Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا حل مشکل ایندکس نشدن در گوگل حل مشکل ایندکس نشدن در گوگل خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو سایت سئو سایت سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست طراحی سایت با قیمت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت چیست؟ فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت قیمت سئو سایت قیمت سئو سایت لینک سازی هرمی حرفه ای لینک سازی هرمی حرفه ای معرفی ابزار های سئو معرفی ابزار های سئو نحوه مخفی کردن لینک نحوه مخفی کردن لینک نقش سئو بر کسب و کار نقش سئو در بهینه سازی سایت نوشتن مقاله سئویی نوشتن مقاله بر اساس سئو | روش نوشتن مقاله بر اساس سئو نگهداری بیشتر کاربر در سایت نگهداری بیشتر کاربر در سایت هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب وب سایت دایرکتوری وب سایت دایرکتوری چیست | راهنمای وب سایت دایرکتوری راه اندازی سایت فروشگاهی وب سایت فروشگاهی چیست پشتیبانی سئو پشتیبانی سئو چه چیزی در اینستاگرام بفروشیم؟ چه چیزی در اینستاگرام بفروشیم افزایش سئو سایت چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم ؟ کلمات خاموش در سئو کلمات خاموش در سئو Api چیست گوگل Api چیست | مشهورترین API
نگهداری بیشتر کاربر در سایت

نگهداری بیشتر کاربر در سایت، چگونه کاربر را در سایت نگه داریم؟ شما به عنوان یک وب مستر وظیفه دارید وب سایت خود را به طوری بهینه کنید که کابر به سایت شما علاقمند شود و مدت زمان زیادی را صرف ماندن در وب سایت شما کند. برای این کار باید به یک نکته مهم توجه کنید، کاربر چه چیزی را دوست دارد؟ برای فهمیدن پاسخ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چگونه کاربر را در سایت نگه داریم؟

یک کاربر فقط زمانی در سایت شما می ماند و از صفحات شما دیدن می کند که به وب سایت شما علاقمند شود. این بدان معنا است که شما باید وب سایت خود را بر اساس خواسته ی کاربر طراحی کنید.

چرا ماندن کاربر در سایت مهم است؟

اولین دلیل، پایین آمدن نرخ bounce rate است. Bounce rate به معنای درصد کاربرانی است که از وب سایت شما دیدن می کنند و بدون اینکه محتوای شما را بخوانند یا از صفحات دیگر سایت دیدن کنند، از وب سایت شما خارج می شوند.

دومین دلیل، Average time یا معدل زمان ماندگاری است.

معدل زمان ماندگاری همان طور که از نامش پیداست از مدت زمانی که کاربر به سایت شما وارد می شود و از صفحات سایت شما دیدن می کند، یک معدل گیری می کند. بدیهی است که هر چه کاربران مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری کنند، میزان این معدل بیشتر خواهد شد.

هر دو دلیل گفته شده زمانی امکان پذیر هستند که کاربران به سایت شما علاقه مند باشند. گوگل اگر متوجه شود که کاربران به وب سایت شما علاقمند هستند رتبه وب سایت شما را بالاتر خواهد برد.

اما چگونه می توان کاربران را علاقه مند کرد؟

 • واقعی باشید.

چیزی که با آن کاربر وارد سایت شما می شود باید واقعی باشد. فرض کنید که کاربر می خواهد در مورد آموزش طراحی سایت اطلاعات کسب کند. وارد وب سایت شما می شود، به دنبال آموزش طراحی وب سایت است ولی محتوایی مرتبط با این عنوان در وب سایت شما پیدا نمی کند، در نتیجه به راحتی از وب سایت شما خارج می شود. به عبارت دیگر اگر وب سایت شما مربوط به آموزش طراحی سایت است، محتوای مرتبط با این عنوان در وب سایت خود قرار دهید.

 • از عکس های مناسب استفاده کنید.

از عکس هایی اختصاصی و با کیفیت بالا که هیچ جای اینترنت نیستند یا به عبارتی توسط خود شما طراحی شده اند استفاده کنید، زیرا این عکس ها می تواند به ماندن بیشتر کاربر در سایت کمک کند.
برای مثال کاربر وارد صفحه ای می شود که در آن قرار است مقاله ای با عنوان " نگه داری بیشتر کاربر در سایت" را بخواند، اگر این صفحه هیچ عکسی نداشته باشد و یا به عبارتی با متنی خشک و ساده روبه رو شود، تمایل خود را برای خواندن این محتوا از دست می دهد.

