خبرنامه

مرورگر اج

اجبار مایکروسافت به استفاده ی کاربران از مرورگر اج

(1 امتیاز, میانگین 5.00 از 5)
اجبار مایکروسافت به استفاده ی کاربران از مرورگر اج 5.00 out of 51 based on 1 voters.


مایکروسافت در حال آزمایش تغییری جدید در نسخه‌ی آتی ویندوز ۱۰ است که احتمالا بسیاری از کاربران این ویندوز را آزرده خواهد کرد. غول دنیای نرم‌افزار روز گذشته اعلام کرد که در حال تست تغییری است که به واسطه‌ی آن وقتی در برنامه‌ی Mail روی لینکی کلیک کنید، لینک مورد نظر با مرورگر مایکروسافت اج باز خواهد شد.

این تغییر یعنی اگر کروم یا فایرفاکس را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض خود در ویندوز ۱۰ انتخاب کنید، مایکروسافت انتخاب شما را نادیده خواهد گرفت و در صورت کلیک روی هر لینکی در برنامه‌ی Mail مایکروسافت اج برای شما باز خواهد شد.

دونا سارکار، از اعضای ارشد تیم برنامه‌نویسی مایکروسافت، عنوان کرده است که آن‌ها منتظر دریافت بازخورد از گروه تست‌کننده هستند. شکی نیست که مایکروسافت بازخوردهای منفی بسیاری در مورد این تغییر غیر ضروری دریافت خواهد کرد؛ اما این‌که تا چه اندازه به آن‌ها اهمیت خواهد داد مسئله‌ای است که باید صبر کرد و دید.

مایکروسافت همواره در تلاش بوده است تا کاربران ویندوز ۱۰ را متقاعد کند که به‌جای کروم از اج استفاده کنند. در همین راستا، این شرکت نرم‌افزاری در ویندوز ۱۰ تغییر مرورگر پیش‌فرض را سخت کرده است، ویدیوهایی در نقد مصرف باتری کروم منتشر کرده است و حتی تعدادی تبلیغ مزاحم برای ترویج اج در ویندوز ۱۰ گنجانده است؛ اما هیچ‌کدام از این تلاش‌ها تأثیر چندانی نداشته‌اند و کروم همچنان مرورگر اول کاربران رایانه‌های دسکتاپ است.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

© کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت و نرم افزار برای سئوهاما محفوظ است.