لندینگ پیج چیست

لندینگ پیج چیست و چه کاربردهایی دارد ؟| ویژگی های لندینگ پیج | اهمیت لندینگ پیج | کاربرد لندینگ پیج

(3 امتیاز ها, میانگین 5.00 از 5)
لندینگ پیج چیست و چه کاربردهایی دارد ؟| ویژگی های لندینگ پیج | اهمیت لندینگ پیج | کاربرد لندینگ پیج5.00 out of 51 based on 3 voters.


اگر به دنبال افزایش بازدید ، شهرت ، فروش و افزایش درآمد از فروشگاه اینترنتی خود هستید ، بهترین روش های فروش اینترنتی را یاد بگیرید . یکی از مهمترین آن ها که بصورت جداگانه در این مقاله به آن می پردازیم ، استفاده درست از لندینگ پیج یا صفحه فرود است . افرادی که با سئو و اصول آن آشنایی دارند ، لندینگ پیج را به خاطر می آورند ، اما در زمینه افزایش فروش سایت فروشگاهی ، این موضوع بسیار گسترده تر و جدی تر است . در این مقاله با لندینگ پبج و استفاده درست و حرفه ای از آن آشنا خواهید شد . با ما همراه باشید .


لندینگ پیج چیست؟


لندینگ پیج یا صفحه فرود که به انگلیسی به آن Landing Page گفته می شود ، یک صفحه از سایت است که کاربران ، از طریق کانال های مختلفی مثل شبکه های اجتماعی ، تبلیغات یا موتورهای جستجو، وارد سایت شما می شوند . در واقع لندینگ پیج دروازه ورود به سایت شما است .


چرا لندینگ پیج اهمیت دارد ؟


با استفاده از لندینگ پیج ، می توانیم بازدیدکنندگان سایت را به مشتریان واقعی تبدیل کنیم . صفحات لندینگ یا فرود می‌توانند به صاحبان سایت ها در درک بهتر تلاش‌های بازاریابی کسب ‌و کارشان کمک کنند .


هدف لندینگ پیج چیست ؟


این صفحات با هدف افزایش فروش ، افزایش مشتری ، بهبود بازخورد سایت ، دریافت اطلاعات کاربران و برندینگ ساخته می شوند .


ویژگی های لندینگ پیج مناسب


1- لندینگ پیج مثل یک معامله دو طرفه و برد - برد است ، نباید از کاربران سایت انتظار داشته باشید که به رایگان اطلاعات خود را در اختیار شما بگذارند . شما نیز در عوض باید پیشنهادی را به آنان ارائه بدهید تا ترغیب شوند که اطلاعات خود را در اختیار شما بگذارند . پیشنهاداتی مثل بن تخفیف ، شرکت در قرعه کشی ، فایل ویدئویی ، صوتی و کتاب رایگان .

2- فرم ثبت نام باید ساده و به دور از هرگونه پیچیدگی باشد .

3- باید فضایی را آماده کنید تا کاربر به شما اعتماد کرده و اطلاعات خود را در اختیار شما بگذارد . به این منظور می توانید از لوگوهای اینماد و یا لوگوهای شرکت ها و سازمان های همکار خود استفاده کنید .

4- به قول خود برای هدیه یا قرعه کشی ، در زمان مشخص شده عمل کنید .

5- کلمات کلیدی مهم را چندین بار در قسمت های مختلف تکرار کنید . کلماتی مثل رایگان ، تخفیف و غیره .

6- از تصاویر و ویدئو کلیپ های حرفه ای و مرتبط با موضوع استفاده کنید ، چون کاربران حوصله مطالعه متن ها را ندارند .

7- لندینگ پیج خود را شلوغ طراحی نکنید . هرچه ساده تر باشد تاثیر بیشتری دارد .

8- از رنگ های مناسب ( بهترین ترکیب رنگ برای سایت ) استفاده کنید تا جلوه های بصری بهتری برای جلب مخاطب داشته باشید .

9- از هرگونه المان اضافی مثل دکمه، منو ، سر صفحه ، پاصفحه و ... که لزومی برای دیده شدن آن وجود ندارد ، استفاده نکنید .

10- سعی کنید صفحه فرود خود را ریسپانسیو طراحی کنید تا در تمام دستگاه ها مثل موبایل و تبلت به سازگار باشد .

11- محتوای صفحه فرود باید با کلمه جستجو شده یا تبلیغی که باعث فرود کاربر در صفحه شما شده است ، مرتبط باشد .

12- ویژگی های مهم و اصلی محصول مورد نظر و همچنین قیمت آن را عنوان کنید و به کاربر بگوئید چرا باید محصول شما را تهیه کند .

13- از اعداد و ارقام و آمار برای تبلیغ محصول در صفحه فرود استفاده کنید .

14- قسمت Call To Action که به کاربر می گوید کجا باید کلیک کنند را در اندازه بزرگ و بصورت واضح و جذاب طراحی کنید و آن را در قسمتی از صفحه قرار دهید که بدون نیاز به اسکرول کردن صفحه به راحتی قابل مشاهده و استفاده باشد .


سخن نهایی


مشکلی که باعث کم اثر بودن بسیاری از تبلیغات اینترنتی می شود ، این است که این تبلیغات اغلب به صفحاتی کاملا غیر استاندارد وصل می شوند که به هیچ وجه به عنوان یک لندینگ پیج نمیتوانند مؤثر واقع شوند . هر صفحه از سایت یا فروشگاه شما میتواند نقش یک لندینگ پیج را ایفا کند ، چرا که هر صفحه ای می تواند محل ورود کاربر از یکی از راه های تبلیغاتی باشد . پس باید نکات فوق را در طراحی کلی سایت هم در نظر داشته باشید . در صورت داشتن هرگونه سوال درباره طراحی لندینگ پیج ، با ما در ارتباط باشید .


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید