تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو، مزایای لینک سازی داخلی هدف از لینک سازی داخلی در وب سایت این است

که ، خزنده ها یا ربات های گوگل ، با بررسی لینک های داخلی سایت شما ، وقت بیشتری را برای بررسی مطالب سایت شما بگذراند و در نتیجه ساختار سایت تان را بهتر درک کنند . وقتی که خزنده گوگل صفحات سایت شما را به صورت روزانه ، هفتگی و یا ماهانه بررسی می کند ، با دیدن هر لینک داخلی به صفحه دیگری از سایت شما که به همان مطلب مرتبط است ، می رود و این باعث می شود که مطالب بیشتری را درباره آن موضوع یاد بگیرد .

همین اتفاق برای کاربری که وارد سایت شما می شود نیز رخ می دهد . فرض کنید که شما مقاله ای درباره کسب درآمد از اینترنت نوشته اید و در قسمتی از آن ، انواع روش های کسب درآمد از طریق اینترنت را نام برده اید ، شما برای اینکه کاربر درک بیشتری از این روش ها داشته باشد ، می توانید هر کدام از این روش ها را به مقاله دیگری در سایت خود ، که آن روش را بصورت کامل و جامع بررسی کرده است ، لینک دهید .

فواید لینک سازی داخلی

1-لینک سازی داخلی به صاحبان سایت ها کمک می کند که تا بین مطالب پر بازدید و مطالب سودآورشان ارتباط برقرار کنند . 

2-لینک سازی داخلی ، باعث می شود که اعتبار بک لینک های یک سایت به صفحاتی که لینک داخلی شده اند ، منتقل شود . 

3-فایده دیگر لینک سازی داخلی این است که ، مطالب و صفحات قدیمی سایت شما دوباره دیده می شوند .

4-کاربران سایت یا خزنده های موتورهای جستجو مطالب بیشتری برای مطالعه و یادگیری خواهند داشت و وقت بیشتری در بین صفحات سایت شما می گذرانند و در نتیجه وضعیت Bounce Rate سایت شما بهبود می یابد .

نتیجه گیری

 

اگر یک صفحه از سایت شما به جایی لینک نداشته باشد ، باعث می شود که کاربر و موتور جستجو از آن صفحه خارج شوند ، در واقع شما آن صفحه را به یک صفحه خروج یا Exit Page تبدیل کرده اید . لینک سازی داخلی علاوه بر آسانی ، بسیار تاثیر گذار است . حتما این کار را برای صفحات سایت خود انجام دهید ، تا تاثیر آن را در بهبود Bounce Rate سایت خود مشاهده کنید . در پایان باید این نکته را یادآوری کنیم که استفاده از لینک داخلی باید به جا و طبیعی باشد و در هر مطلب یک لینک را بیشتر از یک بار تکرار نکنید . در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به راهنمایی و مشاوره درباره ساخت لینک داخلی و بهبود سئو سایت خود با ما در ارتباط باشید .