دروغ های سئو

دروغ های سئو

دروغ های سئو ، مدتی است همه با تبلیغاتی مواجه می شویم که بسیار عجیب اند ولی با دقت زیاد می بینیم عده ای خود را پدر سئو ، برادر سئو یا مادر سئو معرفی می کنند و با برگذاری دوره هایی در قالب وبینار و دورهمی سعی در برند سازی شخصی دارند . جالب است بدانید بیشتر مباحث مطرح شده در این دوره ها بسیار سطحی و بدون پشتوانه علمی هستند . در ادامه به بررسی تعدادی از این مباحث می پردازیم .

دروغ های سئو

دکترای سئو!

سئو چیست سئو علم نیست ، سئو یک فرایند کاملا تجربی با در نظر گرفتن متغیر های بسیاری است .
مثال :
شما دو سایت مشابه در زمینه سئو و بهینه سازی را در نظر بگیرید ؛ هردو با یک کلمه صدر نشین هستند اما وقتی با دقت نگاه می کنید هرکدام کد نویسی خاص خود مطلب نویسی خاص و .... را دارند . این بدین معناست که هیچ کدام با یک الگوریتم مشخصی به این جایگاه نرسیده اند .
پس سئو چیزی نیست که در دانشگاه ها تدریس شود . خود کارمندان گوگل هم به طور کامل الگوریتم های گوگل را نمی دانند . سئو چیزی نیست که کسی درس بخواند و سپس مدرکی بگیرد ! آن هم از نوع دانشگاهی ! دروسی که برای سئو در کل دنیا ارائه می شود ، تنها اصول پایه سئوست و مواردی است که توسط تجربه مدرس به دست آمده است امکان خطا و اشتباه در آن وجود دارد . لذا با شنیدن دکترای سئو ، پدر سئو و ... نیشخندی بزنید و آن شخص ، شرکت و یا سایت را ترک کنید .

نتیجه : سئو چیزی نیست که کسی بخواهد به تجربه خود بنازد ! خیلی از سئوکاران قدیمی اکنون در سئوی سایت های جدید ناتوانند . و بسیاری از سئوکاران جدید ، اکنون از سئوکاران قدیمی قوی تر هستند . سئوکاران جدید نیز ممکن است که سرنوشت سئوکاران قدیمی که اکنون ناتوان شده اند دچار شوند . سئو هیچ پدری ندارد ! سئو راه کار هایی است برای افزایش رتبه در موتور جستجو و حتی در آن اشتباه وجود دارد .هیچ چیز مطلق نیست . فاکتور های فراوانی وجود دارد که مدام در حال تغییر هستند.

با شگرد های همچون تبلیغات پاپ آپ و کلیک خوردن روی سایتتان ، سایت شما صدر نشین گوگل می شود!

ابتدا این را بدانید ابزاری مثل تبلیغات پاپ آپ و بازدید ها هیچ ربطی به رتبه گوگل ندارند ( تاثیر بازدید در ابتدای کار بسیار بسیار ناچیز است ) . فقط منجر می شود که یک عدد ( صرفا یک عدد ) که رتبه الکسا نامیده می شود کاهش یابد و شما دلتان را به آن خوش کنید که رتبه شما سه رقمی یا چهار رقمی شده است ! کلیک خوردن شما در موتور جستجو نیز ربطی به بالا ماندن و بالا آمدن شما ندارد . به این سادگی ها هم نیست که هر کس کلیک بیشتری بخورد در گوگل بالا بیاید .
متاسفانه دیده شده که حتی می گویند پاپ آپ منجر به ایجاد بک لینک می شود ! رتبه الکسا همه چیز است !
الکسا هیچ چیز نیست ! وقتی سایت شما موضوع خاصی است برای مثال درب چوبی ، آنتی ویروس یا … .، مگر چند نفر در روز این موضوعات را جستجو می کنند ؟ پس چرا انتظار دارید الکسای دو و سه و چهار رقمی بدست بیاورید ؟ کمی منطقی باشید ! به الکسا فقط به صورت دوره ای وقتی روی سئوی سایت خود کار می کنید نگاه کنید . رتبه الکسا هیچ ارتباطی با نتایج و رتبه در گوگل ندارد !

 

مشاور سئو بهترین گزینه است
در مبحث دروغ های سئو ، گاها به گوش می رسد که بعضی شرکت ها ادعا می کنند ما بهینه سازی داخلی سایت را انجام می دهیم و برای همیشه به شما مشاوره می دهیم ، آن وقت سایت خودش بالا می آید ولی بعد از مدتی این سایت رها می شود ، چرا که اگر قرار بود با مشاور سایت بالا بیاید که دیگر رغابتی نبود . شاید برای کلماتی که در صفحه اول آنها وبلاگ رتبه دارند ، مناسب باشند اما برای کلمات که حتی یک مقدار رقابت دارند این روش مسخره است . قسمت جالبش اینجاست که هزینه گزافی هم بابت مشاوره و بهینه سازی داخلی سایت می گیرند .


سئو سایت یک هفته زمان می برد
نوع دیگر از این اشتباهات رایج این است که می گویند : " ما به کلمات کلیدی و مطالب محبوب کاری نداریم بلکه روی بهینه سازی شما کار می کنیم یک ماه هم طول می کشد و این مدت برای تمام سایت ها هم یکسان است . " خب اگر قرار باشد سایتی در یک هفته رتبه دار شود خودش هم می تواند بهینه سازی سایت را با تولید محتوا انجام دهد ! پس دیگر هزینه برای چیست و واقعا این یک ماه برای سایت چه کاری انجام می شود ؟!
البته فراموش نکنید بهینه سازی باید انجام شود اما بهینه سازی و سئو سازی کلمات باهم جوابگو هستند .


فریبی به نام نرم افزار های سئو
مدتی بود که چندان خبری از نرم افزار سئو سایت و بهینه سازی سایت نبود اما دوباره این نوع نرم افزار با عنوان های مختلف به فروش می رسد . اگر شما دید درستی نسبت به این فرآیند داشته باشید ، می دانید طبیعی بودن در این پروسه مهم ترین اصل است و یک نرم افزار هیچ وقت نمی تواند رفتار طبیعی داشته باشد . نمی توان مطلب را بیشتر باز کرد؛ نه با نرم افزار و نه با افزونه نمی توان سایت را به بهترین شکل بالا آورد .
این نرم افزارها غالبا یک آنالیزر قوی هستند که اگر در سئو مبتدی هستید به شما کمک می کنند سایت خود را بررسی کنید .

 

پیج رنک که بالا رود، رتبه هم افزایش می یابد!
خیر! شاید قبلا این گونه بود ولی اکنون اینطور نیست! پیج رنک گوگل صرفا نشان از مهم بودن یک سایت است و اینکه گوگل تعداد بیشتری به آن سایت سر بزند . هیچ منطقی وجود ندارد که که سایت با پیج رنک کمتر نتواند بالای سایت پیج رنک بالا تر قرار بگیرد ! و دیگر اینکه اگر هم رتبه افزایش یابد با چه عبارتی افزایش می یابد ؟!!

 

بک لینک تایید شده گوگل! Google Certified Backlink
این دیگر بزرگترین دروغی هست که وجود دارد ! خودمان را مسخره کرده ایم ؟ بک لینک تایید شده یعنی چه ؟ گوگل آنقدر ساده نیست که بگوید از اینجا بک لینک بگیر من رتبه ات را افزایش می دهم ! گوگل اصلا نمی گوید بک لینک ایجاد کن ! ( منظور این نیست که بک لینک بد است )
من گاهی اوقات دیده ام که نوشته شده است بک لینک دارای گواهی گوگل ! قصد کسانی که اینطور صحبت می کنند تنها گول زدن اشخاص ساده و تازه از راه رسیده است .
7- بک لینک مرده است در سئو سایت
اگر دیدید سایتی ادعا کرد در بهینه سازی سایت بک لینک مرده است ، بدانید که یا این سایت روند تغییرات لینک سازی را نمی داند یا فقط محتوا در این سال ها تولید کرده است . پس هنوز هم لینک مهم ترین فاکتور بهینه سازی سایت است و باید به نحو درست برای ثبات سایت استفاده شود تا سایت با رقص گوگل کمتر جابه جا شود و به قولی ریشه اش بسیار مستحکم تر شود .


فلان شخص یا شرکت با مدیران و کارمندان گوگل ارتباط دارد!
فرض کنید دارند . چه ربطی به اعتبار و دانش دارد ؟ مگر کارمندان گوگل به شما چیزی غیر از قوانینی که گوگل برای وب مستران وضع کرده اند می گویند ؟ پس ارتباط هیچ ربطی به دانش و تخصص در سئو ندارد . الگوریتم های گوگل همگی دارای هوش مصنوعی هستند و این یعنی بدون ارتباط و خطای انسانی به کار خود مشغولند .


برای اینکه در گوگل رشد کنی بک لینک بخر!
مگر به این سادگی هاست ؟ هر کس برود بک لینک بخرد و در گوگل بالا بیاید ؟ یعنی رقابت آن موضوع ، محتوا ، سایت های لینک دهنده ، و موارد مربوط به داخل صفحات on page seo هیچ هستند ؟
بارها دیده ام که مشتریان ما بک لینک می خرند و بعد از مدت کوتاهی می گویند که نتیجه نگرفته اند و از ما می خواهند که سایتشان را بالا بیاوریم !
بک لینک خریدن ممکن است در افزایش رتبه ( حتی در طولانی مدت ) مفید باشد اما نه به این سادگی که صرفا چند سایت پیدا کنید و از آنها با کلمه و عبارتی که دوست دارید ، لینک بخرید و نتیجه ببینید !


رتبه یک صفحه اول شما را با کمترین قیمت و زمان تضمین می کنیم !
هر جا که قیمت کم یا قول های محکم و اصرار سئوکار را مشاهده کردید ، سریعا به خود بیایید و آنجا را ترک کنید !
یک سئوکار خوب ، مسئولانه به مشتری پاسخ می دهد ! قول دورغین نمی دهد ، برای مشتری زمان می گذارد ، زود نظر نمی دهد و قیمت او و زمان انجام کارش برای هر موضوعی متفاوت است . شاید یک سایت آن قدر آسان باشد که با چند دقیقه مشاوره رایگان ، خودتان بتوانید به نتایج خوبی برسید ! شاید موضوعی پر رقابت و اشباع شده باشد به طوری که حداقل یک سال و ماهانه بالای یک میلیون تومان ، نیاز به هزینه داشته باشد تا به سئوی موفقی دست یابد !


بعد از سئو تا ابد بالا می مانید!

اینطور نیست ! رقیبان شما بیکار ننشسته اند ، رقیبان جدید نیز از راه خواهند رسید . همچنین الگوریتم های گوگل نیز تغییر خواهد کرد . وقتی شما بالای سایت دیگری قرار گرفته اید ، سایت دیگری نمی تواند بالای شما قرار بگیرد ؟ کدام منطق می تواند ماندگاری رتبه شما را تضمین کند ؟ ( هر چند سئوی موفق می تواند به طور کلی در ماندگاری رتبه شما موثر باشد اما نمی توان این موضوع را تضمین کرد ) . نا گفته نماند با برندینگ موفق که بسیار بسیار پرهزینه است ( ۹۹.۹۹ درصد سایت های دنیا، نمی توانند هزینه برندینگ موفق را بپردازند ) ، ممکن است رتبه شما حفظ شود و دیگر نیازی به سئو نداشته باشید .
تمام موارد بالا بخشی از دروغ ها و شاید اشتباهات دوستانی است که خود را متخصص می نامند و مبالغ زیادی را دریافت می کنند . پس سعی کنید با دید باز به این نکات دقت کنید .


راست و دروغ های سئو

بعضی نکات سئو را که می شنویم ، باید بیشتر روی آنها فکر کنیم چرا که کمی شک بر انگیز هستند . آیا می دانستید برخی از آن ها همان ترفندهای معروفی هستند که زیاد دیده اید و شنیده اید ؟ در این مطلب می خواهیم کمی به بررسی راست و دروغ های سئو بپردازیم .
همیشه در تلاشیم برای شما طراحی سایت حرفه ای انجام دهیم . توصیه هایی که در زمینه سئو ارائه می کنیم ، همگی به این نقطه ختم می شوند : تلاش کنید بهترین نتیجه باشید تا مطمئن شوید بهترین رتبه در رقابت نصیبتان خواهد شد . ما از طرق گوناگون با گوگل در ارتباطیم و نکات جدید سئو را دریافت می کنیم اما با این وجود در سئو نکاتی می شنویم که باید به صحت آنها شک کنیم . در ادامه چند ترفند معروف سئو را نام برده و راست و دروغ بودن آنها را مشخص می کنیم .


سرچشمه اینترفند های سئو
مدت ها قبل ، وقتی که الگوریتم گوگل به خوبی امروز نبود ، شما می توانستید از حقه هایی برای نمایش در نتایج گوگل استفاده کنید . یکی از مؤثرترین حقه ها استفاده از کلمات کلیدی با رنگ سفید بود تا کسی نتواند آن را ببینید اما خزنده های گوگل آن را مشاهده کنند . همینطور خرید تعداد زیادی لینک از سایت های مشکوک . هرچقدر گوگل کامل تر شد اثر این ترفندهای تقلبی نیز حالت معکوس به خود گرفت .
اگر شما متعجبید از اینکه هنوز برخی از تکنیک های تقلبی سئو ( سئوی کلاه سیاه ) کار می کنند و اثر گذار هستند ، فقط به این سؤالات پاسخ دهید : آیا این تکنیک ها تجربه کاربری بهتری در سایت شما ایجاد می کنند ؟ آیا وب سایت شما نتیجه بهتری برای جستجوکنندگان خواهد شد ؟ اگر پاسخ این سؤالات مثبت است ، پس احتمالا این تکنیک ها برای شما خوب هستند ! هر چیزی که به بازدیدکننده حس فریب بدهد ، نمی تواند استراتژی خوبی در دراز مدت باشد . بیایید به برخی از ترفندهای سئو نگاهی بیاندازیم و بررسی کنیم آن ها دروغ های سئو هستند یا حقیقت دارند .


راست یا دروغ 1: محتوا پادشاه است
محتوا از مهم ترین جنبه های هر استراتژی سئو است . نباید فراموش کنیم گوگل متن ها را بررسی می کند و رتبه سایت شما را بر اساس کیفیت متن هایتان مشخص می کند . متون با کیفیت ، منجر به نرخ خروج کمتر و توجه بیشتر در شبکه های اجتماعی می شوند .
✔ حقیقت های سئو: محتوا پادشاه است.
راست یا دروغ 2: تا حد ممکن لینک بگیرید
در حالی که بک لینک ها قطعا نقش مهمی در استراتژی سئوی شما دارند ، باید در انتخاب بک لینک هایی که می خواهید به سمت سایت شما داده شوند دقت کنید . نباید حجم زیادی از لینک ها را خریداری کنید ، نباید تبادل لینک انجام دهید ، نباید از برنامه های اتوماتیک برای به دست آوردن لینک استفاده کنید، نباید با متن های خیلی کوتاه و بی کیفیت اقدام به گذاشتن پست مهمان در سایت های دیگر کنید ، نباید لینک هایی داشته باشید که با موضوع سایت شما غیر مرتبط هستند ، نباید از سایت هایی لینک دریافت کنید که محتوای واقعی ندارند ، نباید از سایت های اسپم که تنها هدفشان تبلیغ برای قمار و مطالب غیر اخلاقی است لینک بگیرید ( مگر اینکه سایت شما هم در مورد همین موضوعات باشد ) ، هرگز نباید برای لینک ها هزینه ای پرداخت کنید. اگر در لینک سازی زیاده روی کنید شامل جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل می شوید و همین رتبه فعلیتان را نیز در گوگل از دست می دهید .
× دروغ های سئو: تا حد ممکن لینک بگیرید


راست یا دروغ 3: تعداد کلمه کلیدی باید خیلی زیاد باشد
بعضی ها تلاش می کنند تا حد ممکن از کلمه کلیدی مد نظرشان در متن استفاده کنند. آنها امیدوارند گوگل به حجم زیاد کلمات کلیدی استفاده شده در متن توجه کند و در نهایت بالاترین رتبه را به آن متن بدهد ، هرچند که متن آنها غیر قابل خواندن خواهد شد . آنها نباید این کار را انجام دهند ، چرا که قطعا به ضرر خودشان کار می کنند. هیچ وقت مطالبی که فقط مخصوص موتورهای جستجو هست را استفاده نکنید . همیشه مطالبی بنویسید که مخاطبان آن اشخاص حقیقی باشند . روی تولید مطالب با کیفیت وقت بگذارید . این مطالب ، ترافیک زیاد و پایداری را برای سایت شما به ارمغان خواهند آورد .
× دروغ های سئو: تعداد کلمه کلیدی باید خیلی زیاد باشد


راست یا دروغ 4: شما به مهارت زیادی برای سئو نیاز ندارید
بعد فنی قطعا یکی از ابعاد مهم استراتژی سئو است . کمی یادگیری کد های برنامه نویسی ضرری که ندارد هیچ ، حتی می تواند خیلی مفید هم باشد . اگرچه در صورتی که از وردپرس به همراه افزونه Yoast استفاده می کنید ، بسیاری از نیازهای فنی شما پوشش داده می شود . افزونه Yoast طوری طراحی شده تا تمامی نیازهای فنی شما در زمینه سئو را بر طرف کند .
✔ حقیقت های سئو: شما به مهارت زیادی برای سئو نیاز ندارید.


راست یا دروغ 5 : سئو فقط مجموعه ای از ترفند هاست

ما سئویی را پیشنهاد می دهیم که به آن سئوی جامع گفته می شود . شما باید یک استراتژی بلند مدتی را تهیه کنید که روی تمام جنبه های بهینه سازی سایت تمرکز کند و بتواند شما را به بهترین نتیجه برساند . باید مطالب عالی بنویسید ، شبکه های اجتماعی را به خوبی مدیریت کنید ، مطمئن شوید امنیت سایت شما در درجه خوبی قرار دارد و یک تجربه کاربری عالی ایجاد کنید . و البته سایت شما باید از نظر فنی خیلی خوب باشد و ساختاری عالی داشته باشد . این ها ترفند نیستند ، این ها فقط نتیجه سخت کار کردن هستند.
× دروغ های سئو: سئو فقط مجموعه ای از ترفندهاست


امید است این مقاله بتواند کمک چشم گیری به شما کند . ما سعی داریم در مقالات سئو و آموزش سئو بیشتر از تجارب علمی و عملی فعالان این بخش استفاده کنیم . شما می توانید برای مشاوره سئو با ما تماس بگیرید و در صورت علاقه نظر خود را در انتهای این مقاله قرار دهید .


منابع:

https://seohama.com

https://www.seowave.ir/

https://seorooz.net/

http://sitekhoob.com

 

 

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما

logo-samandehi