ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
سئو 2019

سئو چیست ؟ افرادی هستند که با شنیدن کلمه ی سئو ( SEO ) فریبکاری و دستکاری موتور های جستجو با روش های نادرست و غیر اخلاقی برایشان تداعی می شود ، اما در حقیقت سئو به این معنا نیست . سئو انواع مختلفی دارد و بسته به استفاده ی درست یا نادرست می تواند اخلاقی یا غیر اخلاقی باشد .

در ادامه به تعریف سئو ، انواع سئو ، اصول سئو و اهداف سئو می پردازیم .


سئو چیست ؟
سئو ( SEO ) برگرفته از Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد . سئو مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژی سایت است و به بیان و بررسی عوامل تاثیر گذار در اهمیت صفحه و افزایش آن در نتایج جستجو می پردازد . بهینه سازی وب سایت یا همان سئو سایت به منظور بهبود بازدید و ارتباط وب سایت ها در نتایج جستجو در موتور های جستجو و افزایش رتبه گوگل ، انجام می شوند . گوگل رتبه بندی سایت ها را بر اساس بیش از 200 معیار انجام می دهد . سئو و بهینه سازی سایت باید توسط متخصصی انجام شود که از مهم ترین این معیارها مطلع بوده و در سئو سایت استفاده نمایند .


تاریخچه سئو سایت:

اولین موتور های جست جو مانند Infoseek ، Alta Vista و Yahoo ، در اوایل سال 1990 ظاهر شده و آغاز به کار کردند . سئو اولیه در آن زمان به ترتیب حروف الفبای لاتین انجام می شد ، مثلا یعنی صفحه ی AAA در بالای لیست قرار داشت . با گذشت زمان موتور های جستجو پیشرفت کرده و حتی موتور های جدیدی که الگوریتم های پیچیده تری برای رتبه بندی سایت داشتند ظاهر شدند . یکی از معیار های این الگوریتم نسبت تعداد کلمات کلید واژه به کار رفته در متن به تعداد کلمات کل متن بود و افراد متخصص با روش های اخلاقی یا غیر اخلاقی راه هایی را برای بالا بردن رتبه سایت به کار می گرفتند . بدست آوردن رتبه در موتورهای جستجوی چند سال پیش ، بسیار راحت تر از الان بوده است .


اهداف سئو چیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هدف سئو بالا آوردن سایت در جستجو های مرتبط و طبیعی است . البته ممکن است سئو چند هفته یا چند ماه کار ببرد تا به هدف خود برسد . بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از سرچ طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند . به این ترتیب ترافیک و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود .

 

انواع سئو:

سئو درون صفحه ( on page seo ):

این سئو به کنترل محتویات و کد های وب سایت شما مرتبط می شود . یعنی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید به سئو درون صفحه مربوط است . سئو درون صفحه پایه ی کار سئو است و بیشترین انرژی را می گیرد . این سئو فرآیندی نامحدود است و متخصصان آن را برای بدست آوردن پیوند دهندگان استفاده می کنند .


سئو بیرون صفحه ( off page seo ):

این سئو بر خلاف سئو درون صفحه شامل تغییراتی است که در خارج از وب سایت انجام می شود . در درجه اول ، دسترسی به پیوند دهندگان مورد توجه قرار می گیرد .


سئو کلاه - سفید چیست ؟ (white hat )

این سئو از تمام قوانین و شرایط موتور های جست و جو تبعیت می کند و در عین حال به بهینه سازی سایت می پردازد . به این سئو سئوی اخلاقی نیز می گویند . این سئو در دراز مدت به نتیجه دست پیدا می کند .

سئو کلاه – سیاه چیست ؟ ( black hat ):
این سئو به فریب و دستکاری موتور های جستجو می پردازد و بر عکس سئو کلاه سفید ، از آن به عنوان سئو غیر اخلاقی یاد می شود . درصورتی که گوگل چنین شخصی را شناسایی کند او را جریمه خواهد کرد . این سئو موجب رشد ناگهانی شده ولی جریمه و حتی حذف کامل از پایگاه داده موتور را در بر خواهد داشت .

اصول سئو چیست ؟
خب در اولین قدم شما نباید قصد فریب دادن گوگل را داشته باشید . باید از سئوی کلاه سفید استفاده کنید تا سئویی پایدار و امن داشته باشید . روی محتوای سایت تمرکز کنید تا سایتتان نه تنها از نظر گوگل بلکه از نظر مخاطبین هم ارزشمند باشد . استفاده درست از کلید واژه را فراموش نکنید . سعنی نکنید بیش از حد و طوری که متنتان را بی معنی کند از کلید واژه ها استفاده کنید . اولویتتان باید مخاطب باشد نه گوگل .

سخن پایانی
همانطور که مشاهده فرمودید ، سئو در اصل به معنی فریبکاری و دستکاری موتور های جستجوگر نیست ، بلکه سئو دارای دو نوع کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد . سئو کلاه سفید اخلاقی است و سئو کلاه سیاه غیر اخلاقی . برای انجام سئو درست و پایدار و امن ، مهم ترین اصل این است که مخاطبتان مردم باشند نه گول زدن گوگل . آموزش سئو و خدمات سئو به روی سایت شما با بهترین قیمت و بازدهی ، با ما تماس بگیرید . برای مطالعه ی دیگر مقالات سئو با ما همراه باشید .

1000 کاراکتر باقیمانده است


Top