سئو هاما پیشگام در سئو نوین

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی

بلاگ

مایکروسافت مورد اعتماد ترین شرکت در دنیای فناوری

مایکروسافت مورد اعتماد ترین شرکت در دنیای فناوری

با بروز رسوایی بزرگ برای شرکت فیسبوک، دغدغه حریم خصوصی در میان کاربران دنیای فناوری افزایش زیادی پیدا کرده است. اخیرا دو موسسه نظرسنجی اقدام به برگزاری یک نظرسنجی کرده تا میزان اعتماد کاربران به شرکت‌های فعال در این عرصه را پیدا کند. برطبق این نظرسنجی مایکروسافت مورد اعتمادترین شرکت سیلیکون ولی از دید کاربران بوده است.

اشتباه بزرگ فیسبوک در بحث حریم خصوصی کاربران باعث شده تا بسیاری از کاربران پیش از استفاده از سرویس یا محصول یک شرکت و در اختیار قراردادن اطلاعات شخصی خود به آن شرکت، بررسی و تفکر بیشتری کنند. رسوایی اخیر فیسبوک مطمئنا باعث بروز تغییرات اساسی و بنیادین در نحوه استفاده شرکت‌ها از اطلاعات شخصی ما در آینده خواهد شد.

اخیرا دو موسسه SurveyMonkey و Recode اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در مورد میزان اعتماد کاربران به شرکت‌های فعال در حوزه فناوری داشته‌اند. براساس این نظرسنجی سه شرکت تسلا، Lyft و مایکروسافت سه شرکتی هستند که کاربران برای اشتراک اطلاعات خود با آنها کمترین احساس نگرانی را دارند. با توجه به وسعت فعالیت این سه شرکت، عملا می‌توان مایکروسافت را مورد اعتمادترین غول دنیای فناوری دانست.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، میزان فاصله این سه شرکت با دیگر شرکت‌های سیلیکون ولی بسیار زیاد است. در ادامه این لیست شرکت‌هایی نظیر آمازون، اپل، اسنپ، توییتر، اوبر، گوگل و فیسبوک قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی به خوبی بیانگر این واقعیت است که شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک لازم است در نحوه درآمدزایی خود تجدیدنظر کنند. فلسفه و سیستم کاری شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت بدین گونه است که مشتری صرفا مصرف‌کننده یا کالا یا سرویس محسوب می‌شود. اما در نقطه مقابل از دید شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک چیزی به اسم مشتری وجود ندارد، چرا که مشتری خود کالا است و اطلاعات کسب شده از وی منبع اصلی درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که چنین شرکت‌هایی لازم است در نحوه درآمدزایی و ارایه خدمات خود تجدیدنظر اساسی داشته باشند.

خواندن 207 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.