Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست انجام سئو سایت انجام سئو سایت بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست طراحی سایت با قیمت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت چیست؟ فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت قیمت سئو سایت قیمت سئو سایت لینک سازی هرمی حرفه ای لینک سازی هرمی حرفه ای معرفی ابزار های سئو معرفی ابزار های سئو نحوه مخفی کردن لینک نحوه مخفی کردن لینک نقش سئو بر کسب و کار نقش سئو در بهینه سازی سایت نوشتن مقاله سئویی نوشتن مقاله بر اساس سئو | روش نوشتن مقاله بر اساس سئو نگهداری بیشتر کاربر در سایت نگهداری بیشتر کاربر در سایت هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب وب سایت دایرکتوری وب سایت دایرکتوری چیست | راهنمای وب سایت دایرکتوری راه اندازی سایت فروشگاهی وب سایت فروشگاهی چیست وردپرس چیست وردپرس چیست پاپ آپ چیست پاپ آپ چیست
بازاریابی سئو چیست؟

بازاریابی سئو چیست ، حتما واژه سئو را در مباحث مربوط به طراحی سایت شنیده اید. ممکن است در رابطه با سایت و موتورهای جستجو اطلاعات و تجربه کافی نداشته باشید اما باید بدانید که برای افزایش بازدهی سایت، باید سئوی آن را بهینه کرد. درست مثل متخصصانی که کار طراحی سایت را انجام میدهند افرادی نیز هستند که در بهینه سازی سئوی سایت تخصص دارند در صورتی که در این زمینه آگاهی کافی ندارید می توانید یک تیم حرفه ای سئو استخدام کنید.

برای آشنایی با سئو و جزییات مرتبط با آن اولین چیزی که باید بدانیم ماهیت سئو است. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از آن ارائه کنیم باید بگوییم سئو مجموعه ای از کارهایی است که به منظور افزایش رتبه صفحات سایت در موتورهای جستجو صورت می گیرد. به عنوان نمونه ای از این فعالیت ها می توان به تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی و استفاده درست از این کلمات اشاره کرد. این تنها یکی از فعالیت های معمول سئو بود. اما کاربرد سئو به این مقوله خاتمه نمی یابد. اگر به فکر کاربران سایت خود هستید باید از کاربردهای تخصصی تر سئو استفاده کنید. برای این منظور باید صفحات سایت را به گونه ای طراحی کنید که برای ربات های جستجو قابل فهم باشد با این کار کاربران در جست وجو های خود نتایج بهتری دریافت خواهد کرد. حال که اندکی در رابطه با کاربردهای تخصصی سئو صحبت کردیم بد نیست به یکی از کاربردهای فنی آن نیز اشاره کنیم بهینه سازی متا دیتا‌ها یکی از این موارد است.
تا اینجا آشنایی کلی با سئو پیدا کردید حال می توانیم از زوایای دیگری آن را مورد ارزیابی قرار دهیم. اکنون که با سئو آشنا شدید بهتر است که به موضوع بحث اصلی خود یعنی بازاریابی سئو بپردازیم. بازاریابی سئو این روزها طرفداران زیادی دارد و ارزشمند تر از گذشته شده است. مباحث و موضوعات مختلفی در این زمینه وجود دارد که می توان از آن مقاله ها نوشت. برای آشنایی با جنبه های جدیدی از بازاریابی سئو با ما همراه شوید.

بازاریابی سئو چیست؟

افراد زیادی بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا را با هم یکی می دانند. یعنی ابتدا باید محتوای مناسب و قوی تولید کرد تا زمینه بهینه سازی سئو نیز آماده شود. برخی دیگر نیز معقتداند که بازاریابی سئو ارتباط مستقیمی با ذات حرفه بازاریابی دارد.

آیا بازاریابی سئو همان بازاریابی محتوا است؟

اگر بخواهیم سئو را بر اساس این باور تعریف کنیم باید بگوییم که سئو در بردارنده جست و جو و تولید تقاضا است و پاسخ این تقاضا توسط محتوا صورت می گیرد. از این رو سئو بدون تولید محتوا هیچ معنا و مفهومی نداشته و بازدهی مثبتی نخواهد داشت. سئو کلمات کلیدی مناسب و محبوب را پیدا کرده و محتوا از این کلمات استفاده می کند.
اگر این عقیده را بپذیریم باید بازاریابی محتوا را مورد ارزیابی قرار دهیم. تولید و انتشار یک محتوای خوب وابسته به انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. پس همانطور که مشاهده می کنید سئو و تولید محتوا بهم وابستگی داشته و همانند یک حلقه با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و برای انجام هر کدام از این فعالیت ها حضور دیگری لازم است. به عبارت دیگر سئو و تولید محتوا مکمل هم هستند و همپوشانی این دو را نمیتوان انکار کرد. حال که یکی از باورهای مربوط به بازاریابی سئو را مرور کردیم به سراغ یکی دیگر از این باورها می رویم.

