Previous Next Play Pause

برندینگ چیست؟ چند نوع برندینگ داریم؟ چه برندینگی مناسب کسب و کار من است؟ اینها سوال هایی است که برای توسعه یک کسب و کار و افزایش فروش باید به آنها توجه ویژه کرد. در ادامه به تعریف برندینگ، انواع برندینگ، اهمیت برندینگ و بهبود برند می پردازیم.

برندینگ چیست

طبق نظر گروه تبلیغاتی امریکا برندینگ (branding) به معنای نام، نماد، طرح ریزی و یا رنگ بندی می باشد که سرویس ها و محصولات شما را از سایر رقبا متمایز می کند.
به عبارت دیگر برندینگ یک بینش خوب و قابل اعتماد در ذهن مشتریان است، تا جایی که تصور می کنند برای رفع نیاز خود فقط باید به شما مراجعه کنند. برندینگ برای هر کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ لازم و ضروری است.

انواع برندینگ:

تا کنون دسته بندی های متفاوتی برای انواع برندینگ ارائه شده است.

در اینجا سعی داریم به برخی از مهم ترین های آن ها اشاره کنیم:

1- برندسازی ترکیبی: برندهایی که برای رسیدن به هدف خود با برندی دیگر ترکیب می شوند.

2- برندسازی اینترنتی: برند سازی در وب سایت ها، سوشیال نتورک ها و سئو سایت.

3- برندسازی های خصوصی: هر سازمانی که برای خود برند منحصر به فردی ایجاد می کند.

4- برندسازی توریستی: تلاش برای جذب توریست ها و ایجاد کسب و کار.

5- برندسازی براساس یک شخص (personal branding): وقتی خود یک شخص برند می شود.

اهمیت برندینگ در چیست ؟

برای موفقیت در زمینه برندینگ باید از علایق مشتریان خود آگاهی کاملی داشته باشید و چنان چه این علایق تغییری کردند شما هم این تغییرات را در محصولات و یا خدمات خود اعمال کنید.
برندی موفق است که همه روزه سعی در کسب رضایت بیشتر مشتری داشته باشد و هم چنین تلاش کند مشتریان جدیدی را نیز جذب کند.
در واقع مدیریت نادرست برند می تواند تاثیر منفی بر کسب و کار شما داشته باشد.

بهبود یک برند

امکان دارد شما در حال حاضر برند خاصی داشته باشید ولی این برند پاسخگوی نیاز شما نباشد و نتواند تاثیر مطلوبی بر مشتریان شما بگذارد. در این صورت نیاز است تا تغییراتی در برند خود ایجاد کنید و آن را بهبود بخشید، تاعلاوه بر جذب مشتری بیشتر، از رقبای خود نیز عقب نمانید.

سخن پایانی

یک برند خوب و معتبر می تواند نقش مهمی را در افزایش فروش شما ایفا کند. اگر در خصوص برندینگ و مارکتینگ سوالی دارید و یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید با مشاوران برندینگ ما تماس بگیرید و از تجربه و تخصص آن ها در زمینه برندینگ و مارکتینگ استفاده کنید.

1000 کاراکتر باقیمانده است