ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
قیمت سئو

سئو سایت چیست ؟ افرادی هستند که با شنیدن کلمه ی سئو ( SEO ) فریبکاری و دستکاری موتور های جستجو با روش های نادرست و غیر اخلاقی برایشان تداعی می شود. اما سئو بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، افزایش تعداد و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج جستجو

است.

در حقیقت سئو به این معنا است . سئو انواع مختلفی دارد و بسته به استفاده ی درست یا نادرست می تواند اخلاقی یا غیر اخلاقی باشد . در ادامه به تعریف سئو ، انواع سئو ، اصول سئو و اهداف سئو می پردازیم .سئو چیست
برای درم واقعی سئو با ادامه مقاله سئو از سری مقالات آموزش سئو همراه باشید:

کیفیت ترافیک شما می توانید همه بازدید کنندگان در جهان را جذب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند، چرا که گوگل به آنها می گوید شما یک منبع برای رایانه های اپل هستید، زیرا واقعا شما یک کشاورز هستید که سیب را خریداری می کنید، این ترافیک نیست. در عوض شما می خواهید جذب بازدید کننده ای داشته باشید که واقعا علاقه مند به محصولاتی هستید که پیشنهاد می کنید.
تعداد ترافیک هنگامی که شما افراد مناسب را از طریق صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) کلیک کنید، ترافیک بیشتر بهتر است.
نتایج ارگانیک تبلیغات بخش مهمی از بسیاری از SERPs را تشکیل می دهند. ترافیک ارگانیک هر ترافیکی است که شما مجبور نیستید آن را پرداخت کنید.


معنی کلمه سئو چیست ؟

سئو ( SEO ) برگرفته از Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد . سئو مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژی سایت است و به بیان و بررسی عوامل تاثیر گذار در اهمیت صفحه و افزایش آن در نتایج جستجو می پردازد . بهینه سازی وب سایت یا همان سئو سایت به منظور بهبود بازدید و ارتباط وب سایت ها در نتایج جستجو در موتور های جستجو و افزایش رتبه گوگل ، انجام می شوند .
گوگل رتبه بندی سایت ها را بر اساس بیش از 200 معیار انجام می دهد . سئو و بهینه سازی سایت باید توسط متخصصی انجام شود که از مهم ترین این معیارها مطلع بوده و در سئو سایت استفاده نمایند .

تاریخچه سئو سایت

اولین موتور های جست جو مانند Infoseek ، Alta Vista و Yahoo ، در اوایل سال 1990 ظاهر شده و آغاز به کار کردند . سئو اولیه در آن زمان به ترتیب حروف الفبای لاتین انجام می شد ، مثلا یعنی صفحه ی AAA در بالای لیست قرار داشت . با گذشت زمان موتور های جستجو پیشرفت کرده و حتی موتور های جدیدی که الگوریتم های پیچیده تری برای رتبه بندی سایت داشتند ظاهر شدند . یکی از معیار های این الگوریتم نسبت تعداد کلمات کلید واژه به کار رفته در متن به تعداد کلمات کل متن بود و افراد متخصص با روش های اخلاقی یا غیر اخلاقی راه هایی را برای بالا بردن رتبه سایت به کار می گرفتند . بدست آوردن رتبه در موتورهای جستجوی چند سال پیش ، بسیار راحت تر از الان بوده است .

اهداف سئو چیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هدف سئو بالا آوردن سایت در جستجو های مرتبط و طبیعی است . البته ممکن است سئو چند هفته یا چند ماه کار ببرد تا به هدف خود برسد . بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از سرچ طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند . به این ترتیب ترافیک و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود .

انواع سئو

سئو درون صفحه ( on page seo )
این سئو به کنترل محتویات و کد های وب سایت شما مرتبط می شود . یعنی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید به سئو درون صفحه مربوط است. سئو درون صفحه پایه ی کار سئو است و بیشترین انرژی را می گیرد . این سئو فرآیندی نامحدود است و متخصصان آن را برای بدست آوردن پیوند دهندگان استفاده می کنند .
سئو بیرون صفحه ( off page seo )
این سئو بر خلاف سئو درون صفحه شامل تغییراتی است که در خارج از وب سایت انجام می شود . در درجه اول ، دسترسی به پیوند دهندگان مورد توجه قرار می گیرد .

سئو کلاه - سفید چیست ؟ (white hat )
این سئو از تمام قوانین و شرایط موتور های جست و جو تبعیت می کند و در عین حال به بهینه سازی سایت می پردازد . به این سئو سئوی اخلاقی نیز می گویند . این سئو در دراز مدت به نتیجه دست پیدا می کند .

سئو کلاه – سیاه چیست ؟ ( black hat )
این سئو به فریب و دستکاری موتور های جستجو می پردازد و بر عکس سئو کلاه سفید ، از آن به عنوان سئو غیر اخلاقی یاد می شود . درصورتی که گوگل چنین شخصی را شناسایی کند او را جریمه خواهد کرد . این سئو موجب رشد ناگهانی شده ولی جریمه و حتی حذف کامل از پایگاه داده موتور را در بر خواهد داشت .
اصول سئو چیست ؟
خب در اولین قدم شما نباید قصد فریب دادن گوگل را داشته باشید . باید از سئوی کلاه سفید استفاده کنید تا سئویی پایدار و امن داشته باشید . روی محتوای سایت تمرکز کنید تا سایتتان نه تنها از نظر گوگل بلکه از نظر مخاطبین هم ارزشمند باشد . استفاده درست از کلید واژه را فراموش نکنید . سعنی نکنید بیش از حد و طوری که متنتان را بی معنی کند از کلید واژه ها استفاده کنید . اولویتتان باید مخاطب باشد نه گوگل .

سئو چگونه کار میکند
شما ممکن است از یک موتور جستجو به عنوان یک وب سایت بازدید کنید که به یک سوال (یا صحبت کردن) یک سوال در یک جعبه فکر می کند و گوگل، یاهو، بینگ یا هر موتور جستجو دیگری که با استفاده از جادویی پاسخ می دهند با لیست طولانی لینک های مربوط به صفحات وب به طور بالقوه می تواند به سوال شما پاسخ دهد

درست است. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی در پشت این فهرست جادویی پیوندها قرار دارد؟

در اینجا این است که چگونه کار می کند: گوگل (یا هر موتور جستجو که از آن استفاده می کنید) دارای یک خزنده است که خارج می شود و اطلاعاتی را در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع آوری می کند. خزنده ها همه ی آن ها 1 و 0 را به منظور ایجاد یک شاخص به موتور جستجو می برند. این شاخص سپس توسط یک الگوریتم تغذیه می شود که تلاش می کند تمام داده ها را با جستجوی شما مطابقت دهد.

عوامل بسیاری وجود دارد که به یک الگوریتم موتور جستجو می آیند، و در اینجا چگونگی انجام کار گروهی از کارشناسان اهمیت دارد:

این همه SE (موتور جستجوگر) SEO است.

بخشی از بهینه سازی جستجوگرها این است که افرادی که همه این محتویات را بنویسند و آن را در سایت های خود قرار دهند، محتوای این سایت ها و سایت ها را در اختیار شما قرار می دهند تا موتورهای جستجو بتوانند آنچه را که مشاهده می کنند را درک کنند و کاربرانی که وارد می شوند از طریق جستجو آنچه را که می بینند را دوست دارم.

بهینه سازی می تواند انواع مختلفی داشته باشد. همه چیز این است که اطمینان حاصل کنید که برچسب های عنوان و متا توصیف هر دو آموزنده و طول مناسب برای اشاره به لینک های داخلی در صفحات شما افتخار است.