 • از پاپ آپ استفاده نکنید.

مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده است که وقتی بر روی آدرس وب سایتی کلیک می کنید، همزمان با صفحه اصلی سایت، پنجره جدیدی باز می شود که سایت یا تبلیغاتی است که شما آن را نمی خواهید، نام این صفحه جدید پاپ آپ یا بالاپر است. پاپ اپ ها معمولا بدون درخواست کاربران باز می شوند و به همین علت گاهی موجب ناراحتی برخی از مخاطبان می شوند.

 • وب سایت خود را زیبا طراحی کنید.

مهم ترین مبحث این مقاله دقیقا همین قسمت است!
شما باید در ابتدا هدفتان از  طراحی وب سایت را مشخص کنید. قصد دارید چه اطلاعاتی را در اختیار کابران قرار دهید؟ چه محصول و یا خدماتی را ارائه دهید؟ سپس باید طبق شناسایی که از کار خود پیدا کردید رنگ سایت خود را تنظیم کنید. برای مثال، برای طراحی وب سایت بیمه که کارشناسان بیمه مدام در طول روز با سایت کار دارند، نباید از رنگ گرم استفاده کنید.
برای نگهداری کاربر در سایت خود باید قوانین رابط کاربری و تجربه کاربری را کامل بیاموزید. رابط کاربری صفحه را زیبا می کند و تجربه کاربری باعث می شود که کاربر حس خوبی در سایت شما داشته باشد.

 • برای وب سایت خود لوگوی اختصاصی داشته باشید.

لوگوی سایت شما در واقع صورت سایت شماست و شما باید در طراحی لوگوی خود، از رنگ های مناسبی استفاده کنید.

 • محتوای با کیفیت تولید کنید.

کسی که وارد سایت شما می شود قطعا نیاز دارد تا یک محتوایی با کیفیت را ببیند. فرض کنید سه سایت در صفحه اول گوگل در مورد یک مطلب مثلا نگهداری کاربر در سایت صحبت کنند، حال کاربر با مطلب اول نیازش برطرف نمی شود و به سایت شما می رسد و اینجاست که می بیند شما هیچ فرقی با نتیجه قبلی ندارید، پس وقت خود را صرف خواندن مطلب شما نمی کند.

 • ارتباط برقرار کنید.

شما باید بین صفحات خود به وسیله لینک، ارتباط ایجاد کنید. از این طریق می توانید کاربران را به خواندن سایر محتواهای وب سایتتان ترغیب کنید.

 • فیلم و صدا را فراموش نکنید.

همیشه نشان دادن یک فیلم و یا پخش پادکست صوتی باعث ماندگاری بیشتر کابر در سایت شما خواهد شد.

 • سرعت وب سایت خود را بالا ببرید.

سایت شما باید با سرعت بالایی بارگذاری شود. عملا اگر سایت شما با سرعت پایین باز شود کاربر خیلی زمان خود را صرف سایت شما نمی کند و از سایت خارج می شود.

 • تبلیغات را کم کنید.

یکی از بدترین حس هایی که کاربر هنگام ورود به سایت شما می تواند داشته باشد، دیدن تعداد زیادی تبلیغات و بنر متحرک است.

 • محتوای کاربر پسند تولید کنید.

برای نگهداری کاربر در سایت محتوای کاربر پسند (نوشتن مقاله بر اساس سئو) تولید کنید. محتوای خود را ابتدا برای کاربران و سپس برای موتورهای جستجو تولید کنید، زیرا هدف تمامی موتورهای جستجو، رضایت مندی کاربران است.

سخن پایانی

در پایان باز هم باید بر روی این نکته تاکید کنیم که تنها راه نگه داشتن کاربر در سایت، احترام به سلیقه ی کاربر است. مخاطبان خود را بشناسید و سعی کنید با آن ها ارتباط برقرار کنید. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی و یا مشاوره بیشتری دارید، می توانید با دوستان ما در تیم سئوهاما تماس بگیرید.

منابع

این مقاله با برداشتی آزاد از مقاله تیم سوت نگاشته شده است.

1000 کاراکتر باقیمانده است