سئو

سئو و بهینه سازی سایت

سئو ، اکثر ترافیک وب سایت توسط موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو به سایت ها هدایت می شود. اگر چه شبکه های اجتماعی هم میتوانند ترافیک برای سایت شما ایجاد کنند، ولی موتورهای جستجو، روش اصلی برای هدایت ترافیک برای اکثر کاربران اینترنت هستند.

سئو ، چرا وبسایت من به SEO نیاز دارد؟

سئو ، بهینه سازی سایت بهینه سازی سایت

سئو ، اکثر ترافیک وب سایت توسط موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو به سایت ها هدایت می شود. اگر چه شبکه های اجتماعی هم میتوانند ترافیک برای سایت شما ایجاد کنند، ولی موتورهای جستجو، روش اصلی برای هدایت ترافیک برای اکثر کاربران اینترنت هستند. این درست است که آیا سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را فراهم می کند.
سئو بهینه سازی سایت برای افزایش بازدید و در نتیجه کسب درآمد ازسایت سئو فرآیندی کاملا مهندسی و اصولی میباشد که نیاز به دقت و زمان دارد سئو هاما مفتخر است پس از گذشت 8 سال فعالیت و کار اجرایی برای برند های بزرگ تجربیات سئو اصولی خود را با شما به اشتراک بگذارد برای مشاوره سئو رایگان با ما تماس بگیرید.
کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند دلیل موفق شودن (یا شکستن) یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و مواجهه را مانند هیچ کانال بازاریابی ارائه دهد. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء میزان بازدهی استثنایی داشته باشد.
چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را بدون SEO را تشخیص دهند؟

بهینه سازی سایت
بهبود سایت

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی وب عمیق تر و نتایج بهتر را برای کاربران به به وجود بیاورند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که SEO مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان شما را افزایش دهد و توجه بیشتری را به خود جلب کند، حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجوی خود پنهان کند.

علاوه بر ایجاد محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO همچنین به ارتقاء رتبه بندی کمک می کند تا محتوا در آنجا قرار گیرد که جستجوگران آن را راحت تر پیدا کنند. آن دسته از شرکت هایی که انجام جستجوگرها ( seo ) را در نظر می گیرند، در بازدید کنندگان و مشتریان مورد نظر است.

اهداف سئو چیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هدف سئو بالا آوردن سایت در جستجو های مرتبط و طبیعی است . البته ممکن است سئو چند هفته یا چند ماه کار ببرد تا به هدف خود برسد . بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از جستجو طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند . به این ترتیب ترافیک و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود .

انواع تکنیک های سئو

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

تکنیک های سئو را می توان به 2دسته ی کلی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه تقسیم کرد که در بخش زیر به توضیح هر یک از این تکنیک ها می پردازیم.

تکنیک های سئو
 • سئو داخلی چیست

  سئو داخلی یا on page seo ، بهینه‌سازی صفحات داخلی سایت برای گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو، که با هدف رسیدن به جایگاه بالا در گوگل و افزایش ترافیک سایت انجام میگیرد را سئو داخلی می گویند. on page seo ، به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند، محتوای صفحه را بهتر درک و یا تفسیر کنند. سئو داخلی به کاربران کمک می کند تا در زمان کوتاه و به صورت آشکار دریابند آنچه را که در یک صفحه وجود دارد .

 • چک لیست سئو داخلی

  روش های گفته شده در این چک لیست سئو مطابق جدیدترین روش های سئو در سال 2019 است. تمامی این روش ها مورد تایید بسیاری از متخصصان سئو و بهینه سازی از جمله پدران سئو است.

 • تولید محتوا برای سئو

  تولید محتوای ارگانیک و با کیفیت ، بعد از طراحی سایت مطابق با آخرین استاندارد های گوگل و بهینه ، مهم ترین کار برای سئوی وب سایت است. هیچ چیز مانند محتوای با کیفیت و غیرکپی سایت را ارزشمند نمی کند . با تولید محتوای اصولی و سئو شده می توانید موجب افزایش ترافیک سایت و افزایش ورودی خود را از گوگل شوید. تولید محتوای سئو شده نیازمند رعایت یکسری قوانین هست که ما این قوانین را در مقاله ی نوشتن مقاله بر اساس سئو ذکر کرده ایم.

 • تحقیق کلمه ی کلیدی

  تحقیق کلمه ی کلیدی به این معنا است که شما ابتدا بررسی کنید که مخاطبان در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند ، و نیاز خود را با چه کلماتی در گوگل جستجو می کنند. با این کار هم با مخاطبان خود بیشتر آشنا می شوید و هم سئو سایت خود را به خوبی ارتقا میدهد. پس از پیدا کردن کلمات کلیدی نوبت به آن میرسد که درباره این کلمات کلیدی شروع به تولید محتوا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کلمات کلیدی می توانید به مقاله ی کلمات کلیدی چیست مراجعه کنید.

 • بروزرسانی مرتب محتوا

  گوگل باید همیشه از زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل کند. یکی از روش های اثبات سایت زنده تولید محتوا به صورت منظم است . برای تولید محتوا بهتر است یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید و محتویات سایت را طبق این برنامه ریزی در سایت منتشر کنید در این صورت گوگل از ارزشمند و زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل می کند.

 • پاسخ مستقیم دهید

  گوگل در بعضی از مواقع پاسخ مستقیمی به سوالات کاربران را در صفحه نتایج جستجو به نمایش می گذارد. اگر محتوای تولید شده توسط شما کاملا برای گوگل واضح باشد، گوگل آنها را به عنوان یک پاسخ به سوالات کاربران و درست زیر کادر جستجو نمایش می دهد.

 • بهینه سازی عنوان سئو

  عنوان سئو نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو داخلی سایت است. عنوان سئو ، همان عنوانی هست که شما در قسمت نتایج جستجو مشاهده می کنید. عنوان سئو هم باید شامل کلمه ی کلیدی شما باشد و هم جذاب باشد تا موجب جذب کاربر شود . عنوان سئو اندازه جذاب تر باشد تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد و این یعنی افزایش ترافیک و در نتیجه افزایش رتبه ی سایت. عنوان مطلب یا عنوان سئو را حتماً داخل تگ <H1> قرار دهید. زیرتیترهایی غیر از عنوان اصلی را داخل تگ <H2> قرار دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی هدف در آن‌ها استفاده کنید.

 • بهینه سازی متا تگ ها در سئو

  متا تگ ها همانند یک خلاصه از متن محتوای شما هستند . متا تگ ها یکی از روش های عالی برای افزایش سئو سایت و افزایش ترافیک سایت هستند. بهتر است در توضیحات متا بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید . بسیاری از مخاطبان با دیدن تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در توضیحات متا از کلیک بر روی سایت صرف نظر می کنند. در توضیحات متا شما می توانید حدود 320 کاراکتر استفاده کنید.

 • بهینه‌سازی H1، H2 و H3

  هنگام تولید محتوای سئو شده برای سایت سعی کنید چیدمان اصولی را رعایت کنید. برای رعایت این چیدمان عنوان را با سرنویس1 (H1)، تیترهای اصلی را با سرنویس2 (H2) و زیر شاخه‌های آن‌ها را با H3، H4 و... مشخص کنید. این کار هم گوگل را برای خواندن مطلبتان بهتر راهنمایی می‌کند و هم کاربران را.

 • تراکم کلمات کلیدی

  در گذشته تراکم کلمات کلیدی به عنوان یک عامل مهم در محتوا بود اما امروزه تراکم کلمات کلیدی به قدرت آن دوران نیست شما باید کلمات کلیدی خود را درون متن به صورتی بکار ببرید که خواننده متوجه آن نشود اما تاثیر خود را بر روی گوگل بگزارد، سعی کنید کلمات کلیدی بیش از ۱٫۵% نشود اگر بیش از این شود Keyword stuffing اتفاق می افتد.

 • لینک داخلی و سئو سایت

  لینک ها، در یک وبسایت، ارتباط بین محتوا را نشان می دهند. آنها ارزش و اهمیت صفحات را به صفحات دیگر انتقال می دهند. مهم تر از همه، لینک های داخلی ساختار وب سایت شما را مشخص می کند.
  لینک ها به کاربران کمک می کنند تا موتور جستجوگر و هدایتگر وب سایت شما را بشناسند. روش لینک دهی داخلی باعث می شود شما راحت تر صفحات خود را براساس شاخص رتبه بندی کنید همچنین با افزایش تعداد کلیک ها به بازدیدکنندگان کمک می کند بتوانند راحت تر آنچه را که دنبال آن هستند را پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لینک داخلی می توانید به مقاله ی لینک دهی داخلی و افزایش سئو سایت و تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو مراجعه کنید

 • استفاده کردن از کدهای نشانه‌گذاری اسکیما


  اسکیما محصول همکاری چندین موتور جستجو با یکدیگر است. این قابلیت به موتورهای جستجو کمک می کند تا آیتم های خود را هر چه بهتر به کاربران نمایش دهند.
  احتمالا شماهم دیده اید که در برخی از موارد وقتی کلمه ی را سرچ میکنید در کنار برخی از لینک های ستاره های وجود دارد این برای نمایش امتیاز کاربران به مطلب است که می توانید تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت داشته باشد.

 • بهینه سازی تصاویر سایت

  یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در سئو داخلی سایت ، بهینه سازی تصاویر سایت است. برای بهینه سازی تصاویر می توانید حجم تصاویر را بدون پایین آمدن کیفیت تصاویر ، پایین بیاورید برای این کار بهتر است از نرم افزارهای موجود برای این کار استفاده کنید. وب سایت Optimizilla نیز یک سایت مفید در این زمینه است. روش بعدی برای بهینه سازی تصاویر استفاده از تگ alt هست . این تگ کمک می کند تا گوگل و یا سایر موتورهای جستجو متوجه موضوع عکس و ارتباط آن با متن شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی بهیه سازی تصاویر مراجعه کنید.

 • تاثیر AMP

  AMP در واقع یک پروژه شتابدهنده تحت نظر گوگل است که هدف اصلی آن افزایش سرعت ارائه محتوا با استفاده از کدهای ساده مانند AMP HTML در صفحه ابزارهای کوچک مانند موبایل می باشد. به عبارت ساده تر، AMP یک راهی برای ایجاد صفحات وب برای محتوای استاتیک و به صورت HTML ( صفحاتی که بسته به رفتار و عملیات کاربر تغییری نمی کنند) است که باعث بارگذاری سریع آن ها می گردد. درنظر بگیرید amp حجم دیتای کمتری هم میبرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی amp می توانید به مقاله ی AMP چیست و چه کار بردی دارد؟ مراجعه کنید.

 • افزایش سرعت سایت

  بالا بودن سرعت سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، فرض کنید کاربری وارد سایت شما میشود و منتظر است تا سایت شما باز شود ، اگر سرعت لود سایت پایین باشد ، سایت شما را رها می کند و وارد سایت رقیب شما می شود و دیگر هیچ گاه دوباره به سایت شما مراجعه نمی کند. بنابراین بالابودن سرعت سایت نه تنها گوگل بلکه کاربر را نیز راضی نگه می دارد. برای آگاهی از روش های روش های افزایش سرعت سایت می توانید به مقاله ی راهکارهای افزایش سرعت سایت مراجعه کنید.

 • استفاده از https

  Https ، در انتهای کلمه ی خود یک حرف s دارد که به معنی secure یا امن می باشد که تمام ارتباطات بین مرورگر شما و وب سایت شما رمزگزاری می شود. این پروتکل بیش تر برای وب سایت های بانکی و فروشگاهی به کار می رود. امروزه با پیش رفت روز افزون تکنولوژی و هم چنین به وجود آمدن وب سایت های فروشگاهی نیاز به پروتکل HTTPS نیز بیش تر شده است، چون اطلاعات بانکی شما نیز ذخیره می شود و اینکه برخی از وب سایت ها فرم هایی برای عضویت شما قرار داده اند که این اطلاعات باید امن باشد و در اختیار افراد سودجو قرار نگیرد. برای این که بدانید یک وب سایت امن است یا خیر، به نوار آدرس مرورگر خود نگاه کنید اگر به جای Https ، Http نوشته شده باشد آن سایت امن می باشد. مرورگرهای اینترنتی نماد قفل را در نوار آدرس خود نمایش می دهند تا به بصری نشان دهند که اتصال این پروتکل در حال انجام است.

 • سئو خارجی

  hقدامی که بیرون از صفحه ای از سایت، برای بالا آوردن آن در نتایج گوگل و بهبود وضعیت سئو آن انجام می شود، سئو خارجی است. روش ها و اقدامات سئو خارجی می توانند شامل اعمالی روی صفحات دیگری از دامنه وبسایت هدف یا خارج از آن و در سایت ها و مکان های دیگر انجام شود.

 • لینک سازی خارجی

  لینک سازی خارجی یا بک لینک ، هر لینکی که از سایت مبدا که به سایت شما داده شود بک لینک است. بک لینک ها یکی از فاکتور های مهم و تاثیرگذار در سئو سایت هستنــد. گوگل و یا سایر موتورهای جستجو لینک های موجود در سایت ها را دنبال می کنند و اطلاعات کاملی در مورد لینک های خارجی و یا لینک های داخلی سایت دارند. روش های زیادی برای دریافت بک لینک از سایت ها دیگر وجود دارد برای اطلاع از برخی از روش های دریافت بک لینک رایگان می توانید به مقاله ی بک لینک رایگان مراجعه کنید.لینک سازی خارجی یا بک لینک ، هر لینکی که از سایت مبدا که به سایت شما داده شود بک لینک است. بک لینک ها یکی از فاکتور های مهم و تاثیرگذار در سئو سایت هستنــد. گوگل و یا سایر موتورهای جستجو لینک های موجود در سایت ها را دنبال می کنند و اطلاعات کاملی در مورد لینک های خارجی و یا لینک های داخلی سایت دارند. روش های زیادی برای دریافت بک لینک از سایت ها دیگر وجود دارد برای اطلاع از برخی از روش های دریافت بک لینک رایگان می توانید به مقاله ی بک لینک رایگان مراجعه کنید.

مقالات سئو
 • 21 تکنیک سئو

  21 نکته و تکنیک ضروری سئو 2019

  Read more

 • افزایش بازدید

  مشکل افزایش ناگهانی بازدید سایت

  Read more

 • برای سئو (SEO)

  هاست ایران بهتر است یا هاست خارج

  Read more

 • مطالب سئو شده

  ایجاد مطالب سئو شده در سایت 2019

  Read more

 • نقش سئو

  نقش سئو در بهینه سازی سایت

  Read more

 • لینک داخلی

  لینک داخلی و افزایش سئو سایت

  Read more

سوشیال نتورک و سئو

هر چه کاربران بیشتری از سایت شما بازیدکنند رنک وب سایت شما بالاتر می رود. هنگامی که وب سایت شما به صورت اصولی اقدام به بازاریابی کند کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد. بنابراین امکان فروش محصولات شما بیشتر می شود. هم چنین گذاشتن لینک های مستقیم صفحه های وب سایت شما در سوشیال نتورک می تواند، تاثیر به سزایی در افزایش رتبه وب سایت شما داشته باشد. هر کدام از سوشیال نتورک ها می تواند بر بهینه سازی وب سایت شما تاثیر مثبت بگذارند، اما استفاده بیش از حد آن ها را توصیه نمی کنیم.

 • چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم

  چون در صورت نداشتن سئو بازدید کننده نداریم و بدون بازدید کننده سایت هیچ ارزشی ندارد 

  سئو باعث افزایش بازدید و در نتیجه افزایش فروش میگردد

 • منطق ایجاد دسته بندی در محتوا

  منطق ایجاد دسته بندی در محتوا، قبل از شروع به پر کردن سایت خود با تولید محتوا، بر اساس یک ساختار منطقی برای سایت خود تصمیم بگیرید. اول از همه، این باعث می شود که سایت خود را به خصوص برای سایت های بزرگ تر آماده کنید. همچنین می تواند شما را از نیاز به ساختن مجدد سایت خود در آینده جلوگیری کند.

  منطق ایجاد دسته بندی در محتوا

  اغلب در بررسی های انجام شده در SEO می بینم در حالی که بسیاری از مسائل به راحتی حل می شود، این دست بندی ها قابل حل نیست: تجدید ساختار یک وب سایت اغلب منجر به تغییر URL های موجود در وب سایت شما می شود که می تواند در موتورهای جستجو تاثیر منفی داشته باشد. البته شما می توانید این را با تغییر مسیرها اصلاح کنید، اما کار اضافی ایجاد می کند که شما می توانید با شروع از آن به درستی انجام دهید.

  ادامه این مقاله

 • AMP چیست و چه کار بردی دارد؟

  amp چیست ؟ amp در ابتدا یک پروژه تحت نظر گوگل بوده است که هدف آن افزایش سرعت ارائه محتوا با استفاده از کدهای ساده HTML میباشد. دلیل بوجود آمدن amp افزایش استفاده از تلفن های هوشمند همراه میباشد که باعث افزایش نیاز به بارگذاری سریعتر و حجم کمتر دیتا مصرفی میباشد.

  AMP چیست ؟ AMP یا همان Accelerated Moblie Pages از فوریه 2016 جز نتایج رتبه بندی گوگل در نظر گرفته شد. ور در سال 2018 جزع چک لیست سئو قرار گرفت. در این مقاله آموزش سئو، ما قصد داریم تا به شما بگوییم که AMP چیست، چه تاثیری برروی نتایج گوگل دارد و برای استفاده از این شتابدهنده باید چه کاری انجام دهیم

  ادامه این مقاله

 • سئو محلی چیست

  سئو محلی چیست ، تاثیر سئو محلی 2019 ، جستجوی محلی برای کسب و کارهای کوچک قدرتمند است: چهار نفر از پنج نفر از مشتریان برای جستجوی اطلاعات محلی استفاده می کنند، بدین معنی که اگر کسب و کار شما برای جستجوی محلی بهینه سازی نشده باشد، می توانید 80٪ از مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید. به طور خلاصه، جستجوگرهای محلی بسیار مهم هستند اگر بخواهید کسب و کارتان باقی بماند.

  برای کمک به بهینه سازی کسب و کار شما برای جستجوگرهای محلی، ما یک راهنمای جامع ایجاد کرده ایم که ابزارهای جستجوگرانه محلی، بهترین شیوه های جستجوی محلی، نحوه بهینه سازی برای کسب و کار Google My Business و موارد دیگر را شامل می شود.

  ادامه این مقاله

 • الگوریتم پاندا چیست

  الگوریتم پاندا چیست ، الگوریتم پاندا گوگل در 23 فوریه 2011 شروع به کار نمود . هدف اصلی الگوریتم گوگل پاندا، دادن امتیاز بیشتر به سایت های با کیفیت و جذاب است . الگوریتم پاندا تمام تمرکز خود را بر روی محتوای بی کیفیت و یا کپی گذاشته است. که این امر موجب عصابنیت این پاندا جستجوگر می شود.

  البته دقت کنید که هنوز در دنیای وب الگوریتم پاندای گوگل و به ویژه نسخه جدید آن به خوبی شناخته نشده است و نمی توانیم دقیقا بگوییم که به چه روشی وب سایت ها را تحلیل و آنها را طبقه بندی می کند اما آنچه که مشخص شده است این است که الگوریتم پاندا یک الگوریتم محتوا محور با اولویت شناسایی و فیلتر کردن محتوای وب با کیفیت است. بنابراین در این مقاله روش مفید و کاربردی برای جلوگیری از مواجه شدن با خشم الگوریتم پاندا و جا شدن وب سایتمان در دل این الگوریتم می پردازیم.با ما همراه باشید.

  ادامه این مقاله

 • جستجو کلمات و کپی رایت کلمات کلیدی

  جستجو کلمات و کپی رایت کلمات کلیدی ، اگرچه موضوع تحقیق کلیدی برای Joomla خاص نیست ، اما یکی از مهم‌ترین مراحل فرآیند SEO است .اول من یک اخطار کوتاه اما بسیار مهم می‌دهم : مطمئن شوید که محتوای شما عمدتا بر روی خوانندگانش متمرکز است .بسیاری از مردم در ابتدا برای گوگل می‌نویسند ، که منجر به متن پر از کلمات کلیدی شده‌است که برای خواندن آن بسیار بد است .تا زمانی که کاربران شما اولویت اول شما هستند ، از کلمات کلیدی خود به عنوان wisely استفاده کنید .

  ادامه این مقاله

 • خطراتی که سئو را تهدید می کند

  خطراتی که سئو را تهدید می کند و جلوگیری از خطرات سئو، بسیاری از صاحبان کسب و کار زمان زیادی را صرف دیدن سئو می کنند و ما آنها را درک می کنیم. در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو اطلاعات زیادی وجود دارد و اطلاعات غلطی وجود دارد، و این واقعا می تواند مشکل تصمیم گیری درست برای سئو را افزایش دهد.

  در حالی که یک استراتژی موثر برای جستجوگر های اینترنتی چند ماه طول خواهد کشید تا نتایج مثبتی برای یک شرکت به ارمغان بیاورد، و این تاکتیکها ممکن است برای شرکت ها، غیر از SEO سازگار نباشد، سئو می تواند بهبود قابل ملاحظه ای در مواجهه آنلاین و سود آنلاین شرکت ایجاد کند.

  ادامه این مقاله

 • سئو یا برندینگ

  سئو یا برندینگ حق انتخاب باش شما است شما هم فکر می کردید این دو تاثیر گذار بر هم تیستند اما مدت ها فعالیت در این باره ما را به این واداشت مقاله ای جامع برای شما تدارک ببینیم .تا با بررسی این دو به شما نشان دهیم بدون یکدیگر کاربردی ندارد.

  ادامه این مقاله

 • الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

  الگوریتم مرغ مگس خوار چیست | الگوریتم مرغ مگس خوار چه تاثیری بر نتایج جستجو دارد ، گوگل به تازگی الگوریتمی به خود اضافه کرده که نام آن مرغ مگس خوار است . این الگوریتم برای مرتب کردن نتایج جستجو بکار می رود . ما در این مقاله می خواهیم به شما اطلاعات کاملی را در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار ، ارائه دهیم .

  بگذارید در ابتدا به شما بگویم الگوریتم جستجو چیست ؟
  الگوریتم جستجو یک اصطلاح فنی است . هدف این الگوریتم مرتب سازی میلیاردها صفحه ی وب است ، تا با این مرتب سازی بتواند بهترین نتیجه ی ممکن را به کاربر نمایش دهد .

  ادامه این مقاله

 • سئو سیاه و روش های آن

  سئو سیاه و روش های آن | سئو کلاه سیاه | سئوی سیاه ، معنی سئوی کلاه سیاه به عبارتی یعنی روش ها و تکنیک های بسیار خطر ناک برای بالا بردن اعتبار وبسایت که گاهی ممکن است حتی اعتبار وبسایت شما را بسیار زیاد کاهش دهد.


  سئو کلاه سیاه چیست ؟

  سئوی کلاه سیاه به روش ها و تکنیک هایی که برای گمراه کردن و یا دور زدن گوگل میباشد میگویند .

  روش هایی مثل :
  کامنت اسپم
  مخفی کردن لینک ها و تکست ها
  کلید واژه زیاد
  صفحات Doorway
  دستکاری لینک ،خرید لینک، مجلات تبلیغاتی، و لینکهای افزایش دهنده رنک سایت
  کپی کردن
  گزارش تخلف رقبا
  لینک فارم ،( مجموعه ای از وب سایتها که هر سایتی را در پیوندهای خود لینک می کنند)
  چرخه لینکها یا لینک ویل ( استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و لینک کردن در چندین شبکه اجتماعی)
  صفحات مشکوک مثل صفحاتی که دارای ویروس و تروجان هستند.

  ادامه این مقاله

 • سئو سفید و روش های آن

  سئو سفید و روش های آن | سئو کلاه سفید | تکنیک های سئو کلاه سفید ، باتوجه به اسم سئو کلاه سفید همگان متوجه سئو مطمئن می شوند و سئو کار به روش کلاه سفید در مسیر قوانین حرکت می نماید. سئو کلاه سفید به روش های اصولی و درست بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که در این روش کلیه خط مشی موتورهای جستجو در نظر گرفته می شود .

  در ادامه به روشهای انجام سئو سفید پرداخته ایم با ما همراه باشید . البته راههای سئو سفید معمولا در بلند مدت جواب می دهند و ریسکی را متوجه وب سایت نمی نمایند.
  تکنیک های انجام سئو کلا سفید به دسته های مختلفی تقسیم می شود که در زیر با چند روش برتر آن آشنا می شوید 

  ادامه این مقاله

 • سئو دائمی

  سئوی دائمی ، آیا به فکر سئو و بهینه سازی دائم سایت خود هستید؟ حتما در مورد انتخاب شرکت مناسب برای انجام کار سئو حرفه ای سایت خود بیشتر فکر کنید . خدمات سئو چیزی جز بالا بردن کیفیت یک سایت از طریق ارسال مقالات با کیفیت در زمینه مورد نظر در سایت به صورت منظم، ایجاد بک لینک در سایت های مرتبط، استاندارد سازی کد نویسی صفحه و رفع عیب مشکلات هاستینگ نیست.


  مهمترین دلیلی که گوگل در صفحه اول شما را نمایش دهد ، این است که شما سایت با کیفیتی داشته باشید . هیچ کس نمی تواند رتبه سایت شما را تضمین کند و هیچ شرکتی نمی تواند اعلام کند که خدمات سئو دائمی و تضمینی به شما می دهد . اما گروه سئوهاما باتوجه به تجربه کاری که در این زمینه دارد میتواند به جرات بگوید ، سئو حرفه ای انجام می دهد و سئو سایت شما را تضمین می نماید.
  همان طور که می دانید خدمات سئو ارزان نیست و برای بالابردن رتبه ی با استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر می بایست بررسی های بسیاری توسط کارشناسان سئو انجام شود و چند نفر می بایست به صورت مداوم بر روی سایت فعالیت نمایند و تغییرات سایت را چک کنند.متخصصین سئو می بایست اطلاعات خود مدام بروز نمایند ، زیرا دنیای انیترنت دائما در حال تغییر می باشد ، روز بروز در حال پیشرفت می باشد و متخصصان سئو می بایست این تغییرات را مدام چک کنند.

  ادامه این مقاله

 • متا تگ های سئو

  متا تگ های سئو ، متا تگ های سئو برچسب های متا نشان دهنده آغاز بسیاری از آموزش های SEO، برای بهتر یا بدتر است. من دقیقا چگونگی معرفی این موضوع را در نظر گرفتم، زیرا همیشه درباره بدی از برچسب های متا، یعنی کلمات کلیدی meta tag می شنویم. یکی از اولین چیزهایی که در هر بررسی سایت بررسی شده است، سوءاستفاده از متا تگ ها است، عمدتا به این دلیل که آنها در بالای هر صفحه در header قرار دارند و بنابراین اولین چیزی که دیده می شود. اما ما نمی خواهیم خیلی منفی باشیم متا تگ ها بعضی از بهترین ابزارها در یک رونویسی بازاریابی جستجوگر هستند.

  متا تگ ها بیش از توصیف و کلمات کلیدی وجود دارد، هرچند که این دو بیشتر برداشت می شوند. من از بهترین، (در تجربه من) از خیر، بد و بی تفاوت، از هم جدا کرده ام. شما متوجه خواهید شد که این لیست طول می کشد که ما به آن ها بد خواهیم شد. من نمی توانم تمام تگ های متا را اضافه کنم، اما یک منبع متا تگ جامع وجود دارد که شما باید چک کنید اگر شما علاقه مند به همه چیز است که خارج از آن وجود دارد.

  ادامه این مقاله

 • ترکیب سئو و تجربه کاربری

  ترکیب سئو و تجربه کاربری ، وقتی شروع به سئو کردن سایت کردم ، رتبه بندی در نتایج گوگل تنها چیزی بود که مهم بود. من خجالت می کشم که بپذیرم، در روزهای اول ، اقدامات بهینه سازی من، فقط تکرار کلمات کلیدی در صفحه بود ، بدون اینکه به خراب کردن تجربه بازدید کننده فکر کنم .


  در واقع، یکی از مهمترین تحولاتی که طی سال های اخیر رخ داده است ، متخصصان جستجوگرها (بازاریابان دیجیتال، بازاریابان دیجیتال، بازاریابان اینترنتی، بازاریابان ورودی و غیره) هستند که به عنوان بازاریابان واقعی رشد کردند. ما متوجه شدیم که کمک به کسب و کارها در دستیابی، جذب و تبدیل مخاطبان هدف، بهتر از رتبه بندی موتورهای جستجو است. اما ما تنها کسانی نیستیم که رشد کرده اند. موتورهای جستجو نیز بزرگ شدند. اسپم ها همیشه ساده ترین راه برای دستیابی به رتبه بندی هستند. به همین دلیل موتورهای جستجو مجبورند موانع را افزایش دهند، و پس از آن متخصصان جستجوگر اینترنتی مجبورند با موانع بالاتری رو به رو شوند. این چرخه بالاخره به کجا می رود ؟ موتورهای جستجو باید از ما تشکر کنند !

  ادامه این مقاله

 • محتوای تکراری چیست

  محتوای تکراری چیست و چگونه می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد ، محتوای تکراری بزرگترین مشکل سایت ها میباشد که میتواند حتی سایت را در حد جرمیه و حذف از نتایج گوگل پیش ببرد.

   هر گونه محتوای تکراری در سایت شما می تواند خطر بزرگی برای رتبه بندی موتور های جستجو باشد. البته، شما باید مطمئن شوید که محتوای شما منحصر به فرد است و از جایی دیگر کپی نمی شود و یا در سایر قسمت های سایت شما مجددا استفاده نمی شود، اما شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همان صفحه را نمی توان از طریق چندین URL بارگذاری کرد. ایم مشکل در زمان ساخت صفحه ها و منوها یا تگ های اشتباه پیش می آید.

  ادامه این مقاله

 • سئوکار کیست | متخصص سئو کیست

  سئوکار کیست | متخصص سئو کیست و چرا باید سئوکار داشته باشیم؟ در این مقال سعی میکنیم به شما بیاموزیم سئوکار کیست و چرا باید یک سئو کار داشته یا نداشته باشیم. برای دانستن این مهم ابتدا باید بدانیم

   

  سئوکار کیست ؟
  جالب است بدانید خیلی از سئوکار ها در اصل سئوکار نیستند دلیل این صحبت این است که در حال حاضر تعداد سئوکار ها یا متخصصین سئو از تعداد طراحان سایت بیشتر است قبل از شروع بهتر است به چند نکته توجه کنید ابتدا بدانید سئو چیست و سپس مقاله سئو در زمینه دروغ های سئو را مطالعه کنید حالا شما میدانید سئو چیست سئوکار کیست به بررسی شغل سئو میپردازیم .

  سئوکار شما هستید بله خود شما ، اشتباه نکنید. سئو چیزی جز بهینه سازی برای موتور های جستجو نیست این را همه جا شنیده اید ولی باید بدانید واقعا خود شما سئوکار هستید ببینید سئو چیزی بیشتر از رساندن مفهوم درست کالا یا خدمات شما به مشتری شما نمی باشد شما سال ها برای محصول خود زحمت کشیده اید چه کسی جز شما میتواند این مفهوم را به مشتری برساند آن هم به درست ترین روش ممکن .

  ادامه این مقاله

 • آموزش سئو وردپرس

  بسیاری از طراحان وب سایت ها بر این باورند که وردپرس یکی از بهترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که از آن می توان برای طراحی انواع وب سایت ها همانند: وب سایت فروشگاهی، وب سایت های چند زبانه، وب سایت های آموزشی … استفاده کرد. مهم نیست که از چه سیستم مدیریت محتوای برای وب سایت خود استفاده می کنید، مهم این است که با روش های اصولی بتوانید آن را بهینه کنید.

  ما در این بخش فقط به برخی از مهم ترین نکاتی که می تواند بر سئو سایت وردپرسی شما موثر باشد، اشاره می کنیم.

  انتخاب مناسب ترین قالب وردپرس
  اولین نکته ای که در سئو وردپرس اهمیت دارد، انتخاب یک قالب مناسب است. بالا بودن قیمت یک قالب ملاکی مناسبی برای انتخاب آن نیست. قالب یک سایت باید با موضوع سایت همخوانی داشته باشد. زیبایی ظاهری سایت اهمیت بسیاری دارد اما همه چیز نیست. مثلا برخی از قالب ها ظاهر بسیار زیبایی دارند ولی به دلیل داشتن کدهای پیچیده یا حجم بالایی که دارند، باعث کند شدن سرعت بارگذاری وبسایت شما می شوند.

  ادامه این مقاله

 • خزنده گوگل چیست

  خزنده گوگل چیست ؟ سئو مبحثی بسیار بزرگ است. شما برای اینکه بهتر بتوانید سئو و بهینه سازی سایت را درک کنید و وب سایت خود را سئو کنید، لازم است ابتدا با برخی اصطلاحات پایه سئو آشنا شوید. در این مقاله به بررسی این که خزنده گوگل و ایندکس گوگل چیست می پردازیم.


  خزنده گوگل چیست

  Google Crawling و Indexing در لغت به معنای خزیدن و لیست سازی هستند. اگر مدت زمان کمی با وب کار کرده باشید با اصطلاح های Crawling و Indexing آشنایی دارید.

  Crawling و Indexing هر دو به جهان وب وابسته هستند. وقتی گوگل از وب سایت شما بازدید می کند. این فرایند توسط ربات خزنده عنکبوتی گوگل انجام می شود.
  پس از آن که فرایند خزنده عنکبوتی به پایان رسید، نتایج بر روی شاخص گوگل ( جستجو در وب سایت ) قرار می گیرد.

  ادامه این مقاله

 • سندباکس گوگل چیست

  سند باکس گوگل چیست ؟

  گوگل هیچ گاه وجود سند باکس را تایید رسمی نکرده است، به این دلیل که وب مسترها نتوانند از این موضوع سواستفاده کنند. زمانی که گوگل به سایت شما مشکوک شود در اقدامی خاص وب سایت شما را داخل سند باکس قرار می دهد این کار گاهی جذاب هم به نظر می آید، بدین معنا که ممکن است گاها برای مدتی به صفحات اول گوگل بیایید و بعد از مدتی به کل از نتایج سرچ گوگل حذف شوید! شاید از خود بپرسد چرا؟
  جواب این سوال ساده است گوگل به نظر مخاطب احترام می گذارد، اگر بازدیکنندگان به سایت شما مراجعه کنند و بعد از صرف زمان بسیار کمی سایت شما را ترک کنند، گوگل این کار مخاطبان را به منظور عدم رضایت آن ها از سایت شما می داند و سپس وب سایت شما را در سند باکس خود قرار می دهد.

  ادامه این مقاله

 • سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا

  سئو جوملا | بهینه سازی سایت جوملا | بهبود سئو در جوملا | افزایش سئو در جوملا | افزونه های سئو جوملا ، احتمالا شما سیستم مدیریت محتوای جوملا را برای طراحی سایت خود انتخاب کرده اید که در حال خواندن این مقاله می باشید. ممکن است یک قالب آماده باب سلیقه خودتان انتخاب کرده باشید و بخواهید تمام محتوای خود را در آن قرار دهید. مطمئنا آماده برای در دسترس قرار دادن سایت خود، به صورت عمومی و برای مخاطبان خود هستید.

  حال مسئله ای که در اینجا پیش می آید (مخصوصا اگر از قالب پیش فرض جوملا استفاده کرده اید)، این است که مخاطبان، نمی توانند سایت شما را در صفحه اول گوگل پیدا کنند، چون که پروسه سئو جوملا هنوز انجام نشده است. اگر تمایل دارید که یک سایت منطبق با پارامترهای موتورهای جستجو را داشته باشید خواندن این مقاله را از دست ندهید . این نکات را ما در 11 مرحله برای شما خلاصه کرده ایم تا پس از رعایت آنها سئو وب سایت جوملایی شما تضمین شود. اگر در زمینه سئو جوملا با خواندن این مقاله مشکلتان حل نشد ، می توانید با گروه تخصصی سئو هاما تماس حاصل فرمائید.

  ادامه این مقاله

 • استفاده از بلاگ در سئو

  استفاده از بلاگ در سئو بسیاری از افرادی که وب سایت های فروشگاهی دارند تصور میکنند داشتن بلاگ برای آن ها امری ضروی نیاز نیست و بدون آن هم می توانند سایت خود سئو سازی کنند ، اگر تصور شماهم این است بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا با تاثیری که بلاگ می تواند در بهبود سئو سایت شما داشته باشد آشنا شوید و در انتها بتوانید با راهکارهای گفته شده در این مقاله ، بلاگ مناسبی برای سایت خود بسازید .


  تاثیر بلاگ در سئو

  در ماه May سال 2015 اعلام شد که حدود 47 میلیارد صفحه ی وب در گوگل وجود دارد که همه روزه نیز به مقدار آن افزوده می شود ، این رقم به نوبه ی خود می تواند تهدید بزرگی برای کسب و کارهای باشد که قصد دارند از اینترنت برای کسب درآمد استفاده کنند.

  بلاگ ها یه روش مناسب برای ارتباط با مشتریان هستند ، زمانی که کاربری وارد سایت شما می شود و از محتوای وب سایت شما استفاده می کند،، شما را به عنوان یک سایت قدرتمند تصور می کند و اعتماد بیشتری به شما می کند .

  ادامه این مقاله

 • الگوریتم رنک برین چیست

  الگوریتم رنک برین چیست، الگوریتم رنک برین چیست؟ گوگل از تکنولوژی یادگیری ماشین که به آن RankBrain گفته می شود ، برای ارائه نتایج جستجوی خود کمک می گیرد . ما در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را در مورد الگوریتم گوگل رنک برین ارائه دهیم.


  الگوریتم رنک برین

  گوگل از یک سیستم هوشمند به نام رنک برین ، برای کمک به مرتب سازی نتایج جستجوی خود ، استفاده می کند . حتما این سوال ها برای شما پیش آمده که ، این الگوریتم چگونه کار می کند ؟ و چه تاثیری بر سیستم رتبه بندی گوگل دارد ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ها تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

  ادامه این مقاله

 • حباب گوگل چیست

  حباب گوگل چیست ؟ راه نجات از حباب گوگل چیست ؟ در این مقاله قصد داریم شما را اصطلاح حباب گوگل و راه های نجات از آن آشنا کنیم.
  حباب گوگل چیست ؟ گوگل همه روزه در حال تغییر الگوریتم های خود می باشد تا بتواند هر چه بیشتر رضایت بازدیدکنندگان خود را جلب کند و جستجویی موفق را در اختیار آن ها قرار دهد. گوگل برحسب فاکتورهای همچون موقعیت جغرافیای بازدیدکنندگان، زبان موتور جستجو، سیستم مورد استفاده کاربران و غیر نتایج مختلفی را به کاربران نمایش می دهد.

  اگر شما وارد حساب کاربری خود در گوگل شوید و سپس با همان مرورگر به جستجو در گوگل بپردازید، گوگل تمامی اطلاعات شما از قبیل کلمه کلیدی جستجو شده، الگوریتمی که برای آن سرچ استفاده کرده، لینک های نشان داده شده، مدت زمانی که شما در آن وب سایت صرف کرده اید و چند عامل دیگر را در پایگاه داده خود ذخیره می کند تا زمانی که شما مجددا اقدام به جستجو کردید، آن گاه بر اساس این اطلاعات نتایج را چیدمان می کند.

  مثال شما در جستجو یک گوشی موبایل هستید و نمی توانید تصمیم بگیرید، چند روز بعد دوباره سعی می کنید، گوگل ابتدا سایت های بازدید شده را با تاریخ و ساعت بازدید به شما نشان می دهد، این کار باعث سرعت بخشیدن به شما در سرچ می شود چون حالا می دانید که چه وب سایت هایی را دیده اید یا بازدید می کنید یا کلا سراغ وب سایت های جدید می روید.

  ادامه این مقاله

 • الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

  الگوریتم پنگوئن گوگل چیست اگر علاقه مند به زمینه سئو و بهینه سازی سایت باشید حتما نام الگوریتم پنگوئن گوگل به گوشتان خورده است و یا افرادی را مشاهده کرده اید که بدون توجه به نقش مهم این الگوریتم فعالیت های اشتباهی را بر روی سایت خود انجام داده اند که متاسفانه منجر به جریمه شدن آن ها توسط گوگل شده است.

  اگر می خواهید از جریمه پنگوئن گوگل در امان باشید، حتما به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید ما در این مقاله سعی کرده ایم شما دوستان را از آخرین تغییرات الگوریتم پنگوئن باخبر کنیم.


  پنگوئن گوگل چیست

  الگوریتم پنگوئن گوگل در تاریخ ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۲ ( سه شنبه ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۱ ) منتشر شد. هدف اصلی این الگوریتم حذف وب سایت هایی بود که از سئو سیاه استفاده کرده بودند تا بتوانند رتبه بهتری از گوگل دریافت کنند. با انتشار این الگوریتم بسیاری از وب سایت ها جریمه سنگینی شدند و برخی دیگر نیز برای در امان ماندن از این جریمه مجبور شدن تغییرات اساسی در وب سایت خود ایجاد کنند.


  تغییرات پنگوئن گوگل

  تقریبا یک سال است که الگوریتم پنگوئن گوگل نسخه ۴ منتشر شده است. گوگل این تغییرات را آرام آرام اعمال کرد تا وب سایت ها فرصت کافی برای درک و همسو کردن سیاست های خودشان با این الگوریتم جدید داشته باشند. پنگوئن گوگل جدید برای بازاریابان مانند شمشیر دولبه ای عمل کرد.

  ادامه این مقاله

 • افزایش نرخ کلیک سایت| کلیک سایت

  افزایش نرخ کلیک سایت| کلیک سایت | CTR ، درصد تعداد کلیک به تعداد نمایش را در تبلیغات اینترنتی CTR می نامیم.

  تعریف نرخ کلیک

  نرخ کلیک در واقع نسبت تعداد کلیک‌ها در برابر تعداد کل دفعاتی است ، که محتوا یا تبلیغ شما دیده شده است. منظور کلیک بر روی لینک های ظاهر شده در نتایج جستجو از سایت های مورد نظر است . نرخ کلیک ، تنها یکی از فاکتورهای مورد استفاده در بررسی کیفیت نتایج به نمایش درآمده برای جستجوهای کاربران است. جستجوگر گوگل همواره از رویکردهای متفاوتی برای بررسی ارزیابی کاربران نسبت به نتایج به نمایش درآمده به آنها، استفاده مینماید . راهکارهایی نیز برای افزایش نرخ کلیک سایت وجود دارد که ما در ادامه می خواهیم به چند نمونه از این راهکارها بپردازیم

  ادامه این مقاله

 • پدرسئو

  پدر سئو ، در زمانه ای که خیلی از دوستان سعی در ایجاد مارکتینگ برای خود میکنند لازم است بدانید که پدر سئو کیست. اما قبل از آن باید بدانید در دیجیتال مارکتینگ و برند سازی به کسی پدر گفته میشود که توانسته باشد نوع آور یا مخترع سئو باشد. ابتدا باید بدانید سئو چیست پس از آن باید بدانید که سئوکار کیست | متخصص سئو کیست حال به جای بحث زیاد در این زمینه به مطالعه بخشی از مقاله پدر سئو کیست که توسط دوست گرامی آقای مهندس محمد دانیالی نوشته شده است میپردازیم.

  ادامه این مقاله

 • سئو و بهینه سازی سایت چیست

  سئو و بهینه سازی سایت چیست | بهینه سازی وب سایت seo ، سئو چیست ؟ سئو چه کاربردی دارد؟ سئو چه کمکی به رونق کسب و کار من می کند؟ چگونه سایت خود را سئو کنم؟ همه ی این سوال ها وقتی در ذهن ایجاد می شوند که بخواهید از طریق دنیای پر رقابت وب، کسب درآمد کنید. ما در این مقاله سعی کرده ایم به مفهوم سئو و بهینه سازی وب سایت از یک زاویه متفاوت نگاه کنیم تا شما علاوه بر اینکه با مفهوم SEO آشنا می شوید، چند تکنیک کاربردی در SEO را نیز بیاموزید تا درنهایت بتوانید از مزایای سئو بهره مند شوید.

   

  اگر عبارت سئو چیست را در گوگل سرچ کنید با انبوهی از وب سایت ها مواجه می شوید که همه ی آن ها تعریف هایی کاملا مشابه و نامفهومی از سئو را ارائه داده اند که فقط باعث سردگمی هرچه بیشتر شما می شود. ما در این مقاله سعی کرده ایم به مفهوم سئو از یک زاویه متفاوت نگاه کنیم تا شما علاوه بر اینکه با مفهوم SEO آشنا می شوید، چند تکنیک کاربردی در SEO را نیز بیاموزید تا درنهایت بتوانید از مزایای سئو بهره مند شوید.

  ادامه این مقاله

 • دروغ های سئو

  دروغ های سئو ، مدتی است همه با تبلیغاتی مواجه می شویم که بسیار عجیب اند ولی با دقت زیاد می بینیم عده ای خود را پدر سئو ، برادر سئو یا مادر سئو معرفی می کنند و با برگذاری دوره هایی در قالب وبینار و دورهمی سعی در برند سازی شخصی دارند . جالب است بدانید بیشتر مباحث مطرح شده در این دوره ها بسیار سطحی و بدون پشتوانه علمی هستند . در ادامه به بررسی تعدادی از این مباحث می پردازیم .

  دروغ های سئو

  دکترای سئو!

  سئو چیست سئو علم نیست ، سئو یک فرایند کاملا تجربی با در نظر گرفتن متغیر های بسیاری است .
  مثال :
  شما دو سایت مشابه در زمینه سئو و بهینه سازی را در نظر بگیرید ؛ هردو با یک کلمه صدر نشین هستند اما وقتی با دقت نگاه می کنید هرکدام کد نویسی خاص خود مطلب نویسی خاص و .... را دارند . این بدین معناست که هیچ کدام با یک الگوریتم مشخصی به این جایگاه نرسیده اند .
  پس سئو چیزی نیست که در دانشگاه ها تدریس شود . خود کارمندان گوگل هم به طور کامل الگوریتم های گوگل را نمی دانند . سئو چیزی نیست که کسی درس بخواند و سپس مدرکی بگیرد ! آن هم از نوع دانشگاهی ! دروسی که برای سئو در کل دنیا ارائه می شود ، تنها اصول پایه سئوست و مواردی است که توسط تجربه مدرس به دست آمده است امکان خطا و اشتباه در آن وجود دارد . لذا با شنیدن دکترای سئو ، پدر سئو و ... نیشخندی بزنید و آن شخص ، شرکت و یا سایت را ترک کنید .

  ادامه این مقاله

 • رتبه الکسا

  به الکسا معیار درستی برای سنجش نیست فقط یک آمار گیر بدون پشتوانه استدر ادامه این مقاله از مقالات آموزش سئو شما را با الکسا و روش کار کرد آن آشنا میکنیم ابتدا باید بدانید

   

  الکسا چیست ؟

  الکسا alexa یکی از وب سایت های آنالایز کننده ترافیک وب سایت ها است که در کنار گوگل وبمستر ودیگر ابزار های سئو وب سایتها را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه بندی می کند.

  الکسا در سال 1996 توسط 2 نفر به نامهای Brewster Kahle و Bruce Gilliat پایه گذاری شد.
  نام الکسا الهام گرفته از Royal Library of Alexandria بزرگترین کتابخانه مصر باستان قبل از میلاد یا کتابخانه سلطنتی اسکندریه است.
  در سال 1999 الکسا توسط شرکت آمازون به مبلغ 250 میلیون دلار خریداری شد و بعد از آن همکاریهایی با گوگل، مایکروسافت، پروژه دایرکتوری بازDMOZ و ... داشته.

  ادامه این مقاله

 • الگوریتم های گوگل

  الگوریتم های گوگل ، اگر شما به دنبال بازاریابی اینترنتی هستید یا حتی به طور منظم به دنبال اطلاعات آنلاین هستید، احتمالا از الگوریتم های Google شنیده اید. اما آیا شما تا به حال فکر کرده اید که آن ها دقیقا چه چیزی هستند؟ برای درک آنچه یک الگوریتم گوگل است، ابتدا به آنچه که الگوریتم ها به طور کلی هستند نگاه کنید. تعریف استاندارد عبارت است از: مجموعه ای از قوانین برای حل مشکل در تعداد محدودی از مراحل.
  در زبان کامپیوتر، یک الگوریتم صحنه ای را برای رایانه فراهم می کند تا کار خاصی انجام دهد. به عنوان مثال، رایانه ممکن است برنامه ریزی شود تا به صورت تصادفی یک عدد بین 1 تا 100 قرار بگیرد. این کار یک نقطه شروع و نقطه پایان است. بنابراین، محدود است.

  روش دیگری برای نگاه کردن به یک الگوریتم این است که آن را به عنوان یک معادله ریاضی در نظر بگیرید. از شما خواسته می شود که از 4 به 100 به 80 برسد. پس از آن می توانید بگویید: "100، 96، 92، 88، 84، 80." در مقاله، شما انتظار می رود در یک ستون نشان دهید که چگونه هر پاسخ را بدست آورید با کم کردن تعداد 4. اگر چه این یک نگاه ساده به الگوریتم است، آن را در درک نسخه های پیچیده تر کمک خواهد کرد.

  ادامه این مقاله

 • کلمات کلیدی چیست

  کلمات کلیدی چیست

  کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که ، نشانگر محتوای اصلی وب سایت شما هستند . از نظر سئو ، کلمات کلیدی ، کلمه یا عبارت هایی هستند که توسط کاربران در گوگل جستجو می شوند . شما هر آن چه که در صفحه ی سایت خود قرار می دهید همانند : تصاویر ، ویدیوها و... همگی جز کلمات کلیدی وب سایت شما هستند ، که توسط کاربر مورد جستجو قرار می گیرند .

  شما به عنوان وب مستر یک سایت و یا کسی که قصد تولید محتوا ( نوشتن مقاله بر اساس سئو ) برای یک وب سایت را دارید ، باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ، بازدیدکنندگان آن ها را در گوگل جستجو می کنند . بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که ، کلمه ی مورد نظر آن ها توسط بازدیدکنندگان در گوگل جستجو می شود ، در حالی که مخاطب با توجه به دیدگاه خود کلمه ی را جستجو می کند .

  حال که با مفهموم کلمات کلیدی آشنا شدید ، شاید بخواهید بدانید چرا کلمات کلیدی مهم هستند

  ادامه این مقاله

 • چک لیست سئو

  چک لیست سئو ، چک لیست سئو برای هر سایت و هر کلمه که میخواهید سئو کنید متفاوت است اما در کل به دو بخش تقسیم میگردد بخش اول چک لیست عمومی که شامل همه کارهایی میشود که باید انجام شود قسمت دوم بخشی که باید برای کلمه خاص استفاده شود .

  چک لیست سئو
  قبل از شروع مقاله چک لیست سئو لطفا مقاله سئو چیست را مطالعه کرده و دقت کنید چک لیست سئو خودتان را همیشه بروز کنید الگوریتم های گوگل همیشه در حال بروز رسانی هستند ولی همیشه در حال تکمیل هم نه نقض هم پس با دقت به الگوریتم ها برنامه ریزی کنید .

  ادامه این مقاله

 • سئو یا ادوردز

  سئو یا ادوردز ؟ سوالی که چند وقتی است ذهن همه را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ دادن به این سوال باید ابتدا با تعریف سئو و ادوردز و مزایا و معایب هر یک آشنا شوید، تا بتوانید تشخیص دهید که کدام روش SEM ( بازاریابی در موتورهای جستجو ) برای وب سایت شما مفیدتر خواهد بود.

  مزایای سئو

  1- سئو ارزان و رایگان است.

  2- با سئو بیشتر دیده می شوید و ترافیک بیشتری را جذب می کنید.

  3- سئو می تواند شما را به یک برند تبدیل کند. ( برای درک بهتر این موضوع به مقاله ی برندینگ چیست مراجعه کنید. )

  4- هزینه های تبلیغات و بازاریابی شما به طور چشم گیری کاهش می یابد.

  5- شما از رقبای خود فاصله ی چشمگیری می گیرید.

  6- وقتی در گوگل اول هستید، در نگاه مشتریان نیز اول خواهید بود.

  7- احتمال استفاده از خدمات و یا کالاهای شما برای جستجو کنندگان گوگل بالای ۹۰ درصد می شود.

  مضرات سئو


  1- سئو واقعی زمان بر است.

  2- سئو واقعی مشکل است.

  3- اگر شما قادر به انجام سئوی سایت خود نباشید، باید برای انجام سئو هزینه پرداخت کنید.

  حال که با سئو آشنا شدید، بهتر است کمی درباره ادوردز نیز بدانید.

  ادامه این مقاله

 • آخرین به روز رسانی جستجوگر گوگل

  آخرین به روز رسانی جستجوگر گوگل و تغییرات الگوریتم ، دنیای دیجیتال در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری پویا و تاثیرگذار است. بیشتر متمرکز و رقابتی است. با هدف نهایی شما برای دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو بالا و حفظ آنها، شما باید از آخرین به روز رسانی های گوگل SEO را دنبال کنید. این حرکت اولیه به سمت آگاه شدن از آخرین روند جستجو در SEO و باقی ماندن متمرکز است.


  با مقاله الگوریتم گوگل از سری آموزش سئو با ما همراه باشید

  به روز رسانی های SEO به طور مستقیم با به روز رسانی الگوریتم گوگل که موتورهای جستجو دریافت می کنند متناسب است. از آنجا که گوگل پیشگام در بازاریابی جستجو است، تغییرات جدید در به روز رسانی الگوریتم Google برای بهبود بهینه سازی وب سایت شما حیاتی است. مدیران وبسایت باید فهم زیادی از تمام آخرین به روز رسانی الگوریتم موتورهای جستجوگر گوگل و رویه های مرتبط با آن داشته باشند؛ چرا که تنها این می تواند آنها را به آخرین به روز رسانی های SEO در سال 2017 برای بهینه سازی وب سایت ها، اطمینان از رتبه بندی DA و رتبه بالا در SERPs بفهماند.

  به طور عمده، گوگل در راستای افزایش مدیران جستجوی وب خود برای کاربران آنلاین، و با نگه داشتن مسیر تغییرات در به روز رسانی الگوریتم گوگل، بازاریابان می توانند رتبه بندی سایت های خود را افزایش دهند. گوگل دارای سابقه طولانی از به روز رسانی الگوریتم معروف SEO است که کانال سازی مکانیزم رتبه بندی SERPs.

  برای پیدا کردن آخرین به روز رسانی های گوگل SEO، بازاریابان باید آخرین به روز رسانی های الگوریتم های SEO زیر را بررسی کنید.

  ادامه این مقاله

 • کلمات کلیدی در سئو

  کلمات کلیدی در سئو، اگرچه موضوع پژوهش کلمات کلیدی برای سئو مشخص نیست، اما یکی از مهمترین مراحل پردازش جستجوگرها کلمات کلیدی در سئو است.

  کلمات کلیدی در سئو


  ابتدا یک مثال کوتاه، اما بسیار مهم را می زنم: اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در درجه اول بر خوانندگان شما تمرکز دارد. بسیاری از افراد برای گوگل به طور عمده می نویسند، که در نتیجه متن با کلمات کلیدی نامطلوبی پر می شود که برای خواندن وحشتناک است. تا زمانی که کاربران شما اولویت اول شما باشند، از کلمات کلیدی خود به عنوان عاقلانه استفاده کنید. اگر بین خوانایی و استفاده دقیق از کلمه کلیدی اختلاف وجود دارد، برای خوانایی انتخاب کنید. و املای خود را بررسی کنید

  (نکته: از برنامه Grammarly.com در Google Chrome استفاده کنید. این رایگان است و همچنین در ویرایشگر جوملا عالی کار می کند).

  ادامه این مقاله

 • سئو خارجی چیست

  سئو خارجی چیست، همانطور که می دانید، بیشتر افراد از موتورهای جستجو برای پیدا کردن محصولات یا اطلاعات مورد نظر خود استفاده می کنند و همچنین حدود 90 درصد افراد برروی لینک هایی که در صفحه اول ظاهر می شوند، کلیک می کنند. بنابراین نیاز به سئو کردن سایت همه روز بیشتر می شود.
  سئو را میتوان به دو دسته تقسیم کرد : سئو داخلی و سئو خارجی، که هر کدام تکنیک های خاص مربوط به خودشان را دارند، البته هر چند دارای مشترکاتی می باشند.

  ادامه این مقاله

 • تاثیر بک لینک بر سئو

  تاثیر بک لینک بر سئو ، بک لینک چیست ؟ بک لینک چه تاثیری بر سئو سایت دارد ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از عوامل تاثیرگذار بر سئو سایت آشنا کنیم. ابتدا تعریف ساده ی از بک لینک را ارائه می دهیم و سپس از تاثیر آن بر سئو سایت صحبت خواهیم کرد.


  بک لینک چیست ؟

  بک لینک همان لینکی است که یک وب سایت، از یک وبسایت دیگر دریافت می‌کند. فرض کنید شما یک وب سایت دارید که محتوای آن مربوط به مسائل پزشکی می باشد. اگر وب سایت دیگری که محتوای آن مسائل سلامتی و بهداشت است، لینک سایت شما را درون وب سایت خود قرار دهد، شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده اید.


  تاثیر بک لینک بر سئو

  گوگل به عنوان ابر قدرت بازاریابی موتورهای جستجو، قوانین سخت گیرانه ای نسبت به بک لینک ها دارد. در واقع گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن گوگل لینک های بی کیفیت را شناسایی کرده و آن ها را جریمه می کند. احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که چه بک لینکی بی کیفیت است؟ بک لینکی بی کیفتی می باشد که با محتوای وب سایت شما مرتبط نباشد، این موضوع به حدی برای گوگل اهمیت دارد که ممکن است بخاطر رعایت نکردن آن، وب سایت شما را پنالتی کند.
  نکته ی مهمی که هیچ گاه نباید فراموش کنید این است که، هرگز از وبسایت های با رتبه ی پایین backlink نگیرید. بک لینک گرفتن از وب سایت های که رتبه ی پایینی دارند نه تنها بر سئو سایت شما تاثیر مثبتی ندارند بلکه ممکن است حتی رتبه ی وب سایت شما نیز را پایین بیاورد و یا حتی وبسایت شما را در سندباکس گوگل نیز قرار دهد. بنابراین مراقب بک لینک های بی کیفیت باشید.

  ادامه این مقاله

 • نگهداری بیشتر کاربر در سایت

  نگهداری بیشتر کاربر در سایت، چگونه کاربر را در سایت نگه داریم ؟ شما به عنوان یک وب مستر وظیفه دارید ، وب سایت خود را به طوری بهینه کنید که ، کابر به سایت شما علاقمند شود و مدت زمان زیادی را صرف ماندن در وب سایت شما کند. برای این کار باید به یک نکته مهم توجه کنید ، کاربر چه چیزی را دوست دارد ؟ برای فهمیدن پاسخ ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید .


  چگونه کاربر را در سایت نگه داریم ؟

  یک کاربر فقط زمانی در سایت شما می ماند و از صفحات شما دیدن می کند که ، به وب سایت شما علاقمند شود، این بدان معنا است که ، شما باید وب سایت خود را بر اساس خواسته ی کاربر طراحی کنید .


  چرا ماندن کاربر در سایت مهم است ؟

  اولین دلیل ، پایین آمدن نرخ bounce rate است .

  Bounce rate به معنای درصد کاربرانی است که ، از وب سایت شما دیدن می کنند و بدون اینکه محتوای شما بخوانند ، یا از صفحات دیگر سایت دیدن کنند ، از وب سایت شما خارج می شوند .

  ادامه این مقاله

 • تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو

  تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو، مزایای لینک سازی داخلی هدف از لینک سازی داخلی در وب سایت این است که ، خزنده ها یا ربات های گوگل ، با بررسی لینک های داخلی سایت شما ، وقت بیشتری را برای بررسی مطالب سایت شما بگذراند و در نتیجه ساختار سایت تان را بهتر درک کنند . وقتی که خزنده گوگل صفحات سایت شما را به صورت روزانه ، هفتگی و یا ماهانه بررسی می کند ، با دیدن هر لینک داخلی به صفحه دیگری از سایت شما که به همان مطلب مرتبط است ، می رود و این باعث می شود که مطالب بیشتری را درباره آن موضوع یاد بگیرد .

  همین اتفاق برای کاربری که وارد سایت شما می شود نیز رخ می دهد . فرض کنید که شما مقاله ای درباره کسب درآمد از اینترنت نوشته اید و در قسمتی از آن ، انواع روش های کسب درآمد از طریق اینترنت را نام برده اید ، شما برای اینکه کاربر درک بیشتری از این روش ها داشته باشد ، می توانید هر کدام از این روش ها را به مقاله دیگری در سایت خود ، که آن روش را بصورت کامل و جامع بررسی کرده است ، لینک دهید .

  ادامه این مقاله

 • آموزش سئو حرفه ای

  آموزش سئو حرفه ای ، هر آن چه که برای آموزش سئو به آن نیاز دارید را در این مقاله می آموزید . آموزش سئو و بهینه سازی سایت ، چند سالی است که مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی قرار گرفته است . همان طور که می دانید در این دنیای پر رقابت کسب و کارهای اینترنتی ، با داشتن فقط یک وب سایت ، نمی توانید درآمد خوبی از اینترنت داشته باشید . وب سایت شما باید توسط بازیدکنندگان دیده شود ، تا آن ها بتوانند با کالا و یا خدمات شما آشنا شوند .


  چه کسانی به سئو نیاز دارند ؟

  شاید تا به حال تصور می کردید سئو برای هر نوع کسب و کاری اینترنتی ضروری است . در حالی که این باور اشتباهی است . بسیاری از وب سایت ها نیاز به سئو کردن ندارد ، این وب سایت برای دیده شدن باید برندسازی کنند . اگر وب سایت دیوار و یا وب سایت شیپور را مشاهده کرده باشید ، در خواهید یافت که هیچ کدام از این وب سایت ها سئو نشده اند ولی بازدیدکنندگان بسیاری دارند و همه روز افراد جدیدتری از این وب سایت های معروف ، دیدن می کنند . علت این همه محبوبیت چیست ؟ برندسازی . وب سایت دیوار و یا وب سایت شیپور با برندکردن نام خود ، تواسنه اند به یکی محبوب ترین وب سایت های ایرانی تبدیل شوند . اگر شما هم قصد دارید به لیست وب سایت های محبوب ایرانی بپیونید ، باید ابتدا در یابید که شما نیاز به سئو دارید یا برندسازی ؟

  ادامه این مقاله

 • سئو و رپورتاژ خبری

  سئو و رپورتاژ خبری ، رپورتاژ خبری چیست ؟ رپورتاژ خبری چه تاثیری بر سئو دارد ؟ ما در این مقاله شما را با رپورتاژ خبری و تاثیری که بر سئو سایت دارد آشنا می کنیم.

  رپورتاژ خبری چیست ؟

  قبل از این که در مورد تاثیر رپورتاژ خبری بر سئو صحبت کنیم، در ابتدا تعریفی از رپورتاژ خبری را ارائه می دهیم:
  همان طور که از عنوان رپورتاژ خبری برمی آید، وقتی یک وب سایت پر بازدیدکننده ( خبری یا تحلیلی ) در مورد وب سایت شما خبری یا تحلیلی را منتشر می کند و آن را به وب سایت اصلی شما لینک می دهد رپورتاژ خبری است.


  در حال حاضر مناسب ترین لینک ها به صورت رپورتاژ خبری یا تحلیلی می باشند به چند دلیل که برخی از آنها را در این جا ذکر می کنیم:


  ۱- آن مطالب دقیقا سئو شده و در مورد کسب و کار شما می باشد.


  ۲- Link های شما همیشه در وب سایت های رپورتاژ کننده خبری باقی می مانند و به هیچ عنوان حذف نمی شوند.


  ۳- رپورتاژ خبری نوعی تبلیغات غیر مستقیم است که بازدیدکنندگان هنگام مشاهده به آن اعتماد کرده و تمامی مطالب را مشتاقانه می خوانند.


  توجه کنید رپورتاژ خبری یکی از برترین شیوه های تبلیغات آنلاین و برندینگ است که موفق ترین برندهای دنیا برای معرفی خدمات و محصولات خود از این شیوه استفاده می کنند.

  ادامه این مقاله

 • سئو و استراتژی دیجیتال مارکتینگ

  سئو و استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، به عنوان بخشی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به عنوان یک راه حل برای راهنمایی مشتریان به کسب و کار شما از طریق سیستم عامل های آنلاین است. بازاریابی موثر به سئو و استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد.

  بهینه سازی موتور جستجو چیست؟
  SEO ( سئو چیست)یک مجموعه ای از ابزارها و بهترین شیوه هایی است که به وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر می رود و در نتیجه باعث افزایش ترافیک سایت شما و کسب و کار بالقوه می شود.

  بازاریابی سئو چیست

  SEO برای درج اضافه کردن کلمات کلیدی سایت شما در موتورهای جستجو هستند ، SEO در سال 2018 بسیار پیچیده تر است و شامل محدوده وسیع تر از ملاحظات است.

  امروزه جستجوگرها مشغول به کار تمام وقت برای کسب و کارهای کوچک هستند و بسیاری از آنها به طراحی وب سایت و کارشناسان بازاریابی مانند Pronto برای پشتیبانی می پردازند.

  چگونه ایجاد استراتژی برای جستجوگرها
  فراموش کنید آنچه شما فکر می کنید شما در مورد سئو می دانید و برای سئو شروع به فکر کردن در مورد آن به عنوان یک زمینه همیشه در حال تحول ( می توانید به مقالات آموزش سئو مراجعه کنید ) . با توجه به اینکه قابلیت های کاربران و قابلیت های موتورهای جستجو در طول زمان توسعه می یابند.

  ادامه این مقاله

 • سئو و افزایش فروش

  سئو و افزایش فروش | تاثیر سئو بر افزایش فروش ، سئو و افزایش فروش دغدغه ذهنی همه ما می باشد ، مشکل کوچکی که با کمی تمرین و اصلاح راهبردی سایت ، می توانید به راحتی آن را حل کنید ، تا انتهای این مقاله همرا ما باشید . ما قصد داریم راندمان سایت شما با چند تکنیک ساده بالا ببریم .

  در ابتدا سعی در تغییر دیدگاه شما از سئو و بهینه سازی سایت به سئو تجاری داریم ، برای این کار مفهموم سئو را با هم مررور می کنیم .

  سئو به زبان ساده

  سئو چیست 
  سئو چیست
  سئو سایت چیست
  سئو ، هر عملی که شما در سایت خود انجام دهید تا موتور جستجو گوگل بتواند دسترسی آسان تری به وب سایت شما داشته باشد و هم چنین بتواند محتوا ( نوشتن مقاله بر اساس سئو ) وب سایت شما را بهتر درک کند ، این عمل شامل محتوا گذاری در سایت تا انتخاب عکس مناسب می باشد . دقت کنید اگر بهینه سازی وب سایت ، دقیق و طبق الگوریتم های گوگل انجام شود ، سئو کلاه سفید و غیر این صورت سئو کلاه سیاه می باشد .

  ادامه این مقاله

 • سئو داخلی

  سئو داخلی ، SEO در سایت یا سئو داخلی که تحت عنوان جستجو درون صفحۀ سایت نیزشناخته می شود، به عمل بهینه سازی عناصر در یک وب سایت گفته می شود. برخلاف سایرلینک ها در اینترنت و دیگر سیگنال های خارجی که به طور کلی تحت عنوان "SEO سایت" شناخته می شوند و منظورقرار گرفتن در رتبه بندی بالاتر و دریافت ترافیک مناسب تراز موتورهای جستجو است، منظور از SEO داخلی، بهینه سازی محتوا و کد منبع HTML از یک صفحه است.
  سئو داخلی، نه تنها به موتورهای جستجو کمک می کند، بلکه به تفسیر محتوای صفحه، با بهینه سازی سایت به کاربران کمک می کند تا در زمان کوتاه و به صورت آشکار دریابند آنچه را که دربارۀ یک صفحه وجود دارد و اینکه آیا آن را به نتیجه جستجوی خود اضافه کنند یا نه.
  در اصل، SEO مناسب در سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا مطالب موجود در هر سایتی با ورود به آن قابل رویت باشند، به طوری که با جستجوی کلمۀ کلیدی مورد نظر کاربر به نتایجی قابل اطمینان و با کیفیت بهتر دست یابند.
  در نهایت و به طور خلاصه هدف نهایی SEO در سایت، سعی در بازدید آسان تر از سایت برای کاربران و موتورهای جستجو است و به طور خلاصه : درک بهتر و دسترسی آسان تر به اطلاعات در صفحات وب است.
  در واقع شناسایی یک صفحه برای یک موضوع خاص، یک کلمه یا کلمات کلیدی که این صفحه درآن موضوع صفحه ای مفید و کارآمد باشد که آن را بتوان در صفحۀ نتایج موتور جستجو (SERP) یافت.

  ادامه این مقاله

 • آموزش رایگان سئو

  آموزش رایگان سئو، سئو هر روز اهمیت بیشتری از دیروز خود دارد ؛ به خصوص در کشوری مانند ایران که یکی از پنج کشوری است که بیشترین استفاده را از موتور جستجوی گوگل داشته است . بیش از 50 درصد سایت های برتر ایران ، بیشترین بازدید و فروش خود را از گوگل به دست می آوردند . همانطور که در مقاله ی " سئو چیست ؟" ذکر شد ، سئو یعنی بهینه سازی موتور جست و جو . پرکاربرد ترین موتور جست و جو در ایران گوگل است ولی باید بدانیم که سئو فقط برای گوگل به کار نمی رود .

  ادامه این مقاله

 • تاثیر سوشیال نتورک بر سئو

  تاثیر سوشیال نتورک بر سئو ، سوشیال نتورک چیست ؟ سوشیال نتورک ها چه تاثیری بر سئو سایت دارند ؟ سوشیال نتورک ها چه تاثیری بر بازاریابی و فروش دارند ؟ ما در این مقاله ابتدا سوشیال نتورک ها را تعریف خواهیم کرد سپس از تاثیر آن ها بر سئو سایت خواهیم گفت.


  تاثیر سوشیال نتورک بر بهینه سازی سایت

  هر چه کاربران بیشتری از سایت شما بازیدکنند رنک وب سایت شما بالاتر می رود. هنگامی که وب سایت شما به صورت اصولی اقدام به بازاریابی کند کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد. بنابراین امکان فروش محصولات شما بیشتر می شود. هم چنین گذاشتن لینک های مستقیم صفحه های وب سایت شما در سوشیال نتورک می تواند، تاثیر به سزایی در افزایش رتبه وب سایت شما داشته باشد.

  هر کدام از سوشیال نتورک ها می تواند بر بهینه سازی وب سایت شما تاثیر مثبت بگذارند، اما استفاده بیش از حد آن ها را توصیه نمی کنیم.

  ادامه این مقاله

 • معرفی ابزار های سئو

  معرفی ابزار های سئو، بهترین اپلیکیشن های سئو موبایل، لازم بذکر است با توجه به اینکه اکثر دوستان ابزار های رایج سئو را معرفی کردند ماسعی کردیم در این مقاله ابزار های غیر رایج سئو ولی کاربردی است . ابزار های معرفی شده سئوو بهترین اپلیکیشن ها برای موبایل می باشد و سعی کردیم بیشتر ابزار های کاربردی را معرفی کنیم.

  معرفی ابزار های سئو
  ابزار های معرفی شده برای موبایل می باشد و سعی کردیم بیشتر ابزار های کاربردی را معرفی کنیم.

  ابتدا معرفی یک ابزار سئو پر طرف دار ایرانی که تقریبا اکثر سئوکار ها با آن کار می کنند.

  جت سئو
  جت سئو یک ابزار کارا و بسیار پر طرفدار است این ابزار توسط استاد رضا شیرازی و تیم web24 تولید شده است بیشترین کاربرد این ابزار جستجو و نشان دادن جایگاه کلمات کلیدی شما میباشد و میتوایند همزمان سایت رقیب را نیز زیر نظر بگیرید.

  ادامه این مقاله

 • اشتباهات سئو از سایت moz

  سایت سئو موز seomoz در اقدامی عجیب ، با عذر خواهی اعلام کرد که مدت طولانی با یک باور غلط مردم را به اشتباه می انداخته که در ادامه به بررسی این اشتباهات از سایت سئو موز خواهیم پرداخت . در بخش ابتدایی این مقاله سایت موز با اعلام کامل این اشتباه اعلام کرده با استخدام نیروهای جدید و جدیت سعی در اصلاح اشتباهات دیگر دارد .

  نکته اول لینک های متقابل + Robots.txt NoFollow
  در این بخش اشتباه نو فالو کردن لینک در ربوتکس است که عملا کار نمی کند و باعث ایجاد زحمت زیاد برای صاحبان وب سایت ها شده بود .

  نکته دوم خرید بک لینک
  این کار علاوه بر این که باعث از بین رفتن مبالغ زیادی از پول مشتریان شده، باعث کم شدن رتبه بسیاری از آن ها نیز شده است .

  نکته سوم توصیه مردم به استفاده از برچسب های H1 با کلمات کلیدی
  این نکته بسیار مهم و غیر قابل بازگشتی بوده که باعث شد سایت سئو موز در اقدامی عجیب تمام تگ های h1 خود را حذف کند در بررسی های انجام شده استفاده از تگ h1 برای کلمه کلیدی تاثیری بر سئو ندارد .

  نکته 4 توصیه که از XML Sitemap استفاده نکنند .
  این کار باعث مشکل زیادی شده که با اصلاح آن متوجه شدن استفاده از XML تاثیر بسیار خوبی داشته و سایت ها رشد چشمگیری داشته اند .

  ادامه این مقاله

 • برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟

   برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟ مدت ها بود برای خود ما نیز سوال پیش آمده بود که کدام هاست بهتر هست بعد از مدت ها بررسی و مشورت به این مقاله از سایت ایران سرور رسیدیم که بسیار زیبا و کامل به شرح این مسئله پرداخته بود در ادامه شما هم با مطالعه این مقاله خواهید توانست تصمیم درست بگیرید  

  ادامه این مقاله

 • قیمت سئو سایت

  خیلی از سئو کار ها اقدام به ارائه لیست قیمت سئو نموده اند که در اینجا باید اعلام کنیم که لیست قیمت سئو نیست زیرا شما نمیتوانید سئو را بفروشید، فقط میتوانید خدمات خود را بفروشید این خدمات سئو میتواند شامل لیست سئو زیر باشد.

  1- تولید محتوا
  2- بک لینک 
  3- اصلاح کد نویسی 
  4- بهینه سازی عکس ها 
  5- ساخت و اصلاح وب مستر

  این لیست، لیست سئو نیست، لیست بهینه سازی است.

  نحوه محاسبه قیمت سئو

  نحوه محاسبه قیمت سئو با توجه به لیست سئو که در بالا آمد و زمان کاری و کیفیت کاری متفاوت میباشد. شما باید سعی کنید قبل از قیمت گرفتن برای سئو، لیست سئو دقیقی از خدمات مورد نیاز خود آماده کرده و به سئوکار خود بدهید تا بتواند برای شما محاسبه قیمت سئو دقیقی داشته باشد.

  هزینه انجام سئو 
  هزینه انجام سئو شامل کلیه کارهای یاد شده در لیست سئو به همراه هزینه پشتیبانی سئو و خدمات سئو میباشد. شما باید سعی کنید برای سایت خود هزینه سئو مناسبی در نظر بگیرید و بدانید هزینه در سئو، سرمایه گذاری برای آینده است.

  ادامه این مقاله

 • اصول سئو

  اصول سئو ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سئو سنگ بنای کسب و کار مدرن است. اگر شما یک فروشنده تجارت الکترونیک هستید، نمیتوانید پایه و اساس مشتریان وفادار خود را رشد دهید اگر در صفحه 6 در نتایج جستجو گیر کرده باشید. بسیاری از مطالعات در حال حاضر اهمیت جستجوگرها را نشان داد و در اینجا چند آمار برای اثبات آن وجود دارد:

  93٪ از کل ترافیک یک وب سایت موفق از یک موتور جستجو حاصل می شود.
  75٪ از کاربران هرگز صفحه اول نتایج جستجو خارج نمیشوند.
  بیش از 60 درصد از بازاریابان می گویند بهبود در جستجوگرها و افزایش حضور آلی در اولویت بازاریابی خود در سطح بالا هستند.
  رتبه اول در نتایج جستجوی آلی گوگل بر روی دسکتاپ، دارای رتبه کلی 34 درصد است.
  با توجه به این همه ارقام، مسئله این نیست که آیا شما باید یک استراتژی سئو مناسب برای وب سایت خود ایجاد کنید، و نه چگونگی انجام آن به طور مولد. در اینجا اصول اولیه SEO برای افزایش ترافیک وب سایت در طولانی مدت است.

  ادامه این مقاله

 • سئو تضمینی

  سئو تضمینی یا خدمات سئو تضمینی ،  مدتی است در دنیای کسب و کارها اینترنتی نیاز به سئو بیش از بیش به چشم میخورد و این باعث افزایش سئو کار های شده که با فریبکاری مشغول به کار می باشند در ادامه به بررسی این معضل خواهیم پرداخت.

  سئو تضمینی چیست

  سئو یک فرایند مهندسی و زمان بر است که برای بدست آوردن آن شما نیاز به زمان و هزینه دارید.
  اما قبل از شروع کار با هر سئو کاری باید ابتدا خودتان در مورد سئو و مباحث اصلی سئو آموزش ببینید. ( آموزش سئو )
  اگر قصد دارید این فرآیند سریع تر انجام بشود نیاز دارید از سئو خاکستری استفاده کنید. یا با افزایش بازدید واقعی گوگل کمی درآمد خود را بهتر کنید.

  حال که با سئو آشنا شدید بهتر است به بررسی سئو تضمینی بپردازیم. سئو تضمینی از دو کلمه سئو و تضمینی تشکیل شده است با بخش اول مشکلی نداریم مشکل اصلی بخش دوم میباشد. در مقالع پدرسئو و دروغ های سئو مفصل به بررسی فریب کاران در حوزه سئو پرداختیم.

  ادامه این مقاله


این درست است که آیا سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را فراهم می کند.
سئو و بهینه سازی سایت برای افزایش بازدید و در نتیجه کسب درآمد ازسایت سئو فرآیندی کاملا مهندسی و اصولی میباشد که نیاز به دقت و زمان دارد سئو هاما مفتخر است پس از گذشت 8 سال فعالیت و کار اجرایی برای برند های بزرگ تجربیات سئو اصولی خود را با شما به اشتراک بگذارد برای مشاوره سئو رایگان با ما تماس بگیرید.

سئو


کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند دلیل موفق شودن (یا شکست) یک سازمان باشد.  سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء میزان بازدهی استثنایی داشته باشد.

سئو و بهینه سازی، جنبه های مختلفی دارد، از جمله آن کلمات استفاده شده در سایت و کیفیت لینک هایی است که سایت های دیگر به شما میدهند. به عبارت دیگر معنای سئو در واقع این است که از ساختار وب سایت اطمینان داشته باشیم که به سادگی و راحتی برای موتورهای جست وجو قابل فهم است. سئو سایت فقط به موتورهای جستجو مربوط نمی شود، بلکه این موضوع را در نظر میگیرد که در طرف دیگر ساخت وب سایت طوری باشد که با سلیقه کاربران متناسب باشد.
سئو سایت یا بهینه سازی سایت به این دلیل اهمیت دارد که بیشتر کاربران برای رسیدن به موضوع موردنظر خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند. این اهمیت، زمانی بیشتر میشود که اکثر مردم فقط صفحه اول نتایج جستجو را نگاه می کنند. بنابراین برای این که ترافیک بالایی از طرف موتورهای جستجو داشته باشید، باید سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرد.
معمولا کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مثل گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند، بنابراین سئو و بهینه سازی مناسب راهکار شما برای دریافت بازدید بیشتر است.
همچنین به دلیل این که موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران می گذارند که به دنبالش هستند، پس مشتریان در مقایسه با تبلیغات اینترنتی بیشتر به سایت اعتماد خواهند کرد. این موضوع ارزش سئو را دو چندان کرده است.
اهمیت کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو به این دلیل است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند تضمین کننده موفقیت یک شرکت باشد. بازدیدی از روش سئوسایت و بهینه سازی سایت به دست می آید، این روش بر تبلیغات دیگر برتری داشته و هزینه کمتری به دنبال دارد.

چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را بدون SEO را تشخیص دهند؟

بهینه سازی سایت ، بهبود سایت

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی وب عمیق تر و نتایج بهتر را برای کاربران به وجود بیاورند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که SEO مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان شما را افزایش دهد و توجه بیشتری را به خود جلب کند، حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجوی خود پنهان کند.

علاوه بر ایجاد محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO همچنین به ارتقاء رتبه بندی کمک می کند تا محتوا در آنجا قرار گیرد که جستجوگران آن را راحت تر پیدا کنند. آن دسته از شرکت هایی که انجام جستجوگرها ( seo ) را در نظر می گیرند، در بازدید کنندگان و مشتریان مورد نظر است.

بهینه سازی سایت ، بهبود سایت

در بازار پر رقابت امروزی، دیده شدن در فراگیرترین فضای تبلیغاتی جهانی یعنی اینترنت اهمیت بسیار زیادی دارد. با استفاده از تکنیک ها و روش های سئوسایت و بهینه سازی سایت ، محتوای سایت در بهترین حالت ساختاری و ظاهری به کاربران و موتورهای جستجو عرضه میشود و به این ترتیب در جایگاه بالایی در صفحات نتایج موتورهای جستجو قرار میگیرد تا تعداد بازدیدکنندگان بیشتری برای سایت جذب شوند.
توجه داشته باشید که سئوی قابل قبول بر قوانین اصولی حاکم بر موتورهای جستجو مبتنی است و از دستکاری و فریب در موتورهای جست وجو برای رسیدن به بالاترین رنک استفاده نمی کند.
بنابراین در اولین قدم باید برای ایجاد یک تجربه کاربری لذت بخش برای مخاطبان تلاش کنید نه این که صرفا رضایت موتورهای جستجو را را جلب نمایید. سئو سایت به طور کلی به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می شود. سئو داخلی شامل بهینه کردن ساختار داخلی کدنویسی و محتوای سایت و سئوی خارجی عمدتا بر فرآیند لینک سازی متمرکز است. سئو داخلی پیش نیاز سئوی خارجی می باشد، اما اهمیت عمده در بین فاکتورهای سئو برای بهبود سایت به سئوی خارجی تعلق دارد. بهینه سازی سایت نکات و ویژگی های خاص خودش را دارد و لازم است برای رسیدن به رتبه بالا در نتایج موتورهای جستجو، اصول اساسی سئو را رعایت کنید که به این شرح است:


برای رسیدن به بهترین رتبه در موتورهای جست و جو باید محتوای سایت به صورت منظم، مداوم و منحصر به فرد منتشر شود، هر چیزی که سرعت سایت را کند می کند حذف شود، لینک دان به سایت های دیگری که محتوایی مرتبط با سایت شما دارند و تشویق سایت های معتبر برای لینک دادن به شما ضروری است ، همچنین از ابزارهای تحلیلی سئو مانند گوگل آنالیتیکس برای پیگیری موارد مهم استفاده شود.


12 روش برای بهبود رتبه سایت وجود دارد که به این ترتیب است:


1) فهرستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید.
2) کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید.
3) استراتژی لینک بیلدینگ مشخص و دقیقی داشته باشید.
4) لینک بیلدینگ تدریجی و مستمر داشته باشید.
5) بک لینک هایی با انکرتکست و کلمات کلیدی متفاوت به دست آورید.
6) از اثر سینرژی الگوریتم پنگوئن 3 استفاده کنید.
7) لینک های خود را با محتوا احاطه کنید.
8) بک لینک های خود را از صفحاتی با رتبه SB مختلف به دست آورید.
9) 20 درصد از لینک ها باید به صفحات داخلی سایت اشاره کند.
10) از سئوی On-Page در بهبود رتبه گوگل استفاده کنید.
11) استراتژ لینک بیلدینگ خود را نیمه کاره رها نکنید.
12) نتایج را پیگیری کنید.

سئو سایت

 

اهداف سئو چیست ؟


همان طور که در بالا ذکر شد، هدف اصلی سئو بالا آوردن رتبه سایت در جستجوهای مرتبط و طبیعی است. البته ممکن است چند هفته و یا چند ماه زمان ببرد تا به این هدف رسید. بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از جستجوی طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند که به این ترتیب میتوان به اهداف دیگر سئو که ازجمله آن افزایش درآمد است، رسید. ترافیک سایت و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود.
در ادامه اهداف دیگر سئو را به طور کامل توضیح خواهیم داد.1) از سئو میتوان به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای رسیدن به درآمد بیشتر استفاده کرد. این موضوع بستگی به این دارد که وب سایت موردنظر تنها یک فروش مقطعی را دنبال می کند یا خواهان راه اندازی یک کسب و کار آینده دار است.
در فروشگاه اینترنتی که به فروش مستقیم محصولات خود میپردازد، طبیعی است که هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان باشد. بنابراین راه اندازی یک سیستم ترکینگ در فروشگاه های اینترنتی لازم است.

2) کسب اطلاعات بیشتر از کاربران از اهداف دیگر سئو است. ممکن است یک سایت به جای فروش بیشتر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از کاربران، با تمرکز بر روی افزایش درخواست کاربران باشد که در اینجا باید صفحاتی که محصولات، خدمات و کسب و کار شما را توصیف میکند، تاکید کرد.
با آنالیز نوع استفاده کاربران از ابزارهای سایت، چت آنلاین کاربران در سایت و سوالاتی که کاربران در فرم تماس از شما میپرسند، میتواند این هدف را ارزیابی کرد.

3) وب سایت هایی که هدفشان نمایش برتری محصولات و خدماتشان است، میتوانند با بالا بردن نرخ مشارکت سایت به این هدف برسند. کاربرانی که جذب این سایت شده اند ، بهترین فرصت برای آگاه کردن آن ها از محصولات شرکت هستند. با معیارهایی مثل تعداد دانلود مقالات، بانس ریت صفحات مهم و زمان متوسطی که در هر صفحه صرف شده است میتوان میزان مشارکت را ارزیابی کرد.

4) با سئو میتوان رضایت مشتریان را افزایش داد. باید به خدمات قبل و بعد از فروش به دقت توجه کرد زیرا کاربر در هر مرحله از خرید ممکن است بخواهد با پشتیبان سایت تماس بگیرد. با نمایش اطلاعات پشتیبانی در بیشتر صفحات سایت میتوان به این مطلب رسید. برای این که کاربران از اول پاسخ خود را در صفحه مورد نظر پیدا کنند، باید سایت ساختار واضحی داشته باشد تا موتورهای جست وجو با کلمات کلیدی مشخص صفحات درستی را نمایش دهند.

 

اهداف سئو

انواع تکنیک های سئو


تکنیک های سئو را می توان به 2دسته ی کلی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه تقسیم کرد که در بخش زیر به توضیح هر یک از این تکنیک ها می پردازیم.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید


در سئوی کلاه سفید، قوانین گوگل به صورت استاندارد در سئوی داخلی و سئوی خارجی سایت ها رعایت می شود که نتیجه آن بهینه شدن کل سایت برای موتورهای جستجو است. به این ترتیب زمانی که با کلمات کلیدی مختلف جستجو می شود، وب سایت مورد نظر به صفحه اول می آید. روش سئو سایت کلاه سفید، روشی کاملا قانونی است که در آن هیچ فعالیت اسپمی که رشد موقتی رتبه در گوگل را به دنبال دارد، انجام نمیشود. سایت هایی که از روش سئو کلاه سفید استفاده میکنند، اگر فعالیت خود را به درستی ادامه دهند، همیشه در صفحه اول گوگل باقی میمانند.

سئو کلاه سیاه


هرگز از روش سئوی کلاه سیاه استفاده نکنید چون باعث حذف سایت شما خواهد شد. فعالیت های سئو سیاه فعالیت های غیر اصولی است که میتواند سایت شما را در عرض یک روز به صفحه اول گوگل آورد ولی بعد از یک مدت کوتاه سایت شما به کل از گوگل حذف خواهد شد. یکی از تکنیک های کلاه سیاه خرید بک لینک است که به دلایل زیادی میتواند سایت شما را تخریب کند. دلیل اول این که وب سایت های لینک دهنده در درجه بالایی اسپم اسکور دارند. دلیل دوم این است که موقتی بودن لینک ها و به دنبال آن حذف بک لینک روی سئوی سایت تاثیر مخربی میگذارد و در آخر سایت های لینک دهنده معمولا به زمینه کاری سایت شما مرتبط نیستند.
مشتری و سئو کار هر دو باید انواع روش های سئو سایت را بدانند. برای این که مشتری بداند شرکت مورد نظر به چه صورت برای سئوی سایت اقدام میکند و سئو کار هم بهترین روش سئو برای رسیدن به موفقیت دائمی را انجام دهد.

1- سئو داخلی چیست

سئو داخلی

سئو داخلی سایت یا seo on pageبه اقداماتی گفته میشود که با بهینه سازی در داخل سایت، رتبه و ترافیک سایت را در موتورهای جستجو افزایش میدهد. بهینه سازی محتوا، کدهای HTML وب سایت و لینک سازی درونی سایت به معنای سئوی داخلی سایت است. به بیان ساده تر تمام کارهایی که برای سئو در داخل وب سایت انجام میشود، سئو داخلی سایت نام دارد.
مواردی که در سئو داخلی سایت استفاده می شود، شامل مواردی است که مدیر سایت به آن ها دسترسی دارد و میتواند تغییرشان دهد. مثل: متون، محصولات، درج متاتگ ها، اضافه کردن و مدیریت لینک های هر بخش و هر امکانی که در سایت هست.
سئو داخلی سایت علاوه بر این که موجب بهبود برداشت و تفسیر موتورهای جستجو از سایت می شود، به کاربران نیز در درک بهتر یک صفحه کمک خواهد کرد. اگر سئوی داخلی سایت به درستی انجام شود، به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد تا ارزش مطالب و محتوا را از دیدگاه کاربران ارزیابی کند. در نتیجه به قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل کمک خواهد شدو مناسب ترین صفحات با توجه به جستجوی کاربران ارائه خواهد شد.
انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت، ساختار منو و دسته بندی سایت ، توضیحات متا در سئوی داخلی، لینک های داخلی سایت، بررسی ایندکس شدن صفحات، سئوی تصاویر و رعایت نکات مربوطه و استفاده از عکس و ویدئو به صورت صحیح و سئو شده از نکات اصلی سئو داخلی سایت است.

 

چک لیست سئو داخلی

روش های گفته شده در این چک لیست سئو مطابق جدیدترین روش های سئو در سال 2019 است. تمامی این روش ها مورد تایید بسیاری از متخصصان سئو و بهینه سازی از جمله پدران سئو است.

1) راه اندازی گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)
۲) شناسایی کلمات کلیدی
۳) قابل جستجو شدن (crawlable) و قابل ایندکس شدن (indexable) صفحات وب سایت
۴) فعال بودن سرچ کنسول گوگل (Google Search Console) برای وب سایت شما
۵) استفاده از کلمات کلیدی صفحه در تگ عنوان (Title Tag) صفحه
۶) ارزشمند بودن تگ عنوان صفحات
۷) رعایت قوانین تگ عنوان
۸) قرار گرفتن عنوان سرتیتر صفحه در تگ H1
۹) استفاده از کلمات کلیدی در تگ توضیحات (meta description)
۱۰) رعایت قوانین تگ توضیحات
۱۱) قرار داشتن کلمات کلیدی در لینک صفحه (URL)
۱۲) استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول و آخر متن
۱۳9 استفاده از کلمات مشابه و هم معنی با کلمات کلیدی (LSI keywords)
۱۴) متفاوت بودن و کیفیت بالای صفحات تولید شده در مقایسه با صفحات مشابه رقیبان
۱۵) رعایت کپی رایت مطالب
۱۶) کوتاه و مختصر بودن پاراگراف ها به اندازه کافی
۱۷) استفاده از تگ های H در متن
۱۸) استفاده از تصاویر
۱۹) رعایت کپی رایت تصاویر
۲۰) کیفیت داشتن تصاویر
۲۱) استفاده از فرمت های صحیح تصاویر
۲۲) تناسب سایز و حجم تصاویر
۲۳ استفاده از عناوین مناسب برای تصاویر
۲۴) استفاده از تگ ALT برای تصاویر
۲۵) استفاده از ویدئو در مطالب
۲۶) رعایت کپی رایت در ویدئو
۲۷) سازگار بودن ویدئو استفاده شده با نسخه موبایل
۲۸) بهینه کردن ویدئوی استفاده شده
۲۹) استفاده صحیح از لینک های داخلی
۳۰) مناسب بودن متن لینک شده
۳۱) بهینه بودن لینک های استفاده شده از نظر اولویت لینک دهی First link priority)
۳۲) داشتن برد کرامپ (breadcrumbs) صفحه
۳۳) استفاده از لینک های خارجی
۳۴) باز شدن لینک های خارجی در تب یا پنجره جدیدی از مرور گر
۳۵) نداشتن لینک شکسته (broken links)
۳۶) مشخص بودن لینک ها در متن
۳۷) بارگذاری صفحه در کمتر از 3 تا 5 ثانیه
۳۸) ریسپانسیو و سازگار بودن صفحات با نسخه موبایل
۳۹) فعال کردن SSL وب سایت
۴۰) خوانا و زیبا بودن اندازه های استفاده شده در مطالب
۴۱) درج آدرس در صفحات وب
۴۲) استفاده درست از Structured Data ها در صفحات
۴۳) بروز و استاندارد بودن وب سایت

تولید محتوا برای سئو

تولید محتوای ارگانیک و با کیفیت ، بعد از طراحی سایت مطابق با آخرین استاندارد های گوگل و بهینه ، مهم ترین کار برای سئوی وب سایت است. هیچ چیز مانند محتوای با کیفیت و غیرکپی سایت را ارزشمند نمی کند . با تولید محتوای اصولی و سئو شده می توانید موجب افزایش ترافیک سایت و افزایش ورودی خود را از گوگل شوید. تولید محتوای سئو شده نیازمند رعایت یکسری قوانین هست که ما این قوانین را در مقاله ینوشتن مقاله بر اساس سئو ذکر کرده ایم.

تحقیق کلمه ی کلیدی


تحقیق کلمه ی کلیدی به این معنا است که شما ابتدا بررسی کنید که مخاطبان در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند ، و نیاز خود را با چه کلماتی در گوگل جستجو می کنند. با این کار هم با مخاطبان خود بیشتر آشنا می شوید و هم سئو سایت خود را به خوبی ارتقا میدهد. پس از پیدا کردن کلمات کلیدی نوبت به آن میرسد که درباره این کلمات کلیدی شروع به تولید محتوا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کلمات کلیدی می توانید به مقاله ی کلمات کلیدی چیست مراجعه کنید.

 

بروزرسانی مرتب محتوا


گوگل باید همیشه از زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل کند. یکی از روش های اثبات سایت زنده تولید محتوا به صورت منظم است . برای تولید محتوا بهتر است یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید و محتویات سایت را طبق این برنامه ریزی در سایت منتشر کنید در این صورت گوگل از ارزشمند و زنده بودن سایت شما اطمینان حاصل می کند.

 

پاسخ مستقیم دهید


گوگل در بعضی از مواقع پاسخ مستقیمی به سوالات کاربران را در صفحه نتایج جستجو به نمایش می گذارد. اگر محتوای تولید شده توسط شما کاملا برای گوگل واضح باشد، گوگل آنها را به عنوان یک پاسخ به سوالات کاربران و درست زیر کادر جستجو نمایش می دهد.

 

بهینه سازی عنوان سئو

عنوان سئو نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو داخلی سایت است. عنوان سئو ، همان عنوانی هست که شما در قسمت نتایج جستجو مشاهده می کنید. عنوان سئو هم باید شامل کلمه ی کلیدی شما باشد و هم جذاب باشد تا موجب جذب کاربر شود . عنوان سئو اندازه جذاب تر باشد تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد و این یعنی افزایش ترافیک و در نتیجه افزایش رتبه ی سایت. عنوان مطلب یا عنوان سئو را حتماً داخل تگ <H1> قرار دهید. زیرتیترهایی غیر از عنوان اصلی را داخل تگ <H2> قرار دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی هدف در آن‌ها استفاده کنید.

بهینه سازی متا تگ ها در سئو


متا تگ ها همانند یک خلاصه از متن محتوای شما هستند . متا تگ ها یکی از روش های عالی برای افزایش سئو سایت و افزایش ترافیک سایت هستند. بهتر است در توضیحات متا بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید . بسیاری از مخاطبان با دیدن تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در توضیحات متا از کلیک بر روی سایت صرف نظر می کنند. در توضیحات متا شما می توانید حدود 320 کاراکتر استفاده کنید.

بهینه‌سازی H1، H2 و H3


هنگام تولید محتوای سئو شده برای سایت سعی کنید چیدمان اصولی را رعایت کنید. برای رعایت این چیدمان عنوان را با سرنویس1 (H1)، تیترهای اصلی را با سرنویس2 (H2) و زیر شاخه‌های آن‌ها را با H3، H4 و... مشخص کنید. این کار هم گوگل را برای خواندن مطلبتان بهتر راهنمایی می‌کند و هم کاربران را.

تراکم کلمات کلیدی

تراکم کلمه ی کلیدی در سئو
در گذشته تراکم کلمات کلیدی به عنوان یک عامل مهم در محتوا بود اما امروزه تراکم کلمات کلیدی به قدرت آن دوران نیست شما باید کلمات کلیدی خود را درون متن به صورتی بکار ببرید که خواننده متوجه آن نشود اما تاثیر خود را بر روی گوگل بگزارد، سعی کنید کلمات کلیدی بیش از ۱٫۵% نشود اگر بیش از این شود Keyword stuffing اتفاق می افتد.

لینک داخلی و سئو سایت


لینک ها، در یک وبسایت، ارتباط بین محتوا را نشان می دهند. آنها ارزش و اهمیت صفحات را به صفحات دیگر انتقال می دهند. مهم تر از همه، لینک های داخلی ساختار وب سایت شما را مشخص می کند.
لینک ها به کاربران کمک می کنند تا موتور جستجوگر و هدایتگر وب سایت شما را بشناسند. روش لینک دهی داخلی باعث می شود شما راحت تر صفحات خود را براساس شاخص رتبه بندی کنید همچنین با افزایش تعداد کلیک ها به بازدیدکنندگان کمک می کند بتوانند راحت تر آنچه را که دنبال آن هستند را پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لینک داخلی می توانید به مقاله ی لینک دهی داخلی و افزایش سئو سایت و تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو مراجعه کنید.

استفاده کردن از کدهای نشانه‌گذاری اسکیما

اسکیما محصول همکاری چندین موتور جستجو با یکدیگر است. این قابلیت به موتورهای جستجو کمک می کند تا آیتم های خود را هر چه بهتر به کاربران نمایش دهند.
احتمالا شماهم دیده اید که در برخی از موارد وقتی کلمه ی را سرچ میکنید در کنار برخی از لینک های ستاره های وجود دارد این برای نمایش امتیاز کاربران به مطلب است که می توانید تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت داشته باشد.

بهینه سازی تصاویر سایت


یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در سئو داخلی سایت ، بهینه سازی تصاویر سایت است. برای بهینه سازی تصاویر می توانید حجم تصاویر را بدون پایین آمدن کیفیت تصاویر ، پایین بیاورید برای این کار بهتر است از نرم افزارهای موجود برای این کار استفاده کنید. وب سایت Optimizilla نیز یک سایت مفید در این زمینه است. روش بعدی برای بهینه سازی تصاویر استفاده از تگ alt هست . این تگ کمک می کند تا گوگل و یا سایر موتورهای جستجو متوجه موضوع عکس و ارتباط آن با متن شوند.

تاثیر AMP


AMP در واقع یک پروژه شتابدهنده تحت نظر گوگل است که هدف اصلی آن افزایش سرعت ارائه محتوا با استفاده از کدهای ساده مانند AMP HTML در صفحه ابزارهای کوچک مانند موبایل می باشد. به عبارت ساده تر، AMP یک راهی برای ایجاد صفحات وب برای محتوای استاتیک و به صورت HTML ( صفحاتی که بسته به رفتار و عملیات کاربر تغییری نمی کنند) است که باعث بارگذاری سریع آن ها می گردد. درنظر بگیرید amp حجم دیتای کمتری هم میبرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی amp می توانید به مقاله ی AMP چیست و چه کار بردی دارد؟ مراجعه کنید.

افزایش سرعت سایت


بالا بودن سرعت سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، فرض کنید کاربری وارد سایت شما میشود و منتظر است تا سایت شما باز شود ، اگر سرعت لود سایت پایین باشد ، سایت شما را رها می کند و وارد سایت رقیب شما می شود و دیگر هیچ گاه دوباره به سایت شما مراجعه نمی کند. بنابراین بالابودن سرعت سایت نه تنها گوگل بلکه کاربر را نیز راضی نگه می دارد. برای آگاهی از روش های روش های افزایش سرعت سایت می توانید به مقاله ی راهکارهای افزایش سرعت سایت مراجعه کنید.

 

استفاده از https


Https ، در انتهای کلمه ی خود یک حرف s دارد که به معنی secure یا امن می باشد که تمام ارتباطات بین مرورگر شما و وب سایت شما رمزگزاری می شود. این پروتکل بیش تر برای وب سایت های بانکی و فروشگاهی به کار می رود. امروزه با پیش رفت روز افزون تکنولوژی و هم چنین به وجود آمدن وب سایت های فروشگاهی نیاز به پروتکل HTTPS نیز بیش تر شده است، چون اطلاعات بانکی شما نیز ذخیره می شود و اینکه برخی از وب سایت ها فرم هایی برای عضویت شما قرار داده اند که این اطلاعات باید امن باشد و در اختیار افراد سودجو قرار نگیرد. برای این که بدانید یک وب سایت امن است یا خیر، به نوار آدرس مرورگر خود نگاه کنید اگر به جای Https ، Http نوشته شده باشد آن سایت امن می باشد. مرورگرهای اینترنتی نماد قفل را در نوار آدرس خود نمایش می دهند تا به بصری نشان دهند که اتصال این پروتکل در حال انجام است.

 

لینک سازی خارجی


لینک سازی خارجی یا بک لینک ، هر لینکی که از سایت مبدا که به سایت شما داده شود بک لینک است. بک لینک ها یکی از فاکتور های مهم و تاثیرگذار در سئو سایت هستنــد. گوگل و یا سایر موتورهای جستجو لینک های موجود در سایت ها را دنبال می کنند و اطلاعات کاملی در مورد لینک های خارجی و یا لینک های داخلی سایت دارند. روش های زیادی برای دریافت بک لینک از سایت ها دیگر وجود دارد برای اطلاع از برخی از روش های دریافت بک لینک رایگان می توانید به مقاله ی بک لینک رایگان مراجعه کنید.لینک سازی خارجی یا بک لینک ، هر لینکی که از سایت مبدا که به سایت شما داده شود بک لینک است. بک لینک ها یکی از فاکتور های مهم و تاثیرگذار در سئو سایت هستنــد. گوگل و یا سایر موتورهای جستجو لینک های موجود در سایت ها را دنبال می کنند و اطلاعات کاملی در مورد لینک های خارجی و یا لینک های داخلی سایت دارند. روش های زیادی برای دریافت بک لینک از سایت ها دیگر وجود دارد برای اطلاع از برخی از روش های دریافت بک لینک رایگان می توانید به مقاله ی بک لینک رایگان چه تاثیری بر سئو دارد مراجعه کنید.

 

لینکسازی خارجی

نظرات (55)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 2 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. برای لینک سازی اگر مثلا من 20 تا سایت خوب رو پیدا کنم و روزانه داخل اونا لینک سازی رو انجام بدم، این کار قابل قبوله یا بهتره تعداد سایت ها رو بیشتر کنم؟ نمیدونم منظورمو رسوندم بهتون یا نه ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

برای لینک سازی مفید برای سئو مجموعه pa و da صفحه هات لینک دهنده تاقیر داره معمولا بیشتر بودن در سئو فارسی تاثیر بهتری داره برای سایت اما دقت کنید لینکی که قراره امروز بگیرید و یک ماه دو ماه دیگه حذف بشه اصلا نگیرید تاثیر منفی داره و با عث اسپم...

برای لینک سازی مفید برای سئو مجموعه pa و da صفحه هات لینک دهنده تاقیر داره معمولا بیشتر بودن در سئو فارسی تاثیر بهتری داره برای سایت اما دقت کنید لینکی که قراره امروز بگیرید و یک ماه دو ماه دیگه حذف بشه اصلا نگیرید تاثیر منفی داره و با عث اسپم شدن کل سایت میشه

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و عرض ادب. برای تگ alt میدونم که باید حتی الامکان از عبارات مختصر استفاده کنیم اما محصولات ما چون صنعتی هستند و یک مقدار نیاز به توضیح بیشتر دارند. چطور میتونم از عبارات بلندتر برای تگ alt استفاده کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

در سئو فارسی کم لطفی زیادی به سئو تصاویر میشه در صورتی که بیشترین میزان سرچ متور های جستجو سئو تصاویر هست
معمولا اسم خود دستگاه یا قطعه سرچ میشه بهتر دقیقا اسم خود کالا بگذارید چون کسی نمیاد خدمات داخل عکس ها سرچ کنه مثلا تعمیر موبایل میزنن...

در سئو فارسی کم لطفی زیادی به سئو تصاویر میشه در صورتی که بیشترین میزان سرچ متور های جستجو سئو تصاویر هست
معمولا اسم خود دستگاه یا قطعه سرچ میشه بهتر دقیقا اسم خود کالا بگذارید چون کسی نمیاد خدمات داخل عکس ها سرچ کنه مثلا تعمیر موبایل میزنن موبایل مدل ... و عکس هارو نگاه می کنند

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من همیشه به دسته بندی های سایتم لینک میدم.به نظرتون این کار درستیه؟ بعدا برای سایتم مشکلی ایجاد نمیشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اگر سایت فروشگاهی هست مثل فروش فرش دسته بندی خواصی نیاز ندارید که لینک سازی کنید اما اگر سایت لوازم خانگی هست بهترین کار اینه که شما سایت به دسته ها لینک بدید البته کمی باید تو متا صفحه کار کنید
هرچند بیشتر سرچ بروی خود کالا هست نه دسته بندی

This comment was minimized by the moderator on the site

من سئو سایتی رو دارم انجام میدم. در ضمن روی کلمات کلیدی اون خیلی وقت میذارم. اما وقتی که اون کلمه کلیدی رو در گوگل سرچ می کنم به جای اینکه آدرس صفحه اصلی سایت رو نشون بده، یکی از صفحات سایت بالا میاد. چرا اینجوری شده به نظرتون؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اینکه کدوم صفحه بالا بیاد خیلی وقت ها مربوط به عوامل زیادی هست
سئو اصولی اگر انجام بدید اولویت لندینگ ها هست واجازه بدید سئو شما روی صفحات داخلی تر باشه تمرکز بیش از حد کلمات بروی صفحه اول خودش مشکل ساز هست

This comment was minimized by the moderator on the site

برای یک سایت آگهی چطور میشه لینک سازی داخلی انجام داد. من برای این کار از وبلاگ برای سایتم استفاده کردم. این کار درسته؟ چه راهکاری رو شما پیشنهاد میدید؟ (nerd)
سوال دیگ های که داشتم اینه که چقدر زمان میبره تا موتورهای جستجو یک لینک رو بخونند؟
باز...

برای یک سایت آگهی چطور میشه لینک سازی داخلی انجام داد. من برای این کار از وبلاگ برای سایتم استفاده کردم. این کار درسته؟ چه راهکاری رو شما پیشنهاد میدید؟ (nerd)
سوال دیگ های که داشتم اینه که چقدر زمان میبره تا موتورهای جستجو یک لینک رو بخونند؟
بازم تشکر میکنم ازتون

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین راه لینک سازی داخلی بلاگ هست و انتخاب کلمات درست برای لینک سازی هست
برای مثال :
اگر قزار کلمه بک لینک براش لینک سازی بشه من به صفحه بک لینک لینک میدم که هم عنوان هم utl با کلمه مورد نظر یکی هست
سرزدن موتور های جستجو اگر سایت در وبمستر...

بهترین راه لینک سازی داخلی بلاگ هست و انتخاب کلمات درست برای لینک سازی هست
برای مثال :
اگر قزار کلمه بک لینک براش لینک سازی بشه من به صفحه بک لینک لینک میدم که هم عنوان هم utl با کلمه مورد نظر یکی هست
سرزدن موتور های جستجو اگر سایت در وبمستر ثبت شده باشد و سایت لینک درست انجام شده باشد بسته به تنظیم شما از 1 ساعت یک بار در ماه سال و حتی عدم سر زدن متغیر هست

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مهندس جان. چطور میشه در انتهای ادرس url ، اسلش درج کنم. چون شنیدم که ربات ها انتهای یک آدرس رو بهتر میتونن پیدا کنن.آیا همچین نظریه ای درسته؟

This comment was minimized by the moderator on the site

منشورتون از AMP همون رسپانسیو هستش؟
چطور میشه سایتمون رو بر مبنای AMP استاندارد کنیم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

خیر کاملا متفاوت هست از اینجا در مورد amp .و تاثیر اون بر سئو بخونید amp چیست

This comment was minimized by the moderator on the site

چطور میتونم یک صفحه ایندکس شده رو از لیست نتایج پاک کرد؟ و سوال دیگه اینکه اون صفحاتی هم که پسورد دارند ایندکس میشن؟

This comment was minimized by the moderator on the site

داخل گوگل وب مستر بخش google index
Remove URLs
میتونید لینک هارو حذف کنید
و تمام صفحات ایندکس میشن اما اینکه در سرچ بیان خیلی به ندرت امکان داره

This comment was minimized by the moderator on the site

برای اشنراک گذاری یک صفحه سایت در شبکه های اجنماعی، چه کاری رو باید انجام داد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

میشه راهنماییم کنید چطور میتونم به وردپرسBREADCRUMBS ، اضافه کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

استفاده نکردن از اسکیما تاثیر منفی در سئو سایت داره؟ و اینکه چطور مینوتم از اون در وب سایتم استفاده کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام جناب مهندس، ما یک سایتی رو درباره بیماران دیابتی میخوایم طراحی کنیم. چطور میتونیم باهاتون همکاری داشته باشم. ما 3 تا پزشک هستیم که هر سه در یک کلینیک فعالیت داریم. اگر میشه برای ارتباط بیشتر با شما مارو راهنمایی کنید. در ضمن مطالب سایت رو هم...

سلام جناب مهندس، ما یک سایتی رو درباره بیماران دیابتی میخوایم طراحی کنیم. چطور میتونیم باهاتون همکاری داشته باشم. ما 3 تا پزشک هستیم که هر سه در یک کلینیک فعالیت داریم. اگر میشه برای ارتباط بیشتر با شما مارو راهنمایی کنید. در ضمن مطالب سایت رو هم خودمون آماده داریم.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام برای مشاوره رایگان هرزمانی دوست داشتید با شماره های سایت تماس بگیرید
مطالب آماده داشته باشید که خود این کار 2 ماه سئو شما رو جلو میاره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بر شما. من به تازگی وب سایت رو راه اندازی کردم. اما بع دلیل کمبود فضای هاست میخام از سایت های دیگه لینک دانلود قرار بدم.این کار برای سئو سایتم موثره یا نه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام اگر گزینه ها و کلمات داخل فوتر یا هدر سایت و متا تگ ها در سئو کم یا زیاد بشن ایا بر نتایج جست و جوی گوگل اثر داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. بعد از چه مدت از بالا اومدن سایت و انجام سئو داخلی میشه بک لینک را انجام داد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

برای پیدا کردن کلمات کلیدی ، ما از کجا میتونیم بفهمیم که در یک موضوع خاص، مردم دقیقا چه کلماتی رو سرچ می کنند؟ طریقه تشخیص کلمات کلیدی چی هستش؟

This comment was minimized by the moderator on the site

برای پیدا کردن کلمات کلیدی، از کجا میشه فهمید که مردم دقیقا چه کلماتی رو سرچ می کنند؟

This comment was minimized by the moderator on the site

بک لینک های نوفالو با بک لینک های دوفالو چه فرقی دارتد؟
از کجا میشه بک لینک خوب و بد را تشصیص داد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

منظور از بک لینک های ویجت چیه؟ و چرا باید این بک لینک هارو نوفالو کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بر شما
نظرتون درباره قرار دادن آخرین پست ها و صفحات ایجاد شده در سایت های بوکمارک مثل ردیت چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظر شما اگر یک پست را در چندین دسته بندی وردپرس اضافه کنیم. تاثیری در سئو سایت ما داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

دامنه با پسوند .com بهتره یا .IR؟
در ضمن من قصذ انتخاب یک دامنه رو دارم که در سایت archive.org این دامنه ثبت شده. اما در حال حاضر این دامنه آزاده.ثبت این دامنه مشکل داره به نظرتون؟ در ضمن در گوگل هم وقتی سرچ می کنم ایندکس نشده هنوز.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدمت شما
مدتیه که سایت من توسط شرکتی سئو میشه.الان متوجه شدم سایت من رتبه آمریکا داره اما رتبه ایران رو نه.
الان چیکار میتونم انجام بدم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام اگه منظور شما رتبه الکسا هست احتمالا درحال کار v p روشن بوده
به الکسا زباد توجه نکنبد

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظر شماآیا همه سایت ها لازمه که AMP داشته باشند . آخه من شنیدم که AMP چندان هم برای سایت، خوب نیست و ایجاد باگ میکنه در سایت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از مطالب خوبتون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدمت شما. اینکه میگن kayword رو نباید در description تکرار کرد، درسته؟ چون من از عده ای شنبدم که این کار نباید انجام بشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
اگر در صفحه اول سایتی، کلمات کلیدی و متا تگ وجود نداشته باشن، موردی بوجود میاد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و درور بر شما
اگر تگ ها طولانی باشنن در سئو سایت تاثیر بد داره؟
و اینکه برای تگ کیوردها چند کاراکتر مناسیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدمت شما
من یک سایتی طراحی کردم البته در طراحی سایت مبتدی هستم. سوالم اینه سایت من در موبایل، منوهای آبشاری اجرا نمیشن. منظورم زیر مجموعه منوهاست. برای حل مشکل نمیدونم چیکار باید بکنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

من یک سایت قدیمی دارم و میخام اون سایت رو رسپانسیو کنم. البته با همون ساختار قدیمی. امکانش هست؟ یعنی ساختار قبلی ساخت به هم نریزه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با در نظر گرفتن اینکه گوگل قادره pdf-ppt-doc- swf- cfm-xls- rtf ,... رو ایندکس کنه. ایا لینک هایی که در این فایل ها وجود دارند. بک لبنک حساب میشن؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
چند وقته صفحات سایت من ایندکس میشن و دقیقا فردای همون روز از ایندکس خارج میشن. دلیل این موضوع چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا فقط هدف کلی سئو، رسیدن به صفحه اول گوگل است... یا نه اهداف دیگه ای هم میشه تعریف کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

درمورد آموزش سئو جوملا هم میشه مطلب بزارین. ممنون از مطالب مفید سایتتون

This comment was minimized by the moderator on the site

هزینه بک لینک برای یک سایت چقدر است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا لینک دادن به وب سایت هایی که اسپم دارند مضر است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

هم لینک دادن هم گرفتن تاقیر منفی واقعی داره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. آیا فعالیت در گوگل ادوردز میتونه باعث بهبود سئو بشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
متاسفانه اشتباه هست گوگل ادوردز هیچ تاثیری بر روی سئو ندارد
فقط باعث افزایش فروش میشود

This comment was minimized by the moderator on the site

یلام دوست عزیز ممنونم از سایت و مطالب خوبت
یه سوال
لیکه های اگر nofollow باشد بهتر هست یا خیر کدام در سئو تاثی مثبت میزاره و باعث میشه رتبه سئو ما بهتر بشه

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
هردو موثر هست
بهتر ترکیبی از هردو باشه
و هرکدام تاثیر گذاری مخصوص به خودشون را دارا هستند

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. برای سئو ، کلاس های آموزشی برگزار می کنید؟
کلاس ها چند جلسه ای و چند ساعته هستن؟
معلومات من از سایت خیلی ابتداییه، پیش نیازی لازمه برای آموزش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هزینه کلاس هاتون رو هم میشه لطف بفرمایید؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام بله برگزار میکنیم
در دوره آموزش سئو میتونید لیست کلاس های مارو ببینید

آخرین بار در تاریخ 1 روز قبل توسط محمد آتیک ویرایش شد محمد آتیک
This comment was minimized by the moderator on the site

نمیدونم امکان جواب دادن دارید یا نه
روی کلمه سئو خیلی سرچ میکنم و هروز سایت های سئوکار را چک میکنم خیلی وقتا دیدم تا لینک 3 گوگل اومدید گاهی تا صفحه 4 رفتید دلیل این بالا پایین رفتن چیه و چکار میکنید که باز برمیگردید سر جاتون جز دو سایت اول بقیه...

نمیدونم امکان جواب دادن دارید یا نه
روی کلمه سئو خیلی سرچ میکنم و هروز سایت های سئوکار را چک میکنم خیلی وقتا دیدم تا لینک 3 گوگل اومدید گاهی تا صفحه 4 رفتید دلیل این بالا پایین رفتن چیه و چکار میکنید که باز برمیگردید سر جاتون جز دو سایت اول بقیه سایت هاس سئوکاری که با کلمه سئو بالا هستند این مشکل دارند حتی خیلی ها دیگه نیستند
توسایت دیگه ای پرسیدم جواب ندادند

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
دلایلی زیادی داره
یکی از مهم ترین دلایل رقابل سنگین برای کلمه سئو میباشد
دلیل دوم اسپم کردن و لینک مخرب ریختن بعضی از دوستان هست
و...

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازگار با پلتفرم های

logo-samandehi