آموزش SEO
این بخش از سایت ما این است که به شما کمک کند چیزی را که میخواهید درباره جستجوگرها یاد بگیرید. اگر شما کاملا به موضوع جدید هستید، از همان ابتدا شروع کنید و راهنمای مبتدیان را برای جستجوگرها بخوانید. اگر به یک موضوع خاص نیاز دارید، هر جا که مناسب باشد، حفاری کنید.

اینجا یک مرور کلی است:

ایجاد یک سایت دوستانه برای جستجوگرها
هنگامی که شما آماده اید شروع به راه اندازی این جستجوگرها کنید، وقت آن است که تکنیک های SEO را به یک سایت اعمال کنید، چه این که تازه یا قدیمی است که بهبود می دهید.

این صفحات به شما کمک می کند تا همه چیز را از انتخاب یک نام دامنه جستجوگر دوستانه به بهترین روش برای لینک های داخلی آغاز کنید.

محتوا و نشانه گذاری مربوطه
سایت تا زمانی که محتوایی ندارد، یک سایت واقعی نیست. اما SEO برای محتوا دارای متغیرهای خاصی است که ما به آن بخش خاصی داده ایم. از اینجا شروع کنید اگر درباره تحقیقات کلیدی، نحوه نوشتن کپی از کپی رایت SEO و نوع نشانه گذاری که به موتورهای جستجو کمک می کند درک دقیقی از آنچه که محتوای شما واقعا در مورد آن است، بپرسید.

موضوعات سایت
شما با توجه به مطالب و نشانه های مربوط به آن، مطالب زیادی در مورد مطالب سایت آموخته اید. اکنون وقت آن است که اطلاعاتی در مورد robots.txt به دست آوریم.

موضوعات مربوط به پیوند
در مورد همه چیزهایی که شما تا به حال نیاز دارید که در مورد پیوندهایی که از متن لنگر به تغییر مسیر دارند مطلع شوید. این سری از صفحات را بخوانید تا بدانند چگونه و چه زمانی برای استفاده از nofollow و اینکه آیا وبلاگ نویسی مهمان واقعا مرده است. اگر بیشتر به سمت پیوند ساختمان ها (برای بهبود رتبه بندی سایت خود با به دست آوردن لینک ها) بیشتر بروید، به طور مستقیم به راهنمای مبتدی برای پیوند ساختمان بروید.

بهینه سازی دیگر
تبریک می گویم! شما مدرک و مزایای جستجوگرهای روزانه را تجربه کرده اید و اکنون برای برخی از موضوعات پیشرفته آماده شده اید. اطمینان حاصل کنید که تمام آن ترافیک آسان ترین زمان ممکن برای تبدیل به نرخ بهینه سازی تبدیل (CRO) تبدیل شده است، سپس به سطح میکرو با جستجوگرهای محلی بروید یا آن سایت را با جستجوگرهای بین المللی جهانی ببرید.

تکامل جستجوگرها
الگوریتم های موتور جستجو اغلب تغییر می کنند و تاکتیک های SEO در پاسخ به آن تغییرات تکامل می یابند. بنابراین اگر کسی به شما مشاوره SEO را ارائه می دهد که به درستی احساس نمی کند، با صفحه موضوع خاص وارد شوید.


سخن پایانی سئو لرن
همانطور که مشاهده فرمودید ، سئو در اصل به معنی فریبکاری و دستکاری موتور های جستجوگر نیست ، بلکه سئو دارای دو نوع کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد . سئو کلاه سفید اخلاقی است و سئو کلاه سیاه غیر اخلاقی . برای انجام سئو درست و پایدار و امن ، مهم ترین اصل این است که مخاطبتان مردم باشند نه گول زدن گوگل .
آموزش سئو و خدمات سئو به روی سایت شما با بهترین قیمت و بازدهی ، با ما تماس بگیرید .
برای مطالعه ی دیگر آموزش سئو با ما همراه باشید .

1000 کاراکتر باقیمانده است


Top