استفاده از بلاگ در سئو بسیاری از افرادی که وب سایت های فروشگاهی دارند تصور میکنند داشتن بلاگ برای آن ها امری ضروی نیاز نیست

و بدون آن هم می توانند سایت خود سئو سازی کنند ، اگر تصور شماهم این است بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا با تاثیری که بلاگ می تواند در بهبود سئو سایت شما داشته باشد آشنا شوید و در انتها بتوانید با راهکارهای گفته شده در این مقاله ، بلاگ مناسبی برای سایت خود بسازید.

 

تاثیر بلاگ در سئو

در ماه May سال 2015 اعلام شد که حدود 47 میلیارد صفحه ی وب در گوگل وجود دارد که همه روزه نیز به مقدار آن افزوده می شود ، این رقم به نوبه ی خود می تواند تهدید بزرگی برای کسب و کارهای باشد که قصد دارند از اینترنت برای کسب درآمد استفاده کنند.

بلاگ ها یه روش مناسب برای ارتباط با مشتریان هستند ، زمانی که کاربری وارد سایت شما می شود و از محتوای وب سایت شما استفاده می کند،، شما را به عنوان یک سایت قدرتمند تصور می کند و اعتماد بیشتری به شما می کند .

وب سایت های که برای بلاگ های خود محتوای با کیفیت و ارزشمند تولید می کنند نه تنها باعث جذب مخاطب می شوند بلکه زمان ماندن کاربر در سایت را نیز افزایش می دهند . زمانی که کابران به محتوای سایت شما علاقه مند شوند ارتباط بیشتری با شما برقرار می کنند و این یعنی احتمال این که آن ها از محصولات و یا خدمات شما استفاده کنند نیز بیشتر است .

حال که با فواید داشتن وبلاگ در سایت آشنا شدید ، احتمالا به این فک می کنند که چگونه باید یک بلاگ مناسب و بر اساس سئو را بسازید . ما در این قسمت شما را با نکات مهمی که در ساخت بلاگ خود باید به آن ها توجه کنید ، آشنا می کنیم :

1- محتوای تازه

تمامی موتورهای جستجو از جمله گوگل علاقه دارند محتوای تازه و با کیفیت را به کار خود نمایش دهند . به همین دلیل آن ها به دنبال تازه ترین محتوای با کیفیت هستند . موتورهای جستجو وب سایت هایی را که محتوای خود را به صورت مرتب به روزرسانی می کنند ارزشمندتر از وب سایت هایی می داند که محتوایی را تولید کرده و رها می کنند .

محتوای تازه نه تنها گوگل ، بلکه مخاطبان را نیز به خود جذب می کند، زیرا تمامی افرادی که عبارتی را در گوگل جستجو می کنند ، به دنبال محتوایی هستند که علاوه بر با کیفیت بودن به روزرسانی شده نیز باشد . محتوای تازه موجب جلب رضایت بازدیدکنندگان نیز می شود . کاربرانی که برای اولین بار از سایتی که محتوای آن بروزرسانی شده بازیدی می کنند نام آن سایت را برای همیشه به عنوان وب سایتی که محتوای آن به روز است ، یاد کنند و به یک مخاطب همیشگی برای آن سایت تبدیل می شوند .

2- هدف گذاری و پوشش کلمات کلیدی

کلمات کلیدی پایه و اساس موتورهای جستجو هستند . سال ها پیش افراد برای آن که بتوانند در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید کلمات کلیدی را بیش از حد مجاز در محتوای خود استفاده می کردند . این روش با به روزرسانی هایی که گوگل در الگوریتم های جستجو خود از جمله رنک برین ،مرغ مگس خوار و ... انجام داده است ، این روش دیگر منسوخ شده و در صورت انجام وب سایت ها جریمه شده و یا حتی در سندباکس گوگل قرار میگیرند .

طریقه ی استفاده ی درست از کلمات کلیدی :

1- با بروز رسانی هایی که در الگوریتم های گوگل جستجو انجام شده است تکرار بیش از حد کلمات کلیدی نمی تواند بر سئو سایت شما تاثیرگذار باشد . گوگل با استفاده از هوش مصنوعی خود به معنای کلمات کلیدی توجه می کند و اگر شما نتوانید کلمات کلیدی موردنظر خود را خود برای گوگل روشن کنید عملا محتوایی که تولید کرده اید دیگر ارزشی نخواهد داشت بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی خاموش یا اصطلاحا بی صدا را برای گوگل روشن و یا صدادار کنید .

2- در محتوایی که تولید می کنید سعی کنید کلمات کلیدی که مرتبط به کلمه ی کلیدی اصلی هستند را هم استفاده کنید به طور مثال اگر کلمه ی کلیدی شما سئو است در مقاله ی خود کلمه هایی همچون سئو سازی سایت ، بهبود سئو سایت و یا معنی سئو که بهینه سازی برای موتورهای جستجو می شود را نیز استفاده کنید .

اگر برای انتخاب کلمات کلیدی خود نیاز به راهنمایی بیشتری دارید ، به مقاله ی کلمات کلیدی چیست مراجعه کنید .

3- افزایش صفحات سایت ، مت کاتس در یکی از ویدیوهای خود در مورد افزایش صفحات سایت صحبت کرده است او در این باره می گوید سایت هایی که بزرگتر باشند و یا به عبارتی از صفحات بیشتری ساخته شده باشند در نظر گوگل ارزشمندتر خواهند بود و رتبه بالاتری در نتایج جستجو دارند .

هنگامی که یک وبلاگ را در سایت خود راه اندازی می کنید ، تعداد صفحات سایت شما به صورت طبیعی افزایش می یابد . با اضافه شدن هر صفحه شما یک فرصت جدید برای رتبه بندی کلمه ی کلیدی ، و جذب مخاطب به خود سایت خود دارید . هر اندازه که تعداد صفحات سایت شما بیشتر شود امکان ایجاد پیوندهای داخلی شما بیشتر می شود و این امر می تواند تاثیر مستقیمی بر سئو سایت شما داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه می تواند به مقاله یتاثیر لینک سازی داخلی بر سئو مراجعه کنید .

مزایای دیگر تعداد صفحات بالا این است که می توانید، صفحاتی از سایت خود را ، به وبسایت هایی که موضوع آن ها با محتوای شما مرتبط است ، لینک دهید و هم چنین بک لینک از آن ها دریافت کنید . بنابراین به هر صفحه ی جدید به چشم یک فرصت تازه برای کسب رتبه ی بالاتر در گوگل نگاه کنید .

8 راه برای داشتن بلاگی موفق

برای نگهداری یک بلاگ موفق باید زمان، هزینه و دقت زیادی را صرف آن کنید تا بتوانید تنیجه ی مطلوبی را دریافت کنید . بهتر است برای قسمت بلاگ خود یک برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت داشته باشید تا بتوانید این قسمت را به خوبی مدیریت کنید . در قسمت زیر شما با روش های داشتن یک بلاگ موفق آشنا می شوید :

1- شناسایی کلمات کلیدی مناسب 

2- برنامه ریزی مناسب برای تولید محتوا در بازه های زمانی مشخص

3- تعیین نویسندگان و یا افرادی که قصد دارند برای قسمت بلاگ تولید محتوا کنند

4- استفاده از راهکارهای سئو

5- لینک سازی داخلی

6- انتشار محتوای بلاگ در شبکه های اجتماعی

7- ایجاد بخشی در سایت که کابران از طرق آن بتوانند محتوای شما به اشتراک بگذارند

8- استفاده از رپورتاژ خبری

نتیجه گیری

وبلاگ ها یک روش مناسب برای گنجاندن کلمات کلیدی شما هستند . فرقی نمی کنید که شما یک وب سایت فروشگاهی دارید ، خبری ، شرکتی و یا هر چیز دیگر ی، بلاگ قسمت جدایی ناپدیر یک سایت است که توجه به آن می تواند سئو سایت شما را به خوبی ارتقا دهد . در اصل می توان گفت بلاگ خط قرمز گوگل بوده و یک سایت بدون داشتن بلاگ و محتوا مناسب یک سایت واقعی به حساب نمی آید . بنابراین اگر قصد بالابردن سئو سایت خود را دارید از قسمت بلاگ سایت خود غافل نشوید . اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می توانید با شماره های تماس درج شده در سایت تماس بگیرید دوستان ما مشاوره ی رایگان را در اختیار شما قرار می دهند .