Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست امنیت سایت در وردپرس امنیت سایت در وردپرس انجام سئو سایت انجام سئو سایت با اینترنت پولدار شوید با اینترنت پولدار شوید بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین شرکت سئو بهترین شرکت سئو سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی بک لینک دائمی چیست بک لینک دائمی چیست بیت کوین چیست بیت کوین چیست تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا تفاوت بین طراحی UX و UI تفاوت بین طراحی UX و UI حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت خرید بک لینک خرید بک لینک خزنده گوگل چیست خزنده گوگل چیست دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت رتبه الکسا رتبه الکسا روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو دائمی سئو دائمی سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو و رپورتاژ خبری سئو و رپورتاژ خبری سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست
بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یکی از مولفه هایی است که در مبحث دیجیتال مارکتنیگ وجود دارد. با این که مفهوم بازاریابی محتوا به تازگی شکل گرفته و بین مردم باب شده اما در گذشته نیز وجود داشته است و مثال های آن را در زمان اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ و حتی قبل از آن نیز می توان یافت. در ادامه به بررسی این مفهوم پرداخته شده است.

زمانی بازاریابی محتوا به عنوان یک رشته تخصصی و وسیله ای توانا معرفی شد که تکنولوژی دیجیتال گسترش یافت و میزان دستیابی به ماحصل ها و نتایج فناوری اطلاعات توسعه یافته و بازاریابی محتوا توانست موقعیت خاص و والایی در بین فعالان حیطه دیجیتال پیدا کند.

ساده ترین تعریف بازاریابی محتوا:

تعریف بازاریابی در دو حوزه بازاریابی محتوا و بازاریابی در مدیریت تفاوت دارد، یعنی تعریف بازاریابی (marketing) در زبان بازاریابی محتوا (Content) محدودتر از تعریفی است که افراد در حوزه بازاریابی مدیریت استفاده می کنند. مارکتینگ در اینجا بیشتر به معنی فروش نزدیک تر است.
علت این امر نیز مربوط به نخستین کسانی است که اصطلاح ها و هم خانواده های این کلمه را برای بار اول در این حوزه تعریف کرده اند؛ اولین کسانی که از واژه های بازاریابی درونگرا و بازاریابی محتوا استفاده کردند ست گاردین و جو پولیتزی (Joe pullizzi) بودند که تاکیدی بر جداسازی دو مفهوم بازاریابی و فروش نداشتند؛ همچنین در کتاب ست گاردین که All Marketers Are Liars نام دارد این مفهوم بیشتر معادل کار فروشندگان است نه بازاریابان.
اگر روزی خود شما وارد عرصه بازاریابی شدید و به عنوان یک متخصص بازاریابی محتوا و استراتژیست استفاده از محتوا تبدیل شدید، شاید بخواهید تعریف و نظریه خاص خود را ارائه و معرفی کنید ولی تعریفی که ما اکنون برای شما شرح می دهیم در آن اختلاف نظرهای فراوانی وجود دارد اما به عنوان یک شروع مناسب است.

بازاریابی محتوا از دیدگاه جو پولیتزی (Joe Pullizzi):

او در تمام کتاب ها و سخنرانی های خود در چند سال اخیر تعریف واحدی را برای افراد مشخص می کند، او در کتاب بازاریابی محتوا این مفهوم را این گونه تعریف می کند:
یک پروسه در تجارت است که منجر به ایجاد مفاهیم موثر، قانع کننده و پراکنده کردن آن به منظور ایجاد توجه مشتریان و درگیر کردن عده خاصی از مخاطبان به منظور تحریک کردن عمل هایی ست که باعث افزایش منفعت برای مشتریان می شود.

بازاریابی محتوا از دیدگاه دمین رایان (Damian Ryan):

دمین رایان به همراه همکاران خود که در این حوزه صاحب نظر بودند در کتاب understanding digital marketing تعریف های زیر را در مورد بازاریابی محتوایی بیان می کند:
• بازاریابی محتوا برای ارزش گذاری در مشتریان بالقوه خود، با براورد معلومات وظیفه خود را انجام می دهد.
• بازاریابی محتوا مشتریان خود را مجذوب و سرگرم (Engage) می کند بدون این که آن ها را مجبور به خرید محصول کند.

مثال هایی از تولید محتوا:

حال که تعریف محتوا و هدف های آن را یاد گرفتید ذکر چند مثال می تواند برای روشن تر کردن مفهوم این موضوع به شما کمک کند که در واقع این ها مثال هایی از مفادی است که قابل بهره گیری در بازاریابی محتوا هستند:
• کتاب، کاتالوگ و کتابچه هایی که توضیحاتی در مورد یک محصول بیان می کنند.
• نقد کتاب و یا توضیحاتی درباره کتاب که در جریان یک مصاحبه ارائه می شود (در اینجا کتاب در واقع همان محصول است و مقاله یا مصاحبه، محتوایی برای بازاریابی کتاب است).
• دوره های آموزشی چند جلسه ای که در قالب فیلم هستند و به صورت رایگان یا با قیمت مناسب به افراد ارائه می شود. (در این حوزه، ما هیچ وظیفه ای نداریم که به صورت رایگان مضمون های مورد نیاز را برای بازاریابی در اختیار افراد قرار دهیم بلکه تعیین قیمت برعهده خود ماست).
• موضوع های اخلاقی یا مذهبی را می توانیم در قالب فیلم یا کتاب عرضه کنیم. (بازاریابی محتوا برای ارائه و ترویج اندیشه ها نیز می تواند به کار گرفته شود).
• افرادی که حوزه مشاوره خانواده فعالیت می کنند می توانند با تولید و پخش پادکست مخاطبان بیشتری را جذب کنند تا افراد بیشتری آن ها را بشناسند و به عنوان یک متخصص نزد او بروند.
بازاریابی محتوا به شکل عمومی آن، تنها محدود به بازاریابی با بهره از مضمون دیجیتالی نیست.
قبل از دورانی که تکنولوژی به صورت رایج در آید نیز مفهوم بازاریابی دیجیتال وجود داشت و از این حیث سابقه طولانی دارد. در عصر دیجیتال باز هم بازاریابی محتوا می تواند در جایی غیر از اینترنت نیز انجام گیرد.
از مثال های بازاریابی محتوا به صورت دیجیتال آفلاین، می توان به آموزش آشپزی با ماکروویو یا ارائه یک DVD آموزشی اشاره کرد.
از نمونه های بازاریابی محتوا بوسیله ابزارهای مکتوب، ارائه یک کتاب کوچک است که خلاصه هایی درباره 100 کتاب در بر دارد و هر کتاب را به صورت خلاصه در یک پاراگراف توضیح داده است.
عرضه این کتاب ها ممکن است به صورت هدیه به کسانی باشد که در نمایشگاه خریدشان از یک قیمت خاصی بالاتر باشد.

چرا بازاریابی محتوا رونق گرفت؟

ما در متن بالا اشاره کردیم که موضوع بازاریابی محتوا از مدت ها قبل وجود داشته و هم چنین از سوی دیگر می گوییم که در سال های اخیر این موضوع رشد بسزایی داشته است و یک مبحث مهم تلقی می شود، پس می توان پرسید: علت این که در چندسال اخیر بصورت ناگهانی برجسته شد چیست؟
در ادامه به یکی از دلایل رونق بازاریابی می پردازیم:

کاهش مخارج انتشار محتوا:

تبدیل کسب و کار یا فرد به یک ناشر (Publisher) یک کار بسیار ساده است و هیچگونه سختی ندارد. تنها عامل مهم در این زمینه، زمانی است که صرف می شود تا این جریان صورت گیرد.
برای مثال این که یک شخص بخواهد در شبکه های اجتماعی یک اکانت بسازد هیچ هزینه ای برای او ندارد.
مخارج برای اجاره کردن وسایل ارتباط جمعی سنتی مثل تلویزیون، رادیو و بیلبوردها نسبت به راه اندازی یک وب سایت به صرفه نیست؛ در نتیجه افراد ترجیح می دهند تبلیغات خود را در وب سایت ها انجام دهند.
مثلا در زمان قدیم اگر شما یک کلیپ یک دقیقه ای می ساختید و می خواستید آن را برای هزاران نفر به نمایش گذاشته و تبلیغ کنید می بایست هزینه زیادی را متقبل می شدید، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توانید همان کلیپ را برای هزاران نفر به نمایش بگذارید که هزینه زیادی نیز برای شما ندارد.
هدف ما از این مثال ها تاکید بر روی هزینه تولید محتوا نیست بلکه درباره هزینه نشر و توزیع محتواست.

نتیجه گیری

اگر ما بتوانیم بازایابی محتوا را بصورت اصولی و منطقی پیش ببریم، این امر باعث می شود هم کاربرانی که از گذشته بیننده سایت بوده اند به آن مجدد سر بزنند و با علاقه و شوق مضاعف به سایت برگشته و مطالب را مشاهده و بررسی کنند، هم باعث می شود مخاطبان و بازدیدکنندگان جدید به سایت ما سر زده و از سایت ما بازدید کنند. محتوای تولید شده در سایت باید به گونه ای باشد که به سمت استراتژی بازاریابی اصولی پیش رود و کاربران جدید را مجاب کند سایت را به دیگران نیز معرفی کنند. برای رسیدن به سطح، کافی است دارنده سایت موارد گفته شده را رعایت و در زمینه تولید محتوا تحقیق و پژوهش را جزء اصلی ترین کارها قرار دهد، ارتباط با مخاطب را همواره انجام داده و مهم بشمارد، صبور باشد و برای رسیدن به اهداف خود به صورت منطقی و اصولی پیش رود و هر راهی را امتحان نکند. در پایان به عنوان سخن پایانی می توان چنین نتیجه گیری کرد که بازاریابی محتوا تاثیر بسزایی در کسب و کار ایجاد می کند.