Previous Next Play Pause
4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق AMP چیست AMP چیست KPI چیست KPI چیست ssl رایگان ssl رایگان آموزش سئو حرفه ای آموزش سئو حرفه ای ادوردز چیست ادوردز چیست افزایش بازدید واقعی گوگل افزایش بازدید واقعی گوگل الکسا چیست الکسا چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم رنک برین چیست الگوریتم الگوریتم های موتور جستجو گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم های گوگل الگوریتم پاندا چیست الگوریتم پاندا چیست امنیت سایت در وردپرس امنیت سایت در وردپرس انجام سئو سایت انجام سئو سایت با اینترنت پولدار شوید با اینترنت پولدار شوید بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی سئو چیست؟ بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ برندینگ چیست؟ برندینگ چیست؟ بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین ترکیب رنگ برای سایت بهترین شرکت سئو بهترین شرکت سئو سئو سایت تضمینی بهینه سازی سایت بک لینک ایرانی بک لینک ایرانی بک لینک دائمی چیست بک لینک دائمی چیست بیت کوین چیست بیت کوین چیست تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر اینترنت بر کسب و کارها تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر بک لینک بر سئو تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سئو بر کسب کار آنلاین تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر سوشیال نتورک بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو ترفندهای سئو جوملا ترفندهای سئو جوملا تفاوت بین طراحی UX و UI تفاوت بین طراحی UX و UI حباب گوگل چیست حباب گوگل چیست خدمات سئو خدمات سئو | خدمات سئو سایت خرید بک لینک خرید بک لینک خزنده گوگل چیست خزنده گوگل چیست دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت راهکارهای افزایش سرعت سایت رتبه الکسا رتبه الکسا روش های جذب مشتری روش های جذب مشتری ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو ریسپانسیو چیست | طراحی ریسپانسیو سئو سئو سئو ارزان سئو ارزان | خدمات سئو ارزان | سئو سایت ارزان سئو تصاویر سئو تصاویر | آموزش سئو تصاویر | بهینه سازی تصاویر سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا سئو دائمی سئو دائمی سئو سایت سئو سایت سئو سایت خبری سئو سایت خبری سئو سایت شرکتی سئو سایت شرکتی افزایش فروش آنلاین سئو سایت فروشگاهی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بازاریابی اینترنتی سئو و بهینه سازی سایت سئو و بهینه سازی سایت سئو و رپورتاژ خبری سئو و رپورتاژ خبری سئو یا ادوردز سئو یا ادوردز سئو و بهینه سازی سایت سئو یا بهینه‌ سازی موتورهای جست‌ و جو (SEO) سئوکار سئوکار سایت یا اینستاگرام؟ سایت یا اینستاگرام؟ سندباکس گوگل چیست سندباکس گوگل چیست سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال سیستم مدیریت محتوا چیست سیستم مدیریت محتوا چیست
الگوریتم رنک برین چیست

الگوریتم رنک برین چیست، الگوریتم رنک برین چیست؟ گوگل از تکنولوژی یادگیری ماشین که به آن RankBrain گفته می شود، برای ارائه نتایج جستجوی خود کمک می گیرد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را در مورد الگوریتم گوگل رنک برین ارائه دهیم.

الگوریتم رنک برین

گوگل از یک سیستم هوشمند به نام رنک برین، برای کمک به مرتب سازی نتایج جستجوی خود، استفاده می کند. حتما این سوال برای شما پیش آمده که این الگوریتم چگونه کار می کند و چه تاثیری بر سیستم رتبه بندی گوگل دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ها تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

رنک برین چیست؟

رنک برین نامی است که گوگل برای سیستم یادگیری هوش مصنوعی خود قرار داده است. RankBrain به گوگل کمک می کند تا نتایج جستجو را پردازش کند.

یادگیری ماشین چیست؟

یادگیری ماشین به این معناست که یک کامپیوتر بتواند به خود بگوید چه کاری را باید انجام دهد، بدون اینکه نیاز باشد از یک انسان کمک بگیرد و یا برنامه ریزی دقیقی شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یعنی یک کامپیوتر به اندازه یک انسان هوشمند باشد، بتواند از چیزهایی که یاد گرفته است استفاده کند و با بقیه ارتباط برقرار کند.

تفاوت یادگیری ماشین با هوش مصنوعی

از نظر رنک برین هر دو یکی هستند، ولی برخی باور دارند که این دو با یکدیگر متفاوت اند و یادگیری ماشین نوعی از هوش مصنوعی است.

آیا RankBrain روش جدید گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو است؟

خیر. RankBrain بخشی از الگوریتم های جستجوی گوگل است. رنک برین برنامه کامپیوتری می باشد که برای مرتب سازی میلیاردها صفحه ای که می شناسد مورد استفاده قرار می گیرد و صفحه های خاصی را که بیشتر موردنظر هستند را پیدا می کند.

نام الگوریتم جستجوی گوگل چیست؟

این الگوریتم همان الگوریتم مرغ مگس است. سال ها بود که نام رسمی نداشت تا اینکه در اواسط سال 2013 گوگل این الگوریتم را بازسازی کرد و نام آن را Hummingbird گذاشت.

آیا RankBrain بخشی از الگوریتم جستجوی Hummingbird گوگل است؟

ما تصور می کنیم همین طور باشد. Hummingbird الگوریتم جستجوی کلی است که از بخش های مختلفی تشکیل شده و RankBrain یکی از جدیدترین بخش های آن است. بخش های دیگر Hummingbird شامل الگوریتم های پاندا، پنگوئن و کبوتر است که برای مبازره با اسپم ها طراحی شده اند.

آیا RankBrain همان الگوریتم PageRank است؟

PageRank بخشی از الگوریتم Hummingbird است که برای دادن اعتبار به صفحات مورد استفاده قرار می گیرد. این اعتبار بر اساس پیوندهایی است که به صفحات دیگر داده شده است. پیج رنک الگوریتم خاصی است زیرا گوگل در سال 1998 (همان زمانی که موتور جستجو گوگل فعالیت خود را آغاز کرده) اعلام کرد یکی از بخش های الگوریتم رتبه بندی خود، پیج رنک است.

سیگنال هایی که گوگل برای رتبه بندی استفاده می کند

سیگنال ها چیزهایی هستند که به موتور جستجوی گوگل برای تعیین نحوه رتبه بندی صفحات کمک می کنند. به عنوان مثال وقتی کلمه ای را در یک صفحه وب می خواند، یک سیگنال است. امتیازی که PageRank به یک صفحه می دهد، یک سیگنال می باشد. AMP بودن یک صفحه، یک سیگنال است. همه ی این سیگنال ها توسط بخش های مختلف در الگوریتم Hummingbird پردازش می شوند تا دریابند که کدام صفحات را در پاسخ به جستجوهای مختلف نمایش دهند.

چند سیگنال وجود دارد؟

گوگل از 200 سیگنال اصلی (که هرکدام به نو به خود 10000 سگینال فرعی دارند) برای ارزیابی صفحات شما استفاده می کند تا در نهایت بتواند صفحه ی موردنظر را رتبه بندی کند.

RankBrain سومین سیگنال مهم است

گوگل می گوید سومین عامل مهم برای رتبه بندی صفحات وب RankBrain است. در مقاله ی بلومبرگ نوشته شده است که Rankbrain یکی از "صدها" سیگنالی است که تعیین می کند چه نتایجی در یک صفحه ی جستجوی گوگل ظاهر شود و چه رتبه ی داشته باشد.

سیگنال های اول و دوم

1- لینک ها یکی از مهم ترین سگینال ها هستند به طوری که گوگل این پیوندها را به صورت آرا به حساب می آورد.
2- دومین سگینال کلمات هستند. از محل قرار گیری کلمات در صفحه تا چگونگی تفسیر گوگل از کلماتی که در گوگل جستجو می شوند.

رنک برین دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

Rankbrain راهی برای تفسیر جستجوهایی است که در آن ها افراد برای جستجوی صفحه ی موردنظر خود، کلمات دقیقی را نداشته باشند.
یعنی می دانند چه چیزی می خواهند اما نمی دانند چگونه باید آن را سرچ کنند. مثلا وقتی شما به قفل نیاز دارید، می توانید کلماتی همانند: کلید سازی، ابزار، یراق فروش و ... را سرچ کنید. گوگل دقیقا تشخیص می دهد شما چه می خواهید.

آیا گوگل در حال حاضر راهی برای پیدا کردن صفحات فراتر از درخواست کاربر پیدا کرده؟

بله، گوگل مدت هاست راهی برای پیدا کردن صفحات فراتر از درخواست کاربر پیدا کرده است. مثال: سال پیش وقتی کلمه ی "shoe" را در گوگل جستجو می کردید، ممکن بود به شما نتایجی را نمایش ندهد و بگوید که آیا منظور شما کلمه ی "shoes" است؟ زیرا این دو کلمه از نظر فنی باهم متفاوت هستند ولی در حال حاضر "stemming" به گوگل اجازه داده است که درک کند shoes نیز نوعی از shoe است.
گوگل متوجه مفهوم کلمات نیز می شود. او درک می کند که میوه سیب با شرکت اپل متفاوت است.

منظور از گراف دانش چیست؟

گراف دانش به معنای آشنایی با انواع نگارش یک کلمه است. گراف دانش در سال 2012 با هدف هوشمندتر کردن گوگل راه اندازی شد، به طوری که گوگل بتواند کلماتی را که به صورت رشته ای نیز جستجو نمی شوند درک کند. رشته ها به معنی آگاهی از اشکال مختلف یک کلمه است. گوگل متوجه می شود، وقتی کسی کلمه ی اوباما را جستجو می کند احتمالا منظورش باراک اوباما رییس جمهور امریکا است. این بدان معنا است که کسی کلمه ی خاموش اوباما را برای گوگل روشن کرده است و گوگل نیز توانسته درک کند که اوباما کیست؟ چه شغلی دارد؟ چند سال دارد و ....
اگر شما عبارت "همسر اوباما در چه سالی متولد شده است" را جستجو کنید، گوگل به شما تاریخ تولد میشل اوباما را نمایش می دهد. زیرا کلمه ی اوباما برای او روشن شده است و اطلاعات کاملی در مورد اوباما دارد، بنابراین توانسته است درک کند که منظور شما از همسر اوباما، میشل اوباما است.

گوگل چگونه نتایج مربوط به اوباما را به کاربر نمایش داده است؟

گوگل برای آن که بتواند نتایج یک موضوع را به کابر نمایش دهد از حباب گوگل استفاده می کند. اگر شما بیشتر کلماتی که در گوگل جستجو می کنید مربوط به مسائل ورزشی باشد، گوگل درک خواهد که شما احتمالا به مسائل ورزشی علاقمند هستید و اگر بخواهید راجب جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بدانید، گوگل با استفاده از اطلاعاتی که از شما دارد، نتایجی را نمایش می دهد که درمورد جدیدترین تکنولوژی ها در مسائل ورزشی باشد.

نتیجه گیری

گوگل برای رتبه بندی یک صفحه، از الگوریتم های متفاوتی استفاده می کند که هدف همه ی آن ها، نمایش بهترین نتیجه ی ممکن به کاربر است. اگر قصد سئو کردن سایت خود را دارید، تمام تمرکز خود را بر روی تولید محتوا ( نوشتن مقاله بر اساس سئو ) قرار بدهید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و یا راهنمایی بیشتری دارید می توانید با دوستان ما در تیم سئوهاما تماس بگیرید.