Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست امنیت سایت در وردپرس امنیت سایت در وردپرس انجام سئو سایت انجام سئو سایت با اینترنت پولدار شوید با اینترنت پولدار شوید بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین شرکت سئو بهترین شرکت سئو سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی بک لینک دائمی چیست بک لینک دائمی چیست بیت کوین چیست بیت کوین چیست تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا تفاوت بین طراحی UX و UI تفاوت بین طراحی UX و UI حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت خرید بک لینک خرید بک لینک خزنده گوگل چیست خزنده گوگل چیست دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت رتبه الکسا رتبه الکسا روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو دائمی سئو دائمی سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو و رپورتاژ خبری سئو و رپورتاژ خبری سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق

برای داشتن بازریابی دیجیتال موفق، چهار روش وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها، محصول و خدمات خود را وارد بازار کنید. این روش ها عبارتند از: ایجاد مطلوبیت، قیمت گذاری مناسب، واقع بینی مشتریان و ارسال ارزش واقعی. در ادامه این مطلب، به بررسی این 4 روش پرداخته شده است.

ایجاد مطلوبیت

اولین روش، ایجاد مطلوبیت، مفید بودن و مرتفع سازی نیازهای مشتریان برای حصول بهترین نتیجه است. لازمه این روش آن است که شما به مشتریان خود کالایی را پیشنهاد کنید که مطابق با نیاز آنها باشد و بتوانند به وسیله آن به اهداف خود برسند. بهترین مثال بیل و یا کامیون است. چیزهایی نباشند که مشتری در ذهن خود دارد. ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید (مردم دریل نمی خرند، بلکه آنها سوراخ های یک چهارم اینچی می خرند).
شرکت فدایکس مثال خوبی از یک صنعت جدید است که بر اساس نیازهای افراد تاسیس شد. شرکت اپل صنایع جدید برای آی پاد، آیفون و آیپد ایجاد کرد در حالی که فدایکس صنعت جدید را برای ارسال نامه ها به طور شبانه روزی ایجاد نمود که از قبل وجود نداشت. فرد اسمیت، موسس شرکت فدایکس، در طول شبانه روز با در خواست های زیادی برای ارسال سریع تر نامه ها و بسته ها مواجه می شد که علت آن فقط سرعت پایین ارسال بود.
به بازار کنونی خود نگاه کنید. نیازهای مشتری های کنونی و مشتریان دیگر شما کدامند؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های دیگر بررسی کنید و پیش بینی کنید که خواسته های آنها در ماه و سال های بعد از شما چه چیزهایی است؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های آینده، برآورده سازید. پیتر داکر می گوید: تمایلات و خواسته ها، همه چیز هستند. خواسته های مشتریان شما در بازار کنونی چیست؟ اگر شما بتوانید به این سوال به درستی پاسخ دهید، می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و بر بازار جدید تسلط یابید.

قیمت گذاری مناسب

روش دوم در بازرایابی دیجیتال، تغییر قیمت است. اگر قیمت کالاها و خدمات خود را هم سطح انتظارات نرخی مشتریان خود کنید می توانید بازار جدیدی باز نمایید. هنری فورد یکی از ثروتمند ترین افراد جهان است. وی چندین دهه با مشکلات مالی روبه رو بود ولی چون دیدگاه نرخ گذاری وی با دید نرخی مشتریان هم سو بود، برنده بازار شد. وی با تولید انبوه خودرو توانست قیمت را پایین بیاورد به نحوی که هر فرد آمریکایی استطاعت مالی خرید یکی از این خودرو ها را داشت. با رسیدن به این هدف، وی در صنعت ساخت و مصرف انبوه، انقلابی به پا کرد.
اکثر شرکت های موفق با پایین آوردن قیمت ها تا سطح خرید مشتریان، توانسته اند نبض بازار را در دست بگیرند. این گونه برداشت می شود که هرچه بازار وسیع تری به دست بگیرید، می توانید هزینه تولید و قیمت فروش را پایین بیاورید. ژاپنی ها، سال های زیادی است که از این استراتژی استفاده می کنند. آن ها در ابتدا قیمت کالا ها و خدمات خود را به قدری پایین می آورند که بتوانند بازار را در دست بگیرند. پس از آن، تولید محصولات به پایین ترین قیمت را سرلوحه کار خود قرار می دهند و مشتری داری می کنند و بازارهای خود را همچنان حفظ می نمایند. در نهایت بر اکثر بازارهایی که به آن ها وارد شده اند تسلط می یابند.

واقع بینی مشتریان

سومین استراتژی در بازاریابی دیجیتال، سازگاری با واقع بینی اجتماعی و اقتصادی مشتریان است. مثال خوبی از این واقع بینی، سیرس است که به یکی از بزرگ ترین خرده فروشان زمان خود تبدیل شد، وی کار خود را از سیاست ضمانت برگشت پول بدون هیچ شرطی، در تجارت کاتالوگ آغاز کرد. واقع بینی مشتریان در آن زمان بسیار بالا رفت، چرا که آنها دیدند که اگر محصولی را بخرند که کار نمی کتد و یا به درد آنها نمی خورد می توانند آن را برگردانند. سیرس دریافت که بهترین روش برای غلبه بر بازار فروش این است که محصولات پیشنهادی خود را با واقع بینی مشتریان سازگار سازد. این عمل وی، انقلابی در تجارت و خرده فروشی ایجاد کرد. هر محصولی یک سود اساسی دارد، این همان دلیلی است که مشتریان به خاطر آن یک محصول را خریداری می کنند. هر محصول و یا خدمات می تواند محرک ترسی اساسی نیز باشد که منجر به برگرداندن خدمات و یا محصول از طرف مشتریان شود. مثلا مشتریان از ریسک کردن هراس دارند. آن ها می ترسند از این که مبالغ زیادی پرداخت کنند ولی محصولی نامطلوب خریداری نمایند که نتواند خواسته آن ها را به اجابت برساند. ترس آن ها از هرچه که باشد، می تواند دلیل اصلی برگرداندن کالا و خدمات بشود. زمانی که بر سود کلیدی، که همان ارزش افزوده منحصر به فردی است که مشتری با خرید محصولات و خدمات از شما به آن دست می یابد و نیز به از بین بردن ترس اصلی مشتریان تاکید کند، می توانید بازار بزرگی برای فروش محصول خود به دست آورید.

ارسال ارزش واقعی

چهارمین روش در استراتژی بازاریابی دیجیتال، عرضه چیزی است که نمایانگر ارزش واقعی به مشتری می باشد. ارزش واقعی ممکن است تنها با ارتباط نزدیک برقرار کردن با مشتریان مشخص شود.
شرکت IBM یکی از از بهترین نمونه ها است. این شرکت 80 درصد بازار کامپیوتر جهان را در دست دارد. شرکت IBM به این نتیجه رسید که در دنیایی که تکنولوژی و تجهیزات به قیمت صدها هزار میلیون دلار به فروش می رسند، تنها عملکرد کامپیوتر نیست که خریداران را مشتاق به خرید می کند، بلکه خدمات پس از فروش نیز برای آنها بسیار حائز اهمیت است. شرکت IBM نه تنها محصولات کامپیوتری کل دنیا را تولید می کند، بلکه بهترین خدمات پس از فروش را نیز ارائه می دهد. در واقع این همان ارزش واقعی است.

جمع بندی

برای اینکه در بازار دیجیتال بتوانیم موفق باشیم و سود خود را بیشتر کنیم، روش هایی وجود دارد که در بالا به 4 روش مهم و حیاتی آن اشاره شد. 4 روش داشتن بازاریابی موفق شامل ایجاد مطلوبیت، قیمت گذاری مناسب، واقع بینی مشتریان و ارسال ارزش واقعی است. به طور اختصار، صداقت و راست گویی در بازاردیجیتال موجب بقای کسب و کار در این بازار خواهد شد.