سئو سایت

سئو سایت

سئو سایت  ، امروزه بیشتر افراد به دنبال راهی برای ارتقا رتبه سایت در کوتاه مدت هستند . پیش از اینکه بخواهید در موتورهای جستجو رتبه سایت خود را افزایش دهید ، باید با واژه سئو سایت آشنا شوید .

درباره سئو می توان گفت: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و به طور کلی تکنیک مورد نظر برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل را سئو می گویند . در این مقاله به بررسی ۵ راه اصلی که موجب ارتقا رتبه سایت می شوند و کمک می کنند تا سایت مورد نظر در کمتر از یک ساعت افزایش رتبه داشته باشد ، خواهیم پرداخت. اما لازم به ذکر است که این ارتقا برای یک صفحه بوده نه کل سایت اما در تمامی سایت تأثیر مثبتی خواهد داشت .


5 روش تاثیر گذار ارتقا رتبه سایت:


1. انتخاب URL مناسب:


پیش از ایجاد وب سایت یا صفحه خود لازم است ، حتما قبل از هرکاری برای آنURL تعیین کنید .URL که به آن نام دامنه نیز می گویند ، همان چیزی است که توسط کاربران تایپ می شود تا به صفحه سایت مورد نظر ورود پیدا کنند . صفحه ای که در زمان تایپ url برای کاربران به نمایش در می آید ، بسیار مهم بوده و باید حفظ و نوشتن آن به راحتی صورت گیرد . از عوامل بسیار مهم در ارتقا رتبه سایت استفاده از کلمه کلیدی در URL است .
در نام دامنه باید نام اصلی کسب و کار وجود داشته باشد . ولی در URL صفحه اصلی نمی توان از کلمات کلیدی استفاده کرد و محدودیت هایی وجود دارد . به عنوان مثال در سایت seokar.com ، کلمه کلیدی seo وجود دارد . ولی همان گونه که مشخص است ، کلمهkar چسبیده به کلمه اصلی است و در گوگل چندان مؤثر نیست . در عوض لازم است که کلمات کلیدی را در صفحات دیگری مثل مقاله ها به درستی استفاده کرد .
برای مثال: مقاله ای را در نظر بگیرید که در آن ۲۵ روش تولید محتوا وجود داشته و کلمه کلیدی در صفحه تولید محتوا وجود دارد . بنابراین ما سعی می کنیم که در همه مکان هایی که لازم است این کلمه به کار رود از آن استفاده کنیم. از جمله این مکان ها می توان ، بخش آدرس صفحه را نام برد .


2. انتخاب title و متا، تگ توضیحات مجزا برای هر صفحه:


برای هر صفحه یک موضوع و عنوان خاص وجود دارد که در مورد محتویات داخلی آن توضیح خواهند داد. در ارتقا رتبه سایت عنوان ، یک مورد بسیار مهم است . عنوان به متا تگ title معروف است . همان تبی که بالا مرورگر قرار دارد و هنگامی که اشاره گر موس روی آن قرار گیرد ، محتویات داخلی آن به صورت کامل به نمایش در می آیند . این نوع از عنوان متفاوت از عنوان داخلی و اصلی محتوا است که اصولا تگ h1 خوانده می شود . اما متن این دو یکسان بوده و بهتر است که حتما در آن ها کلمه کلیدی اصلی به کار برده شود .
تگ description یکی دیگر از متا تگ ها است که همان تگ توضیحات بوده و امروزه این تگ یک تگ بسیار مهم برای گوگل به شمار می رود و توضیحاتی درباره صفحه می دهد . بنابراین از دیگر عوامل مهم در ارتقا سایت محسوب می شود . توصیه شده که حداقل دو بار کلمه کلیدی اصلی در آن استفاده شود .


3. انکرتکست:


یکی از برترین روش های ارتقا رتبه سایت استفاده از انکر تکست ها است و امروزه دارای طرفداران زیادی می باشد . مقالات مختلفی درباره انکرتست نوشته شده و توضیحات زیادی درباره روش های بهینه آن داده شده است . انکرتست یک متن لینک شده است که به کمک آن کاربران می توانند به صفحه دیگری که با موضوع یا مقاله و عبارت مرتب باشد ، هدایت شوند . به طور کلی باید گفت که از طریق انکرتست می توان راهی مؤثر جهت ایجاد ارتباط میان صفحات به دست آورد .
یکی از نکات مهمی که هنگام استفاده از انکرتست باید به آن دقت داشت به کار بردن کلمات کلیدی است که موجب لینک دادن به صفحه مورد نظر می شود . به عنوان مثال ما لینک عبارت انکرتست را انجام داده ایم و این عبارت باید در صفحه ای هدایت شود که در آن صفحه کلمه کلیدی انکرتست وجود داشته باشد . در غیر این صورت تأثیر مورد نظر را نخواهد داشت . این ارتباط داخلی میان صفحات نیز موجب ارتقا رتبه صفحه شده و همچنین به طور کلی در ارتقا رتبه سایت اثر گذار است .
نکته مهم در استفاده از انکرتکست ، استفاده از کلمات کلیدی است که به صفحه مورد نظر لینک داده می شود . مثلا ما عبارت انکر تکست را لینک داده ایم . این عبارت باید به صفحه ای هدایت شود که کلمه کلیدی آن صفحه ، انکر تکست است در غیر این صورت تاثیری که باید برای شما داشته باشد را نخواهد داشت . این ارتباط داخلی بین صفحات نیز باعث ارتقا رتبه صفحه و در کل ارتقا رتبه سایت می شود .


4. ALT برای عکس ها:


موتورهای جستجو فقط متون به کار رفته در سایت را در صفحه سایت مطالعه می کنند ، ممکن است که تا کنون تصور کرده باشید که در ارتقا رتبه سایت ، عکس های سایت هیچ تأثیری ندارند . در حالی که این گونه نیست . در کنار تأثیرات منفی که احتمال دارد عکس ها روی سایت داشته باشند ، به عنوان مثال حجم بالای آن ها موجب کند شدن سرعت بارگذاری می شود . همچنین عکس ها دارای تگی alt هستند . و زمانی که به هر علتی عکس ها بارگذاری نشوند ، این عکس نمایش داده می شود . بنابراین گوگل ، خواستار این متن است و برای او تأثیرگذار است . همچنین گوگل دارای قسمتی به نام جستجو عکس است . هنگام جستجو عکس ، تصاویری که دارای کلمات کلیدی هستند ، شانس بالایی برای به نمایش در آمدن ، خواهند داشت .


5. ساختار سایت:


هیچکدام از موارد بالا به اندازه ساختار مناسب داخلی ، در افزایش رتبه سایت ارزشمند نیستند . این ساختار در چیدمان المان ها اثر گذار بوده و می تواند در ساختار محتوا از طریق بکار بردن عناوینی که در کلمات اصلی وجود دارد ، استفاده شود . هر چقدر که صفحه دارای ساختارمندی بیشتری باشد ، تگ های بروز hTML5 بیشتر در آن به کار خواهد رفت و تأثیر آن به مراتب روی سایت افزایش می یابد .

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما