• خانه
  • بلاگ
  • سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال
اصول بازاریابی محتوا

سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال

سه سوال کلیدی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می تواند در مورد محصول و یا ایده ای جدید پرسیده شود. اگر از فروش محصول به هر دلیلی رضایت نداشتید، می توانید از این سه سوال کمک بگیرید. اکثر شرکت ها تنها سوال شماره یک را می پرسند ، و بسیاری دیگر از شرکتها که به آنها مشاوره می دادم هرگز سوالات دیگر نپرسیده اند.


آیا بازاری دیجیتال وجود دارد؟

اولین سوال این است : ( آیا بازاری وجود دارد ) آیا افرادی وجود دارند که مشتری خریر محصول و خدماتی باشند که شما به فکر ورود آن ها به بازار هستید؟ به خاطر داشته باشید که نسبت اصلی موفقیت به شکست در محصول جدید، 20 به 80 است.به این معنا که 80 درصد محصولات جدید با شکست مواجه می شوند،و این محصولات نمی توانند بازار هدف خود را به دست گیردند وشرکت متحمل ضرر و گاهی اوقات ورشکسته می شود.
بیست درصد محصولات جدید با موفقیت همراه هستند، با این نحو که هزینه های سرمایه گذاری پرداخته می شود و سود نیز دارد. در واقع یک درصد از این بیست درصد ، شاخص خواهد بود ،یعنی از میان 100 محصول جدید که به بازار عرضه شده است تنها یکی از آنها جزء بهترین فرش خواهد بود. به عنوان مثال ، در مورد بازار هدف اپلیکشن های جدید گوشی های هوشمند فکر کنید.


تحقیق در مورد بازار

در سال 2012 شرکت های ایلات متحده بیش از 8 بیلیون دلار صرف تحقیق در مورد اوضاع بازارها کردند.یکی از دلایل اصلی شرکت ها در خرید تحقیقات بازار این بود که ببینند آیا برای محصول و خدمات جدید آنها بازاری وجود دارد یا خیر ، و یا چه کسانی و چه چیزهایی این بازار به وجود آورده اند و در نهایت این محصولات را با چه نرخی باید وارد بازار کنند که سود آوری داشته باشد. با این وجود ، با دانستن این تحقیقات باز هم 80 درصد محصولات و خدمات جدید در سال های اول یا دوم با شکست مواجه شدند.


تحقیق در مورد بازار

در سال 2012 شرکت های ایلات متحده بیش از 80 بیلیون دلار صرف تحقیق در مورد انواع بازارها کردند. یکی از دیلایل اصلی شرکت ها در حرید تحقیقات بازار این بود که ببینند آیا برای محصول وخدمات جدید آن ها بازاری وجود دارد یا خیر، و یا چه کسانی و چه چیزهایی این بازار را به وچود آورده اند و در نهایت این محصولات را با چه نرخی باید وارد بازار کنند که سودآوری داشته باشد. با این وجود ، با دانستن این تحقیقات باز هم 80 درصد محصولات و خدمات جدید در سال های اول یا دوم با شکست مواجه شدند.


امروزه استراتژی بهتری وجود دارد و آن این است که اول مشتریان خود تماس بگیرید و به آنها بگویید که این محصول و خدمات جدید را دارید . آیا آن ها تمایل به خرید آن دارند و یا خیر؟چه مبلغی برای آن می پردازند؟ و چه نقاط ضعف و قوتی در مورد محصول و خدمات ما به نظر آنها می رسد؟


با امتحان کردن بازار اولیه خود و با پرسیدن نظریات مشتریان ، می توانید سرعت ورود محصول به بازار را افزایش ،و هزینه های توسعه محصول جدید را کاهش دهید .


گسترش بازار تاچه حد است ؟

دومین سوال این است که آیا بازار برای ارائه محصول و خدمات شما به اندازه کافی بزرگ هست؟ این سوالی است که با کمال تعجب افراد آن را نمی پرسند و به آن پاسخ نمی دهند. با این وجود شما باید بدانید که آیا می توانید محصول و خدمات خود را به اندازه ای بفروشید که ارزش اقتصادی داشته باشد؟
در تجزیه و تحلیل اولیه، باید محاسبه کنید که تولید محصول و خدمات چقدر هزینه نیاز دارد و سپس نرخ فروش آن را در نظر بگیرید، به نحوی که برای شما سودآور باشد.
تعدا فروش خود در طول هفته ، ماه و سال را در نظر بگیرید تا بتوانید سرمایه گذاری ارزشمندی از لحاظ زمانی وسختی کار داشته باشید.در نهایت، در نظر بگیرید که آیا در بازار تعداد مشتریان زیادی وجود دارند که در مدت زمان پیش بینی شده ، محصول و خدمات شما را خریداری کنند یا خیر.


آیا بازار در یک جا متمرکز است؟

سومین سوال این است که آیا بازار به اندازه کافی متمرکز است؟ اگر شما افرادی را در نقاط مختلف یافته اید که خریدار محصول و خدمات شما هستند، پس نمی توان گفت که بازار در یک جا متمرکز شده است، و می توانید از روش تبلیغات و کانال های بازاری موجود استفاده کنید.

ممکن است شما بازاری برای فروش 100000 دست محصول و خدمات جدید یافته باشید، ولی آن ها در تمام آمریکهی شمالی ودر 10000شهر، شهرک و روستا باشند.چگونه می توانید به این بازارها دست پیدا کنید به روشی که زیاد هزینه بردار نباشد؟ به خاطر داشته باشید که در واقع شما در تجارت جلب مشتری فعالیت می کنید. زمانی که محصولی داشته باشید که خریدار داشته باشد ، هزینه اکتساب ، عامل اساسس در موفقیت و یا شکست شما خواهد بود.
اگر یک محصول دارای بازاری بزرگ باشد ، امکان ورود شما به آن بازار خیلی کم خواهد بود ، زیرا شما نمی توانید در آن بازار با رسانه های تبلیغاتی و یا کانال های بازاریابی موجود رقابت کنید. خبر خوش آن است که شما می توانید به راحتی در بازارهای تخصصی در حوزههای کوچک اینترنت و با قیمت هایی پایین تر وارد شوید.


گفته می شود در اینترنت بهترین و بدترین ابزار بازاریابی است. بدترین ابزار است از این جهت که اکثریت افراد دسترسی به آن ندارند و یا احتمالا به محض دریافت پیغام پاک می کنند، و بهترین است زیرا شما می توانید صدها و هزاران و حتی میلیون ها مشتری با کمترین هزینه پیدا کنید، در واقع سوزنی را در انبار کاه می یابید.

نظرات (2)

امتیاز 5 خارج از 5 بر اساس 1 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و ادب . به نظر شما در بازایابی دیجیتال بهترین روشی که میشه مخاطب رو درگیر کرد و باعث افزایش تعامل مخاطب با صاحبین فروش بشه چی میتونه باشه؟

سیما آباده
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. شما درج آگهی و رپورتاژ تو سایت های مختلفی دارم. شما انجام میدید و میشه هزینش رو هم بدونم؟

سیما آباده
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi