ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بهینه سازی سایت

آموزش سئو حرفه ای | آموزش کامل سئو و بهینه سازی سایت | آموزش رایگان سئو هر آن چه که برای آموزش سئو به آن نیاز دارید را در این مقاله می آموزید . آموزش سئو و بهینه سازی سایت ، چند سالی است که مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی قرار گرفته

است . همان طور که می دانید در این دنیای پر رقابت کسب و کارهای اینترنتی ، با داشتن فقط یک وب سایت ، نمی توانید درآمد خوبی از اینترنت داشته باشید . وب سایت شما باید توسط بازیدکنندگان دیده شود ، تا آن ها بتوانند با کالا و یا خدمات شما آشنا شوند .


چه کسانی به سئو نیاز دارند ؟


شاید تا به حال تصور می کردید سئو برای هر نوع کسب و کاری اینترنتی ضروری است . در حالی که این باور اشتباهی است . بسیاری از وب سایت ها نیاز به سئو کردن ندارد ، این وب سایت برای دیده شدن باید برندسازی کنند . اگر وب سایت دیوار و یا وب سایت شیپور را مشاهده کرده باشید ، در خواهید یافت که هیچ کدام از این وب سایت ها سئو نشده اند ولی بازدیدکنندگان بسیاری دارند و همه روز افراد جدیدتری از این وب سایت های معروف ، دیدن می کنند . علت این همه محبوبیت چیست ؟ برندسازی . وب سایت دیوار و یا وب سایت شیپور با برندکردن نام خود ، تواسنه اند به یکی محبوب ترین وب سایت های ایرانی تبدیل شوند . اگر شما هم قصد دارید به لیست وب سایت های محبوب ایرانی بپیونید ، باید ابتدا در یابید که شما نیاز به سئو دارید یا برندسازی ؟


چرا باید سئو کنیم ؟


در اواسط سال 1990 میلادی موتورهای جستجو اقدام به فهرست کردن وب سایت ها کردند . از آن سال به بعد ، موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر شدند و برای رتبه دهی به وب سایت از الگوریتم های جدیدتری استفاده کردند . همین موضوع باعث شد تا بسیاری از مدیران وب سایت ها به فکر بهینه سازی برای موتورهای جستجو بیافتند ، زیرا بدون سئو نمی توانستند جایگاه مناسبی در گوگل داشته باشند . امروزه نیز با توجه به الگوریتم های جدید گوگل ، نیاز به سئو سایت بیش از پیش احساس می شود . وب سایت شما بدون سئو مناسب مورد پذیرش گوگل نخواهد بود و در نتیجه شما توسط کاربران نیز دیده نخواهید شد .


برای آموزش سئو باید از کجا شروع کنید ؟


برای اینکه یک سایت را بتوانید سئو کنید ، ابتدا باید آن را بر اساس اصول سئو طراحی کنید . در طراحی سایت بر اساس اصول سئو ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

 1- کدهای php و جاو اسکریپت ، css و html وب سایت را به شیوه بهینه بنویسید .

 2- در وب سایت خود از تصاویر با حجم بسیار بالا استفاده نکنید .

 3- وب سایت خود را برای موبایل نیز طراحی کنید . وب سایت شما باید برای کاربرانی که در تلفن همراه سایت را مشاهده می کنند ، نیز مناسب باشد . به عبارت دیگر وب سایت شما باید AMP داشته باشد .

 4 - وب سایت خود به پروتکل امن https مجهز کنید . ( پروتکل امن انتقال ابرمتن یا HTTPS یک پروتکل ارتباطی برای انتقال امن اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری است که به صورت خاص در اینترنت استفاده می‌شود. )

 5- از هاست و سرور قوی استفاده کنید ، زیرا قطعی سرور و بالا نیامدن سایت باعث افت رتبه وب سایت می شود .

پس از آن که سایت خود را بر اساس اصول سئو طراحی کردید ، نوبت به آن می رسد که وب سایت خود را سئو کنید .


سئو و بهینه سازی وب سایت را می توان به 2 بخش اصلی تقسیم کرد :

1- محتوا بر اساس سئو

2- راهکارهای سئو

1- محتوا بر اساس سئو :
یک وب سایت بدون محتوا ، یک سایت واقعی نیست . زیرا گوگل از بررسی محتوا وب سایت است ، که متوجه هدف شما از طراحی وب سایتتان می شود.
یک محتوای مناسب به تنهایی می تواند هر وب سایتی را بر روی هر کلمه ی کلیدی سئو کند . شاید تعجب کنید و با خود بگویید سئو کردن یک وب سایت به همین سادگی نیست . بهتر است امتحان کنید . برای کلمه ی کلیدی موردنظر خود تولید محتوا ( مقاله بر اساس سئو ) کنید تا گوگل متوجه کلمه ی خاموش شما بشود . وقتی کلمه ی کلیدی شما برای گوگل روشن شود او متوجه هدف شما خواهد شد ، بنابراین وب سایت شما را به افرادی که قصد دارند راجب کلمه کلیدی شما بدانند ، پیشنهاد می دهد . با تولید یک محتوای مناسب ، علاوه بر جلب رضایت گوگل ، مخاطبان را نیز به وب سایت خود علاقه مند می کنید .

2- راهکارهای سئو
راهکارهای سئو فقط می توانند 30 درصد از یک وب سایت را سئو کنند . البته شاید این درصد در سال های آینده به زیر 10 درصد هم برسد . زیرا گوگل همه روز در حال به روزرسانی الگوریتم های خود است . این موتور جستجو ، برای رتبه بندی به یک صفحه ی سایت از 200 سیگنال اصلی استفاده می کند ، که هر کدام از این ها به نوبه ی خود 10000 سیگنال فرعی دارند . با یک حساب و کتاب مختصر در خواهید یافت که ، سئو کردن براساس راهکارهای سئو کار بی فایده ی است . بنابراین تمرکز خود را بر روی هدف اصلی گوگل  ( یعنی نمایش بهترین نتیجه ی ممکن به کاربر ) بذارید.

سخن پایانی
سئو سایت کار سختی نیست . سئو به معنای احترام گذاشتن به خواسته های کاربران است . وب سایت خود را ابتدا برای کاربران و سپس برای گوگل بهینه سازی کنید . زیرا هدف گوگل جلب رضایت کاربران است . وب سایت شما اگر در تبه ی یک گوگل هم باشد، ولی کاربران به آن علاقه نداشته باشند ، سودی برای شما نخواهد داشت . هدف تیم سئو موفقیت شما است.

اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و یا راهنمایی بیشتری دارید ، می توانید با تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید .

1000 کاراکتر باقیمانده است


Top