Skip to main content

سئو سایت فروشگاهی

| تیم سئوهاما

سئو سایت فروشگاهی ، کسب درآمد بیشتر از وب سایت های فروشگاهی آرزو و هدف هر کارفرمایی می باشد. اما برای رسیدن به آن باید موارد مختلفی را رعایت کرد. یکی از این موارد مهم، سئو سایت فروشگاه است. سئو سایت فروشگاهی باید آنقدر بالا باشد که موتور های جستجو گوگل به محض سرچ کاربر، آن را نمایش دهند.

اما آنچه اهمیت دارد، این است که افزایش سئو سایت، بدون هزینه های تبلیغاتی و روش های غیر قانونی انجام شود. بدست آوردن سئو سایت نیازمند رعایت موارد خاص زیادی است ولی در عوض می تواند باعث دگرگون شدن درآمد سایت شما شود. شما می توانید این نتیجه را از ترافیک سایت خود مشاهده کند. قبل از هر توضیحی در مورد سئو سایت های فروشگاهی، باید به دو سوال مهم توجه کنید:

1- سئو سایت های فروشگاهی به چه معناست؟

سئو سایت های فروشگاهی روندی است که با طی کردن آن، ترافیک سایت شما و در پی آن فروش محصولات شما افزایش می یابد. با ارتقا سئو شما می توانید سایت خود را همیشه در صفحات اول گوگل ببینید.

2- تفاوت سئو سایت های معمولی و فروشگاهی در چیست؟

اصل سئو و بهینه سازی در سایت های فروشگاهی و معمولی، در حقیقت یکسان است. اما سئو سایت فروشگاهی ویژگی هایی دارد که بسیار حائز اهمیت است و در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. برای مثال می توان گفت داشتن یک وبلاگ به همراه یک وب سایت فروشگاهی ، می تواند گام بلندی در سئو سایت فروشگاهی تلقی شود. در صورتی که این مسئله برای سئو سایت معمولی صدق نمی کند.

سئو سایت فروشگاهی

با گسترش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی، کسب رتبه بهتر در گوگل رقابتی تر و مهم تر شده است. همین موضوع با افزایش سرمایه گذاری بر سئو سایت های فروشگاهی شده است. انسان جایز الخطا ست و این اشتباه ممکن است حتی برای فروشگاه های آنلاین بزرگ هم اتفاق بیوفتد. اگر از روش های درست سئو سایت فروشگاهی مطلع باشید، میزا این اشتباه به حداقل خواهد رسید.
سئوی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد زیرا این امکان را می دهد تا محصولات شما بالاتر از محصولات رقبا نشان داده شوند. علاوه بر این موضوع، با سئوی سایت فروشگاهی می توانید باعث افزایش ترافیک و بازدید برای سایت خود شوید که باعث جذب مشتری بیشتر خواهد شد.
یکی از اهداف مهم در سئو سایت فروشگاهی، مدیریت و بهینه سازی بودجه خزش به علت تعداد بالای محصولات است.

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

اگر سایت فروشگاهی شما در بالای نتایج موتورهای جستجوگر نشان داده شود، احتمال جذب مشتری و فروش بالا خواهد رفت. با بهینه سازی سایت و سئو سایت فروشگاهی می توانید رتبه خود در گوگل را بهبود ببخشید تا مشتریان محصولات شما را راحت تر پیدا کنند.
سئو سایت فروشگاهی یک مسیر کوتاه و سریع نیست. برای رسیدن به نتیجه دلخواه در این زمینه نیاز است تا یک برنامه بلند مدت داشته باشید. تسلط بر نکات سئو فروشگاهی می تواند در کوتاه تر شدن این زمان کمک زیادی کند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، عناوین مورد نظر برای صفحه شامل توضیح متا و تصاویر، موبایلی بودن وب سایت و ... از نکات سئو فروشگاهی هستند.

چگونه وب سایت فروشگاهی خود را در رتبه های اول قرار دهیم؟

تقریبا همه به این مسئله آگاه اند که یک وب سایت برای چند برابر کردن فروش و افزایش بازدید خود به ارتقا سئوی سایت می پردازد. افزایش سئو، سایت را در صفحات اول گوگل قرار داده و باعث می شود تا کسب و کار اینترنتی بیشتر در معرض دید قرار گیرد. سئو سایت های فروشگاهی، شما را قادر می سازد که از رقیبان خود پیشی گرفته و ترافیک سایت خود را به صورت سالم و قانونی افزایش دهید. همین موضوع خود جدا از افزایش فروش، اعتماد مردم را نیز جلب می کند. رمز پیروزی در سایت های فروشگاهی توجه به کلمات کلیدی است.

این تصور که افراد با جستجوی نام سایت شما به آن مراجعه کنند، چیز مهمی نیست. آن چه مهم است آگاهی به کلمات محبوب و پر سرچ گوگل است که شما باید سایتتان را با این کلمات اشباع کنید. این امر باعث می شود تا هنگام سرچ، سایت شما بالا آمده و فروش شما چند برابر شود. مثلا اکثر مردم از کلماتی همانند ارزان، با کیفیت، شگفت انگیز و ... استفاده می کنند.

سئو تنها راه ساخت یک کسب و کار طولانی مدت

یکی از ابزار های تبلیغاتی که میان کاربران ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است، Google AdWords است. این ابزار به وب مستران این اجازه را می دهد که با پرداخت هزینه ای، تبلیغات وب سایت خود را در هنگام سرچ کلمات خاصی به صورت تبلیغاتی به کاربران نشان دهند. آن ها در حقیقت برای این کلمات خاص ثبت نام می کنند. اما این مسئله زیاد خوشایند کاربران نبوده و متخصصانی که در زمینه سئو فعالیت می کنند، آن را اتلاف وقت و هزینه می دانند؛ چرا که یک جست و جو و بهینه سازی صحیح، برای همه ثابت شده است و می تواند بیشتر مفید واقع شود.

پس برای داشتن یک کسب و کار آنلاین و بی نقص، مدیران سایت باید یک برنامه ریزی دقیق، کامل و طولانی مدت را اجرا کرده و قوانین خاصی را مصوب کنند تا در نتیجه با افزایش سئو سایت به صفحات نخست گوگل برسند.
سئو می تواند به شما در ساخت یک سایت کاربر پسند کمک کند.

سئو موقعیتی را برای مدیران سایت فراهم می کند تا علاوه بر ساخت یک سایت محبوب، مورد پسند کاربران نیز واقع شود. به همین دلیل شما می توانید با ارتقا سئو سایت خود و بهینه سازی محتوا و ظاهر سایت، کاربر را به شعف برسانید و رضایت او را جلب کنید. این عمل رفته رفته رتبه شما را در گوگل بیشتر می کند. سیاست هایی که باید در سئو سایت های فروشگاهی اینترنتی رعایت کنید. استفاده از یک ساختار صحیح، بهترین راه برای بهینه سازی سایت به حساب می آید. در ادامه نیز به مواردی اشاره می کنیم که مدیر سایت برای رسیدن به صفحات نخست گوگل باید رعایت کند.

سئو سایت فروشگاهی

پنج گام اولیه برای سئو سایت های فروشگاهی

• بهینه سازی سایت و تنظیم گوگل کنسول
• ایجاد یک نقشه سایت بهینه
• توجه کردن به تنظیمات فایل Robot.txt
• ایجاد یک ساختار لینک بهینه و صحیح
• بهینه سازی سرعت لود سایت

هر مدیری که رسیدن به این پنج مورد را در اولویت کارهای خود قرار دهد، می تواند در هر زمینه ای شاهد رشد چشمگیر کار خود باشد. این پنج اصل بسیار مهم بوده و در سئو سایت نقش چشمگیری دارند.

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی جهت سئو سایت فروشگاهی :

جست وجو کلمات کلیدی یکی از موارد مهمی است که هر مدیر سایت باید آن را اولویت قرار دهد. مدیر باید محتوای سایت خود را متناسب با کلمات کلیدی بنویسد تا کاربران به هنگام سرچ، به سایت مورد نظر هدایت شوند. یکی از بیشمار مواردی که می تواند کلمات کلیدی را برای شما مشخص کند، Google Trend است. با استفاده از این نرم افزار، مدیران می توانند کلمات محبوبی که کاربران استفاده می کنند را یافته و از آن ها در تولید محتوا خود بهره گیرند. این کلمات کلیدی را برای سئو سایت خود مد نظر قرار دهید.

بهینه سازی ساختار سایت :

هر سایت اینترنتی ابتدا باید یک ساختار منظم از موضوعات و حوزه های کاری مشخص داشته باشد . این ساختار خیال کاربران را آسوده کرده و به آن ها اجازه می دهد به راحتی در سایت شما به گشت و گذار و خرید بپردازند . استفاده از بخش هایی مانند اطلاع رسانی ، توضیحات محصول ، جایگذاری مناسب تصاویر و … می تواند بسیار مفید باشد . حتی تجربه ثابت کرده اگر سایت دارای صفحات فرود مختلفی باشد، می تواند عملکرد بسیار چشم گیری داشته باشد .

سئو محصولات فروشگاهی

با توجه به گسترش خرید های اینترنتی، تعداد سایت های فروشگاهی نیز رو به افزایش است. اگر شما هم دارای یک سایت فروشگاهی هستید، برای افزایش بازدید، جذب مشتری و افزایش ترافیک سایت به سئو محصولات فروشگاهی نیاز خواهید داشت. مراحل مختلفی برای جذب مخاطب و تشویق او به خرید وجود دارد. اینکه شما در کدام مرحله از خرید بتوانید مخاطب خود را به سمت سایت هدایت کنید، کلید طلایی افزایش میزان فروش سایت است.
برای بازاریابی محصولات فروشگاهی راه های مختلفی وجود دارد. سئو محصولات فروشگاهی به شما کمک می کند تا کاربران گوگل را ترغیب کنید که روی لینک سایت شما کلیک کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد، فروش سایت شما به شدت افت خواهد داشت.
عملکرد سئو فروشگاهی به این صورت است که به شما کمک می کند تا با انجام فعالیت های مورد نیاز، به رتبه خوبی در گوگل برسید. البته با تغییرات بوجود آمده در الگوریتم های گوگل، باید تکنیک های سئو محصولات فروشگاهی را به نحوی استفاده کنید که به رتبه اول در گوگل برسید. بودن در صفحه ی اول دیگر پاسخگوی نیازها نخواهد بود.


برچسب ها


آخرین مقالات