محتوا بر اساس سئو

نوشتن مقاله بر اساس سئو

  • محمد آتیک
  • بلاگ

نوشتن مقاله بر اساس سئو، نوشتن مقاله بر اساس سئو نیاز اصلی ما برای بخش عمده ای از محتوا سایت ما می باشد. این خبر خوبی برای شماست ، زیرا همانگونه که بیان می شود ، همه آنها از یک فرمت استاندارد تشکیل شده است . مقالات استاندارد سئو متون یکپارچه برای وب هستند که برای موضوعات مختلف نوشته شده است .


روش انجام کار برای استاندارسازی مقالات سئو :

چه چیزی یک مقاله استاندارد سئو را ایجاد می کند و برای انجام آن باید چه کاری انجام دهید ؟

1- مبانی مقالات استاندارد SEO
طول : طول مطلب 500 کلمه در حدود 10 جمله باشد .

اگر جمله های شما بیش از 10 کلمه ی خاموش ( کلمه ی بی معنی که از نظر شما دارای معنی می باشد، اما گوگل درک صحیحی از آن ندارد مثل خود کلمه سئو که به تازگی برای گوگل معنی پیدا کرده است ) باشد ، گوگل توانایی درک آن را نخواهد داشت و مقاله ی شما را رد کرده و از مجموع سرچ خارج میکند یا بنا به چگالی کلمات در نتایج پایین تر قرار میدهد.

زبان نوشتاری : زبان نوشتاری شما نباید دیوانه وار باشد ، یعنی مقالات خود را نباید با زبانی عامیانه ای بنویسید،که قابل درک برای گوگل نیست .

مثال

کلمه ( نون ) بجای کلمه ( نان ) یا ( کلمه کلیه موارد ) بجای ( تمامی موارد ) .

لحن : شما باید بتوانید لحن نوشتاری را که مدنظرتان هست، به مخاطب انتقال دهید .

مثال

جمله ی "دوست دارم" را می توان به چندین لحن مختلف خواند. ( به صورت خبری، امری، تاکیدی و یا سوالی) . کار شما به عنوان یک مقاله نویس این است که ، به مخاطب منظور خود را از این جمله برسانید . اگر گوگل نتواند لحن نوشتاری شما را به درستی تشخیص دهد، مقاله شما را رد کرده و از مجموع سرچ خارج می کند .

توجه منظور از محدودی سرچ ، سه خط اول می باشد.


2- ساختار یک مقاله ی استاندار برای سئو :

مقالات استاندارد ، 500 کلمه ی ما همیشه باید به سه بخش تقسیم شود .

بخش اول : ورود هیجان انگیز ( آغازی شگفت انگیز )

"وای واقعا خوشحال شدم که چند دقیقه وقت صرف کردم که این مقاله را بخوانم"

سر تیتر :

سر تیر باید دقیقا حاوی کلمات کلیدی باشد . سرتیر ، برای گرفتن توجه بازدیدکننده و ایجاد انگیزه به خواندن ادامه ی مطلب است .

ایجاد هیجان :

شما باید با استفاده از 175 تا 200 کلمه برای مخاطب ایجاد هیجان کنید ، به روشی که مخاطب تمایل پیدا کند که مقاله شما را تا پایان بخواند .

مثال

انگیزه ی ایجاد شده در ذهن یک مخاطب : "وای واقعا چیزی آموختم، خندیدم ، و از خواندن این متن لذت بردم"

همانند جمله های استفاده شده : "هیچ جای دیگر این مقاله را نخواهید خواند"و یا "تا به حال هیچ کسی به شما این نکات کلیدی را نگفته است "

مثال، اگر کمی به بنرهای تبلیغاتی یادگیری زبان انگلیسی توجه کنید ، این جمله را خواهید دید "چرا معلم ها زبان انگلیسی دوست ندارند شما به این کانال بیایید" تمامی این جملات برای ایجاد انگیزه در مخاطب است ، به طوری که تصور کند برای کسب از اطلاعات در مورد موضوع موردنظرتان، فقط به خواندن مقاله ی شما نیاز دارد .

بخش دوم : دادن اطلاعات در مورد موضوع موردنظر .

عنوان :

عنوان باید حاوی اطلاعات ادامه دهنده کلمات کلیدی اصلی باشد .

بخش اطلاعات :

با استفاده از 150 تا 200 کلمه به گوگل درباره موضوع مورد نظر توضیح دهید ، این توضیح باید شما تاریخچه ایجاد آن موضوع باشد . گوگل الگوریتمی دارد که از طریق آن می تواند یادبگیرد . وقتی شما تاریخچه یک موضوع را در متن خود قرار می دهید به گوگل کمک می کنید که در زمان کمتری بتواند نتایجی درستی را به مخاطب نشان دهد .

 

قسمت سوم : نتیجه گیری و ایجاد ارتباط .

سر تیر :

نتیجه گیری یا جمع بندی از تمامی توضیحات ارائه شده در متن مقاله ، برای الهام بخشی و ایجاد انگیزه ، منبی بر خرید یا نیاز به درخواست مشاوره با شما .

فاکتور USP :

فاکتور USP برای ایجاد انگیزش مضاعف برای مقایسه ی شما با رقبا است . مانند : حمل و نقل رایگان، مشاوره ی رایگان، پشتیبانی رایگان ، دادن جایزه .

لینک داخلی : لینک داخلی هدایت بازدیدکننده و ربات های گوگل به سایر بخش های سایت است . شما باید عنوانی را که قرار است به مقاله ی دیگر لینک دهید ، دقیقا تگ H1 آن مقاله باشد .

 

3- تکنیک های استاندارد نگارش متن
1- مقاله های خود را به صورت متن در وب سایت خود قرار دهید .

اگر مقاله ی شما در یکی از این قالب ها نباشد گوگل به آن توجهی نخواهد کرد .

2- کد گذاری HTML باید صحیح باشد .

H1: دقیقا شامل کلمه ی کلیدی برای سئو باشد .

H2: پاراگراف 1

H2: پاراگراف 2

H3: پاراگراف 3

لینک های داخلی

 

3- تمامی متن شما باید با یک فونت نوشته شود ترجیحا Times New Roman.

 

4- متای استاندار برای مقاله های سئو


عنوان متا ( حداکثر 55 کارکتر ) : عنوان متا باید حتما شامل کلمه کلیدی شما باشد . در نوشتن عنوان متاها نیز دقت کند ، متاهای شما به حدی جذاب باشد که باعث جذب بازدیدکننده به وب سایت شما شود . مثل سئو ، بایدها و نباید هایی که هیچ کس به شما نمی گوید .

شرح متا ( حداکثر باید 250 کارکتر باشد) :

همیشه به صورت مختصر توضیح دهید، چرا صفحه ی شما مناسب برای بازدید کننده است . هدف این است که بازدیدکننده به سایت شما مراجعه کند . مطمئن شوید که یک کلمه کلیدی را داخل آن قرار داده اید .

نتیجه گیری :

نوشتن یک مقاله کار سختی نمی باشد ، فقط کافی است شما تمامی نکات گفته شده در این مقاله را رعایت کنید تا مقاله ی شمانه تنها برای مخاطب بلکه برای گوگل نیز قابل درک باشد . در یک مقاله ی سئو باید هم علائم نگارشی به درستی رعایت شود و هم راهکارهای سئو . اگر می خواهید از مقاله های خود نتیجه ی مطلوب را بگیرید و در این زمینه نیاز به راهنمایی و یا مشاوره بیشتر دارید ، با دوستان ما تماس بگیرید آن ها مشاوره ی رایگان را در اختیار شما قرار می دهند .

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازگار با پلتفرم های