بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا ، در مبحث دیجیتال مارکتنیگ مولفه ای به نام بازاریابی محتوا (Content Marketing) وجود دارد . با این که مفهوم بازاریابی محتوا به تازگی شکل گرفته و بین مردم باب شده اما در گذشته نیز وجود داشته است و مثال های آن را در زمان اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ و حتی قبل از آن نیز می توان یافت .

زمانی بازاریابی محتوا به عنوان یک رشته تخصصی و وسیله ای توانا معرفی شد که تکنولوژی دیجیتال گسترش یافت و میزان دستیابی به ماحصل ها و نتایج فناوری اطلاعات توسعه یافته و بازاریابی محتوا توانست موقعیت خاص و والایی در بین فعالان حیطه دیجیتال پیدا کند .


ساده ترین تعریف بازاریابی محتوا :


تعریف بازاریابی در دو حوزه بازاریابی محتوا و بازاریابی در مدیریت تفاوت دارد یعنی تعریف بازاریابی (marketing) در زبان بازاریابی محتوا (Content) محدودتر از تعریفی است که افراد در حوزه بازاریابی مدیریت استفاده می کنند . مارکتینگ در اینجا بیشتر نزدیک به معنی فروش است .
علت این امر نیز مربوط به نخستین کسانی است که اصطلاح ها و هم خانواده های این کلمه را برای بار اول در این حوزه تعریف کردند ؛ اولین کسانی که از واژه های بازاریابی درونگرا و بازاریابی محتوا استفاده کردند ست گاردین و جو پولتیزی (Joe pullizzi)بودند که تاکیدی بر جداسازی دو مفهوم بازاریابی و فروش نداشتند ؛ همچنین در کتاب ست گاردین که All Marketers Are Liars نام دارد این مفهوم بیشتر معادل کار فروشندگان است نه بازاریابان .
اگر روزی خود شما وارد عرصه بازاریابی شدید و به عنوان یک متخصص بازاریابی محتوا و استراتژیست استفاده از محتوا تبدیل شدید شاید بخواهید تعریف و نظریه خاص خود را ارائه و معرفی کنید ولی تعریفی که ما اکنون برای شما شرح می دهیم در آن اختلاف نظرهای فراوانی وجود دارد اما به عنوان یک شروع مناسب است .


تعریف بازاریابی محتوا_جو پولیتزی :


او در تمام کتاب ها و سخنرانی های خود در چند سال اخیر تعریف واحدی را برای افراد مشخص می کند ، او در کتاب بازاریابی محتوا این مفهوم را این گونه تعریف می کند :
یک پروسه در تجارت است که منجر به ایجاد مفاهیم موثر ، قانع کننده و پراکندن آن به منظور ایجاد توجه مشتریان و درگیر کردن عده خاصی از مخاطبان به منظور تحریک کردن عمل هایی ست که باعث افزایش منفعت برای مشتریان می شود .

 


تعریف بازاریابی محتوا_دمین رایان (damian ryan) :


دمین رایان به همراه همکاران خود که در این حوزه صاحب نظر بودند در کتاب understanding Digital marketing تعریف های زیر را در مورد بازاریابی محتوایی مشخص می کند :
• بازاریابی محتوا برای ارزش گذاری در مشتریان بالقوه خود، با براورد معلومات وظیفه خود را انجام می دهد .
• بازاریابی محتوا مشتریان خود را مجذوب و سرگرم (Engage) می کند بدون این که آن ها را مجبور به خرید محصول کند . 


مثال هایی از تولید محتوا :


حال که تعریف محتوا و هدف های آن را یاد گرفتید ذکر چند مثال می تواند برای روشن تر کردن مفهوم این موضوع به شما کمک کند که ، در واقع این ها مثال هایی از مفادی است که قابل بهره گیری در بازاریابی محتوا هستند :
• کتاب، کاتالوگ و کتابچه هایی که توضیحاتی در مورد یک محصول بیان می کنند .
• نقد کتاب و یا توضیحاتی درباره کتاب که در جریان یک مصاحبه ارائه می شود(در اینجا کتاب در واقع همان محصول است و مقاله یا مصاحبه ، محتوایی برای بازاریابی کتاب است.)
• دوره های آموزشی چند جلسه ای که در قالب فیلم هستند به صورت رایگان یا با قیمت مناسب به افراد ارائه می شود . (در این حوزه ، ما هیچ وظیفه ای نداریم که به صورت رایگان مضمون های مورد نیاز را برای بازاریابی در اختیار افراد قراردهیم بلکه تعیین قیمت برعهده خود ماست)
• موضوع¬های اخلاقی یا مذهبی را می توانیم در قالب فیلم یا کتاب عرضه کنیم . (بازاریابی محتوا برای ارائه و ترویج اندیشه ها نیز می تواند به کار گرفته شود)
• افرادی که حوزه مشاوره خانواده فعالیت می کنند می تواند با تولید و پخش پادکست مخاطبان بیشتری را جذب کنند تا افراد بیشتر آن ها را بشناسند و به عنوان یک متخصص نزد او بروند .
بازاریابی محتوا به شکل عمومی آن ، تنها محدود به بازاریابی با بهره از مضمون دیجیتالی نیست .
قبل از دورانی که تکنولوژی به صورت رایج در آید نیز مفهوم بازاریابی دیجیتال وجود داشت و از این حیث سابقه طولانی دارد . در عصر دیجیتال باز هم بازاریابی محتوا می تواند در جایی غیر از اینترنت نیز انجام می گیرد .
از مثال های بازاریابی محتوا به صورت دیجیتال آفلاین می توان به آموزش آشپزی با ماکروویو یا ارائه یک DVD آموزشی اشاره کرد .
از نمونه های بازاریابی محتوا بوسیله ابزارهای مکتوب ارائه یک کتاب کوچک است که خلاصه هایی درباره 100 کتاب در بر دارد و هر کتاب را به صورت خلاصه در یک پاراگراف توضیح داده است .
عرضه این کتاب ها ممکن است به صورت هدیه به کسانی باشد که در نمایشگاه خریدشان از یک قیمت خاصی بالاتر باشد .
چرا بازاریابی محتوا رونق گرفت ؟
ما در متن بالا اشاره کردیم که موضوع بازاریابی محتوا از مدت ها از قبل وجود داشته است و هم چنین از سوی دیگر می گوییم که در سال های اخیر این موضوع رشد بسزایی داشته است و یک مبحث مهم تلقی می شود پس می توان پرسید : علت این که در چندسال اخیر بصورت ناگهانی برجسته شد چیست ؟
در ادامه به یکی از دلایل رونق بازاریابی می پردازیم :


مخارج انتشار محتوا کاهش یافت:


تبدیل کسب و کار یا فرد به یک ناشر (Publisher) یک کار بسیار ساده است و هیچگونه سختی ندارد . تنها عامل مهم در این زمینه زمانی صرف می شود که این جریان صورت گیرد .
برای مثال این¬که یک شخص بخواهد در شبکه های اجتماعی یک اکانت بسازد هیچ هزینه ای برای او ندارد .
مخارج برای اجاره کردن وسایل ارتباط جمعی سنتی مثل تلویزیون، رادیو و بیلبوردها نسبت به راه اندازی یک وب سایت به صرفه نیست ؛ در نتیجه افراد ترجیح می دهند تبلیغات خود را در وب سایت ها انجام دهند .
مثلا در زمان قدیم اگر شما یک کلیپ یک دقیقه ای می ساختید و می خواستید آن را برای هزاران نفر به نمایش گذاشته و تبلیغ کنید می بایست هزینه زیادی را متقبل شوید اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توانید همان کلیپ  را برای هزاران نفر به نمایش بگذارید که هزینه زیادی نیز برای شما ندارد .
هدف ما از این مثال ها تاکید بر روی هزینه تولید محتوا نیست بلکه درباره هزینه  نشر و توزیع محتواست .

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با سئو هاما

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با انتخاب بخش مورد نظر رایگان در واتساپ با ما گفتگو کن یا برای ما ایمیل ارسال کنید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس در واتساپ
Close and go back to page

مجوز سئو هاما