Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست انجام سئو سایت انجام سئو سایت بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست طراحی سایت با قیمت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت چیست؟ فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت فاکتورهای دامنه موثر در سئو سایت قیمت سئو سایت قیمت سئو سایت لینک سازی هرمی حرفه ای لینک سازی هرمی حرفه ای معرفی ابزار های سئو معرفی ابزار های سئو نحوه مخفی کردن لینک نحوه مخفی کردن لینک نقش سئو بر کسب و کار نقش سئو در بهینه سازی سایت نوشتن مقاله سئویی نوشتن مقاله بر اساس سئو | روش نوشتن مقاله بر اساس سئو نگهداری بیشتر کاربر در سایت نگهداری بیشتر کاربر در سایت هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب هاست، انواع هاست، ویژگی های یک هاست خوب وب سایت دایرکتوری وب سایت دایرکتوری چیست | راهنمای وب سایت دایرکتوری راه اندازی سایت فروشگاهی وب سایت فروشگاهی چیست وردپرس چیست وردپرس چیست پاپ آپ چیست پاپ آپ چیست
الگوریتم پاندا چیست

الگوریتم پاندا چیست، الگوریتم پاندا گوگل در 23 فوریه 2011 شروع به کار نمود. هدف اصلی الگوریتم گوگل پاندا، دادن امتیاز بیشتر به سایت های با کیفیت و جذاب است. الگوریتم پاندا تمام تمرکز خود را بر روی محتوای بی کیفیت و یا کپی گذاشته است. البته دقت کنید که هنوز در دنیای وب الگوریتم پاندای گوگل و به ویژه نسخه جدید آن به خوبی شناخته نشده است و نمی توانیم دقیقا بگوییم که به چه روشی وب سایت ها را تحلیل و آنها را طبقه بندی می کند، اما آنچه که مشخص شده است این است که الگوریتم پاندا یک الگوریتم محتوا محور با اولویت شناسایی و فیلتر کردن محتوای وب با کیفیت است. بنابراین در این مقاله روش مفید و کاربردی برای جلوگیری از مواجه شدن با خشم الگوریتم پاندا و جا شدن وب سایتمان در دل این الگوریتم می پردازیم. با ما همراه باشید.

با گذشت زمان، فضای بانک اطلاعاتی گوگل پر از اطلاعات شده بود که خیلی از این اطلاعات بی کیفیت بودند و این اتفاق باعث شده بود که مدیریت صفحات و محتوای آن ها برای ربات های گوگل سخت شود به همین خاطر هم گوگل تصمیم گرفت که با رونمایی از الگوریتم پاندا به این غائله خاتمه دهد.  

مواردی که باعث عصبانیت پاندا می شود

- کپی کردن محتوا از سایت های دیگر، که الگوریتم پاندا از این کار متنفر است.
- باز نشر یک مطلب در سایت، به تعبیری یعنی یک مقاله را دو بار در سایت قرار دهیم.
- محتوای بی روح مانند گذاشتن مقاله ای که در آن عکس، فیلم و … وجود نداشته باشد که در واقع اینگونه مطالب مطابق میل پاندا نمی باشد، البته نبود آن نیز جریمه ای ندارد.
- مقالات غیر مرتبط گذاشتن در وبسایت، به طور مثال: در یک سایت آموزشی محتوای ما موزیک های جدید باشد.
- استفاده بیش از حد از تبلیغات در سایت باعث دیده نشدن توسط کاربر می شود. تبلیغات نباید تا حدی باشد که کاربر را از سایت فراری کند.
- بروز رسانی مطالب سایت یکی دیگر عوامل مهم در گوگل می باشد. البته منظور مطالبی است که نیاز به بروز رسانی دارند و در حقیقت منسوخ شده اند.
- صفحاتی که شامل اطلاعات بسیار کمی درباره موضوع خود هستند در واقع محتوای ضعیفی دارند.
- فقدان آتوریتی و اعتبار: محتوایی که توسط منابعی تولید می شوند که دارای اعتبار تایید شده ای نیستند. گوگل در این زمینه تاکید کرده است که سایت هایی که نمی خواهند تحت تاثیر منفی پاندا قرار گیرند، می بایست تلاش کنند تا با انتشار اطلاعات مفید، اعتبار خود را در بین کاربران افزایش دهند.
- محتوای ضعیف پیرامون لینک های مشخص: محتوای ضعیفی که صرف با هدف لینک دادن به یک سایت مشخص ایجاد شده است.
- وب سایت های بلاک شده توسط کاربران: سایت هایی که کاربران انسانی به صورت مستقیم در نتایج جستجو بلاک کرده اند.

چگونه بفهمیم که توسط پاندا جریمه شده ایم؟

افت شدید ترافیک یکی از اصلی ترین نشانه های جریمه شدن توسط پاندا، در روزهاییست که آپدیت هایی برای این الگوریتم عرضه می شوند. اما همیشه در ذهن داشته باشید که عوامل زیادی در کاهش ترافیک سایت موثرند. این مسئله می تواند علتی مانند حضور یک رقیب جدید باشد.

نکاتی که باعث دوستی شما با الگوریتم پاندا می شود:

افزایش زمان ماندگاری در سایت

زمانی که یک کاربر از طریق سرچ گوگل وارد سایت شما می شود ، تا مدت زمانی که از سایت شما خارج شود مدت زمان ماندگاری گفته می شود که هرچه این زمان بیشتر باشد اعتماد گوگل به مطلب شما بیشتر میشود. یک سایت باکیفیت میتواند با محتوای خوب و” UX , UI “خوب این زمان را بیشتر کند.

افزایش گردش کاربر در سایت

اگر سایت شما و مطالبش برای کاربران جذاب باشد در سایت شما به گردش می پردازند و به مطالب و بخش های دیگر سایت شما نیز سرک می کشند! نظر کاربران، سایت شما و مطالبتان به انداز کافی باید برای کابران جذاب باشد این یکی از مهمترین عواملیست که گوگل با استفاده از الگوریتم پاندایش می تواند کیفیت سایت وکیفیت مطالب شما را تشخیص دهد.

کاهش فرار از سایت

به کلمات کلیدی ای که برای مطلب تان انتخاب می کنید دقت کنید که فقط مختص به همان مطلب باشد نه کل سایت را در برگیرد. با استفاده از کلمات کلیدی مختص محتوا، از خروج سریع کابر در سایت تان جلوگیری کنید. برای مثال اگر کاربری با جستجوی “سئو سایت” به سایت شما منتقل شد، صفحه ی “طراحی سایت” برای او باز نشود، چرا که کاربر سریعا صفحه سایت شما را می بندد و از سایت شما فرار می کند. زیرا او به نتیجه دلخواهش نرسیده و زمانی بیشتر از دست می دهد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت سایت شما را در شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرم، تویتر و ... باعث تحسین الگوریتم پاندای گوگل می شود و امتیاز ویژه ای برای شما قائل خواهد شد. در واقع هرچه فعالیت تان در شبکه های اجتماعی بالا برود، جایگاه بهتری نزد گوگل پیدا می کنید. پس این اصل مهم را دست کم نگیرید.

برندسازی اینترنتی

یعنی تعداد طرفدارانی که سایت شما و یا برند شما را در گوگل دنبال می کنند. دو روش شناخت برند توسط شما در گوگل به شرح زیر می باشد. هرچه بیشتر برند سازی انجام دهید گوگل ارزش ویژه ای برای سایت شما قائل می شود:
روش اول: جستجوی اسم برند شما در گوگل است.
روش دوم: تعداد کاربرانی که مستقیما به سایت شما وارد می شوند.

سخن پایانی

نکات ذکر شده را رعایت نمایید و برای بیشتر دیده شدن و رتبه یک شدن سئو را به هیچ وجه دست کم نگیرید سئو دنیای پیچیده و گسترده ای است که توسط هرشخصی بر نمی آید. گروه سئوهاما دراین زمینه شما را مشاوره می دهد.

1000 کاراکتر باقیمانده است