سئو هاما پیشگام در سئو نوین

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی
پاپ آپ چیست

پاپ آپ چیست ؟ پاپ آپ مزاحمت ایجاد می کند یا باعث رشد سئو وب سایت می شود ؟ سوالات بزرگی که ذهن بسیاری از صاحبان وب سایت را به خود مشغول کرده است. ابتدا تعریف ساده ای از پاپ آپ را بیان خواهیم کرد، سپس به مزایا و معایب آن و تاثیری که بر سئو و رتبه الکسا دارد، می پردازیم.



پاپ آپ چیست ؟

مطمئنا برای شماهم اتفاق افتاده است که وقتی بر روی آدرس وب سایتی کلیک می کنید، همزمان با صفحه اصلی سایت، پنجره جدیدی باز می شود که سایت یا تبلیغات است که شما نمی خواهید، نام این صفحه جدید پاپ آپ یا بالاپر است. پاپ اپ ها معمولا بدون درخواست کاربران باز می شوند و به همین علت گاهی موجب ناراحتی برخی از مخاطبان می شود. چندی پیش مخترع پاپ آپ از همه کاربران اینترنت، بخاطر اختراع خود عذرخواهی کرد و گفت هیچ گاه تصور نمی کرد از این امکان به شکل نادرستی استفاده شود.

مزایای پاپ آپ

1- افزایش بازید وب سایت.

2- افزایش رتبه الکسا وب سایت.

3- پاپ آپ یک روش تبلیغاتی ارزان است.

معایب پاپ آپ

1- پاپ آپ آزار دهنده می باشد.

2- پاپ آپ موجب کاهش رتبه ی وب سایت شما در گوگل می شود.

3- پس از لغو پاپ آپ رتبه ی الکسا وب سایت به شدت پایین میاد.


آیا پاپ آپ بر سئو سایت تاثیر گذار است ؟


چندی است استفاده از پاپ اپ ها در وب سایت های کشور ما بسیار گسترش پیدا کرده است، به طوری که برخی افراد برای فروش پاپ اپ ها به دروغ های بزرگی متوصل می شوند، تا افراد تازه وارد در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت را فریب دهند. توجه کنید که فقط با داشتن بازدیدکنندگان بسیار نمی توانید رنک بهتری از گوگل دریافت کنید، به این خاطر که در سال های اخیر الگوریتم های گوگل به نحوی تغییر کرده است که دیگر به تعداد بازدیدکنندگان سایت اهمیت چندانی نمی دهد.

این نکته را هم فراموش نکنید که اغلب پاپ آپ ها کدهای غیرقابل اعتماد و نابود کننده ای هستند و گوگل به شدت با این نوع کد ها مقابله می کند، بنابراین استفاده از پاپ اپ ها نمی تواند باعث بهبود رتبه وب سایت شما شود و سئو سایت شما رو افزایش دهد.


پاپ اپ و افزایش رتبه الکسا

اگر در زمینه وب سایت الکسا و یا رتبه دهی الکسا اطلاعاتی ندارید میتواند مقاله الکسا چیست را مطالعه کنید.
هدف اصلی استفاده از پاپ اپ ها گرفتن رتبه بهتر از وب سایت الکسا می باشد، به این خاطر که سیستم رتبه دهی الکسا براساس تعداد بازدیدکنندگان وب سایت است.

اگر چه استفاده از پاپ اپ ها می تواند به گرفتن رتبه بهتر از الکسا کمک کند، اما می تواند باعث نارضایتی برخی از بازیدکنندگان شود. اگر بازدیدکننده ی وارد وب سایت شود که از پاپ اپ استفاده  کرده است، می تواند هم از آن وب سایت و هم از وب سایت ارائه دهنده پاپ اپ به گوگل شکایت کند، تا گوگل نیز آن ها را به عنوان اسپم شناسایی کند.

سخن پایانی


با توجه به مطالب گفته شده در زمینه پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو و الکسا، توصیه می کنم هیچگاه از پاپ آپ ها استفاده نکنید، زیرا این بالاپرها علاوه بر اینکه هیچ تاثیری بر سئو سایت شما ندارند، میتوانند مخاطبان سایت شما را نیز آزرده کنند، به نحوی که شاید دیگر به وب سایت شما مراجعه نکنند.

دوستان گرامی اگر سوال خاصی در زمینه سئو و یا بهینه سازی وب سایت دارید می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید و یا با شماره های ذکر شده در پایین صفحه تماس بگیرید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما دوستان عزیز باشیم.

خواندن 2394 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « حباب گوگل چیست AMP چیست »

1 Response Found

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.