سئو مهم تر است یا برندینگ

سئو یا برندینگ

سئو یا برندینگ حق انتخاب باش شما است شما هم فکر می کردید این دو تاثیر گذار بر هم تیستند اما مدت ها فعالیت در این باره ما را به این واداشت مقاله ای جامع برای شما تدارک ببینیم .تا با بررسی این دو به شما نشان دهیم بدون یکدیگر کاربردی ندارد.

ابتدا باید بدایند این مقاله دو پیشنیاز مهم دارد :

1- سئو چیست ؟

2- دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

3- برندینگ چیست ؟

که باید در مورد همه آنها با دقت مطالعه کنید .

 

سئو یا برندینگ
هر دو اینها دو لبه بران تیغ تبلیغات میباشند تبلیغات با این دو ابزار شمشیری است دولب که مهارت زیادی برای استفاده میخواهد .

در تمام این مقاله از مثال رستوران استفاده میکنیم .

شما رستورانی هستید تازه تاسیس و فعال برای جذب مشتری نیاز به چه چیز های دارید ؟

1- مکان مناسب

2- دسترسی آسان

3- کیفیت خوب

4- قیمت مناسب

5- تبلیعات

و ...

این موارد همه سئو میباشند یعنی شما باید مکان مناسب یا هاستی خوب داشته باشید دسترسی آسان به مخاطب بدهید کیفیت خوب مقالات یا محتوا و تبلیغات متناسب در شبکه های اجتماعی و ... همه اینها کارهایی است که شما برای سئو شدن انجام میدهید اما آیا اینها برای شما فروش بالایی خواهد داشت ؟ باید بگوییم خیر . در واقع فروش چندانی برای شما ایجاد نخواهد کرد چون شما فقط در مقطعه مناسب سوار قطار در حرکت کسب و کار شده اید. اما در برندینگ شما بجای این کار می آید و

1- نام ناسب انتخاب میکنید

2- پرسنل پاسخگو

3- پشتیبانی مناسب

4- تبلیغات برندی نه کالایی

و ..

همه این کارها به شما کمک می کند شما برند شوید هرچند خود برند شدن هم بدون سئو تاثیری بر فروش شما نخواهد داشت .

 

مزایایی برند شدن
در برند شدن هزینه شما متمرکز بر یک هدف و آن نام برند شما خواهد بود برند طیف وسیعی از خدمات و محصولات را در بر میگیرد برای مثال شما دیجیکالا ، رستوران نایب یا هر برند دیگری را بخاطر بیاورید خود نام برند برای شما کافی است که توجه های زیاید را برای شما جلب کند دقیقا کاری که در سئو انجام میدهید اما پراکنده مقایسه کنید شما سایت فروش موبایل دارید هر چقدر هزینه سئو انجام دهید باز سهم بیشتری برای دیجکالا میباشد با این پیش فرض که در دنیای دیجیتال همه برابر هستند اما باز وقتی پای خرید پیش می آید برند سازی دیجیکالا از شما پیشه میگیرد .

 

مقایسه هزینه سئو و برندینگ
در مقایسه هزینه سئو و برندینگ باید بگوییم هرچند در ابتدا شما هزینه سئو کمتری پرداخت میکنید اما در واقعیت شما خیلی بیشتر هزینه پرداخت میکتید.
برگردیم سر مثال رستوران فرض کنید شما میخواهید سئو انجام بدهید منو شما شامل 20 غدا میباشد و این یعنی 20 هزینه مختلف یعنی برای هر کلمه هزینه های خاص خودش اما در برندیگ کافی است شما فقط یک بار با تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ درست نام رستوران را برند کنید یا به زبان ساده تر بر سر زبانها بی اندازید بقیه کارها توسط مشتری ها انجام میشود جالب شد ، درسته مشتری های با تبلیغات رایگان برای شما بی آنکه خود بدانند برای شما هزینه میکنند از پخش سلفی بگیر تا تعریف حضور در رستوران شما و همه اینها به لطف برند بودن هست .

 

آیا برند همیشه بهتر از سئو است ؟
باید بگویی هم بله هم خیر دلیلی ساده است شما باید ابتدا برند سازی درست را پیش بگیرید دیجیکالا برندی است در فروشگاه های اینترتی نایب برنید هست در رستوران اولی پخش کننده است دوم تولید کننده اولی برای خیلی از مواقع نیاز به سئو برای بهبود فروش دارد دومی فقط باید کیفیت خدمات خود را برای حفظ برند انجام دهد. پس دقت کنید کالا و خدمات شما تایین کننده مهمی برای انتخاب بین یک یا هر دو را به شما میدهد.

 

نیتجه گیری

واقعیت امر این است در مقاله سئو یابرندینگ ما نتیجه گیری را به عهده خود شما گذاشته ایم این شما هستید که باید تصمید بگیرید ولی یک راهنمایی ساده سئو بدون برندینگ هزینه سوخته است و برندینگ بدون سئو آب در هاونگ کوفتن هرد مفید و کاربردی هستند اما بشرطی که شما دقیقا بدانید چگونه از سئو برای بهتر برند شدن استفاده کنید .

تیم سئو لرن آماده ارائه خدمات سئو و آموزش دیجیتال مارکتینگ به شما عزیزان میباشد لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi