Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست امنیت سایت در وردپرس امنیت سایت در وردپرس انجام سئو سایت انجام سئو سایت با اینترنت پولدار شوید با اینترنت پولدار شوید بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین شرکت سئو بهترین شرکت سئو سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی بک لینک دائمی چیست بک لینک دائمی چیست بیت کوین چیست بیت کوین چیست تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا تفاوت بین طراحی UX و UI تفاوت بین طراحی UX و UI حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت خرید بک لینک خرید بک لینک خزنده گوگل چیست خزنده گوگل چیست دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت رتبه الکسا رتبه الکسا روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو دائمی سئو دائمی سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو و رپورتاژ خبری سئو و رپورتاژ خبری سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست
تفاوت بین طراحی UX و UI

تفاوت بین طراحی UX و UI، همه ما در مکالمات روزمره خود راجع به حروف اختصاری تکنولوژی های جهان شنیده ایم. بحث در مورد UI (User Interface) رابط کاربری ضعیف یک وب سایت یا (User Experience) UX تجربه کاربری عالی یک محصول را شنیده ایم. آیا این یک زبان محرمانه است که شما هرگز به آن دسترسی نخواهید داشت؟ آیا مردم فقط به خاطر عامیانه بودنش این واژه ها را بکار می برند. خب، احتمالا بله به قسمت دوم جمله، و نه را برای بقیه جمله در نظر بگیرید. در ادامه یاد می گیریم که این اصطلاحات چه معنایی دارد، کدام یک بهتر است؟ و چگونه می توان یک طراح UX یا طراح UI شد.

تفاوت بین طراحی UX و UI

ux چیست

از بعضی ها شنیده اید که راجع به این دو حرفه بحث می کنند که علی رغم گذشت چندین دهه این نظریه قرن هاست که به شکل صنعت تکنولوژی به عنوان طراحی UX و UI تعریف شده است.
طراحی UX به اصطلاح User Experience Design اشاره دارد (طراحی تجربه کابری)، در حالی که طراحی UI برای User Interface Design مناسب است (طراحی رابط کاربری). هر دو عنصر برای یک محصول حیاتی هستند و با یکدیگر همکاری می کنند. اما برخلاف ارتباط تخصصی آنها نقش هر یک به کلی متفاوت است، که به بخش های بسیار متنوع فرایند و رشته طراحی برمی گردد.
طراحی UX در زمینه ی خیلی حرفه ای و تحلیلی و طراحی UI آن چیزی است که ما به طراح گرافیک پیشنهاد می دهیم، بنابراین مسئولیت ها بسیار پیچیده هستند.

مایلم تفاوت بین دو را با توصیف بخش های مختلف محصول (دیجیتال) به تصویر بکشم:
اگر محصول را بدن انسان در نظر بگیرید، استخوان ها کدهایی هستند که ساختار آن را نشان می دهند. اندام ها طراحی UX را نشان می دهند: برای اینکه عملکردهای زندگی ما را حفظ کنند ورودی ها را سبک سنگین و بهینه سازی می کنند و طراحی UI زیبائی ظاهری که نمود پیدا می کند، احساس و واکنش های بدن را نشان می دهد.
اما اگر هنوز سردرگم هستید، نگران نباشید! شما تنها نیستید.

تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) اصطلاحات خیلی پیچیده و کم کاربردی در حیطه ی زندگی ما هستند.
یک UI بدون UX مانند یک نقاش است که بدون هیچ ایده ای رنگ را روی بوم بپاشد. همینطور هم UX بدون UI شبیه قاب مجسمه ای است که هیچ شکلی روی آن مصور نیست.
تجربه ی کاربری عالی با UX شروع می شود و در پی اش UI می آید. وجود هر دو برای اینکه محصولی به ثمر برسد ضروری است.
در ادامه تاریخ هر یک را شرح داده ایم و به بحث و تعریف در زمینه ی جزئیات هر اصطلاح می پردازیم. اما اگر دانستن شرح مطالب خیلی برای شما اهمیت ندارد، برای توضیح ساده به انتهای هر بخش بروید. و اطمینان حاصل کنید که توضیحات تخصصی آن را از دست نداده اید.

طراحی تجربه کاربری چیست؟

طراحی تجربه کاربری، اولین روشی است که انسان برای طراحی کردن محصولات به کار برد.
طبق تعریف ویکیپدیا
طراحی تجربه کاربری (UXD or UED) به فرآیند افزایش رضایتمندی و وفاداری مشتری گفته می شود به این شکل که تقابل بین مشتری و محصول به سهولت و با رضایتمندی انجام می شود.
آیا واضح و درست توضیح داده شد؟ خوب، ممکن نبود شما علیرغم آنچه در مقدمه ذکر شد، تعریفی که هیچ اشاره ای به تکنولوژی نداشت، هیچ اشاره ای به دیجیتال نکرد یا بهتر بگوییم تعریف مبهم خیلی سریع به تفاوت میان این دو پی می بردید. اما مانند تمام حرفه ها، غیر ممکن است که توضیح فرایندی را به چند کلمه محدود کنیم.

برخی از سردرگمی ها در تعریف اصطلاح به همین اواخر بر می گردد. دون نورمن، دانشمند علوم شناختی و یکی از بنیانگذاران مشاوره طراحی گروه Nielsen Norman، با اختراع این اصطلاح در اواخر 1990 اعلام کرد که "تجربه کاربری" شامل تمام جنبه های تعامل نهایی کاربر با شرکت در رابطه با دریافت خدمات و محصولات آن شرکت می باشد.

این بدان معنی است که صرفنظر از حد وسط آن، طراحی UX شامل هر گونه تعامل بین مشتری بالقوه یا فعال و شرکت می باشد. به عنوان یک فرایند علمی می توان آن را به هر چیزی مثل چراغ داخل خیابان، اتومبیل، قفسه Ikea و غیره نیز در نظر گرفت.
با این حال! علیرغم اینکه یک اصطلاح علمی است، استفاده از آن تقریبا به زمان آغاز به کار در زمینه های دیجیتال برمی گردد، دلیل قابل بحث دیگری که وجود داشت این بود که فقط یک روش فانتزی و تخیلی برای بازگوئی عملی است که قبلا برای صد ها سال به نام "بررسی بازار" شناخه می شد؛ و افرادی که کار طراحی انجام می دادند به کارهای تخیلی علاقه زیادی داشتند.

ما قصد نداریم شما را سردرگم کنسم، کار طراحی تجربه کاربری، کار بررسی بازار نیست.
اگر چه از تکنیک های مشابه زیادی برای رسیدن به یک هدف پیچیده استفاده می کند: طراحی ساختار، بررسی و بهینه سازی تجربه مشتری در ارتباط با یک شرکت و محصولات آن شرکت
اگر تابحال تجربیات کاربری را عملا ندیده اید، حتی تابحال این اصطلاح را در کار استفاده نکرده اید، هنوز تصور اینکه طراحان تجربه کاربری واقعا چه کاری انجام می دهند، دشوار است.

استراتژی و محتوا

• بررسی رقبا
• بررسی مشتری
• ساختار محصول یا استراتژی
• گسترش محتوا

چهارچوب کلی و نمونه سازی

طراح از مشتری می خواهد یک قاب و چهارچوب کلی از وبسایت در اختیار بصورت راهنمای تصویری (Wireframe) در اختیار طراح بگذارد.

• نمونه سازی
• تست یا تکرار
• طرح و توسعه
• اجرا و بررسی
• هماهنگی با طراح رابط کاربری UI
• هماهنگی با توسعه دهندگان
• ردیابی اهداف و یکپارچه سازی
• بررسی و تکرار

بنابراین نقش UX پیچیده، چالش برانگیز و چند وجهی است: بخشی بازاریابی، بخشی طراحی، بخشی مدیریت پروژه؛ می بینید به عنوان ارتباط دهنده به بررسی و یا تست دوباره به محصول اشاره می شود، اما در واقع شما آن را بین هر آیتم دیگری در لیست قرار خواهید داد. در نهایت هدف رسیدن به اهداف کسب و کار است. از طریق نیازهای کاربر فرایندی از آزمایش و اصلاحات به شکلی که هر دو طرف قضیه (فروشنده و خریدار) راضی باشند.
بنابراین می شود این طور نتیجه گرفت:

• طراحی تجربه کاربری، فرآیند گسترش و بهبود کیفیت برقراری ارتباط بین کاربر و تمام جنبه های یک شرکت است.
• وظیفه ی طراح تجربه کاربری، این است که و محتوای سایت را طوری غنی سازی کند که مشتری بتواند به راحتی روی محصول تحقیق نموده آن را تست کند و شرکت به نتایج مطلوبی دست پیدا کند.
• طراحی تجربه کاربری، در تئوری عملی غیر دیجیتالی (علوم شناختی) است، اما عمدتا با صنعت دیجیتال و تعریف شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر می خواهید علم جامعه شناسی و علوم شناختی در رابطه را افراد و محصولات را یاد بگیرید، تجربه کاربری جایگاه خوبی است اما اگر می خواهید با دیدن ظواهر به آن اصول پی ببرید بهتر است به سراغ همتا و مکمل آن یعنی طرح رابط کاربری UI بپردازید.

منظور از طراحی رابط کاربری UI چیست؟

علیرغم اینکه در این زمینه بیشتر کار شده و قدیمی تر است هنوز این سوال مطرح می شود که "طراحی رابط کاربری چیست؟"
با وجود تعبیرات اشتباه در این زمینه، پاسخ به این سوال قدری مشکل است. در حالی که تجربه کاربر یک جمع بندی از وظایف متمرکز بر بهینه سازی یک محصول برای استفاده موثر و جذاب است. طراحی رابط کاربر کامل کننده ی UX است شامل، نگاه و احساس، ارائه و تعامل محصول است. اما مانند UX، به راحتی و اغلب توسط صنایع مورد استفاده طراحان UI اشتباه گرفته می شود.

اگر نگاهی به وظایف کاری طراحی رابط کاربر بیاندازید، عمدتا با توضیحاتی راجع به طراحی گرافیکی آشنا خواهید شد. گاهی اوقات نیز به طراحی و برجسته کردن نام شرکت و حتی ارتقاء ظاهری شرکت اشاره دارد.
اگر شما به تعاریف تخصصی طراحی رابط کاربر نگاه کنید، عمدتا به توضیحاتی برمی خورید که با طراحی تجربه کاربر یکسان هستند. حتی به تکنیک های ساختاری مشابه اشاره دارند.

با این وجود کدام یک درست است؟ پاسخ غم انگیز این است: هیچکدام
اما هر دو در بعضی موارد به تعریف درست نزدیک هستند. طراحی رابط کاربري مانند طراحي تجربه کاربر، نقشی چند سویه و چالش برانگيز دارد و وظیفه ی توسعه محصولات، بررسی محصولات، بارگذاری محتوای محصولات و طراحی محصولات به شکلی که برای کاربر جذاب باشد.
با استفاده از تجربیات، کاربر را هدایت کند و به نیازهای او پاسخ دهد. این کار در حیطه ی کاری UX نیست و کاملا حرفه ی دیجیتالی است.
برای هر یک در دیکشنری نیز توضیحی ارائه شده است.

1000 کاراکتر باقیمانده است