لینک دهی داخلی و سئو سایت

لینک داخلی و افزایش سئو سایت

  • السا سعادتی
  • بلاگ

لینک داخلی و افزایش سئو سایت ، سه نمونه از تغییرات چیدمان سایت که می تواند دستاوردهای بزرگی برای سئو در بازاریابی دیجیتال ارائه دهد.


لینک ها، در یک وبسایت، ارتباط بین محتوا را نشان می دهند. آنها ارزش و اهمیت صفحات را به صفحات دیگر انتقال می دهند. مهم تر از همه، لینک های داخلی ساختار وب سایت شما را مشخص می کند.
لینک ها به کاربران کمک می کنند تا موتور جستجوگر و هدایتگر وب سایت شما را بشناسند. روش لینک دهی داخلی باعث می شود شما راحت تر صفحات خود را براساس شاخص رتبه بندی کنید همچنین با افزایش تعداد کلیک ها به بازدیدکنندگان کمک می کند بتوانند راحت تر آنچه را که دنبال آن هستند را پیدا کنند.

قبل از اینکه شروع به یادگیری سه روش برای تقویت رتبه بندی SERP شروع کنید اجازه بدهید شما را با برخی از اصول اساسی لینک دهی داخلی آشنا کنیم.

• هر چه لینک های یک صفحه بیشتر باشد، آن صفحه برای Google با ارزش تر است. درست مانند لینک های خارجی نشان دهنده ی ارزش کلی با توجه به سایر صفحات در وب، لینک های داخلی به گوگل کمک می کند، برای آن صفحه نسبت به دیگر صفحات وب شما اهمیت ویژه ای در نظر بگیرد.
•لینک های داخلی آنقدر مهم هستند که گوگل امروزه 1000 لینک که "تعداد معقولی" است را برای هر صفحه در نظر گرفته است. فراموش نکنید که این تعداد هر یک از لینک ها در بالای صفحه، پاورقی، منو و نوار کناری را در بر می گیرد.
• لینک گذاری آنقدر قدرت عمل دارد که می تواند بطور غیر مستقیم قدرت بی نظیری به صفحات مرتبط کم ارزش که تعداد زیادی لینک داخلی دارند مانند صفحات اصلی به صفحات مرتبط دیگر بدهد.
• لینک از صفحاتی که محتویات تازه دارد، ارزش تازه بودن را انتقال می دهد در نتیجه می توانند محتوای جدیدی را به گوگل مخابره کند که به صفحات جدید وارد شود.
• با این اطلاعات خودش را مسلح می کند.


در اینجا سه ​​روش برای استفاده از لینک های داخلی برای بهبود SEO شما وجود دارد.

• افزایش اولویت دهی با کاهش عمق صفحه
• در ماه ژوئن سال جاری، جان میلر در یک گوگل وبمستر هاتوژن مرکزی اشاره می کند به تعداد کلیک ها، یعنی آن تعداد کلیکی که نیاز داریم تا از صفحه ی اولیه ی وب سایت به صفحه ی مورد نظری برسیم که برای در SEO اهمیت دارد.
صفحاتی که نزدیک به صفحه اصلی هستند بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرند. از آنجایی که این روش می تواند با ساختارهای پیچیده و عمیق وب سایت را سریع به موفقیت برساند در نتیجه خبر خوبی خواهد بود. OnCrawl با کاهش عمق صفحات صفحه به وب سایت ها در تجارت الکترونیک، تبلیغات ها، لیست های شغلی برای افزایش موقعیت های اولویت بندی و بهبود UX کمک کرده است.


بر اساس آمار بدست آمده از هر وب سایت، با چند روش می توان عمق صفحه را کاهش داد:


• افزایش تعداد صفحات توصیه شده یا مشابه که در صفحات محصول یا لیست های شغلی نمایش داده می شود. با این وسیله لینک های داخلی درون دسته یا بین دسته های مرتبط را افزایش می دهیم. و صفحات دیگر را از عمق به سطح کمتری می رسانیم.
• افزایش تعداد دسته های سطح بالا. با دو برابر شدن تعداد دسته بندی های ذکر شده در صفحه اصلی، بیشتر صفحاتی که درون این دسته ها هستند به صفحه اصلی نزدیک می شوند.
• کاهش صفحات قابل مرور در لیستی از یک صفحه. این را می توان با افزایش برخی موارد در هر صفحه به دست آورد، اما همینطور می توان به بخشی از دسته بندی های سطح بالا آدرس داد، که باعث می شود اقلام کمتر در هر رده. حتی می توان هفت طبقه را به پنج طبقه کاهش داد. اگر هفت صفحه رده بندی به پنج کاهش یابد، URL های ثبت شده در صفحات ششم و هفتم، حداقل دو کلیک عمق اشغال می کنند.


تشکر از انجام این اصلاحات، ما متوجه شدیم که می شود به راحتی عمق کلی وب سایت را از بیش از 50 به کمتر از 15 سطح عمق کاهش داد.
ما همچنین دیدیم که کاهش عمق باعث بهبودی وب سایت شده، و کاتالوگ محصولات وب سایت های تجارت الکترونیک معمولا در زمان کوتاهتر مرور می شود. در نتیجه، Google به سرعت محصولات جدیدی را پیدا می کند. این روش سبب می شود ، تبلیغات بهتر انجام شود و سایر کمپین های تجاری به شکل موثرتر و سودآور تر کالای خود را به فروش برسانند.


رتبه بندی را با ایجاد هسته ی محتوا افزایش دهید

برای وبسایت هایی که برای رشد سایت خود از بازاریابی محتوا استفاده می کنند و قدرت خود را با انتخاب موضوعات مختلف افزایش می دهند، لینک های داخلی به محتوا را تقویت می کنند تا بهتر عمل کنند. با تقویت موضوعات کلیدی و دسته بندی مطالب مرتبط در اطراف صفحات اصلی، شما می توانید اقتدار تمام صفحات در یک موضوع را بهبود بخشیده و موقعیت بهتری در SERPs را بدست آورید.
استفاده از OnCrawl باری تقسیم بندی وب سایت براساس هسته ی محتوا به شما کمک می کند تا ساختار لینک را در هسته و بین گروههای زمینه ی حاوی محتوا را تصور کنید.
این روش این امکان را به شما می دهد تا شاخص های کلیدی در هسته ی محتوا را ردیابی و افزایش معیارهایی مانند بازدیدهای ارادی، رتبه بندی، رتبه بندی تازه و تکرار مرورگر را تایید کنید.


مرکز یا هسته محتوا:

شامل چندین صفحه محتوا در وب سایت شما که با موضوعات یا کلمات کلیدی ارتباط نزدیکی دارد.
در اطراف صفحه اصلی، یک صفحه معتبر در وب سایت شما ایجاد شده که موضوع سایتی که شما علاقه دارید ببینید را به عنوان یک سایت تخصصی در بر دارد، که صفحات دیگر در مرکز محتوا در وب سایت شما متصل شده است.
از لینک های داخلی که بین صفحات آن وجود دارد برای تقویت روابط بین صفحات استفاده کنید. این پیوندها، زمانی قابل قبول هستند که، از کلمات مرتبط با موضوع هسته محتوا در متن استفاده کرده باشد.
به طور معمول صفحه اصلی شما به خوبی رتبه بندی خواهد شد. ساختار لینک داخلی از این صفحه به صفحات موجود در متن صفحه ی مرکزی، زمانی اعتبار خود را کسب خواهد نمود که از این صفحه را به تمام صفحات مربوطه لینک بخورد.
این انتقال قدرت، نمونه ای از تئوری اهمیت صفحه است که در عمل اجرا می شود. با استفاده از لینک های داخلی برای ایجاد هسته ی مرکزی محتوای موضوعی می توانید دامنه را افزایش دهید و ارزش تعداد کلیک ها را برای وب سایت خود را افزایش دهید. هر چه تعداد صفحات بیشتری در یک گروه با یک محتوای موضوعی، به یک دیگر ارتباط داده شود، گروه می تواند در SERPs قرار گیرد.


تقویت اولویت بندی در گروهی که از بین صفحات انتخاب شده

کار با وب سایت هایی که برنامه های مربوط به فصل یا رویدادی را اجرا می کنند به این معنی است که OnCrawl بارها و بارها دیده است که چگونه روش های لینک دهی داخلی توانسته در زمان بسیار کوتاهی سود دهی صفحات را افزایش دهد. به عنوان مثال، تعطیلات ویژه، فروش و فروش بلیط برای رویدادهای صنعت باید در قبل از اینکه شروع شود یک دوره تبلیغ شوند.

برای ارتقاء رویدادی باید با گروهی از صفحات مرتبط شود:

ایجاد یک صفحه زمینه بهینه سازی شده برای هر سوالی مرتبط با آن رویداد. این صفحه باید آنقدر پر محتوا باشد که بتواند اصطلاحات مورد نظر را جستجو کند. و باید با قدرت در مرکز محتوا درگیر سوالات حواشی موضوع رویداد باشد. این ساده تر است که بجای داشتن چندین صفحه یک صفحه زمینه ی غنی مرتبط با موضوع داشته باشید.
در صفحه اصلی خود یک تاریخ و شمارش معکوس بگنجانید، شمارش معکوس باعث می شود تغییراتی که در محتوا ایجاد می شود را مرور کنید.

یک صفحه ی مرکزی یا هسته ی محتوا ایجاد کنید و محتوای آن را با محتوای صفحه ی اولیه یا صفحه اصلی لینک کنید. در این مورد احتمالا محتوا در صفحات دیگر وب سایت شما وجود داشته باشد که شامل صفحات رویداد، صفحات مربوط به محصول، مقالات مرتبط، دسته های مرتبط و غیره باشد. این لینک دهی کمک خواهد کرد که مطالب پربازدید از صفحه ی اصلی که در اولویت قرار گرفته شده اند به دیگر صفحات توزیع شود.

با استفاده از قسمتایی از متن صفحه اصلی را به صفحه ی موجود در سایت لینک دهید و آن را در موقعیت بالا قرار دهید و آن را نسبت به دیگر صفحات سایت در دسترسی بیشتری قرار دهید.

نظرات (2)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 1 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام چرا میگن زمانی که از تعداد لینک داخلی زیاد استفاده کنیم .امکان داره گوگل اصلا هیچ لینکی رو دنبال نکنه ؟ :$من کاملا گیج شدم.نمیدونم تعداد لینک ها در یک صفحم چقدر باش؟کم یا زیاد ؟

تارا حسینی
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید آیا ساخت لینک داخلی به ایندکس شدن وب سایت کمک می کنه؟ یا نه اصلا تاثیری نداره؟

بهرام ابهری
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi