لینک سازی

لینک سازی چیست؟

لینک سازی چیست ، وقتی حرف از لینک سازی می‌شود، دو مفهوم مهم در سئو مطرح می‌شود که این دو موضوع عبارت اند از سئو داخلی (on-page SEO) و سئو خارجی (off-page SEO). اگرچه بیشتر اوقات منظور از لینک سازی، لینک سازی خارجی است اما لینک سازی داخلی نیز، بخشی از لینک سازی و البته یکی از خدمات سئو سایت سئوهاما است. در این بخش شما را با لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی آشنا خواهیم کرد و به سوال “لینک سازی چیست ؟” پاسخ خواهیم داد.

img

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی و خارجی دو مورد از خدمات سئو سایت سئوهاما است. همانطور که گفته شد، لینک سازی به دو بخش لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم بندی می‌شود که شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

لینک سازی داخلی چیست

لینک سازی داخلی چیست ، لینک (پیوند) داخلی، عمل ایجاد لینک در همان دامنه است. این به ایجاد یک سلسله مراتب بین صفحات کمک می‌کند. همچنین به گوگل کمک می‌کند تا صفحات مهم سایت شما را تعیین کند. پیوند داخلی برای سایت شما به خوبی ایجاد لینک سازی خارجی است. با این حال، بسیاری از سایت ها فراموش کرده اند که از لینک داخلی استفاده کنند، این واقعا یک بخش مهمی از کار سئو، تحت عنوان سئو داخلی است.

لینک سازی خارجی چیست

لینک سازی خارجی چیست ، لینک خارجی (بک لینک) همان لینکی است که یک وب سایت، از یک وبسایت دیگر دریافت می‌کند. فرض کنید شما یک وب سایت دارید که محتوای آن مربوط به مسائل پزشکی می‌باشد. اگر وب سایت دیگری که محتوای آن مسائل سلامتی و بهداشت است، لینک سایت شما را درون وب سایت خود قرار دهد، شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده اید. این بخش از سئو، همان سئو خارجی است.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی ، تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو ، مزایای استفاده از لینک داخلی و نحوه لینک سازی داخلی ، مطالبی است که در ادامه به برسی آن خواهیم پرداخت.

تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو

تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو بسیار زیاد است. هدف از لینک سازی داخلی در وب سایت، این است که خزنده ها یا ربات های گوگل، با بررسی لینک های داخلی سایت شما، وقت بیشتری را برای بررسی مطالب سایت شما بگذرانند و در نتیجه ساختار سایتتان را بهتر درک کنند. وقتی خزنده گوگل صفحات سایت شما را به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه بررسی می کند، با دیدن هر لینک داخلی، به صفحه دیگری از سایت شما که به همان مطلب مرتبط است، می رود و این باعث می شود که مطالب بیشتری را درباره آن موضوع یاد بگیرد.

img
img

مزایای استفاده از لینک داخلی

۱. لینک سازی داخلی به صاحبان سایت ها کمک می کند که تا بین مطالب پر بازدید و مطالب سودآورشان ارتباط برقرار کنند.

۲. لینک سازی داخلی ، باعث می شود که اعتبار بک لینک های یک سایت به صفحاتی که لینک داخلی شده اند ، منتقل شود.

۳. فایده دیگر لینک سازی داخلی این است که ، مطالب و صفحات قدیمی سایت شما دوباره دیده می شوند.

۴. کاربران سایت یا خزنده های موتورهای جستجو مطالب بیشتری برای مطالعه و یادگیری خواهند داشت و وقت بیشتری در بین صفحات سایت شما می گذرانند و در نتیجه وضعیت Bounce Rate سایت شما بهبود می‌یابد.

نحوه لینک سازی داخلی

نحوه لینک سازی داخلی ، به این صورت است که ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که به صفحات مربوطه در سایت خود پیوند داشته باشید و به خصوص مطمئن شوید که متن مورد نظرتان را به صورت درست استفاده می‌کنید. حتما پیوند عاقلانه داشته باشید، به این معنا که بر روی صفحانت واقعا مهم تاکید کنید، نه این که صفحات را به صورت تصادفی انتخاب کرده و لینک دهید. در حالی که بسیاری از سئوکاران از این ویژگی استفاده نمی‌کنند، اکثر افراد نیز، لینک داخلی را به صورت کورکورانه و فقط به خاطر داشتن آن، ایجاد می‌کنند. بنابراین باید مطمئن شوید که مهمترین مطالب سایت یا صفحات شما که ترافیک زیادی دارد، برای لینک سازی داخلی انتخاب شده اند. شما به راحتی می توانید این ابزار مانند Google Analytics استفاده کنید. حالا می‌توانید لینک سازی داخلی را آغاز نمایید.

img