بهینه سازی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی چیست

کلمات کلیدی چیست، کلمات کلیدی در دنیای پر رقابت کسب و کارهای اینترنتی ، حکم نردبان موفقیت را دارند . ما در این قسمت از سری آموزش های سئو و بهینه سازی وب سایت ، قصد داریم شما را بامفهموم صحیح کلمات کلیدی آشنا کنیم و بگویم چرا این کلمات مهم هستند و چگونه باید کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید و در جای مناسب به کار ببرید .


کلمات کلیدی چیست

کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که ، نشانگر محتوای اصلی وب سایت شما هستند . از نظر سئو ، کلمات کلیدی ، کلمه یا عبارت هایی هستند که توسط کاربران در گوگل جستجو می شوند . شما هر آن چه که در صفحه ی سایت خود قرار می دهید همانند : تصاویر ، ویدیوها و... همگی جز کلمات کلیدی وب سایت شما هستند ، که توسط کاربر مورد جستجو قرار می گیرند .

شما به عنوان وب مستر یک سایت و یا کسی که قصد تولید محتوا ( نوشتن مقاله بر اساس سئو ) برای یک وب سایت را دارید ، باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ، بازدیدکنندگان آن ها را در گوگل جستجو می کنند . بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که ، کلمه ی مورد نظر آن ها توسط بازدیدکنندگان در گوگل جستجو می شود ، در حالی که مخاطب با توجه به دیدگاه خود کلمه ی را جستجو می کند .

حال که با مفهموم کلمات کلیدی آشنا شدید ، شاید بخواهید بدانید چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟


چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

کلمات کلیدی مهم هستند زیرا آن ها دقیقا مشخص می کنند که افراد به دنبال چه چیزی هستند ، محتوایی که شما در وب سایت خود قرار می دهید برای پاسخ به نیاز این افراد است . هدف همه ی شما از سئو و بهینه سازی ، جذب ترافیک طبیعی به وب سایتان است ، برای این کار باید کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید ، زیرا این کلمات کلیدی هستند که میزان ترافیک وب سایت شما را مشخص می کنند .

مثال
فرض کنید شما یک وکیل پایه یک ( بیشتر وکالت امور مربوط به خانواده را انجام می دهید ) هستید و قرار است برای وب سایت خود ، کلمات کلیدی انتخاب کنید . چه کلمات کلیدی را انتخاب می کنید ؟ آیا کلمه کلیدی "وکیل" را انتخاب می کنید ؟ این کلمه شاید از نظر شما مناسب باشد ولی آیا این کلمه از نظر کاربران نیز مناسب است ؟ قطعا خیر . کاربری که کلمه ی وکیل را انتخاب کرده ، ممکن است به دنبال وکیلی برای کارهای حقوقی خود باشد و به وکیلی که کارش مربوط به امور خانوادگی است نیازی نداشته باشد ، در این صورت حتی اگر شما با کلمه کلیدی "وکیل" لینک یک گوگل هم باشد ، بازهم برای شما ارزشی نخواهد داشت ، ترافیکی را جذب کرده اید که ، برای شما سودی نداشته است .

ممکن است کلمات کلیدی که شما برای آن ها محتوا ( مقاله بر اساس سئو ) تولید کرده اید ، با کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان در گوگل جستجو می کنند متفاوت باشد . برای اینکه بتوانید ترافیک ارگانیکی را به وب سایت خود جذب کنید ، باید درک درستی از ، نیاز بازدیدکنندگان و یا مشتریان ، زبان مورد استفاده آن ها و حتی محتوایی که بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند داشته باشید . برای این کار باید به طور مداوم با مشتریان خود صحبت کنید ، مثلا در انجمن ها و یا گروه های اجتماعی شرکت کنید و از آن ها بخواهید با توجه به دیدگاه خود ، محصول و یا خدماتی که مورد نظر شما است را ، در گوگل جستجو کنند ، آن گاه در خواهید یافت که مشتریان شما محصول و یا خدمتی را که ارائه می دهید ، با چه کلمات کلیدی در گوگل جستجو می کنند.


کلمات کلیدی با طول بلند

ممکن است کلمات کلیدی انحصاری هدف اصلی باشند ، این کلمات معمولا حجم بالایی از ترافیک دارند و سئو این کلمات بسیار دشوار است . مثال فرض کنید شما یک وب سایت فروش لباس زنانه دارید ، اگر شما بخواهید بر روی کلمه لباس زنانه زمان بگذارید و برای رتبه دهی بر روی این کلمه تلاش کنید ، در واقع وقت خود را هدر داده اید ، زیرا این که حجم بالایی از ترافیک دارد و همچنین این کلمه توسط مخاطب جستجو نمی شود . کلمه ی لباس زنانه گنگ است ، زیرا شما نمی دانید هدف کسی که این کلمه را سرچ کرده است ، چه چیزی می باشد ؟ آیا به دنبال " لباس زنانه مجلسی طرح جدید است" ، آیا به دنبال "لباس زنانه زمستانی 2018 است" و یا به دنبال "لباس زنانه ترک با جنس ریون است" .

کلمات کلیدی طولانی معمولا قصد دارند توضیح بیشتری راجب آن موضوع بدهند . همانند کسی که جستجو می کند لباس زنانه ترک با جنس ریون . معمولا رقابت بر سر کلمات کلیدی طولانی بسیار کم است.

شما باید کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید که رقابت کمی داشته باشند . این کلمات شاید باعث شوند ترافیک کمتری را به سمت وب سایت خود جذب کنید ولی اگر کسی شما را با این کلمات کلیدی جستجو کند ، حتما بر روی وب سایت شما کلیک می کند و یا به عبارتی یک مشتری واقعی می باشد که قصد خرید محصول شما را دارد .


استفاده از کلمات کلیدی در صفحه سایت

شما باید برای کلمات کلیدی خود تولید محتوا کنید . محتوای ارزشمند است که ، برای مخاطب ایجاد شود و نه صرفا برای ربات های گوگل . کلمات کلیدی را به نحوی در صفحه سایت خود قرار دهید که هم مخاطبان و هم ربات گوگل به آن دسترسی داشته باشند . مثلا کلمات کلیدی را در برچسب های عنوان ، متاها و داخل محتوای خود استفاده کنید.
نکته : برخی تصور می کنند با نوشتن عناوین مبهم می توانند مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت خود جذب کنند ، در حالی که این باور اشتباه است . این کار باعث می شود شما از تاثیر کلمات کلیدی در عناوین خود استفاده نکنید.
کلمات کلیدی خود را در url ، توضیحات متا و متن جایگزین در عکس ها استفاده کنید ، با قرار دادن کلمات کلیدی خود در مکان های گفته شده ، به ربات گوگل کمک می کنید تا ، محتوای وب سایت شما بیشتر درک کنند .

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد شما هر آن چه که در وب سایت خود قرار می دهید ، کلمات کلیدی به حساب می آیند که توسط کاربر در موتور جستجوی گوگل ، سرچ می شوند . بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که توسط کاربران مورد جستجو قرار بگیرند . هدف ما رونق کسب و کار شما است . اگر در زمینه ی انتخاب کلمات کلیدی برای وب سایت خود ، دچار مشکل شده اید و نمی دانید چه کلماتی برای سایت شما مهم هستند می توانید با دوستان در ارتباط باشید تا ما با مشاوره رایگان ما بهترین کلمات کلیدی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید .

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازگار با پلتفرم های