تاثیر کلودلر بر سئو سایت

کلود فلر چیست | آموزش کلود فلر

کلود فلر چیست | آموزش کلود فلر؟ استفاده از کلود فلیر چگونه است ؟ تاثیر کلود فلر بر سئو کلود فلر را می توان اینگونه تعریف نمود ، پایگاهی که هنگام انتقال اطلاعات آن را بهینه سازی می کند ، همین امر باعث می شود سرعت سرور شما افزایش پیدا کند .

در اصل وقتی وب سایتی با Cloud Flare ستاپ می شود همه ی ترافیک سایت از شبکه وسیع این شرکت عبور می کنند. به طور کلی می توان گفت تمام تهدید های امنیتی و خزنده ها و مشکلاتی که باعث می شوند منابع سرور و پهنا باند شما هدر روند، جلوگیری نماید . همچنین تمام کاربران می توانند از سرویس CloudFlare را استفاده کنند . در ادامه می خواهیم شما را با تاثیر کلود فایلر بر سئو و نحوه نمایش آن آشنا نمائیم با گروه آموزشی سئو هاما همراه باشید.


برخی از ویژگی های کلود فلر:

۱. بهینه سازی محتوا‌ی وب
۲. امنیتی که کلود فلر ایجاد میکند.
۳. آمارگیری و امکان برسی کردن ترافیک سایت


CDN چیست؟

CDN مخفف کلمات Content Delivery Network می باشد . از این سیستم معمولا برای کنترل مصرف سایت ها از منابع سرور هاستینگ خود و جلوگیری از حملات امنیتی استفاده می شود. زمانی که وب سایت شما بر روی dns های یک CDN قرار می گیرد، سایت برای بازدید کنندگان در کمترین زمان بارگزاری می شود و عملکرد بهتری نیز خواهد داشت. اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید لطفا مقاله جامع cdn چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه بفرمایید.


کلاد فلر یک شبکه تحویل محتوا (CDN)

شبکه تحویل محتوا (Content Delivery Network) چیست؟

شبکه تحویل محتوا (به انگلیسی: Content Delivery Network) که به اختصار CDN نیز گفته نیز می شود یک شبکه عظیم از سرور های می باشد که در سراسر دنیا می باشد و به صورت جغرافیایی توزیع شده است . یک از کارایی های CDN ،استفاده از محتوا زمانی که به نزدیک ترین محل جغرافیای می باشد . این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و … بسیار تأثیرگذار است.
یکی دیگر از مزیت ها این شبکه به این صورت است که تمام فایل های استاتیک (ثابت) شما را را به اتوماتیک وار ذخیره می کند . کلود فلر ۲۳ دیتاسنتر متفاوت در تمام دنیا را را دارد ،با توجه به این موضوع آنها را در نزدیک ترین محل نگهداری می کنند (موقعیت فیزیکی)هر محتوا‌ی دینامیک یا متغییری که توسط دیتابیس شما تولید شده است از طریق خود وب سرور سایت شما منتقل می شود. کلود فلر از تکنولوژی ای به نام «انی کست» استفاده مینمائید تا بتواند نزدیک ترین سرور را به کاربر متصل کند.


عملکرد کلودفلر در جلوگیری از حملات :

کلوفرد مانند یک فیلتر قوی ما بین سرور اصلی و دستگاه ها قرار می گیرد. بدین ترتیب dns ها و ip سرور سایت شما کاملا معلوم می شود . وقتی یک هکر می خواهد به قلب سرور شما وارد شوn و شما هنوز کلوفرد را فعال نکرده باشید اولین کار آن این است که ip سرور ها را بر می دارد. بنابراین با ترفندهایی که دارد می تواند اقدام به ایجاد حملاتی مانند حملات DDOS نماید. هنگامی که سرور های کلودفلر فعال نمائید باعث می شود بر سر راه این هکرها قرار بگیرند و با موارد امنیتی که از طریق Firewall ایجاد می کنند ، سیستم کلودفلر نیز اعمال می شود و جلوی بسیاری از حملات گرفته می شود .


مزایای استفاده از کلود فلر

• فعال سازی CDN و در نتیجه اتصال به نزدیک ترین سرور جهت بارگذاری سایت و میزبانی محتوا
• فعال بودن 24 ساعته ی سایت از طریق کش های موجود در سرور های کلود فلر حتی در صورت آفلاین شدن سایت اصلی
• بهینه سازی سایت و صرفه جویی در پهنای باند مصرفی
• فشرده سازی کد های Java Script، CSS و HTML و در نهایت سرعت بالاتر
• افزایش امنیت با جلوگیری از رکوئست های نا سالم، حملات DDOS Protection و SQL Injection
• ارائه سیستم آنالیز ترافیک جهت مدیریت بهتر ترافیک ها و بازدید ها
• قابلیت Prug Cache جهت تازه سازی کش های ذخیره شده
• و…

 

آموزش فعال سازی کلود فلر

برای شروع فعال سازی کلود فلر بر روی سایت تان مطابق مراحل ذیل اقدام نمایید:


1. ورود به سایت رسمی کلود فلر
2. جهت ایجاد یک حساب کاربری جدید بر روی Sign up کلیک نمایید.
3. در صفحه ی Create a Cloud Flare Account آدرس ایمیل و پسورد مورد نظرتان را وارد نمایید .
تیک مربوط به تایید قوانین را فعال نموده و بر روی دکمه ی Create Account کلیک نمایید.

4. در این مرحله وارد حساب کاربری خود می شوید. از قسمت Add a WebSite نام دامنه ی خود را وارد نمایید و بر روی دکمه ی Scan DNS Records کلیک نمایید.

5. در این مرحله 60 ثانیه زمان نیاز است تا کلیه رکورد های DNS سایت شما بررسی شوند. پس از آن بر روی دکمه ی Continue کلیک نمایید.

6. در این قسمت لیستی از تمامی رکورد های DNS دامنه ی سایت شما ، از جمله ساب دامین ها نمایش داده خواهند شد. اگر نیاز به ایجاد رکورد جدیدی داشته باشید می توانید با کلیک بر روی Add Record رکورد مربوطه را اضافه نمایید.

معمولا به صورت خودکار تمامی رکورد های موجود و مورد نیاز در این لیست قابل رویت می باشند ولی در صورتیکه رکورد ها تشخیص داده نشدند، آن ها را ایجاد نمایید. فقط می بایست در قسمت ip، ip سرور خود را وارد نمایید.
در این مرحله می توانید تعیین نمایید که سیستم کلود فلر بر روی کدام ساب دامین ها و رکورد ها فعال و یا غیرفعال باشد. ابر های نارنجی رنگ به معنای روشن بودن سیستم برای رکورد مربوطه می باشد. با کلیک بر روی هر ابر می توانید آن را فعال یا غیر فعال نمایید.
بر روی رکورد هایی مانند MX هرگز کلود فلر ایجاد نمی گردد و کلا بدون ابر می باشد.
ترجیحا این موارد به صورت پیش فرض باشند و بر روی Continue کلیک نمایید.
7. در ادامه می بایست نوع پلان مورد استفاده را انتخاب نمایید. پلان رایگان کلود فلر به تنهایی دارای امکانات بسیار زیادی می باشد ولی در صورت تمایل نیز می توانید از سایر پلان های تجاری آن که قوی تر می باشند نیز استفاده نمایید.
Free Plan را انتخاب نمایید و بر روی Continue کلیک کنید.

8. در این مرحله ، کلود فلر دو DNS جدید برای دامنه ی سایت شما نمایش می دهد. می بایست DNS های دامنه ی سایت خود را بر روی DNS های داده شده تنظیم نمایید و DNS های قبلی را حذف نمایید.

برای دامنه های ملی ، می بایست از طریق سایت nic.ir و ورود به پنل کاربریتان اقدام نمایید. در صورت عدم آشنایی با نحوه ی تغییر DNS ها می توانید از آموزش تنظیم DNS ها در ایرنیک استفاده نمایید.
برای دامنه های بین المللی ، می بایست از طریق ناحیه ی کاربری رجیسترار دامنه، برای مثال Hostcontrol ، DNS های دامنه را تغییر دهید. در نهایت بر روی Continue کلیک نمایید.
نکته: تنظیم و ست شدن کامل DNS های کلود فلر بر روی دامنه معمولا 24 تا 72 ساعت زمان نیاز دارد.
در این مرحله از مراحل فعال سازی کلود فلر ، اقدامات لازم انجام شده است، به صفحه ی اصلی سایت و تب Overview منتقل خواهید شد. همانطور که در تصویر مشخص است وضعیت یا Status سایت شما بر روی Pending یا معلق قرار دارد. در این حالت می بایست مدت زمانی را منتظر بمانید.
با کلیک بر روی Recheck Nameservers می توانید از وضعیت DNS ها را بررسی نمایید.

در نهایت پس از اعمال تنظیمات وضعیت سایت بر روی Active و مشابه تصویر می بایست باشد:

برای مشاهده ی تغییر در سرعت بارگذاری سایت ، ما قبل از ایجاد کلود فلر سایت مورد نظرمان را در سایت های GTMetrix.com و Pingdom.com آنالیز نمودیم و سرعت لود در تصویر مشخص می باشد.

بعد از فعال سازی کلود فلر نیز مجدد سایت را در این 2 آنالیزور بررسی نمودیم و همانطور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، سرعت لود سایت از ثانیه به میلی ثانیه کاهش یافته است.


سخن آخر

در این مقاله شما با مفهوم CDN و کلود فلر تاثیر آن و همچنین نحوه ایجاد کلود فلر بر روی سایت آشنا شدید. برخی تنظیمات ضروری نیز توضیح داده شد و شیوه ی کار با این سیستم را تقریبا آموخته اید. در نهایت تا اینجا توانسته اید گامی در جهت تامین امنیت و بهبود سایت و منابع هاست خود بردارید. امید است از مقاله فوق استفاده لازم را کرده باشید در صورت هرگونه مشکل می توانید با شماره های کارشناسان ما در این سایت تماس حاصل فرمائید.

نظرات (4)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 2 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

بعد از اتصال دومین ir به کلادفلر ، cPanel سایت من دیگر بارگزاری نمیشه!!! چه کار باید کنم؟؟

تارا
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من مطالب سایت رو خیلی آپدیت میکنم و مطالب جدید هم درج میکنم،
میشه با استفاده از cloudflare باز مثل حالت عادی سرثانیه تغییرات اعمال میشه تو سایت ؟ یا باید کش cdn رو پاک کنم یا حتما تایمی رو منتظر بمونم ؟

بیژن
This comment was minimized by the moderator on the site

Style سی پنل لود نمیشود و Cpanel در یک صفحه سفید بارگزاری میشه!! علتش چیه؟؟

متین
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نبشاشید ببخشید اگر سرور من داخل ایران باشه با استفاده از این سیستم احتمال کاهش سرعت سایت هست ؟

سپیده
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi