تحلیل رتبه سایت در گوگل

پیدا کردن رتبه سایت در گوگل

تولید محتوا ، تولید محتوای ارگانیک و با کیفیت ، بعد از طراحی سایت مطابق با آخرین استاندارد های گوگل و بهینه ، مهم ترین کار برای سئوی وب سایت است

 

محتوا چیست ؟


همه ی مطالب از جمله تصویری ، صوتی و نوشتاری موجود در سایت ، محتوای وب محسوب می شوند . محتوا وب سایت شما را معرفی می کند و به مخاطب نشان می دهد که مجموعه شما چه کاری انجام می دهد و در چه سطحی از مهارت قرار دارد . محتوای وب سایت شامل تصاویر ، اسناد ، داده ها ، سرویس های الکترونیکی ، اپلیکیشن ها ، صفحات شخصی در وب ، ایمل های آرشیو شده و ... می شود .


انواع محتوا

محتوا را بر اساس فرمت می توان به چهار دسته ی زیر تقسیم کرد :

1.محتواهای نوشتاری : این دسته از محتواها به نسبت دیگر دسته ها ، بیشتر در سایت ها بارگذاری می شوند . مخاطب به دنبال یافتن اطلاعات است و به ساده ترین شکل می تواند پاسخ خود را از متن بیابد . همچنین متن کم حجم است به همین دلیل راحت در سایت بارگذاری می شود .

2. محتواهای تصویری : به تازگی استفاده از محتواهای تصویری یا اینفوگرافیک ها بسیار رواج یافته است . محتواهای تصویری رسا هستند و با سرعت زیادی اطلاعات را به شخص می رسانند . عکس ، نمودار ، نقشه ، دیاگرام و ... محتوای تصویری محسوب می شوند و اطلاعات پیچیده را سریع تر و قابل فهم تر به مخاطب منتقل می کنند .

3. محتواهای صوتی – تصویری : این محتواها بسیار پر طرفدار هستند چرا که پیام را با طرف کمترین انرژی از مخاطب می گیرند . در محتوای ویدیویی مخاطب اطلاعات را از منبع اصلی دریافت می کند به خاطر همین آن را بیشتر از دیگر محتوا ها معتبر می داند .

4.محتواهای صوتی : این محتواها نیز امروزه پر طرفدار تر از قبل هستند . محتواهای صوتی معمولا به صورت پادکست های صوتی و mp3 های مستقل روی وب سایت ها منتشر می شوند .


تولید محتوا چیست ؟
هیچ چیز مانند محتوای با کیفیت و غیرکپی سایت را ارزشمند نمی کند . بارگذاری مطالب خوب رتبه ی سایت را به طور چشمگیری افزایش می دهد . برای تولید محتوا شما در قدم اول به ایده نیاز دارید .

ایده برای تولید محتوا
شما باید موضوع کلی سایت خود را دانسته و بر اساس آن محتوا بنویسید . یکی از دلایلی که محتوا در سئو نقش دارد این است که شما می توانید کلمات کلیدی را در سایت تان به کار ببرید . برای به دست آوردن کلمات کلیدی می توانید از ابزار های سئو (گوگل وبمستر | اموزش گوگل وبمستر تولز ) برای تولید محتوا استفاده کنید و کلماتی را که مردم بیشتر از همه سرچ می کنند پیدا کنید ، در مقالات خود به کار ببرید .

عنوان محتوای جذاب و گیرا در تولید محتوا
بهتر است در ابتدای کار محتوا نویسی از کلمات کلیدی برای عنوان مقاله خود استفاده نمایید چون تاثیر زیادی بر سئو خواهد داشت و بعد از این که سایت تان پیشرفت کافی داشت و زمانی که به جایگاه مورد نظرتان در گوگل رسیدید ، از عنوان های جذاب ( حتی اگر کلمات کلیدی نداشته باشد ) استفاده کنید .

