سئو سایت

سئو سایت ، امروزه بیشتر افراد به دنبال راهی برای ارتقا رتبه سایت در کوتاه مدت هستند . پیش از اینکه بخواهید در موتورهای جستجو رتبه سایت خود را افزایش‌دهید، باید با واژه سئو سایت آشنا شوید.

درباره سئو سایت می‌توان گفت: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و به طور کلی تکنیک مورد نظر برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل را سئو می گویند . در این مقاله به بررسی ۵ راه اصلی که موجب ارتقا رتبه سایت می شوند و کمک می کنند تا سایت مورد نظر در کمتر از یک ساعت افزایش رتبه داشته باشد، خواهیم پرداخت.
لازم به ذکر است که این ارتقا برای یک صفحه بوده نه کل سایت اما در تمامی سایت تأثیر مثبتی خواهد داشت.

۵ روش تاثیر گذار در بهبود سئو سایت

۵ روش تاثیر گذار در بهبود سئو سایت در صفحات سرچ گوگل را در این مقاله برای شما آماده‌کرده‌ایم. در ادامه همراه ما باشید…!

1.تاثیر غیرمستقیم انتخاب URL مناسب بر سئو سایت شما

تاثیر غیرمستقیم انتخاب URL مناسب بر سئو سایت شما ، پیش از ایجاد وبسایت یا صفحه خود لازم است، حتما قبل از هرکاری برای آن URL تعیین‌کنید. URL که به آن نام دامنه نیز می گویند، همان چیزی است که توسط کاربران تایپ می‌شود تا به صفحه سایت مورد نظر ورود پیداکنند. URL صفحه بسیار مهم است و باید حفظ و نوشتن آن برای کاربران به راحتی صورت‌گیرد. از عوامل بسیار مهم در ارتقا رتبه سایت استفاده از کلمه کلیدی در URL است .

در نام دامنه باید نام اصلی کسب‌وکار وجود داشته‌باشد. ولی در  URL صفحه اصلی نمی‌توان از کلمات کلیدی استفاده‌کرد و محدودیت‌هایی وجوددارد. به عنوان مثال در سایت seokar.com ، کلمه کلیدی seo وجود دارد. ولی همان‌گونه که مشخص است ، کلمه kar به کلمه اصلی چسبیده‌است و در سئو سایت چندان مؤثرنیست. در عوض لازم است که کلمات کلیدی را در صفحات دیگری مثل مقاله‌ها به درستی استفاده کرد.
برای مثال مقاله‌ای را در نظر بگیرید که در آن ۲۵ روش تولید محتوا وجود داشته و کلمه کلیدی در صفحه تولید محتوا وجود دارد. بنابراین ما سعی می کنیم که در همه مکان‌هایی که لازم است این کلمه به کار رود از آن استفاده کنیم. از جمله این مکان‌ها می‌توان، بخش آدرس صفحه را نام برد.

2.انتخاب Title و توضیحات متای مجزا برای هرصفحه

انتخاب عنوان و توضیحات متای مناسب برای هرصفحه در سئو سایت ضروری است. برای هر صفحه یک موضوع و عنوان خاص وجوددارد که در مورد محتویات داخلی آن توضیح خواهندداد. در ارتقا رتبه سایت، عنوان، یک مورد بسیار مهم است. عنوان به متا تگ Title معروف است. همان تبی که بالا مرورگر قراردارد و هنگامی که اشاره گر موس روی آن قرارگیرد، محتویات داخلی آن به صورت کامل به نمایش در می‌آیند. این نوع از عنوان متفاوت از عنوان داخلی و اصلی محتوا است که اصولا تگ h1 خوانده می شود. اما متن این دو یکسان بوده و بهتر است که حتما در آن‌ها کلمه کلیدی اصلی به کار برده شود.

تگ توضیحات (description) یکی دیگر از متا تگ‌ها است. امروزه این تگ یک تگ بسیار مهم برای گوگل به شمار می رود و توضیحاتی درباره صفحه می‌دهد. بنابراین از دیگر عوامل مهم در ارتقا سایت محسوب می‌شود. توصیه شده که حداقل دو بار کلمه کلیدی اصلی در آن استفاده‌شود.

3.انکرتکست در سئو

انکرتکست ، یکی از برترین روش‌های ارتقا رتبه سایت استفاده از انکر تکست‌ها است و امروزه دارای طرفداران زیادی می‌باشد. مقالات مختلفی درباره انکرتست نوشته‌شده و توضیحات زیادی درباره روش‌های بهینه‌سازی آن داده شده‌است. انکرتست، یک متن لینک شده است که به کمک آن کاربران می‌توانند به صفحه دیگری (در همان سایت) که با موضوع یا مقاله و عبارت مرتب باشد، هدایت شوند.
به‌طور‌کلی باید گفت که از طریق انکرتست می‌توان راهی مؤثر جهت ایجاد ارتباط میان صفحات به‌دست‌آورد. در نتیجه سئو سایت بهبود بخشیده می‌شود.

یکی از نکات مهمی که هنگام استفاده از انکرتست باید به آن دقت داشت، به کار بردن کلمات کلیدی است که موجب لینک دادن به صفحه موردنظر می‌شود. به عنوان مثال، ما عبارت “انکرتست” را لینک کرده‌ایم و این عبارت باید به صفحه‌ای هدایت شود که در آن صفحه کلمه کلیدی “انکرتست” وجو داشته‌باشد. در غیراین‌صورت تأثیر موردنظر را نخواهدداشت .
این ارتباط داخلی میان صفحات نیز موجب ارتقا رتبه صفحه شده و به‌طورکلی در ارتقا رتبه سایت اثرگذار است.

4.متن جایگزین برای عکس‌ها (ALT)

متن جایگزین برای عکس‌ها (ALT) ، ممکن است که تا کنون تصورکرده‌باشید که موتورهای جست‌وجو فقط متون به‌کاررفته در سایت را در صفحه سایت مطالعه می‌کنند و عکس‌ها در سئو سایت، هیچ تأثیری ندارند. درحالی‌که این‌گونه نیست.

عکس‌ها دارای ویژگی‌ای (Attribute) به‌نام ALT به معنی جایگزین (Alternate) هستند. زمانی که به‌هرعلتی عکس‌ها بارگذاری نشوند، این متن نمایش داده‌می‌شود. بنابراین گوگل، خواستار این متن است و برای او تأثیرگذار است. ازطرقی عکس‌ها ممکن است تأثیرات منفی روی سئو سایت داشته باشند، برای مثال حجم بالای آن‌ها موجب کند‌شدن سرعت بارگذاری می‌شود.
همچنین گوگل دارای قسمتی به نام جست‌وجوی عکس است. هنگام جست‌وجوی عکس، تصاویری که دارای کلمات کلیدی هستند، شانس بالایی برای به‌نمایش‌درآمدن خواهند داشت.

5.ساختار سایت، مهم‌ترین عامل بهبود سئو

ساختار سایت، مهم‌ترین عامل بهبود سئو است. هیچکدام از موارد بالا به اندازه‌ی ساختار مناسب داخلی، در افزایش رتبه سایت ارزشمند نیستند. این ساختار در چیدمان المان‌ها اثرگذار‌ است. یعنی می‌تواند در ساختار محتوا از طریق بکار بردن عناوینی که در کلمات اصلی وجود دارد، استفاده‌شود. هرچقدر که صفحه دارای ساختارمندی بیشتری باشد، تگ‌های به‌روز HTML 5 بیشتر در آن به‌کارخواهدرفت و تأثیر آن به مراتب روی سایت افزایش می‌یابد.

هرکدام از موارد ذکرشده بالا به شکی روی سئو سایت تاثیرمی‌گذارند. پس هیچکدام را نادیده نگیرید.