آیا تگ های H1 برای رتبه بندی ضروری است؟

این بزرگترین سوال یک سئوکار در روزهای آغازین شروع کار سئو یا بازاریابی محتوا است.

بیشتر ما شینده ایم که :

  • عنوان صفحه خود را با تگ H1 بذارید.
  • در هر صفحه فقط از یک تگ H1 استفاده کنید.

"ولی آیا این کار واقعا اشتباه است؟"

هیچ ایده ی در این مورد وجود ندارد.با گذشت زمان ، SEO ها شروع به کنار گذاشتن این ایده ها کردند و مفهوم دقیق استفاده از H1 منفرد جایگزین "متن بزرگی در نزدیکی بالای صفحه" شد.

Google در تجزیه و تحلیل محتوا و درک چگونگی قرار گرفتن قطعات صفحه در کنار یکدیگر ، پیشرفت کرده است. با توجه به اینکه اغلب ناشران با نشانه گذاری HTML اشتباه می کنند ، معقول است که آنها سعی می کنند این موضوع را برای خودشان کشف کنند.

"شما می توانید از برچسب های H1 هر زمان که بخواهید در یک صفحه استفاده کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد.
عناصر H1 روشی عالی برای ارائه ساختار بیشتر به یک صفحه است تا کاربران و موتورهای جستجو بتوانند درک کنند که کدام قسمت های یک صفحه تحت عنوان های مختلف قرار دارند ، بنابراین من می توانم از آنها به روش مناسب در یک صفحه استفاده کنم.
و به خصوص در مورد HTML5 ، داشتن چندین عنصر H1 در یک صفحه کاملاً عادی است. بنابراین این مورد چیزی نیست که شما نگران آن باشید. و برخی از ابزارهای جستجوگر این موضوع را به عنوان یک موضوع پرچم گذاری می کنند و می گویند "اوه شما هیچ برچسب H1 ندارید" یا "دو برچسب H1 دارید." از نظر ما ، این یک موضوع مهم نیست. از نظر قابلیت استفاده ، شاید بهتر باشد که آن را بهبود بخشیم. بنابراین ، این طور نیست که من کاملاً آن پیشنهادات را نادیده بگیرم ، اما آن را به عنوان یک موضوع مهم نمی بینم.
سایت شما می تواند کاملاً خوب و بدون برچسب H1 یا با پنج برچسب H1 انجام شود. "

با وجود این ادعاهای یکی از معتبرترین مقامات Google ، بسیاری از SEO ها همچنان تردید داشتند و به جای آن می خواستند "اعتماد کنند اما تأیید کنند".

بنابراین البته ، ما تصمیم گرفتیم که آن را آزمایش کنیم ... با علم!

کریگ بردفورد از دیستیلل متوجه شد که وبلاگ موز - همین یکی - از H2 ها برای عناوین به جای H1s استفاده کرد (یک سوال از CMS ما).

ما یک تست تقسیم 50/50 عناوین خود را با استفاده از SearchPilot با مارک تازه (قبلاً DistilledODN) طراحی کردیم. نیمی از عناوین وبلاگ ما به H1 تغییر می یابد ، و نیمی به عنوان H2. سپس اختلافات ارگانیک بین دو گروه را اندازه می گیریم.

پس از هشت هفته ، نتایج به دست آمد:

برای افراد ناآگاه ، این نمودارها می توانند کمی رمزگشایی شوند. ریدا عبیدی از دیستیلد داده های این مدلی را برای ما خراب کرد:

تغییر شکست - بی نتیجه
پیش بینی صعود: 6.2٪ (حدود 6،200 جلسه ارگانیک ماهانه)
ما 95٪ اطمینان داریم که افزایش ماهانه جلسات ارگانیک بین:

  • برتر: 13،800
  • پایین: -4.100

نتایج این آزمایش از نظر ترافیک ارگانیک بی نتیجه بوده است ، بنابراین توصیه می کنیم آن را به عقب برگردانید.
نتیجه: تغییر H2s ما به H1 هیچ تفاوت آماری معنی داری نداشت.
با تأیید اظهارات آن ها ، به نظر نمی رسد الگوریتم های Google اهمیتی برای استفاده از عناوین H1 یا H2 برای عناوین خود داشته باشند. احتمالاً اگر از H3s ، H4s یا اصلاً بدون برچسب عنوان استفاده کنیم ، نتیجه مشابهی خواهیم دید.

لازم به ذکر است که عناوین ما هنوز:

  • از یک فونت بزرگ استفاده کرد
  • در بالای هر مقاله بنشینید

مشخص نیست و به احتمال زیاد گوگل آسان است
لازم به ذکر است که اگرچه این آزمایش به طور قطع اثبات نمی کند که H1s یک عامل رتبه بندی نیست ، اما به سادگی نشان می دهد که ما نمی توانیم از نظر آماری تفاوت معنی داری بین استفاده از H1s و H2 پیدا کنیم.

 

چرا هنوز باید از H1 استفاده کنید؟

با وجود این واقعیت که به نظر می رسد گوگل قادر است اکثر عناوین خود را به یک روش دیگر تشخیص دهد ، دلایل بسیار خوبی برای استفاده از H1s به عنوان بهترین روش SEO وجود دارد.

جورجی نگوین در مقاله ای در موتور جستجوگر نکات بسیار خوبی را ارائه داد که سعی می کنم آنها را بطور خلاصه بیان کنم.

1. H1 ها به قابلیت دسترسی کمک می کند.
فن آوری خواندن صفحه می تواند از H1 ها برای کمک به کاربران در جهت جستجوی مطالب شما ، در نمایش و همچنین قابلیت جستجو استفاده کند.

2. ممکن است Google به جای برچسب عنوان از H1s استفاده کند.
در برخی موارد نادر - مانند وقتی Google نتواند برچسب عنوان شما را پیدا یا پردازش کند - آنها ممکن است عنوان دیگری را از عنصر دیگر صفحه شما استخراج کنند. اغلب اوقات ، این می تواند H1 باشد.

3. استفاده از عنوان با رتبه های بالاتر همبستگی دارد.
تقریباً هر مطالعه همبستگی SEO که تاکنون دیده ایم ، همبستگی کمی اما مثبتی بین رتبه های بالاتر و استفاده از عناوین در صفحه نشان داده است ، مانند این جدیدترین مورد از SEMrush ، که به H2 ها و H3 ها نگاه می کرد.

برای روشن شدن ، هیچ مدرکی وجود ندارد که عناوین مربوط به خودشان یک عامل رتبه بندی گوگل باشد. اما عناوین مانند ساختار داده می توانند زمینه و معنا را برای صفحه فراهم كنند.

همانطور که جان مولر در توییتر گفت:

معنیش چیست؟ اگرچه به دلایل زیادی ایده پیروی از H1 "بهترین روش" است ، اما اگر شما از پیروی از دستورالعمل های دقیق H1 پیروی نکنید ، Google بیشتر از آنچه ممکن است کشف کند - همانطور که آزمایش ما نشان داده است.

صرف نظر از این ، شما احتمالاً باید:

محتوای خود را با عناوین سلسله مراتبی سازماندهی کنید - در حالت ایده آل H1 ، H2s ، H3s و غیره.
در بالای مطالب خود از یک عنوان فونت بزرگ استفاده کنید. به عبارت دیگر ، گوگل ، خوانندگان صفحه نمایش ، و سایر دستگاه ها یا افرادی که مطالب شما را می خوانند ، آسان هستند تا عنوان آن را دریابند.
اگر CMS یا محدودیت های فنی دارید که مانع از استفاده از بهترین شیوه های H1s و SEO می شود ، تمام تلاش خود را بکنید و از انجام کارهای کوچک غافل نشوید.

منبع

https://moz.com/blog/h1-seo-experiment

1000 کاراکتر باقیمانده است