جریمه سایت به دلیل محتوای تکراری

محتوای تکراری چیست

محتوای تکراری چیست و چگونه می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد ، محتوای تکراری بزرگترین مشکل سایت ها میباشد که میتواند حتی سایت را در حد جرمیه و حذف از نتایج گوگل پیش ببرد.

 هر گونه محتوای تکراری در سایت شما می تواند خطر بزرگی برای رتبه بندی موتور های جستجو باشد. البته، شما باید مطمئن شوید که محتوای شما منحصر به فرد است و از جایی دیگر کپی نمی شود و یا در سایر قسمت های سایت شما مجددا استفاده نمی شود، اما شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همان صفحه را نمی توان از طریق چندین URL بارگذاری کرد. ایم مشکل در زمان ساخت صفحه ها و منوها یا تگ های اشتباه پیش می آید.

 

بسیاری از CMS های منبع باز دارای مسائل احتمالی دابلیک شدند هستند و جوملا و وردپرس یکی از آنهاهستند. حتی زمانی که پیوندهای SEF را در پیکربندی جوملا فعال کرده اید، URL non-SEF همچنان وجود دارد. این به این معنی 2 URL با محتوای مشابه است، و اغلب بیشتر وجود دارد. URL های کپی شده ممکن است به دلایل زیر وجود داشته باشند:

1- وب سایت ها و یا وب سایت های دیگر، همانطور که در مقاله قبلی بحث شده است.
2- URL غير SEF همچنان قابل دسترس است، هر چند فعال بودن SEF-URL، مانند اين است:
/index.php؟option=com_content&view=article&id=2 (و بسیاری دیگر)
3- صفحاتی که با index.html، index.php و غیره میباشند، که همان اطلاعاتی را به عنوان صفحه بدون صفحه index نمایش میدهند.
پارامترهای URL، مانند .... / page1؟ font-size = large
4- استفاده همزمان از www و بدون www
5- حروف بزرگ، و کوچک مانند seolearn Seolearn از نظر گوگل دو کلمه مجزا میباشند
6- صفحات با زبانه: هر برگه یک پیوند لنگر جداگانه دارد، مانند / page # tab1، / page # tab2 و غیره. البته این همه زبانه ها بر روی یک صفحه است، اما ممکن است گوگل هر نوع را به عنوان نشانی اینترنتی متفاوت ببیند. به خصوص برای صفحاتی مانند این، تنظیم یک URL کانونی (به عنوان خوانده شده) راه حل توصیه شده است
در جوملا به طور خاص: همان مقاله از چندین آیتم های منو میخواند برای حل مشکل در محل اول منو مطلب ساخته شود و در آیتم های دیگر مستعار منو صدا شود

توجه داشتن صفحات قابل دسترسی از چندین URL ممکن است به رتبه بندی شما آسیب برساند، بنابراین بهتر است از این کار جلوگیری شود. این را می توان با روش های مختلفی انجام داد. بعضی از آنها به تنهایی می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اما شما همچنین می توانید تکنیک هایی را برای خلاص شدن از تکراری خود ترکیب کنید:

 

1: تنظیم منو درست
یک دلیل بسیار رایج برای محتوا تکراری این است که اگر یک مقاله را از چندین آیتم منو پیوند دهید. این یک اتفاق بسیار رایج است: گاهی اوقات یک مقاله از منوی اصلی نیز باید از یک آیتم منوی پایه قابل دسترسی باشد. در این مورد، جوملا یک نشانی اینترنتی برای هر دو آیتم های منو ایجاد می کند. بیایید 2 مثال را مقایسه کنیم:

اگر یک منو به نام محصولات، با یک مورد زیر منو برای هر محصول داشته باشید، URL مربوط به مقاله صندلی خواهد بود /index.php/product/chair
اگر شما همان مقاله را از پاورقی (لینک داخلی مستقیم ) به دست آورید، اما به طور مستقیم (بدون زیر منو)، URL /index.php/chair
به غیر از برخی چیزهای کوچک مانند مسیر برادکم و یا تخصیص ماژول، این صفحات یکسان هستند و مسائل مربوط به محتوای یکپارچه واقعی هستند. بخشی از این، به این دلیل است که cms بصورت پیش فرض کار می کند، اما در بسیاری از موارد می توانید این کار را انجام دهید:

گاهی اوقات منوی اصلی در موقعیت پایه تکرار می شود. تا زمانی که دقیقا یکسان باشد، به سادگی منوی اصلی را در موقعیت بالا و پایین صفحه باز کنید، یک منوی جدید را با لینک های یکسان ایجاد نکنید.
اختصاصی جوملا ، اغلب شما به یک منو با لینک های مختلف نیاز دارید. در این مورد، در نظر بگیرید که یک لینک جدید ایجاد نکنید، اما از یک آیتم منو از نوع منوی نام مستعار استفاده کنید (در زیر لینک سیستم). این به سادگی شما را به عنوان مقاله مقصد از آیتم اصلی منحصر به فرد، نشانی اینترنتی جدید ایجاد نمی کند!
با برخی از خلاقیت، گاهی اوقات حتی می توانید از راه حل های بیشتر مانند این استفاده کنید فکر می کنم راه حل های بهتری هم باشد.

 

2: از 301 برای هدایت صفحات تکراری استفاده کنید

هر فردی که به طور جدی در مورد بهینه سازی متور های جستجوگر مشغول به کار است وبا مرورگرها کار می کندمیدان 301 اغلب برای حل مسائل کوچک مورد نیاز هستند، اما گاهی اوقات شما مجبورید آنها را اعمال کنید، مثلا پس از طراحی مجدد سایت یا انتقال به دامنه دیگری.

با استفاده از 301-redirects به این معنی است که شما به هر کسی که به چنین نشانی اینترنتی دسترسی پیدا می کنید می گوید: این لینک به طور دائم (301 برای آن استفاده می شود) نقل مکان کرد، لطفا اینجا بروید. به عنوان مثال: اگر کسی می رود:

http://seolearn.com/index.php؟option=com_content&Itemid=125&catid=15&id=18&lang=fa&view=article

او برای ارسال:

http://seolearn.com/Checklist/avoid-duplicate-url-s

شما می توانید 301 هدایت را در فایل .htaccess یا با استفاده از یک پسوند مانند ReDJ به دست آورید که یک افزونه بسیار زیبا و ساده برای این است. بیشتر در مورد 301-redirects و چگونگی راه اندازی .htaccess برای این را می توان در مقاله ای در مورد مسیریابی قدیمی URL ها پیدا کرد.

انواع دیگر تغییر مسیر وجود دارد، اما این فقط برای موارد خاص است. یک مثال 302-redirect است که یک تغییر مسیر موقت است.

 

3: URL های کانونیکال

تنظیم URL، URL میتواند راه حل مناسبی برای گوگل باشد، حتی اگر چندین URL برای محتوای مشابه وجود داشته باشد، تنها یک نوع است که باید نمایه شود. من همیشه "کانون" را با "ترجیح" ترجمه می کنم، که ممکن است برای شما مفید تر باشد. اگر قاعده کلی را درست تنظیم کنید، تمام نسخه های ممکن از صفحه جوملا دارای کد HTML در بخش هدینگ هستند که به نسخه ترجیح داده شده است. به عنوان مثال، بیایید صفحه ای را که در حال حاضر به آن نگاه می کنید نگاه کنید. این را می توان در 2 راه رسیده است:

توجه کمی تخصصی است

http://seolearn.com/index.php؟option=com_content&Itemid=125&catid=15&id=18&lang=fa&view=article
http://seolearn.com/Checklist/avoid-duplicate-url-s
اولین URL در حال حاضر ریشه گرفته است، اما اگر آن را نداشته باشد، تنظیم یک URL کانون به Google می گوید که آن همان صفحه به عنوان URL SEF است:

<link href = "/ Checklist / avoid-duplicate-url -s" rel = "canonical" />
با استفاده از این تکنیک، می توانید از داشتن URL های تکراری که توسط گوگل نشان داده شده است جلوگیری کنید، حتی زمانی که هنوز در دسترس هستند.

در حال حاضر، در جوملا، یک تگ کانون تنها برای URL های غیر ارجح استفاده می شود. URL دلخواه واقعی یک اشاره گر به خود را نمی دهد. صادقانه بگویم، من فکر می کنم که برای این URL ها نیز باید دارای خود ارجاعی باشد. علاوه بر مزایای دیگر، آن را به طور خودکار مسائل را حل خواهد کرد با صفحات دارای پیوندهای لنگر داخل صفحه، مانند زبانه هایی که قبلا شرح داده شده اند.

در جوملا، خیلی زیاد است که شما می توانید در مورد کانون ها پیکربندی کنید. تنها گزینه ای که می توانید در جوملا تنظیم کنید در تنظیمات سیستم است - پلاگین SEF. این به شما اجازه می دهد یک دامنه سایت را تنظیم کنید. با این حال، تنها در صورتی مفید است که وب سایت خود را از طریق چندین دامنه (دامنه پارک شده) در دسترس داشته باشید.

اگر شما نیاز به تنظیم منابع (و شما می دانید که چه کاری انجام می دهید)، شما باید از یک پسوند استفاده کنید. SH404SEF برای این کار مناسب است، اما برای برخی ممکن است کمی پیچیده باشد. با این حال، من می توانم PWT SEO را به طور کامل توصیه کنم. این اجازه می دهد تا شما را به مجموعه های موجود در جهان به عنوان خود ارجاع، اما شما همچنین می توانید تنظیمات شخصی:

 

4: تنظیمات پیشرفته در .htaccess


با استفاده از فایل (( فایل .htaccess چیست و چه کاربردی دارد)) .htaccess شما می توانید تعداد زیادی از مسائل مربوط به URL تکراری خود را حل کنید ما در حال حاضر در مورد چگونگی تغییر URL های WWW و غیر URL و ایجاد 301-redirects، صحبت کردیم اما شما همچنین می توانید htaccess از آن برای از بین بردن بسیاری از انواع دیگر مسائل استفاده کنید. فقط یک مثال: می گویند URL های شما در هر دو با و بدون اسلش در کنار هم قابل دسترسی هستند، به این معنی که صفحه 1 / و / page 1 محتوای مشابهی دارند. شما می توانید نسخه را به صورت دسته ای تغییر دهید و با یک تکه کوچکی از کد را با علامت گذاری به عقب به نسخه تبدیل کنید:

RewriteEngine On
RewriteCond٪ {REQUEST_FILENAME}! -f
RewriteCond٪ {REQUEST_FILENAME}! -d
RewriteRule ^ (. +) / $ http: //٪ {HTTP_HOST} / $ 1 [R = 301، L]
باز هم، تست کنید در واقع حذف شده و آیا سایت شما در واقع هنوز هم کار می کند! همیشه با تغییرات .htaccess مراقب باشید مسائل مشابهی ممکن است به دلیل پارامترها، مانند تنظیم اندازه فونت، باعث شود که گوگل فکر کند که 2 صفحه متفاوت وجود دارد:

/contact.php
/contact.php؟font-size=larger
اگر به راه حل برای این نیاز نیاز دارم، اغلب به انجمن های StackExchange مراجعه می کنم، اطلاعات زیادی در آنجا وجود دارد.

 

5: تنظیم robots.txt

شما می توانید فایل robots.txt خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر URL را با یک رشته پرس و جو غیرفعال کند،

به عنوان مثال؟؟ از فهرست شدن، مقاله ای در مورد robots.txt برای کد مشاهده کنید. این هر دو مانع از مسائل با UR تکراری به دلیل URL های غیر SEF، بلکه رشته های query واقعی مانند این است:

/contact.php
/contact.php؟font-size=larger


6: از یک پسوند استفاده کنید

برای سایت های کوچکتر، برای جلوگیری از مسائل به راحتی می توان با تنظیم کردن .htaccess، robots.txt و احتمالا یک توسعه کوچک برای 301-redirects، مشکل را حل کرد. اما برای سایت های بزرگتر، استفاده از پسوند SEF، احتمالا کارآمدتر خواهد بود. برای یادگیری نحوه کارکرد این افزونهها، زمان زیادی را صرف میکنیم، بنابراین شروع به تلاش در سایتهایی میکنیم که مهم نیست. اگر درست استفاده شود، تمام مسائل URL تکراری را از سایت شما ممنوع خواهد کرد. با این حال، اگر به درستی استفاده شود، می تواند کاملا مخالف داشته باشد.


7: کنسول جستجوی گوگل

استفاده از گوگل وبمستر | اموزش گوگل وبمستر تولز روش دیگری برای از بین بردن URL های تکراری است. ترجیحا شما باید از هر یک از تکنیک های مورد بحث برای جلوگیری از مسائل نشان داده شده در حساب کنسول جستجوی خود استفاده کنید و حتی اگر آنها را انجام دهید، ابتدا به عقب برگردید و تنظیمات خود را مرور کنید. با این حال، گاهی اوقات شما ممکن است قادر به جلوگیری از تکراری نشان دادن نباشید.

لطفا توجه داشته باشید: زمانی که مسائل مربوط به محتوای تکراری را به عنوان هشدار در ابزار وب مستر مشاهده کنید، نگران نباشید. به ویژه با سایت های جدید، گوگل اغلب با این مسائل برخورد می کند، اما معمولا به خصوص با پارامترها، متوجه می شود که این یک صفحه جداگانه نیست و هشدارها بعد از چند هفته ناپدید می شوند .... با مسائل باقیمانده حل می شود، اما به یاد داشته باشید که این یک موضوع بسیار مهم است.

اما اگر همه نتوانند و هیچ راهی در اطراف آن وجود ندارد، می توانید حتی از Google درخواست کنید که حذف شود

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi