Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست انجام سئو سایت انجام سئو سایت بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست طراحی سایت با قیمت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت چیست؟ فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت قیمت سئو سایت قیمت سئو سایت لینک سازی هرمی حرفه ای لینک سازی هرمی حرفه ای معرفی ابزار های سئو معرفی ابزار های سئو نحوه مخفی کردن لینک نحوه مخفی کردن لینک نقش سئو بر کسب و کار نقش سئو در بهینه سازی سایت نوشتن مقاله سئویی نوشتن مقاله بر اساس سئو | روش نوشتن مقاله بر اساس سئو نگهداری بیشتر کاربر در سایت نگهداری بیشتر کاربر در سایت هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب وب سایت دایرکتوری وب سایت دایرکتوری چیست | راهنمای وب سایت دایرکتوری راه اندازی سایت فروشگاهی وب سایت فروشگاهی چیست وردپرس چیست وردپرس چیست پاپ آپ چیست پاپ آپ چیست
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق

برای داشتن بازریابی دیجیتال موفق، چهار روش وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها، محصول و خدمات خود را وارد بازار کنید. این روش ها عبارتند از: ایجاد مطلوبیت، قیمت گذاری مناسب، واقع بینی مشتریان و ارسال ارزش واقعی. در ادامه این مطلب، به بررسی این 4 روش پرداخته شده است.

ایجاد مطلوبیت

اولین روش، ایجاد مطلوبیت، مفید بودن و مرتفع سازی نیازهای مشتریان برای حصول بهترین نتیجه است. لازمه این روش آن است که شما به مشتریان خود کالایی را پیشنهاد کنید که مطابق با نیاز آنها باشد و بتوانند به وسیله آن به اهداف خود برسند. بهترین مثال بیل و یا کامیون است. چیزهایی نباشند که مشتری در ذهن خود دارد. ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید (مردم دریل نمی خرند، بلکه آنها سوراخ های یک چهارم اینچی می خرند).
شرکت فدایکس مثال خوبی از یک صنعت جدید است که بر اساس نیازهای افراد تاسیس شد. شرکت اپل صنایع جدید برای آی پاد، آیفون و آیپد ایجاد کرد در حالی که فدایکس صنعت جدید را برای ارسال نامه ها به طور شبانه روزی ایجاد نمود که از قبل وجود نداشت. فرد اسمیت، موسس شرکت فدایکس، در طول شبانه روز با در خواست های زیادی برای ارسال سریع تر نامه ها و بسته ها مواجه می شد که علت آن فقط سرعت پایین ارسال بود.
به بازار کنونی خود نگاه کنید. نیازهای مشتری های کنونی و مشتریان دیگر شما کدامند؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های دیگر بررسی کنید و پیش بینی کنید که خواسته های آنها در ماه و سال های بعد از شما چه چیزهایی است؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های آینده، برآورده سازید. پیتر داکر می گوید: تمایلات و خواسته ها، همه چیز هستند. خواسته های مشتریان شما در بازار کنونی چیست؟ اگر شما بتوانید به این سوال به درستی پاسخ دهید، می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و بر بازار جدید تسلط یابید.

قیمت گذاری مناسب

روش دوم در بازرایابی دیجیتال، تغییر قیمت است. اگر قیمت کالاها و خدمات خود را هم سطح انتظارات نرخی مشتریان خود کنید می توانید بازار جدیدی باز نمایید. هنری فورد یکی از ثروتمند ترین افراد جهان است. وی چندین دهه با مشکلات مالی روبه رو بود ولی چون دیدگاه نرخ گذاری وی با دید نرخی مشتریان هم سو بود، برنده بازار شد. وی با تولید انبوه خودرو توانست قیمت را پایین بیاورد به نحوی که هر فرد آمریکایی استطاعت مالی خرید یکی از این خودرو ها را داشت. با رسیدن به این هدف، وی در صنعت ساخت و مصرف انبوه، انقلابی به پا کرد.
اکثر شرکت های موفق با پایین آوردن قیمت ها تا سطح خرید مشتریان، توانسته اند نبض بازار را در دست بگیرند. این گونه برداشت می شود که هرچه بازار وسیع تری به دست بگیرید، می توانید هزینه تولید و قیمت فروش را پایین بیاورید. ژاپنی ها، سال های زیادی است که از این استراتژی استفاده می کنند. آن ها در ابتدا قیمت کالا ها و خدمات خود را به قدری پایین می آورند که بتوانند بازار را در دست بگیرند. پس از آن، تولید محصولات به پایین ترین قیمت را سرلوحه کار خود قرار می دهند و مشتری داری می کنند و بازارهای خود را همچنان حفظ می نمایند. در نهایت بر اکثر بازارهایی که به آن ها وارد شده اند تسلط می یابند.

واقع بینی مشتریان

سومین استراتژی در بازاریابی دیجیتال، سازگاری با واقع بینی اجتماعی و اقتصادی مشتریان است. مثال خوبی از این واقع بینی، سیرس است که به یکی از بزرگ ترین خرده فروشان زمان خود تبدیل شد، وی کار خود را از سیاست ضمانت برگشت پول بدون هیچ شرطی، در تجارت کاتالوگ آغاز کرد. واقع بینی مشتریان در آن زمان بسیار بالا رفت، چرا که آنها دیدند که اگر محصولی را بخرند که کار نمی کتد و یا به درد آنها نمی خورد می توانند آن را برگردانند. سیرس دریافت که بهترین روش برای غلبه بر بازار فروش این است که محصولات پیشنهادی خود را با واقع بینی مشتریان سازگار سازد. این عمل وی، انقلابی در تجارت و خرده فروشی ایجاد کرد. هر محصولی یک سود اساسی دارد، این همان دلیلی است که مشتریان به خاطر آن یک محصول را خریداری می کنند. هر محصول و یا خدمات می تواند محرک ترسی اساسی نیز باشد که منجر به برگرداندن خدمات و یا محصول از طرف مشتریان شود. مثلا مشتریان از ریسک کردن هراس دارند. آن ها می ترسند از این که مبالغ زیادی پرداخت کنند ولی محصولی نامطلوب خریداری نمایند که نتواند خواسته آن ها را به اجابت برساند. ترس آن ها از هرچه که باشد، می تواند دلیل اصلی برگرداندن کالا و خدمات بشود. زمانی که بر سود کلیدی، که همان ارزش افزوده منحصر به فردی است که مشتری با خرید محصولات و خدمات از شما به آن دست می یابد و نیز به از بین بردن ترس اصلی مشتریان تاکید کند، می توانید بازار بزرگی برای فروش محصول خود به دست آورید.

ارسال ارزش واقعی

چهارمین روش در استراتژی بازاریابی دیجیتال، عرضه چیزی است که نمایانگر ارزش واقعی به مشتری می باشد. ارزش واقعی ممکن است تنها با ارتباط نزدیک برقرار کردن با مشتریان مشخص شود.
شرکت IBM یکی از از بهترین نمونه ها است. این شرکت 80 درصد بازار کامپیوتر جهان را در دست دارد. شرکت IBM به این نتیجه رسید که در دنیایی که تکنولوژی و تجهیزات به قیمت صدها هزار میلیون دلار به فروش می رسند، تنها عملکرد کامپیوتر نیست که خریداران را مشتاق به خرید می کند، بلکه خدمات پس از فروش نیز برای آنها بسیار حائز اهمیت است. شرکت IBM نه تنها محصولات کامپیوتری کل دنیا را تولید می کند، بلکه بهترین خدمات پس از فروش را نیز ارائه می دهد. در واقع این همان ارزش واقعی است.

جمع بندی

برای اینکه در بازار دیجیتال بتوانیم موفق باشیم و سود خود را بیشتر کنیم، روش هایی وجود دارد که در بالا به 4 روش مهم و حیاتی آن اشاره شد. 4 روش داشتن بازاریابی موفق شامل ایجاد مطلوبیت، قیمت گذاری مناسب، واقع بینی مشتریان و ارسال ارزش واقعی است. به طور اختصار، صداقت و راست گویی در بازاردیجیتال موجب بقای کسب و کار در این بازار خواهد شد. 

1000 کاراکتر باقیمانده است