بازار‌یابی سئو با تکیه بر فن بازاریابی

همانطور که در بالا اشاره کردیم برخی از افراد معتقدند که بازاریابی سئو درست مثل بازاریابی برای محصولات دیگر است. یکی از مواردی که باید به آن توجه شود این است که ذهنیت اکثر افراد در رابطه با بازاریابی منفی بوده و این شغل را یک شغل رده پایین می پندارند. اکثر مردم فکر می کنند که بازاریابی تنها تماس های تلفنی و ملاقات های حضوری خسته کننده برای فروش یک محصول است. اما اگر کمی دقیق تر نگاه کنیم در می یابیم که بازاریابی در یک جامعه اقتصادی یکی از ارکان مهم است. البته بازاریابی نیز مانند تمام مشاغل دیگر درجات اهمیت مختلفی دارد. درجه اهمیت یک بازاریاب براساس تکنیک ها و نوع محصولی که ارائه می کند تعیین می شود.

بازاریابی سئو

تمام مشاغل چه کسب و کارهای کوچک و چه کسب و کارهای بزرگ به بازاریاب و بازاریابی نیاز دارند. در واقع برای جذب مشتری باید محصولات را در یک بازار مناسب معرفی کرد. هیچ فرقی نمی کند که کسب و کار یک کارخانه لوازم آرایش بزرگ باشد یا یک شرکت خدماتی کوچک مثل طراحی سایت. تمامی خدمات و محصولات باید در یک بازار مناسب به افراد معرفی شوند. البته نوع دیگری از بازاریابی نیز وجود دارد که در آن آگهی و تبلیغات محصولات یا خدمات در بازاری کاملا بی ربط و نامناسب عرضه می شوند در ادامه این نوع بازاریابی را معرفی خواهیم کرد.
بهتر است به بحث اصلی خود بازگردیم. تا اینجا دریافتیم که هر کسب و کاری برای موفقیت نیازمند بازاریابی است. سئو نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید برای آن بازاریابی کرد. فرض کنید شما یک متخصص سئو هستید و می خواهید از این توانایی خود درآمد کسب کنید. برای دستیابی به هدف خود باید در بازاریی مناسب به بازاریابی سئو بپردازید.

بازار هدف سئو

فرض کنید شما یک متخصص سئو هستید یک سئو کار حرفه ای علاوه بر حرفه خود باید توانایی های دیگری نیز داشته باشد یکی از این توانایی ها بازاریابی است. هنگامی که در حال بهینه سازی سئو برای مشتری خود هستید باید بدانید که برای پیاده سازی سئو بهینه شده خود باید از چه محیطی کمک بگیرید و چگونه این کار را انجام دهید. این مورد را با یک مثال توضیح می دهیم. فرض کنید زمینه فعالیت یک وب سایت فروش سنگ های قیمتی است. شما می‌توانید بازاریابی سئو این سایت را از چند روش مختلف انجام دهید. اینجاست که بهترین دوست شما یعنی تولید محتوا می تواند کمک ویژه ای به شما کند. می توانید تولید محتوای خود را بر اساس معرفی مستقیم محصولات سایت انجام دهید و محصولات سایت را به طور کامل معرفی کنید. به این بازاریابی، بازاریابی مستقیم سئو می گویند. این محتوا شامل کلمات کلیدی بسیار زیادی است و خوانندگان این مطلب دقیقا کسانی هستند که قصد خرید سنگ های قیمتی را دارند.

روش دیگر برای بازاریابی سئو این است که محتوای خود را به گونه ای تولید کنید که کاربر با خواندن آن به طور غیر مستقیم برای خرید سنگ های زینتی ترغیب شود. به عنوان مثال میتوانید مطلب خود را با موضوع فواید و خواص درمانی سنگ های زینتی بنویسید و یا اینکه از تصاویر سنگ های زیبا استفاده کنید با چنین تولید محتوایی شما می توانید مشتریان بلقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. یعنی کاربر در ابتدا قصد خرید ندارد اما با دیدن تصاویر و خواندن مطالب تمایل به خرید پیدا می کند.

1000 کاراکتر باقیمانده است