محتوای سایت های رقیب خود را بررسی کنید
محتوای سایت های رقیب تان را تحلیل کنید ، مطلبی که شما در سایتتان بارگذاری می کنید باید بهتر و کامل تر از سایت رقیبتان باشد همچنین سعی کنید تمام موضوعات مقالاتش را پوشش دهید .

نیاز کاربر را در نظر بگیرید
در حقیقت الگوریتم های گوگل برای تشخیص بهترین وب سایت ها طراحی شده اند . از نظر گوگل وب سایت خوب وب سایتی است که بتواند به بهترین نحو به نیاز های کاربر پاسخ دهد . پس یقینا رضایت مخاطب و گوگل در یک راستا هستند .
کاربران اینترنت مدت زیادی را صرف خواندن یک مطلب می کنند و آخر هم به جواب سوالشان نمی رسند . شما باید جواب کاربر را به تفصیل در دسترسش قرار دهید . به این تریتب شما به منبعی معتبر برای کاربران تبدیل می شوید .

موضوع اصلی مقاله را عمیقا تحت بررسی قرار دهید
موضوع را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید و هر کدام از دسته ها را نیز در صورت امکان به دسته های کوچکتر تقسیم کنید . بعد درباره هر کدام از دسته ها ( چه اصلی و چه فرعی ) توضیح بدهید . جزئیات مطلب باعث تمایز سایت شما از سایت های دیگر خواهد شد .

در چند مقاله موضوع را شرح دهید
مثلا شما می خواهید برای سئو مقالاتی بنویسید ، می توانید به موضوعاتی مانند ، سئو چیست ، اهمیت سئو ، چطور سئو وب سایت انجام دهیم و ... به صورت یک یا چند پاراگراف بپردازید و همچنین می توانید به صورت مقاله ای جدا به هر کدام از این موضوعات بپردازید .

مخالف بقیه بنویسید
شما به عنوان بازاریاب محتوا می دانید که چه کارهایی برای نوشتن یک مقاله خوب لازم است . اگر بخواهید مقاله ای درباره ی مقاله نوشتن بنویسید بهتر است عنوانش را بگذارید ؛ "کارهایی که شما انجام می دهید و محتوا را خراب می کنید " . به این کارها در دنیای محتوا می گویند " تکنیک خوانده شدن مقاله " .

یک لیست از عنوان های مقالاتتان داشته باشید
عنوان های مقالاتی را که برای یک سایت نوشته اید به صورت لیست تنظیم کنید تا در زمانی که لازم بود بتوانید به راحتی بک لینک بدهید .

بهترین مقالات تولیدی دیگر وب سایت ها را در سایت خود قرار دهید
برخی افراد متخصص برای بعضی سایت ها مقاله می نویسند ، شما می توانید این مقالات را پیدا کرده با نگارشی متفاوت ( کپی نباشد ) در سایت خود قرار دهید و ان سایت را به عنوان منبع معرفی کنید . این کار باعث می شود رقبای شما هم همین کار را کرده و شما را به عنوان منبع معرفی کنند . بهتر است این کار را هفتگی یا ماهانه انجام دهید .

مقالات آموزشی بنویسید
بسیاری از سرچ هایی که توسط مردم انجام می شود سوال هایی هستند که با چرا و چگونه آغاز می گردند . بهتر است به این سوالات مردم پاسخ داده و آن ها را به سایت خود جذب کنید .

شایعات مربوط به تخصصتان را تکذیب یا تایید کنید
روش هایی را که در میان مردم رایج است بررسی کرده و به درست یا نادرست بودن ان ها بپردازید . همچنین ممکن است شایعاتی وجود داشته باشد ، شما می توانید این شایعات را با آوردن دلیل و توضیح رد یا تایید کنید .

فرمت محتوای خود را بروز کنید
راه های ارائه ی محتوا دائما عوض می شوند و شما باید از این راه ها مطلع باشید . امروزه محتوا های اینفوگرافیک بیشترین تاثیر را بر مخاطب خود می گذارند . همچنین فونت تصاویر باید زیبا و خوانا باشد تا مخاطب را جذب کند .


سئو محتوا
زمانی که محتوا را نوشتید باید آن را بر اساس راهکارهای سئو باز نویسی کنید ، چگالی کلمات کلیدی را در آن رعایت کرده ، و آن را بر اساس اخرین الگوریتم های سئو تنظیم نمایید .

نکات نگارشی را رعایت نمایید
به یاد داشته باشید استفاده ی درست از علائم نگارشی و نداشتن غلط املایی و رعایت نکات نگارشی کمک می کند تا متن برای مخاطب قابل فهم شود و اگر این نکات را رعایت نکنید ، تلاش شما به هدر خواهد رفت .

مطالب طولانی بهتر اند
اندازه ی یک محتوای استاندارد بین 2 تا 3 هزار کلمه است . حداقل تعداد کلمه ای که برای محتوا می توانید به کار ببرید 500 کلمه است و اگر تعداد کلمات کمتر از 500 باشد ، گوگل شما را جریمه کرده و بلاگ را اصلا در نظر نمی گیرد . بهتر است مقاله آنقدری طولانی نباشد که مخاطب حوصله اش سر برود .

متا تگ توضیخات را جدی بگیرید
این متاتگ در سئو و بهینه سازی وب سایت و همچنین افزایش رتبه گوگل شما موثر است . زمانی که وب سایت در نتایج موتور جستجو گر بالا می آید ، زیر عنوان سایت شما توضیحات متا نشان داده می شود . در مقاله های کمتر از 500 کلمه نوشتن متاتگ توضیحات اجباری است اما در مقالاتی که کلمات بیشتری دارند ، اگر ننویسید گوگل خودش خواهد نوشت .

متاتگ عنوان خیلی مهم است !
دقت کنید این اولین قسمتی است که گوگل از محتوای شما می خواند ، اگر ارتباطی میان متاتگ های عنوان و مطلب وجود نداشته باشد ، گوگل متوجه خواهد شد و شما را جریمه می کند .

استفاده ی درست از کلمات کلیدی در محتوا
بسیاری از محتوا نویسان فکر می کنند هرچه بیشتر از کلمات کلیدی استفاده کنند برای سئو سایتشان بهتر است . اما زیاده روی در استفاده از کلمت کلیدی تاثیر منفی بر سئوی وب سایت دارد . بهترین چگالی کلمات کلیدی ، 2 – 3 درصد کل کلمات باشد .

از تکنیک های سئو کلاه سیاه به هیچ وجه استفاده نکنید !
تکنیک های سئو کلاه سیاه موقتا سایت را بالا می برد اما پس از مدت کوتاهی گوگل متوجه تخلف سایت خواهد شد و سایت را جریمه خواهد کرد و حتی در برخی موارد سایت را از نتایج خود حذف می کند .

ایجاد لینک های داخلی بین صفحات وب سایپیدا کردن رتبه سایت در گوگل ، برای بهینه سازی سایت در قدم اول شما نیاز دارید بدانید سایتتان در چه جایگاهی قرار دارد . برای این کار باید کلمات کلیدی سایت را سرچ کرده و جایگاه هر کدام را در گوگل مشخص نمایید . بعد از این کار می توانید بر سئوی سایتتان کار کرده و سپس نتیجه

را در گوگل مشاهده کنید . شما به مشاهده ی دائمی رتبه ی سایت در گوگل نیاز دارید چون باید مطمئن شوید راه را درست می روید .

 

پیدا کردن رتبه سایت در گوگل
شما می توانید با استفاده از سایت ها و یا به صورت دستی رتبه سایتتان را در گوگل پیدا کنید . استفاده از ابزار ها به شما کمک خواهد کرد سریع تر رتبه ساییتان در گوگل را پیدا کنید .

سریع ترین روش ها برای پیدا کردن رتبه سایت در گوگل

از سریع ترین راه های پیدا کردن رتبه سایت در گوگل ، استفاده از ابزار های جانبی مرورگر ها می باشد .

SERPTrends

یکی از افزونه های گوگل کروم و فایر فاکس است . استفاده از این ابزار کاملا رایگان است . یکی از دلایل محبوبیت این ابزار سادگی آن است . در مرورگر مورد نظرتان وارد بخش Add-ons یا Extention شوید . نام این افزونه را سرچ کنید وآن را به مرورگر خود اضافه کنید . پس از نصب آن ، وقتی در گوگل سرچ کنید رتبه ی صفحات را در سمت چپ لینک آن ها مشاهده خواهید کرد . همچنین میزان پیشرف و یا پسرفت سایت ها هم به صورت فلش نمایش داده می شود . با کلیک روی رتبه هر سایت ، می توان رتبه الکسای آن را دید .

 

SEOquake

این افزونه نیز ابزاری رایگان است و برای مرورگر های کروم ، فایرفاکس ، اوپرا و سارفاری موجود می باشد . امکانات زیادی در این افزونه وجود دارد و شما پس از نصب می توانید علاوه بر مشاهده رتبه سایت و میزان افت یا پیشرفت ، رتبه الکسا ، تعداد لینک و مالکیت سایت را نشان می دهد . با اضافه شدن این افزونه در سمت چپ صفحه نتایج گوگل ، پنلی ظاهر می شود که با آن می توان کار های زیادی انجام داد .

 

Seo SERP

این ابزار هم مانند SERPTrends عمل می کند و تفاوت خاصی بین این دو افزونه نیست .

 

پیدا کردن رتبه ی سایت در گوگل به وسیله ی سایت

سایت ها نیز ابزار خوبی برای پیدا کردن رتبه ی سایت در گوگل هستند .

 

DYNOMAPPER

این ابزار بسیار محبوب ولی غیر رایگان است . این سایت علاوه بر یافتن رتبه ی سایت می تواند نقشه ی سایت را هم ایجاد کند و از متا کلمات کلیدی برای پیدا کردن کلمات کلیدی کمک بگیرد . این ابزار می تواند کلمات کلیدی بر اساس موتور جستجو و موقعیت جغرافیایی را در اختیارتان بگذارد . این سایت با گوگل انالیتیکز و امکانات بینظیر آن متناسب است و شما می توانید سایت رقبایتان را هم آنالیز کنید . همچنین شما می توانید گزینه ی ارسال اطلاعات از طریق پیام را فعال کنید تا روزانه رتبه سایتتان به شما اطلاع داده شود .

هزینه ی کاربری این سایت را می توان به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کرد . ارزان ترین سرویس ان سایت ، 40 دلار برای 1000 کلمه کلیدی و بی نهایت دامنه برای رتبه بندی روزانه است .

 

SEO PROFILER

از مشهور ترین ابزار هاست ، هرچند امکانات جانبی آن کمتر از مورد قبل است اما استفاده ی ساده ای دارد و می تواند با گوگل آنالیتیک کار کند . این سایت امکان بررسی رقبا را به شما می دهد و می توانید کلماتی را که در آن رقبا رتبه ی بالایی دارند ، یافته و بر اساس آن بهینه سازی وب سایت خود را انجام دهید . این ابزار همچنین به یافتن کلمات کلیدی پرکاربرد نیز کمک می کند .

 

GADGET

کاربرد اصلی این سایت تحلیل رقبا و کلمات کلیدی می باشد . می توان از آن به عنوان ابزاری برای دیدن رتبه ی سایت در گوگل هم استفاده کرد . این ابزار چند کاره حتما به درد شما خواهد خورد .

 

پرکاربرد ترین ابزار برای پیدا کردن رتبه ی سایت در گوگل

این ابزار نرم افزاری اندروید است و قابلیت های بسیار تنوعی مانند پیدا کردن رتبه سایت در گوگل ، رتبه رقبا ، پیشرف و افت سایت شما ، مشاهده رتبه الکسا ، گزارش روزانه در نرم افزار به صورت اکسل یا پیام دارد . نرم افزار جت سئو رایگان است .

 

 

سخن پایانی

همانطور که مشاهده فرمودید ، راه های تنوعی از جمله ، افزونه های مرورگر ، سایت ها ، اپلیکیشن ها و جستجوی دستی برای پیدا کردن رتبه سایت وجود دارد . برخی از این راه ها رایگان و برخی غیر رایگان اند .

مجموعه سئو لرن با خدمات سئو ، آموزش سئو بروی سایت شما با بهترین قیمت و بازدهی ، آماده ی خدمت گذاری به شما مخاطبین محترم می باشد .
پس از گذشت مدتی از ساخت سایت ، گوگل صفحه را ایندکس می کند و رتبه ی سایت کم کم از بین می رود . برای این که سایت را دوباره به کوگل نشان دهید ، باید از تکنیک لینک های داخلی بین صفحات وب سیات استفاده کرده و به این وسیله گوگل را متوجه سایت خود بنمایید .

منبع مطلبتان را معرفی کنید و در صورت امکان به آن لینک بدهید
اگر مطلبتان را از روی سایت دیگری نوشته اید ، منبع آن را ذکر کنید تا توسط گوگل جریمه نشوید . همچنین با این کار مخاطبین به شما بیشتر اطمینان می کنند .

خودتان را معرفی کنید
برای کاربری که وارد سایت می شود جالب است که بداند شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید و چه تخصصی دارید . با این کار می توانید فضای سایت را برای مخاطب ملموس تر کنید .

محتوا باید به درستی و خوانا در گوشی موبایل نشان داده شود
می دانید که بسیاری از کاربران اینترنت ازگوشی موبایلشان برای خواندن مطالب استفاده می کنند به همین خاطر بهتر است فونت سایت شما طوری باشد که شخص برای خواندن آن اذیت نشود .

مقالات مرتبط را بخش بندی کنید
اگر هر مقاله در بخش مربوط به خودش قرار گیرد دسترسی آن راحت تر و در نهایت رضایت کاربر بیشتر خواهد بود . همچنین لینک دهی آسان تری خواهد داشت .

سخن پایانی
همانطور که مشاهده فرمودید ، برای تولید محتوای به روز باید اطلاعات به روزی از این حرفه داشته باشید . تولید محتوای سئو شده ، تاثثیر بسیاری در بهینه سازی سایت دارد . برای خدمات سئو ارزان و اطلاع از تعرفه سئو سایت ، سفارش تولید محتوا ، هزینه تولید محتوا و مشاهده نمونه کار سئو با ما تماس بگیرید . تیم سئو لرن آماده ارائه خدمات سئو بروی سایت شما با بهترین قیمت و بازدهی ،همراه با آموزش سئو و سئوی حرفه ای سایت را برای شما انجام خواهیم داد .

نظرات (5)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 1 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلاااام خسته نباشین.
من خیلی مشتاق شدم با خوندن مقاله کاملتون
میخواستم بدونم بخوام برای سایت خرید و فروش ماشینم سایتی طراحی کین که خیلی زود پیشرفت داشته باشه و جزو سرچ های اول باشه پیجم 8)
پشتیبانی میکنید؟؟؟؟

نیما
This comment was minimized by the moderator on the site

سلاموقت بخیر
خواستم بدونم برای پیج من که علمی چه محتواهایی داشته باشه برای کلمات کلیدی؟؟؟؟
میخواستم بدونم شکا امکان پشتیبانی کردن سایت و همینطور به روز رسانی مطالب رو دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سیاوش
This comment was minimized by the moderator on the site

خواستم بدونم نرم افزار خاصی هم هست برای دیدن رتبه سایت در گوگل؟؟؟

ناشناس
This comment was minimized by the moderator on the site

اولین نکته ای که باید رعایت کرد برای رنکینگ بالای سایت چی هست؟؟؟

صدرا
This comment was minimized by the moderator on the site

تشکر فراوان برای سایت و مطالب خوبتون

ali
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi