• خانه
  • بلاگ
  • 4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق
استراتژی دیجیتال مارکتینگ

4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق

  • محمد آتیک
  • بلاگ

4 روش داشتن بازاریابی دیجیتال موفق ، چهار روش وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها با محصول و خدمات خود وارد بازا ر شوید.

ایجاد مطلوبیت


اولین روش ، ایجاد مطلوبیت ، مفید بودن و مرتفع سازی نیازهای مشتریان برای حصول بهترین نتیجه است. لازمه این روش آن است که شما به مشتریان خود کالایی را پیشنهاد کنید که مطابق با نیاز آنها باشد و بتوانند به وسیله آن به اهداف خود برسند . بهترین مثال بیل و یا کامیون است چیزهایی نباشند که مشتری در ذهن خود دارد. ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید ( مردم دریل نمی خرند، بلکه آنها سوراخ های یک چهارم اینچی می خرند)
شرکت فدایکس مثال خوبی از یک صنعت جدید است که بر اساس نیازهای افراد تاسیس شد. شرکت اپل صنایع جدید برای آی پاد،آیفون و آیپد ایجاد کرد در حالی که فدایکس صنعت جدید را برای ارسال نامه ها به طور شبانه روزی ایجاد نمود که قبل وجود نداشت . فرد اسمیت ، موسس شرکت فدایکس ، در طول شبانه روز با در خواست های زیادی برای ارسال سریع تر نامه ها و بسته ها مواجه می شد که علت آن فقط سرعت پایین ارسال بود.
به بازار کنونی خود نگاه کنید . نیازهای مشتری های کنونی و مشتریان دیگر شما کدامند؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های دیگر شما کدامند؟ سعی کنید خواسته های آنها را در ماه ها و سال های آینده، برآورده سازید. پیتر داکر می گوید (تمایلات و خواسته ها، همه چیز هستند.) خواسته های مشتریان شما در بازار کنونی چیست؟ اگر شما بتوانید به این سوال به درستی پاسخ دهید، می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و بر بازار جدید تسلط یابید.

قیمت گذاری مناسب
روش دوم در بازرایابی دیجیتال ، تغییر قیمت است، اگر قیمت کالاها و خدمات خود را هم سطح انتظارات نرخی مشتریان خود کنید، می توانید بازار جدیدی باز نمایید. هنری فورد یکی از ثروتمند ترین افراد جهان است . وی چندین دهه با مشکلات مالی روبه رو بود ولی چون دیدگاه نرخ گذاری وی با دید نرخی مشتریان هم سو بود، برنده بازار شد. وی با تولید انبوه خودرو توانست قیمت را پایین بیاورد به نحوی که هر فرد آمریکایی استطاعت مالی خرید یکی از این خودرو ها را داشت. با رسیدن به این هدف ، وی در صنعت ساخت و مصرف انبوه، انقلابی به پا کرد.
اکثر شرکت های موفق با پایین آوردن قیمت ها تا سطح خرید مشتریان ، توانسته اند نبض بازار را در دست بگیرند. این گونه برداشت می شود که هرچه بازار وسیع تری به دست بگیرید، می توانید هزینه تولید و قیمت فروش را پایین بیاورید. ژاپنی ها ، سال های زیادی است که از این استراژی استفاده می کنند،آن ها در ابتدا قیمت کالا ها و خدمات خود را به قدری پایین می آورند که بتوانند بازار را در دست بگیرند. پس ازآن ، اقتصاد شاخص و تولید محصولات به پایین ترین قیمت را سرلوحه خود قرار می دهند،و مشتری داری می کنند و بازارهای خود را همچنان حفظ می نمایند. در نهایت بر اکثر بازارهایی که به آن ها وارد شده اند تسلط می یابند.

واقع بینی مشتریان
سومین استراژی در بازاریابی دیجیتال ، سازگاری با واقع بینی اجتماعی و اقتصادی مشتریان است. مثال خوبی از این واقع بینی ،سیرس است که به یکی از بزرگ ترین خرده فروشان زمان هود تبدیل شد،وی کار خود را از سیاست ضمانت برگشت پول بدون هیچ شرطی، در تجارت کاتالوگ آغاز کرد. واقع بینی مشتریان درآن زمان بسیار بالا رفت ، چرا که آنها دیدند که اگر محصولی را بخرند که کار نمی کتد و یا به درد آنها نمی خورد می توانند آن را برگردانند. سیرس دریافت که بهترین روش برای غلبه بر بازار فروش این است که محصولات پیشنهادی خود را واقع بینی مشتریان سازگار سازد.این عمل وی انقلابی در تجارت و خرده فروشی ایجاد کرد. هر محصولی یک سود اساسی دارد، این همان دلیلی است که مشتریان به خاطر آن ، یک محصول را خریداری می کنند. هر محصول و یا خدمات می تواند محرک ترسی اساسی نیز باشد که منجر به برگرداندن خدمات و یا محصول از طرف مشتریان شود. مثلا مشتریان از ریسک کردند هراس دارند . آن ها می ترسند از این که مبالغ زیادی پرداخت کنند ولی محصولی نامطلوب خریداری نمایندکه نتواند خواسته آن ها را به اجابت برساند. ترس آن ها از هرچه که باشد ، می تواند دلیل اصلی برگرداندن کالا و خدمات بشود. زمانی که بر سود کلیدی، که همان ارزش افزوده منحصر به فردی است که مشتری با خرید محصولات و خدمات از شما به آن دست می یابد و نیز به از بین بردن ترس اصلی مشتریان تاکید کند ، می توانید بازار بزرگی برای فروش محصول خود به دست آورید.

ارسال ارزش واقعی
چهارمین روش در استراتژی بازاریابی دیجیتال، عرضه چیزی است که نماینگر ارزش واقعی به مشتری می باشد. ارزش واقعی ممکن است تنها با ارتباط نزدیک برقرار کردن با مشتریان مشخص شود.
شرکت ibm یکی از از بهترین نمونه ها است. این شرکت 80 درصد بازار کامپیوتر جهان را دست دارد. شرکت IBM دریافت،در دنیایی که تکنولوژی و تجهیزات به قیمت صدها هزار میلیون دلار به فروش می رسند، تنها عملکرد کامپیوتر نیست که خریداران را مشتاق به خرید می کند، بلکه خدمات پس از فروش نیز برای آنها بسیار حائز اهمیت است . شرکت IBM نه تنها محصولات کامپیوتری کل دنیا را تولید می کند بلکه بهترین خدمات پس از فروش را نیز ارائه می دهد. در واقع این همان ارزش واقعی است.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازگار با پلتفرم های