اشتراک بگذارید. با این روش بقیه افراد می توانند عکس های شما را مشاهده کنند و زیر آن ها کامنت بگذارند.

 

بازاریابی ویدئو

سایت هایی وجود دارند که شما می توانید ویدئوهای مربوط حرفه ، خود را در آن قرار دهید مانند آپارات و یوتیوب. همچنین شما می توانید لینک صفحه مربوط به ویدئو خود را در آن قرار دهید .همانطور که میدانید در بازاریابی اینترنتی، تاثیر ویدئو و عکس، خیلی بیشتر از متن می باشد.

چرا از OFF PAGE SEO باید استفاده کنم ؟

موتورهای جستجو برای دهه ها در تلاش برای پیدا کردن راهی برای ارائه بهترین نتایج ، مفید ترین و مرتبط ترین پاسخ ها به جستجوگران بوده اند. بدین منظور، آنها مجبور به بررسی عواملی فراتر از خود سایت و On page SEO شده اند که نتیجه آن برخی از عوامل دیگر کیفیت و OFF PAGE SEO می باشد تا محتوا ها هدفمند تر باشند.

SEO Off Page در واقع نشانه ی بسیار خوبی در مورد چگونگی درک جهان از وب سایت خاص به آنها می دهد. یک وبسایت مفید توسط پیوند ها با وبسایت های دیگر، در ارتباط می باشد و در رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر، گوگل پلاس و غیره ) به آن اشاره شده .

آموزش مزایای استفاده از OFF PAGE SEO :

-افزایش رتبه بندی : وب سایت در نتایج جستجو یا SERPs رتبه بالاتری خواهند گرفت و این نیز به معنی ترافیک بیشتر است.

-افزایش رتبه صفحه : رتبه صفحه در گذشته یک عدد بین (۰ و ۱۰ ) بود که اهمیت یک وب سایت را از لحاظ گوگل نشان می داد و امروزه Pa , Da جایگزین آن گردیده است. رتبه صفحه امروز تنها یک عامل از ۲۵۰۰ عواملی است که گوگل برای رتبه بندی استفاده وب سایت استفاده می کند.

-بیشتر در معرض قرار گرفتن : هنگامی که یک وبسایت در رتبه های بالاتر قرار گیرد، لینک های بیشتر، بازدیدکننده بیشتر داشته و بیشتر در رسانه های اجتماعی به آن اشاره می شود.رتبه بندی عالی تر همچنین به معنای بیشتر در معرض قرار گرفتن است . این مانند یک توالی بی پایان از رویدادها است که در آن یکی منجر به دیگری و پس از آن به دیگری و غیره خواهد شد.

نتیجه گیری

امید است از مطالب بالا تفاوت سئو خارجی و داخلی و از مزیت های آن مطلع شده باشید. اگر شما هم از قدرت بک لینکها در سئو و رتبه گوگل اطلاع دارید، ما سرویسهای ویژه خرید بک لینک دائمی با کیفیت را به شما توصیه می کنیم. بک لینک های ارائه شده توسط ما بصورت دائمی بوده و هرگز حذف نخواهند شد و شما نیاز به پرداخت ماهانه و ... ندارید. اگر اطلاعات کمی درباره بک لینک دارید و میخواهید خرید نمایید وارد لینک روبه رو شوید تا از تعرفه قیمت ها مطلع شوید.