خدمات سئو

ترکیب سئو و تجربه کاربری

  • elhamsaadati
  • بلاگ

ترکیب سئو و تجربه کاربری ، وقتی شروع به سئو کردن سایت کردم ، رتبه بندی در نتایج گوگل تنها چیزی بود که مهم بود. من خجالت می کشم که بپذیرم، در روزهای اول ، اقدامات بهینه سازی من، فقط تکرار کلمات کلیدی در صفحه بود ، بدون اینکه به خراب کردن تجربه بازدید کننده فکر کنم .


در واقع، یکی از مهمترین تحولاتی که طی سال های اخیر رخ داده است ، متخصصان جستجوگرها (بازاریابان دیجیتال، بازاریابان دیجیتال، بازاریابان اینترنتی، بازاریابان ورودی و غیره) هستند که به عنوان بازاریابان واقعی رشد کردند. ما متوجه شدیم که کمک به کسب و کارها در دستیابی، جذب و تبدیل مخاطبان هدف، بهتر از رتبه بندی موتورهای جستجو است. اما ما تنها کسانی نیستیم که رشد کرده اند. موتورهای جستجو نیز بزرگ شدند. اسپم ها همیشه ساده ترین راه برای دستیابی به رتبه بندی هستند. به همین دلیل موتورهای جستجو مجبورند موانع را افزایش دهند، و پس از آن متخصصان جستجوگر اینترنتی مجبورند با موانع بالاتری رو به رو شوند. این چرخه بالاخره به کجا می رود ؟ موتورهای جستجو باید از ما تشکر کنند !
طرفداران جستجوی هوشمند کسانی هستند که از موتورهای جستجو پیشی گرفتند، پیش از اینکه هر الگوریتم جدیدی را به وجود آورد. پاندا، پنگوئن، رنک برین ، مرغ مگسخوار و تمام دیگر به روز رسانی های الگوریتم تاثیر زیادی بر روی بازاریابان وب داشته است که بیشتر بر روی مشتریان خود تمرکز کنند.


کسانی که به دنبال راه آسان برای به دست آوردن رتبه بندی در نتایج گوگل بودند ، ضربه خوردند و اگر در طول زمان باز هم این کارها را انجام دهند باز ضربه می خورند .
ما برای اهداف بزرگتر مشتریانمان مشغول به کار بودیم ، تا برای رتبه بندی کار کنیم که ممکن است یا نتواند به آنها در دستیابی به آنچه که می خواست کمک کند: رشد. هر کسب و کار برای رشد، باید ابتدا به مشتریان خود تمرکز کند.

تجربه کاربر به جستجوگرها اهمیت می دهد.

یک کل زمینه بهینه سازی UX وجود دارد که نیاز به تخصص خود را دارد. برای SEO ، نباید یک متخصص UX کامل باشد. با این حال، آنها باید درک بسیاری از اصول اولیه UX وب سایت داشته باشند. بهینه سازی UX چیزی بیش از تمرکز بر بازدید کننده نیست.

همه چیزهایی که ما در زمینه بازاریابی وب انجام می دهیم باید برای بازدید کننده باشد. بله، ما چیزهای خاصی را برای موتورهای جستجو انجام می دهیم، اما موتورهای جستجو (تقریبا همیشه) به این چیزها نیاز دارند، زیرا آنها آن چیزی را که کاربران (جستجوگرها) آنها می خواهند آموخته اند.

موتورهای جستجو دارای برخی از پیشرفته ترین عملیات داده کاوی در جهان هستند. آنها فقط به مردم کمک نمی کنند آنچه را که می خواهند پیدا کنند آنها اطلاعاتی را جمع آوری می کنند که به آنها در درک رفتار کاربر کمک می کند. از آن داده ها، الگوریتم ها به صورت دقیق تر در اختیار کاربران قرار می گیرند تا بیشتر از آنچه که آنها می خواهند جستجوگر باشند .

به این معنی که وبسایتهایی که کار بهتر را برای پاسخگویی به نیازهای جستجوگرها انجام میدهند، فرصتی بهتر برای قرارگیری در صفحه اول نتایج جستجو را دارند. به این معنا که، هر چیزی که ما برای موتورهای جستجو انجام می دهیم برای جستجوگران است. با این حال، تجربه کاربر نباید صرفا محصولی از جستجوگر باشد. ما UX را انجام نمی دهیم زیرا موتورهای جستجو به ما می گویند!

متخصصان جستجوگر هوشمند در حال افزایش و فراتر از الزامات گوگل و بینگ هستند و به دنبال راه هایی برای بهبود کلی تجربه کاربر خود هستند.
یک دلیل واقعا خوب این است که موتورهای جستجو تنها می توانند جنبه های خاصی از رفتار جستجوگر را ارزیابی کنند. اگر آنها کسی را ببینند پس از برخورد با سایت شما به نتایج جستجوی نادرست هستند، آنها فقط می دانند که آنها از بین رفته اند، آنها واقعا نمی دانند چرا.

این گزاف گویی می تواند نتیجه یک یا 10 چیز اشتباه با سایت شما باشد.

این به موتور جستجو مهم نیست؛ آنها فقط گزاف گویی را مشاهده می کنند و شاید فاکتور را در چگونگی رتبه بندی شما بالا ببرند.

شغل شما به عنوان جستجوگرها این است که تعیین کنید که چه چیزی باعث این رفتار می شود و سپس روش هایی را برای ارائه یک نتیجه بهتر برای بازدید کننده به طور کلی پیدا کنید.


SEO / UX

همانطور که در بالا گفتم، شما مجبور نیستید یک متخصص UX باشید تا بتوانید گام های بسیار خوبی در ارائه یک تجربه کاربری بهتر داشته باشید که تلاش های SEO ( آموزش سئو ) شما را تکمیل کند. قبل از اینکه ما به برخی از بهترین روشهای برای SEO / UX دسترسی داشته باشیم، به خاطر داشته باشید که تمام بهترین شیوه ها برای شما، صنعت شما یا بازدیدکنندگان شما مناسب نیستند.

چیزی که ممکن است برای یک وبسایت شگفت انگیز باشد ممکن است برای شما فاجعه بار باشد.

زبان جستجوگر

کلمات کلیدی به ما بینش بسیار ارزشمند در مورد چگونگی جستجوگرها در مورد محصولات یا خدمات ما می دهند. در اغلب موارد، کسب و کار از زبان هایی استفاده می کند که بومیان آن صنعت هستند. با این حال، بسیاری از جستجوگران در صنعت نیستند و ممکن است حتی کلمات "رسمی" را که محصول یا خدمات خاصی را نشان می دهند ، استفاده کنند. تحقیقات کلیدی نه تنها کلماتی را که آنها برای توصیف آنچه که آنها میخواهند بلکه همچنین مشکلات و راهکارهایی که به دنبال آن هستند، کشف می کند. این اطلاعات ارزشمند است که می تواند محتوای شما را بعدا اعلام کند.

هدف محقق

همه کلمات کلیدی یا عبارات به معنای چیزی نیست که ما فکر می کنیم.

به عنوان مثال، یک فرد با جستجوی عبارت "ممیزی وب سایت" ممکن است به دنبال کسی باشد که بتواند حسابرسی را انجام دهد، در حالی که ممکن است دیگران به دنبال راهنمایی در مورد چگونگی انجام ممیزی باشند. اغلب این قصد واضح تر می شود زیرا شما به عبارات طولانی تر دم می رسانید، اما در مورد پیش بینی ها مراقب باشید. شما همیشه می خواهید جستجوگران را به صفحاتی که با هدف خود منطبق هستند، ارائه دهید.

جذب کلیک کنید

بهینه سازی فقط در مورد رتبه بندی نیست، بلکه در مورد جستجوی خوانندگان برای کلیک بر روی سایت شما است. همه چیز برابر است، بالاتر از صفحه شما است، بیشتر احتمال دارد که شما برای دریافت کلیک کنید. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که شما در مقایسه با نتایج جستجوی رقابتی برتر باشید. این کاملا ممکن است کلیک بیشتر به سایت خود را نسبت به یک رقیب که رتبه بالاتر از شما است. این می تواند با اطمینان حاصل شود که فهرست جستجوی شما توجه بازدید کننده را در حالی که با استفاده از زبان که آنها را تشویق می کند به کلیک بر روی نتیجه خود را به جای دیگری انجام می شود. زبان بندهایی در نتایج جستجو منجر به ضعیف میزان کلیک شده است. برای جستجوگران یک دلیل برای انتخاب شما از لینکهای 10 تا 20 دیگر در صفحه ایجاد کنید.

برچسب ها عنوان

برچسب عنوان (معمولا) لینک قابل کلیک در نتیجه جستجو است. شما فضای بسیار محدود (حدود 70 کاراکتر) دارید، بنابراین از عاقلانه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از زبان ای که متناسب با جستجوی (کلمات کلیدی است) استفاده کنید و اطلاعات اضافی مرتبط را که احتمالا توجه کاربران را به عنوان آنها نتایج را اسکن می کنند، استفاده می کنید.

توضیحات متا

در اینجا، شما کمی بیشتر برای تقویت و گسترش پیام برچسب عنوان شده است که توجه آنها را جلب کرد. شما بین 30 تا 300 کاراکتر دارید، با 150 مطلوب، حداقل برای مهم ترین اطلاعات. باز هم، نوشتن آنچه جستجوگران ممکن است ارزشمند و تشویق آنها را به کلیک کنید تا به سایت شما. به یاد داشته باشید که نیازهای خود را با استفاده از زبان خود در نظر بگیرید. یکی از نکات جالب اینجاست: وقت زیادی را صرف این کار نکنید چون گوگل این برچسب ها را در نتایج جستجو بازبینی می کند البته در اغلب موارد نه.

عطر را حفظ کن

گرفتن بازدیدکنندگان به سایت شما، به خوبی انجام می شود، اما کار تمام نشده است. هنوز کارهای زیادی باید انجام دهید. شما باید به یاد داشته باشید که بازدیدکنندگان همیشه عجله دارند. آنها نمی خواهند زمان زیادی را صرف تلاش برای کشف کردن جایی که هستند و یا اینکه صفحه ای که آنها بر روی آنها برآورده کنند، تا به نیازهای خود برسند. در حقیقت، اگر جستجوگران در عرض چند ثانیه از صفحه فرود خود چیزی پیدا نکنند، اغلب آنها را ترک می کنند. به این معنی است که شما باید مطمئن شوید که همه چیز را انجام می دهید تا بتوانید صفحه خود را درست کنید. این به معنای حفظ عطر است.

چیزی درباره نتایج جستجوی شما وجود داشت که آنها را به سایت خود متصل کرد. آنها یک مسیر را بر اساس این عطر آغاز کرده اند.

در حال حاضر، شما باید سریعا تأیید کنید که شما آنچه را که به دنبال آن هستید، حفظ کنید و آنها را تشویق کنید تا تا زمانی که یک رزومه دریافت می کنید، با سایت خود ارتباط برقرار کنید.

اجازه ندهید که بوی آن را در هر نقطه از دست بدهد. اگر آنها عطر را از دست بدهند، آنها را از دست می دهید!

شناسه سایت

یکی از اولین چیزهایی که بازدیدکنندگان می بینند هنگام فرود بر روی یک صفحه، شناسه سایت (لوگوی a.k.a.) است. لوگوی شما باید واضح باشد. همچنین اگر لوگوی شما (یا همراه با برچسب) برخی از ارتباطات را با آنچه بازدید کننده نیاز دارد، کمک می کند( بسیار خوب است ).

 

برچسب های سربرگ

به غیر از لوگو، بازدیدکنندگان اغلب به بالای صفحه، محتوای بالای صفحه نگاه می کنند تا تأیید کنند که صفحه ای که روی آنها قرار می گیرد چه اطلاعاتی را برای آنها ارائه می دهد. بالاترین تگ عنوان (که باید H1 باشد - و تنها H1 در صفحه) باید یک پیام مشابه را به عنوان برچسب عنوان صفحه ارائه دهد. شما هیچ محدودیتی در اینجا ندارید، به غیر از چیزی که بصری برای صفحه حساس است، اما از این برای تقویت پیام و «محتویات» محتوی زیر آن استفاده کنید. شما همچنین می توانید از عنوان های اضافی برای شکستن محتوای طولانی استفاده کنید. بازدیدکنندگان اغلب محتوای را جستجو می کنند که به دنبال پاسخ های خاص یا راه حل ها هستند و برچسب های عنوان می توانند به آنها کمک کنند.


بهینه سازی محتوا

این جایی است که شما به طور کامل نیازهای جستجوگران را برآورده می کنید. این فقط عطر نیست بلکه غذائی است که در اینجا ارائه می کنید. هر چه آنها دنبالش بودند، محتوا باید ارائه شود.

محتوا را به یک نیاز واحد متمرکز کنید و از لینک ها برای هدایت بازدید کننده به اطلاعات بیشتر در صورت نیاز نگه دارید.

هر صفحه محتوا باید یک هدف اولیه داشته باشد و همه چیز در صفحه باید بازدید کننده را به سمت تکمیل هدف اصلی هدایت کند.

از کلمات کلیدی به عنوان مورد نیاز (و مرتبط) استفاده کنید، اما محتوا را در یک موضوع واحد قرار دهید که به نیازهای بازدید کننده و اهداف شما برای آنها پاسخ می دهد.

دعوت به عمل

ناوبری مهم است، اما شما باید سایر تماس ها را برای عمل برای هدف (ها) صفحه قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که تماس شما به عمل صراحتا آنچه را که بازدیدکنندگان هنگام کلیک بر روی آنها دریافت می کنند را مشخص می کنند.

در حالی که هر صفحه ممکن است یک هدف اصلی داشته باشد، هر بازدید کننده آماده تبدیل نخواهد بود.

این می تواند مفید باشد که اهداف ثانویه را با دعوت به عمل ارائه کند که بازدید کننده را در سایت خود نگه می دارد، اما از طریق مسیر مستقیم کمتر به هدف.

سریع باشید

سرعت جزء به طور فزاینده ای مهم بهینه سازی است.

صرف نظر از آنچه پلت فرم (دسکتاپ، لپ تاپ، تلفن) جستجو انجام می شود، اگر صفحات شما به سرعت بارگذاری شوند، موتورهای جستجو احتمالا شما را در معرض قرار گرفتن در معرض جستجوگران، به ویژه کسانی که از اتصالات آهسته کار می کنند، محدود می کند. این بدان معناست که شما می خواهید سایت شما سریعا رعد و برق باشد.

جستجوگرها و بازدید کنندگان سایت بسیار بی تاب هستند. آنها بیشتر در معرض ترک هستند و شروع به جستجو جدید می کنند تا منتظر بمانند تا آنچه را که ارائه می دهید صبر کنند.

فشرده سازی تصویر

تصاویر بزرگ می تواند پهنای باند زیادی را در بر داشته باشد.

اما با استفاده از صفحه نمایش با وضوح HD بسیار رایج است، شما نمی توانید کیفیت تصویر را برای سرعت به خطر بیندازید.

در عوض، مطمئن شوید که تصاویر را در بهترین فرمت (jpg، gif، bmp) ذخیره کنید بسته به آنچه بهترین کیفیت برای تصویر شما را فراهم می کند.

پس از آن شما می توانید تصویر خود را از طریق ابزار فشرده سازی برای کاهش اندازه بدون کاهش کیفیت.

کد ساده

فناوری از همان ابتدا در روز بسیار بهبود یافته است. ما می توانیم امروزه فقط چند خط از کد را انجام دهیم که فقط چند سال پیش نیاز به کج خلقی از کد داشت. و بهتر می شود! در حالی که این برای وب در همه جا مناسب است، اغلب بدان معنی است که اگر شما باقی نماند، شما در حال کاهش است. کد خود را پایین بیاورید و تمیز نگه دارید تا سرعت سایت شما تا پار.

سرورهای سریع

میزبان وب شما همچنین می تواند نقش مهمی بازی کند ، میزبان وب شما همچنین می تواند نقش مهمی در مسائل سرعت سایت شما ایفا کند. به اشتراک گذاری فضای سرور به احتمال زیاد به شما کم کردن سرعت، بنابراین در نظر گرفتن یک سرور اختصاصی. این موضوع مخصوصا برای کسب و کارهایی با تعداد زیادی ترافیک مهم است. با میزبانی وب خود در مورد آنچه که می توانید انجام دهید برای سرعت بخشیدن به سایت خود برای حداقل هزینه صحبت کنید. هر میزبان دارای گزینه های مختلف است، اما ضروری است که سرور خود را خاموش نکنید.

همیشه تست کنید

همیشه جای پیشرفت هست. فقط به این دلیل که تغییری که انجام دادید به خوبی کار می کند، به این معنا نیست که نمیتواند بهتر کار کند. همه چیزهایی که می توانند مورد آزمایش قرار گیرند باید آزمایش شوند - و به درستی شکست خورده است.

حتی یک آزمون که به ندرت معلوم می شود یک تجربه یادگیری برای آنچه که انجام نمی دهد. شما هرگز نمی دانید مگر اینکه آن را آزمایش کنید، درست است؟

در یک جهان کامل، شما می توانید هر UX تغییر شما را انجام دهید تا ببینید آیا نتیجه عملکرد بهبود قبل از رفتن به بعدی. اکثر سایت ها در شرایطی ضعیف هستند که استفاده از یک بهترین عمل در یک زمان طول می کشد تا نتایج قابل اندازه گیری به دست آید. اگر این شما هستید، احتمالا می توانید پیشرفت خوبی را انجام دهید و بهترین شیوه ها را در اینجا اجرا کنید و سپس بعدا تغییرات و تغییرات بیشتری را آزمایش کنید.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازگار با پلتفرم های