شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ به استفاده از رسانه های حوزه دیجیتال برای معرفی کسب و کار ، محصول و خدمات در مقیاسی بزرگ و زمانی طولانی گفته می شود که هدف از آن ایجاد ارتباط موثر و بیشتر با مخاطبان ، جذب مخاطبان جدید و افزایش فروش و گرفتن بخش عمده ای از بازار به علاوه تولید محتوا و برندسازی اینترنتی است .


شرکت های دیجیتال مارکتینگ شرکت هایی هستند که به ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ می پردازند . این شرکت ها با استراتژی های جدید بازاریابی و برندینگ نام برند مشتریان خود را در فضای آنلاین توسعه داده و مزیت رقابتی آن ها را ارتقا می دهند . امروزه برند دیجیتال مدل جدیدی را در فرآیند بازاریابی و تبلیغات شرکت ها ایجاد کرده است .

 

انواع شرکت های دیجیتال مارکتینگ:


شرکت های دیجیتال مارکتینگ را میتوان به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول شرکت هایی که تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ را ارائه میکنند و دسته دوم شرکت ها و استارت آپ هایی که فقط در یک مدل از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند. در ایران و حتی در پیشرفته ترین کشورها هم شرکتی که تمام زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ را ارائه کند وجود ندارد. زیرا موضوع دیجتال مارکتینگ و در کل بازاریابی آنلاین بسیار گسترده است که هر شرکت میتواند در یک یا چند مورد از خدمات دیجیتال مارکتینگ فعالیت کند.

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 

سئو و بهینه سازی سایت :


یک سئوی واقعی ترافیک هدفمند را دنبال میکند و فقط به دنبال افزایش ترافیک سایت نیست. برای این که به ترافیک هدفمندی در سایت برسیم باید کلمات کلیدی را به صورت هدفمند و حرفه ای انتخاب کنیم. کلمات هدفمند کلماتی هستند که مشتریان هنگام جست و جو برای خدمات یا کالای مورد نظر خود آن کلمه را سرچ میکنند.
برای پیدا کردن کلمات کلیدی باید این مراحل را طی کنیم: شناسایی هدف مخاطب، میانگین جست وجو در ماه کلمات کلیدی، بررسی جایگاه فعلی کلمات، بررسی میزان سختی کلمات و شناسایی کلمات
به دلیل این که سئو یک فرآیند زمانبر است، برای این که در زمان کمی بهترین نتیجه را بگیریم، باید کلماتی را انتخاب کنیم که هم ترافیک بالا و هم سختی پایینی داشته باشد. یکی از خدمات شرکت های دیجیتال مارکتینگ انتخاب بهترین کلمات کلیدی هدفمند برای سئو سایت است.
با آنالیز رقبا و بررسی روند کاری آنها میتوانیم استراتژی بهتری برای یک سئوی موفق و رقابت با دیگر شرکتها انتخاب کنیم.
اگر در بهینه سازی وب سایت از تکنیک های تکراری بدون داشتن استراتژی استفاده کنیم ممکن است فرآیند سئو موجب افزایش ترافیک شود ولی این ترافیک منجر به فروش نمیشود. بنابراین باید فرآیند سئو سایت با یک استراتژی قوی که هدف آن افزایش هرچه بیشتر ترافیک با کیفیت طبیعی است انجام شود که فروش بیشتر را به همراه دارد.

 

طراحی استراتژی کسب و کار :


برای طراحی استراتژی بازاریابی دیجیتال باید شناخت کامل و دقیقی از محیط داخلی و خارجی کسب و کار مورد نظر به دست آورد. برای رسیدن به این شناخت کامل و دقیق می بایست کسب و کار مورد نظر و رقبا را تجزیه تحلیل کرد. تعیین اهداف، طراحی شخصیت مخاطب، انتخاب کانال های مناسب و مستندسازی استراتژی دیجیتال نیز از مواردی است که باید در شناخت از محیط کسب و کار به آنها پرداخت.
به دست آوردن شناخت از نقاط مثبت و منفی کسب و کار و منابع قابل استفاده در آن، شناخت نقاط ضعف و و قوت رقبا و فرصت ها و تهدیدها میتواند به یک شرکت دیجیتال مارکتینگ کمک کند تا برند مشتری خود را ارتقا داده و سهم بیشتری از بازار به دست آورد.
بعد از کسب شناخت مناسب از کسب و کار موردنظر میتوانیم با قدرت بیشتری اهدافمان را تعیین کنیم. یک هدف گذاری دقیق میتواند موفقیت ما را در مسیر رسیدن به اهدافمان چند برابر کند.
یکی از موارد مهم در طراحی استراتژی شرکت دیجیتال مارکتینگ، این است که بدانیم مخاططبان ما چه اشخاص یا گروهی هستند. میتوان با تحقیقات بازار و مصاحبه با مخاطبان هدف از شخصیت مخاطبان شناخت لازم و کافی را به دست آورد و فعالیت ها را براساس نیازهای آنها برنامه ریزی کرد.
انتخاب کانال های مناسب و استفاده بهینه از آنها نیز از چالش های بزرگ بازاریابی آنلاین است طوری که 80 درصد بازدهی کسب و کارها فقط از 20 درصد کانال های بازاریابی به دست می آید.
برای اجرایی شدن هر برنامه ای به مستند سازی و تنظیم سند اجرایی نیاز است. مستندسازی استراتژی بازاریابی دیجیتال باعث میشود هدف و مسیر رسیدن به آن بیشتر مشخص شود.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی :


حضور هزاران نفر در شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای شرکت های دیجیتال مارکتینگ است که تا با برقراری ارتباط ، آن ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنند . بیشتر از 68 درصد کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی عضو هستند که روزانه پروفایل خود را بررسی می کنند .
خدماتی که شرکت های دیجیتال مارکتینگ در این زمینه ارائه میکنند، شامل شناسایی مخاطبان هدف و تنظیم استراتژی ، تولید محتوای خلاقانه برای شبکه‌های اجتماعی ، آگاهی و افزایش تعداد کاربران ، راه‌اندازی و اجرای کمپین‌های موفق  و بهبود نرخ تعامل با کاربر و آنالیز محتوا است .
شناسایی مخاطبان هدف و تنظیم استراتژی به کسب و کارها کمک می کند تا با انتخاب بهترین کانال ارتباطی بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشند .
در بین انبوه مطالبی که در شبکه های اجتماعی ارائه میشود ، فقط مطالب با ارزش و خلاقانه توجه مخاطبان را به خود جلب میکند. بنابراین تولید محتوای خلاقانه و با ارزش برای شبکه های اجتماعی که توجه مخاطبان را به خود جلب کند ، از چالش های اساسی کسب و کارهاست که شرکت های دیجیتال مارکتینگ در این زمینه خدمات ارائه می دهند .
آگاهی و افزایش تعداد کاربران واقعی میتواند برند مورد نظر را به یک برند محبوب تبدیل کند . بنابراین تنظیم استراتژی های تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی دارد .
یکی دیگر از خدمات شرکت های دیجیتال در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی ایجاد کمپین های شبکه های اجتماعی خلاقانه است که می تواند در زمان کوتاهی بسیاری از اعضای شبکه های اجتماعی را به دنبال خود بیاورد .

بهبود نرخ تعامل با کاربر بیش از آن که به اصول علمی مرتبط باشد ، یک هنر به حساب می آید. شرکت های دیجیتال مارکتینگ با توجه به خواسته ها و علایق کاربران ، هویت گرافیکی جذاب و تولید محتواهای تعاملی می توانند به شکلی موثر نرخ تعامل با کاربر را بهبود دهند .
آنالیز محتوا بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی است که شرکت های دیجیتال مارکتینگ با تحلیل نتایج به دست آمده می توانند سازمان مورد نظر را از وضعیت شبکه های اجتماعی خود آگاه کنند .

 

بازاریابی محتوایی :


یکی دیگر از خدماتی که شرکت های دیجیتال مارکتینگ ارائه می کنند ، بازاریابی محتوایی است که به کسب و کارها این اجازه را میدهد تا هدایت ذهن مخاطب را در اختیار بگیرند . برای این که از این شیوه بازاریابی به درستی بهره ببرید باید این چرخه بازاریابی محتوایی را طی کنید .
1)در قدم اول باید استراتژی بازاریابی محتوایی خود را تعیین کنید . بسیاری از بازاریابان محتوایی اعتقاد دارند که تنظیم و مستندسازی استراتژی بازاریابی مهم ترین فعالیت در این چرخه است .
2) تولید محتوایی که مخاطبان را جذب کنند و ارائه ایده های ناب ، یکی از چالش های مهم کسب و کارهاست .
3) برای ماندگار شدن باید توزیع محتوا به درستی انجام شود یعنی هر محتوایی که تولید می شود به دست مخاطب هدفش برسد .  شرکت های دیجیتال مارکتینگ با ایجاد ارتباطات موثر و ابزارهای لازم بیشترین نرخ بازدید را برای وب سایت ها فراهم می کنند .

 

بازاریابی اپلیکیشن و موبایل :


امروزه گوشی های هوشمند تمام محدودیت های ارتباطی را برطرف کرده اند . کسب و کارها می توانند با حضور هدفمند در گوشی های هوشمند وبازاریابی اپلیکیشن سهم زیادی از بازار به دست بیاورند .  80 درصد کاربرانی که به اینترنت دسترسی دارند ، از گوشی های هوشمند استفاده می کنند .
برخی روش های تبلیغاتی که در برنامه های موبایل توسط شرکت های دیجیتال مارکتینگ ارائه میشود، به این شرح است :
پرداخت به ازای هر کلیک : در این روش به ازای هر بار کلیک کاربران بر روی بنر تبلیغاتی که در برنامه های مختلف کاربردی نمایش داده میشود، هزینه دریافت میشود . با طراحی یک بنر تبلیغاتی مناسب، این روش تاثیر زیادی در افزایش میزان بازدیدها از وب سایت و در نتیجه فروش بیشتر خواهد بود .
پرداخت به ازای هر نصب : در این شیوه به ازای هر بار نصب برنامه موبایلی در گوشی های تلفن همراه هزینه دریافت می شود . برای کسب و کارهایی که به دنبال افزایش نصب یا دانلود اپلیکیشن خود و کسب نتیجه سریع هستند این روش مناسب است .
پرداخت به ازای جذب مشتری احتمالی: در این روش به ازای هر فرمی که علاقمندان و مشتریان احتمالی تکمیل می کنند ، هزینه دریافت می شود . با طراحی یک فرم اختصاصی در صفحه وب سایت، می توانید از مشتریان احتمالی اطلاعات گرفته و آن ها را جذب کنید .
ارسال نوتیفیکیشن : سرویس ارسال نوتیفیکیشن هوشمند میتواند توجه کاربران را به شکل موثری به خود جلب کند. میتوان
با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه به کاربران فعال در برنامه‌های کاربردی خاص، نوتیفیکیشن های مرتبط ارسال و تخفیفات ، خدمات و محصولات را به آن ها معرفی کرد . 

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما