انواع متا تگ و نقش آن در سئو

متا تگ های سئو

متا تگ های سئو ، متا تگ های سئو برچسب های متا نشان دهنده آغاز بسیاری از آموزش های SEO، برای بهتر یا بدتر است. من دقیقا چگونگی معرفی این موضوع را در نظر گرفتم، زیرا همیشه درباره بدی از برچسب های متا، یعنی کلمات کلیدی meta tag می شنویم. یکی از اولین چیزهایی که در هر بررسی سایت بررسی شده است، سوءاستفاده از متا تگ ها است، عمدتا به این دلیل که آنها در بالای هر صفحه در header قرار دارند و بنابراین اولین چیزی که دیده می شود. اما ما نمی خواهیم خیلی منفی باشیم متا تگ ها بعضی از بهترین ابزارها در یک رونویسی بازاریابی جستجوگر هستند.

متا تگ ها بیش از توصیف و کلمات کلیدی وجود دارد، هرچند که این دو بیشتر برداشت می شوند. من از بهترین، (در تجربه من) از خیر، بد و بی تفاوت، از هم جدا کرده ام. شما متوجه خواهید شد که این لیست طول می کشد که ما به آن ها بد خواهیم شد. من نمی توانم تمام تگ های متا را اضافه کنم، اما یک منبع متا تگ جامع وجود دارد که شما باید چک کنید اگر شما علاقه مند به همه چیز است که خارج از آن وجود دارد.

قطعه اصلی توصیه من: حداقل به هسته بستگی دارد. برچسب های متا را که نیازی ندارید اضافه نکنید - آنها فقط فضای کد را می گیرند. کد کمتری دارد، بهتر است. فکر میکنید کد صفحه خود را به عنوان مجموعه ای از دستورالعملهای گام به گام برای جایی بگیرید، اما برای یک مرورگر. متا تگ های اضافی آیتم های خط خطی "Go straight for 200 feet" را در مسیرهای رانندگی که به سادگی به شما می گویند که در همان جاده ای که در حال حاضر هستید بمانید!

برچسب های متا خوب
این برچسب های متا است که باید در هر صفحه باشد بدون توجه به آنچه. توجه داشته باشید که این یک لیست کوچک است؛ اینها تنها مواردی هستند که لازم است، بنابراین اگر بتوانید فقط با این کارها کار کنید، لطفا انجام دهید.

نوع محتوای متا - این برچسب لازم است تا شخصیت شما را برای صفحه اعلام کند و باید در هر صفحه حضور داشته باشد. ترک این ممکن است بر نحوه نمایش صفحه شما در مرورگر تأثیر بگذارد. چند گزینه در زیر ذکر شده است، اما طراح وب شما باید بداند که چه چیزی برای سایت شما مناسب است.
<meta http-equiv = "Content-type" content = "text / html؛ charset = utf-8" />
<meta http-equiv = "Content-type" content = "text / html؛ charset = ISO-8859-1">
عنوان - در حالی که برچسب عنوان با "meta" شروع نمی شود، در header قرار دارد و حاوی اطلاعاتی است که برای SEO بسیار مهم است. شما همیشه باید یک برچسب عنوان منحصر به فرد در هر صفحه ای که صفحه را توصیف می کند داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد برچسب های عنوان، این پست را بررسی کنید.
Meta description - تگ meta description بدنام برای یک هدف اصلی مورد استفاده قرار می گیرد: برای توصیف صفحه به جستجوگرها از طریق SERPs آنها را خوانده است. این برچسب بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارد، اما بدون توجه به آن بسیار مهم است. این آگهی کپی است که تعیین خواهد کرد که آیا کاربران بر روی نتیجه شما کلیک می کنند. آن را در 160 کاراکتر حفظ کنید و آن را برای توجه کاربر مورد توجه قرار دهید. فروش صفحه - آنها را بر روی نتیجه کلیک کنید. در اینجا یک مقاله فوق العاده در مورد توصیف های متداول است که به جزئیات بیشتر می آید.
Viewport - در این دنیای تلفن همراه، باید مشخص کنید که نمای دید. اگر این کار را نکنید، خطر داشتن یک تجربه ضعیف همراه را به وجود می آورید - ابزار Insight Tool PageSpeed ​​Google به شما در مورد آن بیشتر توضیح می دهد. برچسب استاندارد است:
<meta name = viewport content = "width = device-width، scale-scale = 1">
برچسب متا بی تفاوت
سایت های مختلف باید در شرایط خاصی از آنها استفاده کنند، اما اگر می توانید بدون آن بروید، لطفا انجام دهید.

برچسب های اجتماعی اجتماعی - من این را ترک می کنم. داده های OpenGraph و توییتر برای به اشتراک گذاری مهم هستند، اما برای آنها لازم نیست.
روبات ها - یک تصور غلط بزرگ این است که شما باید یک متا تگ ربات داشته باشید. بیایید این را روشن کنیم: از نظر نمایه سازی و پیوند زیر، اگر شما یک تگ متا ربات را مشخص نکنید، آن را به عنوان شاخص خوانده، دنبال کنید. فقط اگر بخواهید یکی از آن دو دستور را تغییر دهید که شما باید رباتهای متا را اضافه کنید. بنابراین، اگر شما می خواهید به noindex بپردازید اما پیوندهای مربوط به صفحه را دنبال کنید، تگ زیر را تنها با noindex اضافه می کنید، به عنوان دنبال شده است. فقط آنچه را که میخواهید متفاوت از عرف باشد را تغییر دهید.
<meta name = "robotics" content = "noindex" />
ربات های خاص (Googlebot) - این تگ ها برای دادن دستورالعمل های خاص ربات مانند noodp (اجباری برای استفاده از اطلاعات فهرست DMOZ خود، RIP) و noydir (همین، اما در عوض اطلاعات فهرست Yahoo Directory) استفاده می شود. به طور کلی، موتورهای جستجو واقعا در این نوع چیزها به تنهایی خوب هستند، اما اگر فکر می کنید به آن نیاز دارید، احساس راحتی کنید. بعضی از موارد دیده شده است که در آن ضروری است، اما اگر شما باید، استفاده از ربات عمومی به طور کلی در بالا ذکر شده است.
زبان - تنها دلیل استفاده از این برچسب این است که شما در حال حرکت بین المللی هستید و باید زبان اصلی مورد استفاده در صفحه را اعلام کنید. این زبان متا زبان را برای لیست کامل زبانهایی که می توانید اعلام کنید، بررسی کنید.
Geo - آخرین من شنیدم، این متا تگ ها توسط Bing، اما نه گوگل پشتیبانی (شما می توانید به داخل کشور در داخل کنسول جستجو). سه نوع وجود دارد: نام و نام خانوادگی، موقعیت (عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی) و منطقه.
<META NAME = "geo.position" CONTENT = "عرض جغرافیایی"؛ "طول جغرافیایی">
<META NAME = "geo.placename" CONTENT = "نام محل">
<META NAME = "geo.region" CONTENT = "کد کشور زیربخش">
کلمات کلیدی - بله، من این را در لیست "بی تفاوت" قرار داده است. در حالی که نه برو

برچسب های متا بد
اگر از اینها استفاده نکنید، هیچ چیز بد در سایت شما رخ نخواهد داد - اجازه دهید فقط آن را روشن کنم. آنها فضای هدر رفتند حتی گوگل هم چنین می گوید (و آن 12 سال پیش است!). اگر شما آماده و مایل باشید، ممکن است زمان برای تمیز کردن بهار از منطقه <head> شما باشد.

نویسنده / نویسنده وب - این برچسب برای نام نویسنده این صفحه استفاده می شود. این فقط در صفحه ضروری نیست
Revisit after - این متا تگ یک فرمان به روبات ها است تا پس از یک دوره زمانی خاص به یک صفحه بازگردد. این یک موتور جستجو بزرگ نیست.
Rating - این برچسب برای نشان دادن درجه بلوغ محتوای استفاده می شود. من یک پست در مورد چگونگی ضبط یک صفحه با تصاویر بزرگسالان با استفاده از یک سیستم بسیار گیج کننده که از آن به روز شده است نوشتم (نظر پست ها را ببینید). به نظر می رسد که بهترین راه برای یادآوری تصاویر بد، قرار دادن آنها در یک پوشه جداگانه از تصاویر دیگر در سایت شما و هشدار دادن به گوگل است.
Expiration / date - "تاریخ انقضای" برای یادداشت زمانی که صفحه منقضی می شود، و "تاریخ" تاریخ صفحه ایجاد شده است. آیا هر یک از صفحات شما منقضی می شود؟ فقط آنها را حذف کنید (اما لطفا به روز رسانی محتوا، حتی مسابقات را ادامه ندهید - مسابقه سالانه را به جای آن بگذارید)). و برای «تاریخ»، یک نقشه سایت XML ایجاد کنید و آن را به روز نگه دارید. این بسیار مفید است.
کپی رایت - این مقاله گوگل کمی با من بحث می کند، اما در پایین صفحه سایت خود نگاه کنید. من حدس می زنم که "کپی رایت 20xx" در برخی از فرم ها می گوید. چرا دو بار می گویند؟
چکیده - این برچسب گاهی اوقات برای قرار دادن خلاصه ای از محتوا و عمدتا توسط تعلیم و تربیه استفاده می شود.
توزیع - ارزش "توزیع" ظاهرا برای کنترل افرادی که می توانند به سند دسترسی داشته باشند، معمولا به عنوان "جهانی" استفاده می شود. این ذاتا به این معنی است که اگر صفحه باز باشد (مانند محافظت در برابر رمز عبور، مانند اینترانت)، که برای جهان اهمیت دارد. با آن بروید و برچسب را از صفحه جدا کنید.
ژنراتور - این برای یادآوری برنامه برنامه ایجاد شده است. مانند "نویسنده"، بی فایده است.
کنترل کش - این برچسب در امید به کنترل زمان و چقدر یک صفحه در مرورگر ذخیره شده است. بهتر است این کار را در هدر HTTP انجام دهید.
نوع منبع - این برای نام نوع منبع صفحه، مانند "سند" استفاده می شود. صرفه جویی در وقت خود را، به عنوان اعلام DTD آن را برای شما.

نظرات (3)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 1 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خواستم بدونم متتگ های html ضروری هست برای سایت؟؟

مهلا
This comment was minimized by the moderator on the site

متا تگ کیبورد مهم ترین کاری که انجام میده در کارایی سایت چیه؟؟؟

کامران
This comment was minimized by the moderator on the site

خواستم بدونم فایده متا تگ noindex چی هست؟؟

مهسا
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi