Skip to main content

تاثیر اینترنت بر کسب و کارها

| تیم سئوهاما

تاثیر اینترنت بر کسب و کارها | نقش اینترنت در توسعه کسب و کار ها ، امروزه اینترنت تاثیر بسیار شگرفی بر همه جنبه های زندگی بشر داشته است . شاید انسان دیروز که با مبادله کالابه کالا نسبت به تهیه مایحتاج خود اقدام می کرد،

هرگز تصور چنین روزهایی را نداشت . امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت ، کسب و کارها دچار تغییراتی اساسی شده اند . درواقع می توان گفت که اینترنت یک روش مناسب برای کسب درآمد است . تاثیراتی که اینترنت بر این مدل از کسب وکارها داشته بسیار زیاد است، که در اینجا موارد شاخص تر آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

 تاثیر اینترنت بر کسب و کارها

۱- رشد کسب وکارهای کوچک و نو پا

اینترنت باعث می شود که کسب وکارهای کوچک به راحتی بتوانند از همان روز اول ، قابلیت هایی چون دستیابی به بازارهای بین المللی ، ارتباط با مشتریان ، برندسازی با استفاده از تبلیغات گسترده و… را که قبلا فقط شرکت های بزرگ و قدیمی از آن ها بهره می بردند ، را دارا باشند .

۲- افزایش رشد تجارت وفروش

یکی از مهمترین فواید تجارت الکترونیک افزایش شعبه ها ، جذب مخاطبان بیشتر و توسعه در بازارهای فرامنطقه ای با کمترین هزینه است . بدین منظور باید کیفیت ، نرخ کالاها و همچنین بسته بندی ها، منطبق با آخرین معیارهای استانداردها باشند.

۳- کاهش هزینه ها

با توجه به کاهش تعداد کارمندان و مکان های فیزیکی برای ایجاد نمایندگی در مکان های مختلف، کاهش هزینه ها امری بسیار قابل توجه است.

۴- عدم حضور واسطه ها و دلالان

اینترنت باعث کوتاه شدن دست واسطه های سنتی و دلالان از کسب و کارها شده است . که این امر موجب کاهش هزینه ها و کاهش قیمت نهایی محصول شده ، که خود نهایتا باعث رضایت دوطرفه مشتری و فروشنده می شود.

۵- ارتباط همیشگی فروشنده با خریدار

شرکت ها از اینترنت برای دستیابی ، ارتباط با تامین کنندگان و مشتریان خود بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روزهفته استفاده می کنند.

سخن پایانی

تمام این ویژگی ها و تاثیرات باعث می شود که ، صاحبان کسب وکارها برای ادامه ی کار خود ، و همچنین برای ماندن در بازار و رقابت با سایر رقبای خود ، نگاه ویژه و خاصی به استفاده مفید از اینترنت در کسب وکار خود داشته باشند ، و زیرساخت های لازم برای این کار را مهیا سازند.


برچسب ها


آخرین مقالات